Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.06.2012., 13:40   #101
Tražio sam stare filmove iz ex YU i tako naletio na advance prije cca godinu dana ili nešto manje.

Tada je portal bio bitno drugačiji i više mi se doimao kao stranica za gledanje i skidanje mjuze i filmova. Negdje krajem godine sam opet otišao i primjetio transformaciju u u marksističko-antiglobalističko-protuzapadni portal.

Glavni štos portala - MASOVNO ponavljanje jednih te istih članaka 2-4(!!)puta. Vrlo često čak stoje jedni kraj drugih, samo se radi o dređivačko-vizualnom triku sa rubrikama različite veličine i/ili pak jedan članak ima, a drugi (isti) nema sliku.

Evo, nakon 45 minutne brzinske "analize" NASLOVNICE - rezultat 22.6.12:

Po datumima (22.6.navečer)
22.6 - 8 članaka + 2 linka na engl.(BBC, Reuters)-2xisto=3članka; 3xisto=4članka, 4xisto=1članak

21.6 - 6 članaka (svi se po X2 ponavljaju);

20.6 - 9 članka (4 članka po X2 se ponavljaju) +5 članaka koji se po 1X ponavljaju

19.6 - 8 članka (3 članka po X2 se ponavljaju) +5 članaka koji se po 1X ponavljaju

18.6 - 4 članka (samo po jedan članak, bez duplikata)

ost.datumi-10 članaka - (svi po 1X se ponavljaju)+3 galerije(pola godine stare).

Ukupno:35 članaka, 5 galerija, 2 linka - ukupno 42 vijesti u raznim oblicima
tj.
SAMO 20% stavki su od tog dana(a i one su "preuzete", uz samo malu vlastitu intervenciju, ne samostalni smišljeni članak)
ČAK 80% su stare vijesti.

4 impresivne ali pljesnive fotogalerije (STOJE VEĆ 6 MJESECI - siječanj 2012):

1.Detroit "zla kapitalizma","kapitalizam propao!, Amerika propala, jeeeeeeee!!!"
2.Rumunjska - šora rulje s murjom ("počelo, je počelo";-obliz, -obliz, -naslad, -naslad),
3.Gaborone - trijumf nesvrstanosti,
4.Caracas-"Ih, ba, dok je nama našijeg Tite, ovaj, -Huge, Saraj'vo, ovaj, - Caracas pliva u sigurnosti i izobilju)
5. Put u školu u Indoneziji - "kapitalisti su nam ukrali sve, čak i most, pa mi, bosonoga dječica moramo preko visećeg..."
(Većina nisu agencijske fotke, vjerojatno maznuto s neovisnih stranica ili flickr i sl.)

Je li nešto tipa advance.hr moguće napraviti bez ikakve relevantne love? - APSOLUTNO jeste.

Upoznao sam svojedobno bračni par - profesionalne informatičare koji, čisto iz gušta, imaju mali portal s forumom. Nema reklama. U održavanju i kreiranju povremeno im pomaže još jedan poznanik također info struke, nisam pitao ali ako ga i plate, to je neka sića.
Sve vrlo lijepo izgleda. članke pretežno pišu oni, ali i par istomišljenika forumaša koji se tamo okupljaju.Treba li uopće reći - besplatno. Neću ih ovdje reklamirati; tko hoće - nek vjeruje, tko neće - ne mora.

Ostatak vijesti se preuzima (mažnjava) od drugih. I to nije ništa neuobičajeno. U zadnje vrijeme EPH i Styria nešto kao zbijaju redove, da stanu tome na kraj - ali slabo što od toga. Uz to je i licemjerno. Pa oni sami 90% stvari kradu s UK portala (budući današnja generacija više ne zna njemački, i unatoč google translate-u, potpuno se preorjentirala na čitanje UK tiska. I krađu s njih, naravno. O tome se stalno piše, i to od samih HR novinara na PDF foruma.hr - "ostali mediji"-zgodno za pogledati )

Kupnja od Hine (koja navodno 10 ne osobito friških vijesti naplaćuje 900 kuna!) ne dolazi u obzir.

Zato i na advanceu dominiraju preuzete(ne napisane) vijesti iz svijeta(crveno obojene-a strane agencije sigurno neće tužiti tamo neakav portal iz neke Hrvatske zbog krađe), a iz HR nešto malo i to pretežno servisne info tipa HAK i sl. i uopćene vijesti tipa Dan Bijega u Šumu, ili tako nekako...

