Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2004., 00:04   #21
Quote:
illegale kaže:
Hehe. Bar neka ti milo zvuci, kad vec ne razumijes niti rijec

Sto se tice stranaka i pripadnosti raznim lobijima frčlopir, danas tako svijet funkcionira. Mozes biti solo, ali onda ti nisu dostupne mnoge stvari. A kad si dio necega, onda se odreknes dijela sebe i dostupno ti je vise stvari.

Pa ti biras sta ti je milije.
Illegale, srce jedino, kad sam te ja pozvao u borbu za direktnu demokraciju, i to najozbiljnije, ti si se opet izvlačio na nesazrelu svijest, ovce, itd, bla, bla...

Tvoja borba se svodi na to da nas masiraš sa uvijek istim glupostima i ne mičeš se s dupeta. Zato
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 07:50   #22
Viđe ovo. Ja prvi put postavio ozbiljnjaču, a već ke zasjenila sve illegaleove!!

Nego, na temu. Rambi, mosad nije stranka ! Bajki - ti si ovdje jedini član. Očito ne želiš reći čega a ja iz tvojih postova mogu pretpostaviti da je riječ o HNS u ili LS u. Mislim da si iz Zagreba pa SDP ne upada u kombinaciju. Jesam li makar na dobrom tragu?

Od vas koji jeste članovi - što vi time mislite postići. Par godina skupljati potpise za razne akcije, djelit karanfile na obljetnicama i svečanostima, pa nakon par godina uletit na neku listu kad stranački dekret zapovijedi da mora bit 20% mladih i 20% žena ili što? Meni je to teška enigma? Pa i novac se može zaradit bez prodaje duše nekoj stranci? Kad bi mi bar netko objasnio tu logiku.
__________________
Moderatorica placebo dokazuje teoriju o razvratu i dekadenciji na IMFu: "ne, nisam.. zapravo, često noću sanjam kako rambi guram jezik duboko u grlo... i kako se kupamo zajedno u toplesu.. ali, čudno, u tim snovima se nikad ne diramo... dobro, možda malo "
Uncle Fucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 09:23   #23
Quote:
Uncle Fucker kaže:
Meni je to teška enigma? Pa i novac se može zaradit bez prodaje duše nekoj stranci? Kad bi mi bar netko objasnio tu logiku.
Ali onda bi trebalo raditi covjece, zar to nije jasno?
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 09:51   #24
Quote:
Uncle Fucker kaže:
Od vas koji jeste članovi - što vi time mislite postići. Par godina skupljati potpise za razne akcije, djelit karanfile na obljetnicama i svečanostima, pa nakon par godina uletit na neku listu kad stranački dekret zapovijedi da mora bit 20% mladih i 20% žena ili što? Meni je to teška enigma? Pa i novac se može zaradit bez prodaje duše nekoj stranci? Kad bi mi bar netko objasnio tu logiku.
Što se novca tiče - ja uvijek tupim ljudima da je lakše doći do dobre plaće u privredi nego u politici. A ako misliš krast, onda to možeš bilo gdje...

Što se tiče drugog, ja recimo smatram da je samo kritizirati bez želje da se aktivno nešto promijeni - isprazno. A način promjene političkog sustava u suvremenom demokratskom društvu ide upravo preko političkih stranaka.

Izuzetak su male općine i sl. gdje na lokalnim izborima možeš puno toga postići i neovisnom listom, jer za tebe glasaju ljudi koji te poznaju.

Bez konkretnog političkog aganžmana, nema mogućnosti promjena. Jer ako nisi angažiraš - daješ šansu drugome da vlada. A onda dođemo do onog - mladi se bune da je malo mladih u politici, i istovremeno mladi ne izlaze na izbore i ne podržavaju liste gdje ima mladih.

Inače, evo Stranka umirovljenika je odličan primjer kako se dobrim političkim aganžmanom može doći do konkretnih pomaka. Čak i u Hrvatskoj.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 09:55   #25
Quote:
Vojky kaže:
Što se novca tiče - ja uvijek tupim ljudima da je lakše doći do dobre plaće u privredi nego u politici. A ako misliš krast, onda to možeš bilo gdje...
Vojky, ti mora da se salis
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 10:02   #26
Quote:
bizz kaže:
Vojky, ti mora da se salis
Ne šalim se. Dosta ti je raditi u bolje stojećoj firmi u Zagrebu da bi dostigao neku nižu dužnosničku plaću tipa pomoćnika ministra ( nešto ispod 10.000 kn). A možda dobiješ i na korištenje auto od firme, na što pomoćnici nemaju pravo.

