Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2004., 22:40   #21
Quote:
storytelj kaže:
na krivi način su krenuli rješavati svoja bitna pitanja.. nema nekog velikog "bulažnjenja" o srbima ali kada ovi svakih par mjeseci iz čista mira roknu našu ambasadu onda nas podsjete na stanje svijesti koja je još uvijek na jednom jadnom nivou ... i ne bih rekao da radikali imaju tako nebitnu podršku u srbiji, još će dosta vode proteći dunavom i savom prije no što srbi u potpunosti odbace neke stare ideje i prihvate se izgradnje kakvog-takvog civilnog društva.
Pa i BBB navijaci na svakoj utakmici izvikuju parole sa kojima se vjerujem vecina hrvatskog pucanstava ne bi slozila. Huligana je bilo uvijek i bit ce ih, a ovi beogradski nisu ni po cemu razliciti od zagrebackih, londonskih ili bilo kojih drugih. Hrvatska policija ipak malo bolje radi svoj posao od srpske pa ne dolazi do veceg unistavanja...
Quote:
storytelj kaže:

kod nas je čak i hadezeov premijer pozvao srbe da se vrate te im čestitao božić i pozvao ih u vladu (dobro, ta ljubav već polako puca ali opet..)
Uvijek sam tvrdio da su hrvatski politicari mnoooogooo sposobniji od srpskih. To se vidjelo i po primjeru FT-a koji je bez problema preveslao glupavog SM-a iako je bio u nepovoljnijoj poziciji. Ipak to sto politicari javno govore i rade ne znaci i da tako misle, nadam se da znas sto je vjestina politike.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 06:40   #22
Zapad nije pomogao Bosni i Kosovu zato jer iste voli (posebno jer su tu većinski muslimani) nego jer im jednostavno ne odgovara prevelik Ruski uticaj na Balkanu i to je cijela filozofija. Da ih NATO nije bombardirao, Srbi bi nakon Bosne, Hrvatske i Kosova dosad već napali Makedoniju, Rumuniju, Bugarsku i Madjarsku... radi ostvarenja legitimnih prava srpskih manjina tamo (prava koje oni uskraćuju drugima na svom teritoriju). I stvorili bi još nekoliko novih SAO oblasti. A možda bi ugrozili i SAO Paolo, i anktirali da velikom Dušanovom carstvu, budući da isti ima pogodno ime.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 06:48   #23
Quote:
storytelj kaže: Nisam siguran koliko će trajati triježnjenje srpske nacije ali brate ... još su dobro pijani
Trenutno su u dubokom delirijumu, pa je moguće da će to budjenje potrajati još par decenija (isto kao i u slučaju Izraelaca).

U slučajevima teških kolapsa i nesvjestica, najbolji lijek za "ospjednutog" jeste - odmjeren šamar. A sve dok Zapad bude tetošio i jedne i druge, umjesto da primjeni model Njemačke nakon WW.II, oni će raditi ono što rade.

Za budjenje treba i malo katarze, a za nju ipak treba svijest - i to ti je zatvoren krug. Dakle, liječi se samo izvana!
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 07:46   #24
Quote:
Shady kaže:
Da ih NATO nije bombardirao, Srbi bi nakon Bosne, Hrvatske i Kosova dosad već napali Makedoniju, Rumuniju, Bugarsku i Madjarsku... radi ostvarenja legitimnih prava srpskih manjina tamo (prava koje oni uskraćuju drugima na svom teritoriju). I stvorili bi još nekoliko novih SAO oblasti. A možda bi ugrozili i SAO Paolo, i anktirali da velikom Dušanovom carstvu, budući da isti ima pogodno ime.
Wow, je l' ti to ozbiljno?
matematicar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 10:16   #25
Uglavnom sam ozbiljan, a ovdje stoprocentno i uvjeren. Za BJR Makedoniju svakako, jer u njenoj blizini živim i dobro znam kakvu žestoku medijsku kampanju je sprovodila Miloševićeva RTS prema "ugrožavanju Srba u toj državi". A da to ipak nisu stigli ostvariti, zaslužna je jedino situacija da su bili rastegnuti na nekoliko frontova... samo im se nije dalo! Da su pregazili Kosovo, bila bi druga priča.
Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 10:58   #26
Quote:
Alister kaže:
A kako bi to mogao biti slomljen nacizam u Srba?....sto bi po tvome Srbi mogli uciniti (izuzev kolektivnog samoubojstva) da bi ti i tebi slicni bili zadovoljni....ajd ne kaki...

alister, kao cudi me kako ovaj post nisi primjetio i one boldane dijelove u uvodnom postu:



Quote:
WeM kaže:
24 Mar 1999 .

