Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2004., 08:09   #81
Aaaa'aaanteeeeeeeee.....
puno si liiiip, al' nisi mooo'oj tiiiiiiiip.....
Consider II is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 08:31   #82
Sva sreca!
__________________
Nije da se ne slazem sa tobom ali nisi u pravu.
Ante is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 12:54   #83
Quote:
Against kaže:
Moze li mi netko reci razliku izmedju pojmova: semit, jevrej, zidov, cionist... ima li jos stagod?
Semit se odnosi na citavu skupinu naroda, u kojoj su i Zidovi i Arapi npr.; medjutim pojam antisemitizam skovan je u Europi od antissemita samih i to kao pozitivan pojam te se odnosi samo na Zidove; intelektualna gimnastika kojoj najradije pribjegavaju Egipcani i ovdje IL pokusavaju obezvrijediti taj pojam, medjutim, gimnastika i ostaje samo gimnastika.

Jevrej i Zidov je isto.

Cionist je, u pocetku, bio pripadnik zidovskog nacionalnog pokreta u Europi u 19. st.; pojam "cionizam" se ubrzo razgranao na politicki, kulturni, radnicki, religiozni... i obuhvatio sve te razlicitosti misljenja kojima je centralna ideja povratak u zidovsku Domovinu i gradnja nacionlnog doma ovdje.

Quote:
Against kaže:
Isto tako, interesuje me ona anketa koja je bila provedena u EU, pa se (po rezultatima ankete) ispostavilo da drzava Izrael predstavlja najvecu prijetnju svjetskom miru. Onda je Izrael rekao da ta anketa pokazuje antisemitsko raspolozenje u EU. Mislim, ti anketisani nisu bili upitani za Zidove kao naciju, narod, nego na Izrael u smislu kakav je karakter politike te drzave...?
Anketa je, kao takva, bila maliciozno postavljena . A na sto su ljudi mislili kad su odgovarali - ja po ovom forumu vidim kako ljude vriste da nemaju nista protiv Zidova, nego Sharonove politike, a onda cujemo o Zidovima kao zelenasima itd.; zakljucke izvuci sam.

Quote:
Against kaže:
I jos nesto, zanima me pitanje Izraela kao zidovske drzave. Nemam nista protiv toga, zaista, ukoliko je to ono sto zahtjevaju, ali na sta se precizno misli kad se kaze "zidovska drzava"?
Da je ista domovina zidovskog naroda koji, bas kao i svaki drugi narod, ima pravo na svoj nacionalni dom.

Quote:
Against kaže:
Hoce li Arapi koji u njoj zive biti konstitutivan, ravnopravan narod?
Konstitutivan nece, nije Izrael BiH. Arapi su u Izraelu manjina, kojoj pripadaju sva manjinska prava.

Quote:
Against kaže:
To mi je malo nelogicno, isto kao kad se kaze "krscanska drzava". Koje su to drzave krscanske ciji je ustav utemeljen na Bibliji? Koliko znam, postoje samo deklarisane "islamske drzave", koje imaju serijatske temelje (npr. Iran) i koje, usput da vam kazem da ne biste shvatili pogresno, uopce ne gotivim
Izrael ima temeljni zakon koji je sekularan, a ne Toru. Prema tome, informiraj se malo bolje. Zidov oznacava i naciju i vjeru; a ako malo bolje pogledas po izraelskom susjedstvu, vidjet ces da je isti okruzen muslimanskim drzavama . Cak je i buduca Palestina zacrtana da bude muslimanska drzava. Tko sisa krscane... osim kad Arafatu pukne da ode na ponocku i politicki ih iskoristi, je li tako Against?
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:10.