A koliko se treba iskilaviti za doći na listu i postati zastupnik ili ministar - do tih 15.000 kn ćeš lakše doći postavljajući pločice ili radeći dva posla istovremeno. Ili da postaneš shef odjela u većoj privatnoj firmi ili stranom predstavništvu.

Jedina prava dužnosnička privilegija ti je zastupnička mirovina.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 10:10   #27
Quote:
Vojky kaže:
Ne šalim se. Dosta ti je raditi u bolje stojećoj firmi u Zagrebu da bi dostigao neku nižu dužnosničku plaću tipa pomoćnika ministra ( nešto ispod 10.000 kn). A možda dobiješ i na korištenje auto od firme, na što pomoćnici nemaju pravo.

A koliko se treba iskilaviti za doći na listu i postati zastupnik ili ministar - do tih 15.000 kn ćeš lakše doći postavljajući pločice ili radeći dva posla istovremeno. Ili da postaneš shef odjela u većoj privatnoj firmi ili stranom predstavništvu.

Jedina prava dužnosnička privilegija ti je zastupnička mirovina.
Dobri, stari, posteni Vojky. A dobro znas sto znaci bit posten
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 10:13   #28
Quote:
bizz kaže:
Dobri, stari, posteni Vojky. A dobro znas sto znaci bit posten
Čuješ, ako misliš krast onda možeš staviti čarapu na glavu i ući u prvu mjenjačnicu. Politika ti ne treba. Ako ideš s pretpostavkom da ljudi ulaze u politiku isključivo da bi krali - onda ćeš na kraju dovesti do toga da će se krađa od strane političara smatrati nečim normalnim i štoviše nekažnjivim, jer je to "normalno".
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 10:17   #29
Quote:
Vojky kaže:
Čuješ, ako misliš krast onda možeš staviti čarapu na glavu i ući u prvu mjenjačnicu. Politika ti ne treba. Ako ideš s pretpostavkom da ljudi ulaze u politiku isključivo da bi krali - onda ćeš na kraju dovesti do toga da će se krađa od strane političara smatrati nečim normalnim i štoviše nekažnjivim, jer je to "normalno".
Ovi sa carapama na glavi su ujedno oni sa lisicama na rukama. Pokazi mi lisice na rukama onih koji su krali kao politicari.
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 10:29   #30
Ima voyki u neku ruku pravo. No činjenica jest da se večina ovih po strankama, i mladih i starih namjerava ukotviti na neku navedenu dužnosničku plaćicu, ali i njegovati privatni biznis, koji bi cvao upravo zbog političkog angažmana. Znam ih dosta takvih. No, nije sve novac. Tim ljudima je i sama moć veliki afrodizijak, a vjerojatno misle da će biti i više seksa. Ne zajebavam se.
__________________
Moderatorica placebo dokazuje teoriju o razvratu i dekadenciji na IMFu: "ne, nisam.. zapravo, često noću sanjam kako rambi guram jezik duboko u grlo... i kako se kupamo zajedno u toplesu.. ali, čudno, u tim snovima se nikad ne diramo... dobro, možda malo "
Uncle Fucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 10:35   #31
Quote:
Uncle Fucker kaže:
Ima voyki u neku ruku pravo. No činjenica jest da se večina ovih po strankama, i mladih i starih namjerava ukotviti na neku navedenu dužnosničku plaćicu, ali i njegovati privatni biznis, koji bi cvao upravo zbog političkog angažmana. Znam ih dosta takvih. .
Upravo je to jedan vid pljacke. Jer kada politicar njeguje privatan biznis, onda se poslovi ne dodjeluju putem natjecaja uz najbolju ponudu vec prema kriterijima koji u trzisnoj utakmici inace ne prolaze.
bizz is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 10:44   #32
Quote:
Whatever kaže:
Illegale, srce jedino, kad sam te ja pozvao u borbu za direktnu demokraciju, i to najozbiljnije, ti si se opet izvlačio na nesazrelu svijest, ovce, itd, bla, bla...
Ovim upisom si me duboko pogodio. Jer ukazuje da ne samo da ne razumijes misli koje su po sebi nepredne, vec ne razumijes niti bazicne stavove i odnose.