Oko 20:00 pocelo je bombardiranje Srbije.[/B]




"Valja istaknuti da je bila vrlo zanimljiva reakcija Katolicke crkve na NATO-ovu intervenciju na blagdan Blagovijesti, kada je bombardiranje pocelo. Na katolickim radiopostojama mogle su se cuti molitve vjernika koje su bile usmjerene prema svim stanovnicima Srbije kao potencijalnim žrtvama bombi. Tako je bilo i u pojedinim crkvama gdje su s oltara svecenici molili za gradane Srbije a ne samo za Albance.

Hrvatska službena vlast nije podržala akciju NATO-a, kako se vidjelo u priopcenju VONS-a ali je odmah sutradan Vlada tražila zajamcenu zaštitu NATO-pakta od vojnih akcija na teritoriju Republike Hrvatske. "

IZ Cicak



Srpski nacizam mora biti vojno slomljen
Nacional - Broj 176

pa i dalje trubis :

"Uvijek sam tvrdio da su hrvatski politicari mnoooogooo sposobniji od srpskih. To se vidjelo i po primjeru FT-a koji je bez problema preveslao glupavog SM-a iako je bio u nepovoljnijoj poziciji. Ipak to sto politicari javno govore i rade ne znaci i da tako misle, nadam se da znas sto je vjestina politike."



pitas sta bi srbi trebali uraditi, da bi zadovoljili ovakove kao JA ?

pa, pokusajte biti posteniji za pocetak! znam da vas to moze boliti do granice suicida ali to je stvar vase percepcije o vama samima!
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:07   #27
Quote:
Constatinopol kaže:
Nemaju snage ali imaju volje
Gle, imam i ja volju pokarati princezu od Monaka, ali sumnjam da nju to previse briga
banderas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:20   #28
Quote:
WeM kaže:
alister, kao cudi me kako ovaj post nisi primjetio i one boldane dijelove u uvodnom postu:






pa i dalje trubis :

"Uvijek sam tvrdio da su hrvatski politicari mnoooogooo sposobniji od srpskih. To se vidjelo i po primjeru FT-a koji je bez problema preveslao glupavog SM-a iako je bio u nepovoljnijoj poziciji. Ipak to sto politicari javno govore i rade ne znaci i da tako misle, nadam se da znas sto je vjestina politike."



pitas sta bi srbi trebali uraditi, da bi zadovoljili ovakove kao JA ?

pa, pokusajte biti posteniji za pocetak! znam da vas to moze boliti do granice suicida ali to je stvar vase percepcije o vama samima!

Definisi postenje
DJOOLE is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:21   #29
troll

Quote:
banderas kaže:
Gle, imam i ja volju pokarati princezu od Monaka, ali sumnjam da nju to previse briga
Pa kakve price kruze za njih dve - to i nije toliko neostvarljivo.
Cop 663 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 11:32   #30
I evo, kako bi im olaksali posao, oni sami na sebe stavljaju taj znak pa neka ih gadjaju, njih, mirne i nevine gradjane jedne male, nepravedno napadnute zemlje.

Ti se ljudi ne boje ni svoju djecu pretvoriti u zive mete .

MagazinTime objavio je fotografiju djevojcice u crvenoj jakni koja u rucidrzi papir s krugovima. Djevojcica je nije uzela sama, netko joj jestavio u ruke. I taj netko, njezin otac, majka, uciteljica, susjed,poigrao se sa simbolikom mete na izvanredno cinican nacin. Stavititaj znak na dijete, dakle u ovom slucaju zaista nevino ljudsko bice, a biti gradjanin Srbije, znaci postupiti krajnje cinicno.

. . .

K tome, staviti metu na dijete i zamisljati da tako saljes poruku svijetu o svojoj nevinosti jest groteskna laz. Jer Srbi u Srbiji nisu zrtve - Albanci su njihove zrtve.