Uz to, takva ideologija(upakirana u kvaziozbiljni portal) dobro prolazi (dapače još bolje) u drugim dijelovima Ex-YU - Srbiji i BH. Nije ni čudno stoga, da je masa posjetitelja, komentatora članaka iz tih krajeva). Ne sumnjam da su neki rječitiji i ovdje postali "novinari/opinionmakeri". Tko zna, možda se u nekome skriva i talent pa procvjeta u novog Bubuleju.

U HR ima masa klinaca koji:
1. se kuže u izradu stranica
2. imaju takva gledišta jer - su mladi, i jer u HR postoje isključivo gradacije socijalističko-sindikalističko-egalitarističko-redistributivno-etatističko-parazitsko-kolektivističkog mišljenja.

(Dok desnice tj. konzervativnog/klasično liberalnog/anti-ekološkog/protu "socijalno-državnog" razmišljanja u HR nema niti u tragovima. O "neoliberalizmu" papagajski ponovljenom nema smisla niti raspravljati, naročito ne u zemlji gdje je država još uvijek vlasnik više od 50 svih resursa, a 700.000 ljudi rinta u stalno smanjujućem realnom sektoru i izdržava 3,5 milijuna drugih. – ok, ovo je već OT...)
XAR is offline  
Old 23.06.2012., 14:03   #102
Nažalost, objektivan medij danas je utopija. Danas se prodaju agende i "editorijali", ne novinarske priče.

Kad to čovjek prihvati kao datost, onda može samo pozdraviti još jedan editorijal na svom govornom području, ne zato što je objektivan, nego zato što je kontra mainstreamu.

Jbg, dobrodošli u svijet analitičkog čitanja. Kome nije do toga, ne fali bogu fala sisa i guzica gdje god pogleda.
__________________
The Sydney was a Chatham class light cruiser, capable of 25.5kts and armed with eight 6in guns. By now the Emden was somewhat below peak condition, and her own top speed was probably somewhat below its 24.1kt best. When the Sydney appeared at 9.15 am on 9 November, the Emden stood and fought.
otompotom is offline  
Old 23.06.2012., 14:12   #103
Quote:
otompotom kaže: Pogledaj post
Jbg, dobrodošli u svijet analitičkog čitanja. Kome nije do toga, ne fali bogu fala sisa i guzica gdje god pogleda.
Na naslovnici advancea nema ni sisa ni guzica. Prvi put sam vidio hr. portal bez toga. I bez bendžola s kromiranim felgama. I horoskopa. (možda svega toga negdje i ima, ja sam analizirao samo naslovnicu).

Usporediti YUtarnji i vecernji po tom pitanju sa advanceom. Malo više ideologiziran, no ozbiljniji od oba. Ekonomski su i onako isti. Evo, drug Ivkošić bi mogao pisati za advance, opet je sanjao nacionalizacije banaka, pa pretočio vlažne snove na papir. A Hrvati mu uredno platili za to. Yutarnji bolje ni ne komentirati...
XAR is offline  
Old 23.06.2012., 15:39   #104
Quote:
XAR kaže: Pogledaj post
Uz to, takva ideologija(upakirana u kvaziozbiljni portal) dobro prolazi (dapače još bolje) u drugim dijelovima Ex-YU - Srbiji i BH. Nije ni čudno stoga, da je masa posjetitelja, komentatora članaka iz tih krajeva).
Jel da? Pa da pogledamo iz gornjeg posta...
Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
A gdje su još troškovi servera i ostalih stvari. Prema Alexi advance je 104. stranica po čitanosti u Hrvatskoj.
Lepo se vidi ovde odakle je ta "masa" posetitelja:
u hr. ranking 104
u sr. 2242

toliko o tome
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Old 23.06.2012., 16:09   #105
Š

Ja sam tek nedavno otkrio taj website, i IMO jedan od najboljih u HR. Ovo danas o Paragvaju je odlično.
Blues Dada is offline  
Old 23.06.2012., 17:07   #106
Quote:
Ovo danas o Paragvaju je odlično.
Da, opet im je za sve kriv SAD i CIA, čim je ljevičarski predsjednik uklonjen. Da je bio prozapadni likovali bi samo tako.
USAisfreedom is offline  
Old 23.06.2012., 17:13   #107
Quote:
Ambrozini kaže: Pogledaj post
Jel da? Pa da pogledamo iz gornjeg posta...


Lepo se vidi ovde odakle je ta "masa" posetitelja:
u hr. ranking 104
u sr. 2242

toliko o tome
Na 2 posjetitelja iz HR dođe jedan izvana.

http://www.websiteoutlook.com/www.advance.hr

66% posjetitelja je iz HR

Ostalih 33% dejstvuju ...odakle? Iz RegiJona.