A pomislih da sam penetrirao do tvoga CNS-a. S druge strane uvijk mi je milo vidjet da se jos moze napredovat .

Zato pazi vamo. Ne moze jedan aktivisticki orjentiran post od tebe uciniti nesto sto nije ovca. Taj jedan aktivistici orjentiran post je nesto ko kad beba prvi put stane na noge. Ne, ona je jos jako daleko od toga da je naucila hodati.

I zato se ne zanosi i ne smatraj da si napravio nesto veliko. Jer nisi napravio niti prvi korak. A dok ne pocnes hodati, moras biti prijemljiv i biti spreman da ucis.

I ne. Dok nisi naucio hodati, moras postovati svog ucitelja i ne ufuravati se da si sposoban maratonac, ne ufuravati se da se mozes porediti sa mnom. Jer to te stopa. Jer postavljas tastinu izmedu sebe i novih spoznaja. A to ne vodi nikamo.

Razmisli malo o ovome, ako zeslis postati covjek.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 10:45   #33
Vojky.

Samo u politici mozes pljackati bez brige, samo u politici mozes pljackat toliko. Bar je takvo misljenje onih koji su uletili u politiku pomalo naivno. A velika vecina je upravo takva. Brzo zaboravi na karmicki ciklus.
illegale is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 12:02   #34
Quote:
bizz kaže:
Tocno. Kad se Illegalove ovce konacno probude iz sna i zableje na sav glas, i vukovi ce se rastrcati
danas nam vise ne mogu raditi ono sto nam je tudjman radio - znaci, ipak smo neki ***** naucili

nije javnost bas toliko slabasna, ali njen pritisak treba biti dugotrajan i nepopustljiv


recimo, ministra zuzula sad treba pritisnuti dok ne bude potpuno jasno je li utajio porez hrvatskoj drzavi
ako on 100 puta izbjegne odgovoriti, treba ga pitati 101. put
i svaki tjedan o tome pisati u svim novinama
pa ce doci ostavka

a time ce se jos malo suziti "manevarski prostor" koji politicari u ovoj zemlji imaju

uostalom, odletio je i glavni drzavni inspektor jer je prekrsio zakon - ipak se krece
stagediver is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 13:29   #35
poslije pionira i omladinaca, rekla sam nikad više nigdje

ako netko smisli udrugu buntovnika, možda se priključim čisto radi cool imagea.

__________________
Miči mi se iz krivine ide Alonso s 300 brzine.
FastAndFurious is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2004., 19:04   #36
Quote:
Uncle Fucker kaže:
Bajki - ti si ovdje jedini član.


Što li ja ovdje radim , pitam se ?



---------------
P.S. nisi na dobrom tragu
__________________
bila jednom jedna...
Bajki1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 00:54   #37
Quote:
Whatever kaže:
Zar trebam napisati?
ajme nisi valjda

Član nisam.nikakve stranke. ne volim se ubacivati u necije pakete: u necije programe: biti ovca koju ce pastir stranke voditi.

gajim simpatije prema određenoj stranci, koja nije savršena; koja je daleko od savršenstva. al na uclanjenje u istu niti ne pomišljam.
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 00:58   #38
ja clanjujem najprije u 2 udruge a potom i u stranci.
i to par godina sve troje.
dobar je osjecaj
revolution is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 01:02   #39
Quote:
revolution kaže:
ja clanjujem najprije u 2 udruge a potom i u stranci.
i to par godina sve troje.
dobar je osjecaj
neki se ljudi mogu definirati i sami, i ostvariti dobar osjecaj bez osjecaja pripadnosti stadu.

jebo vas osjecaj pripadanja nekoj stranci. jeste se 'pronasli' ah?
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.03.2004., 01:10   #40
ja sam zamrznuo svoje članstvo u HSP-u
__________________
"your friends have a high mortality rate" Harmonica

filmovi, nogomet, politika, spletke na dvoru i sva ostala ljevičarenja...
Jesus Quintana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:47.