. . .

slavenka drakulic


http://www.desk.nl/~pribeziste/slavenka.html


I dan danas , cak i kad se usude nesto reci protiv Milosevica , srpski intelektualci i opozicija ne spominju Albance i njihova stradanja. Oni su u stanju lamentirati nad time kako im Zapad nije pomogao, kako ih nitko ne razumije, a istovremeno
potpuno ignorirati patnju svojih sugradjana, kao da ne postoje.

Zato nitko od njih ne moze biti lisen odogovrnosti za odrzavanje Milosevica na vlasti, pa makar oni te odgovornosti ne bili svjesni.

Nisu znali za stradanja Albanaca? Nisu culi? Bas steta.
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:16   #31
Nego..... nije mi jasnu srpski izvori tvrde da je u bombardiranju bilo od 1.500 do 2.500 mrtvih

O cemu to ovisi, zasto ih nisu mogli prebrojat? Nije valjda da su neki evaporirali?
__________________
I Love U
hehehoho is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:31   #32
WeM, Srbi ne mogu uciniti BAS NISTA sto bi zadovoljilo tebi slicne (mada si ti ipak blazi primjer nacionalno "svjesnog"). Ti to dobro znas pa ipak insistiras na nekakvom "otrijeznjenju".
Primjer da za "takve" nema dobrih Srba mozemo naci iz doba NDH kada su cak i pokatoliceni Srbi bili ubijani jer i dalje nisu bili dovoljno "dobri". I danas kad su vam Srbi "lojalni" gradjani (a da to nisu, ne bi ni ostali u Hrvatskoj), i dalje mnogima smetaju. Cak i oni koji su bili i ostali na hrvatskoj strani u proslom ratu bili su izlozeni stalnim sumnjama i nepovjerenju.
Dakle bolje prekini sa tom pricom, nitko ti u nju ne vjeruje....(btw. pitaj Tifoza, Hehehoa, Inkizitora, Phila i slicne, kakvi su njima Srbi "dobri"). Dakle mozemo mi gnojiti po ovoj temi i dalje i glumatati o nekakvim "katarzama" i "trijeznjenjima" koje sigurno nece promjeniti misljenje koje vecina Hrvata ima o Srbima a koje je starije od proslog rata.

I uzgred, stalno se ovdje ocekuje da Srbi trebaju zaliti za nekim. A tko to zali za Srbima? Ne kazem da netko od vas treba zaliti Srbe, ali prestanite onda ocekivati isto od Srba.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:36   #33
Quote:
Alister kaže:
WeM, Srbi ne mogu uciniti BAS NISTA sto bi zadovoljilo tebi slicne (mada si ti ipak blazi primjer nacionalno "svjesnog"). Ti to dobro znas pa ipak insistiras na nekakvom "otrijeznjenju".
Primjer da za "takve" nema dobrih Srba mozemo naci iz doba NDH kada su cak i pokatoliceni Srbi bili ubijani jer i dalje nisu bili dovoljno "dobri". I danas kad su vam Srbi "lojalni" gradjani (a da to nisu, ne bi ni ostali u Hrvatskoj), i dalje mnogima smetaju. Cak i oni koji su bili i ostali na hrvatskoj strani u proslom ratu bili su izlozeni stalnim sumnjama i nepovjerenju.
Dakle bolje prekini sa tom pricom, nitko ti u nju ne vjeruje....(btw. pitaj Tifoza, Hehehoa, Inkizitora, Phila i slicne, kakvi su njima Srbi "dobri"). Dakle mozemo mi gnojiti po ovoj temi i dalje i glumatati o nekakvim "katarzama" i "trijeznjenjima" koje sigurno nece promjeniti misljenje koje vecina Hrvata ima o Srbima a koje je starije od proslog rata.

I uzgred, stalno se ovdje ocekuje da Srbi trebaju zaliti za nekim. A tko to zali za Srbima? Ne kazem da netko od vas treba zaliti Srbe, ali prestanite onda ocekivati isto od Srba.

Sto se tice Srbijanaca dobri su mi svi dok ne polaze u napad na Hrvatsku praceni buketima cvijeca. Eto im tamo. Sto se tice Srba iz Hrvatske dobar mi je svaki Srbin koji postiva tu drzavu i lojalan joj je gradjanin. Ni su mi dragi oni Srbi koji se dignu na pobunu pa uz pomoc svoje brace iz Srbije popale i sruse trecinu Hrvatske. I to je to.
Inkvizitor is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:40   #34
alister,


kako tumacis da hrvatska nije poduprijela nato bombanje po srbiji?

kako tumacis da su se hrvati molili za srbe a ne samo za albance ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:47   #35
Quote:
Inkvizitor2002 kaže:
Sto se tice Srbijanaca dobri su mi svi dok ne polaze u napad na Hrvatsku praceni buketima cvijeca. Eto im tamo. Sto se tice Srba iz Hrvatske dobar mi je svaki Srbin koji postiva tu drzavu i lojalan joj je gradjanin. Ni su mi dragi oni Srbi koji se dignu na pobunu pa uz pomoc svoje brace iz Srbije popale i sruse trecinu Hrvatske. I to je to.
Dobro, ako tako mislis onda korigiram svoj zakljucak i povlacim te iz one liste ...ipak sjecam se jednog tvog posta gdje si rekao zasto smatras ustase pozitivnima (ne sjecam se tocno koju si rijec upotrijebio), ali rekao si nesto kao da ti se "svidaju" jer su napokon "pokazli" Srbima da ne mogu raditi sto hoce...naravno i ti i ja znamo kome su i sta pokazali (nije tu bilo onih koje si gore naveo, a i broj cetnika koje su ustase poubijale naspram civila je zanemarljiv)....btw. da su ustase otisle u Beograd i likvidirale celnike radikala i slicnih stranaka koje su inicirale kriminalnu politiku prema Hrvatima, vjeruj mi, za mene ne bi bili negativni (bas kao sto im ne zamjeram sto su likvidirali A.Karadjordjevica).
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:52   #36
Quote:
Dobro, ako tako mislis onda korigiram svoj zakljucak i povlacim te iz one liste
a sta si si umislio !
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:56   #37
Quote:
WeM kaže:
alister,

kako tumacis da hrvatska nije poduprijela nato bombanje po srbiji?
Zato sto hrvatsku politiku ipak vode sposobni ljudi koji su procjenili da zvanicna podrska NATO kampanje ne moze donijeti koristi Hrvatskoj.

Quote:
WeM kaže:
alister,
kako tumacis da su se hrvati molili za srbe a ne samo za albance ?
Ne znam...citajuci postove po ovom forumu a i iz razgovora za nekim ljudima nisam stekao dojam je bilo kome zao sto Srbe bombaju, naprotiv. I tu kako vidim medju vecinom Hrvata nije bilo podijeljenih misljenja (ljevica-desnica).
Pretpostavljam da su se molili oni kojima je svaka ljudska patnja teska i koji je osjecaju i kada nije rijec samo o njihovoj naciji (steta sto je takvih ljudi malo).
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 16:57   #38
Quote:
WeM kaže:
a sta si si umislio !
Citaj i smile-ove...

...btw...ove forumase koje sam izdvojio cijenim ako ni zbog cega drugoga, onda barem zbog njihove iskrenosti.
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 17:02   #39
Quote:
Zato sto hrvatsku politiku ipak vode sposobni ljudi koji su procjenili da zvanicna podrska NATO kampanje ne moze donijeti koristi Hrvatskoj.
aaaaa, je li joj donijela ista u beogradskim ocima ? odnosno, kako vi velite, "kod obicnog sveta" ?
__________________
datum izmjene potpisa 10. Travanj
"Krist je, istina, bio Arijac"
neupitno: Perzijski vjerski pisac ZARATUSTRA (Zoroaster), Mahatma Gandhi, Jawaharlal Nehru...
WeM is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 17:06   #40
Quote:
WeM kaže:
aaaaa, je li joj donijela ista u beogradskim ocima ? odnosno, kako vi velite, "kod obicnog sveta" ?
Naravno da jeste...prosjecan Srbin cim ga netko malo "potapse" po ledjima, on odmah misli da ga voli i da zeli imati zajednicku drzavu s njim....naravno ima i onih koji sve gledaju malo "dublje".
Alister is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:18.