Najzabavniji su mi komentari na ekavici i "srpsko-hrvatskom" bosanskom od likova iz Melbournea i Zapadne Australije koji kukaju da "ko ih bre zavadi" pa moraše otići iz Arkadije i sad u kapitalističkoj tuđini se straaašno pate pa im neka nadobudna crvenokosa engleska treba koja radi za iranski "Press TV" dođe kao melem na ranu kad mlavi o "imperijalizmu".
XAR is offline  
Old 23.06.2012., 17:52   #108
E da to sam isto primjetio...
Srbi komentiraju većinom u stilu ko nas bre zavadi. Kao ono da je bio čvršći socijalizam bla bla bla, onda bi naša prekrasna juga još bila i danas živa.
Sve bi bilo lijepo. Šteta što tito nije pobio sve ustaše i četnike, neki pozivaju na ubojstva židova i amera...

Takvi komentari dobiju minimalno 15 "lajkova".
Ali ako se napiše nešto loše o jugi ili titu, pa brate dobit ćeš 30 "dislajkova" i pljuvat će te non stop.

Stvarno mi se gadi takav stil komentiranja.
Alsam Lud is offline  
Old 23.06.2012., 17:52   #109
Quote:
XAR kaže: Pogledaj post
Na 2 posjetitelja iz HR dođe jedan izvana.

http://www.websiteoutlook.com/www.advance.hr

66% posjetitelja je iz HR

Ostalih 33% dejstvuju ...odakle? Iz RegiJona.

Najzabavniji su mi komentari na ekavici i "srpsko-hrvatskom" bosanskom od likova iz Melbournea i Zapadne Australije koji kukaju da "ko ih bre zavadi" pa moraše otići iz Arkadije i sad u kapitalističkoj tuđini se straaašno pate pa im neka nadobudna crvenokosa engleska treba koja radi za iranski "Press TV" dođe kao melem na ranu kad mlavi o "imperijalizmu".
Piše 66 % Hrvatska, 13 % BiH i to je izdvojeno kao dve države sa najvećim procentom posetitalja, dakle opet nema Srbije sa značajnim učešćem u tim posetama.
Što se tiče: "ko nas bre zavadi" to je neki vaš sterotip za nas pri čemu mislite da je ovde valjda dominantan u stavovima, može biti samo kod malog procenta jugonostalgičara, većinu uopšte ne interesuje to, a ako pitaš pre će svako reći "ko nas bre sastavi" za jugonostalgičare u inostranstvu nemam pojma i hebe mi se šta misle, ima takvih koji dolaze i na naše sajtove pa lupaju gluposti a dugo godina nisu bili u Srbiji...
__________________
Facts are meaningless. You could use facts to prove anything that's even remotely true!
-Homer J. Simpson
Ambrozini is offline  
Old 23.06.2012., 18:39   #110
Quote:
Ambrozini kaže: Pogledaj post
Piše 66 % Hrvatska, 13 % BiH i to je izdvojeno kao dve države sa najvećim procentom posetitalja, dakle opet nema Srbije sa značajnim učešćem u tim posetama.
Što se tiče: "ko nas bre zavadi" to je neki vaš sterotip za nas pri čemu mislite da je ovde valjda dominantan u stavovima, može biti samo kod malog procenta jugonostalgičara, većinu uopšte ne interesuje to, a ako pitaš pre će svako reći "ko nas bre sastavi" za jugonostalgičare u inostranstvu nemam pojma i hebe mi se šta misle, ima takvih koji dolaze i na naše sajtove pa lupaju gluposti a dugo godina nisu bili u Srbiji...
Ne znam kod kojeg broja (10%? - 12%?) alexa/websiteoutlook počinje izričito izdvajati neku zemlju po dolascima. Jer uz HR+BH (80%) još uvijek ima 20% "ostalih". Sumnjam da su to HR dijasporaši; ni oni ekonomski ne vole YU i komunizam; o političkima je suvišno raspravljati.

Ili to možda advance čitaju Ameri, Englezi, Nijemci, Španjolci? Ili Iranci i Libijci? Ljudi koji ne znaju ni riječi jezika portala, ali ih vodi ljubav prema marksizmu, antiimperijalizmu i nesvrstanosti?

Nema drugog objašnjenja nego da su iz Srbije (dobro, možda su s Kosova)
Uz naravno dobar dio srpske i muslimanske dijaspore, što je jasno vidljivo po leksiku komentatora.
XAR is offline  
Old 23.06.2012., 20:03   #111
Quote:
*Cole* kaže: Pogledaj post

Danas na temu Chaveza i Venecuele - tekst nesto tipa socijalizam za 21. stoljece, pouka Europi - (sam tekst izaziva stvarno sprdanje) - sam komentirao kako zapravo Venecuela ima stvarno velike probleme u opskrbi osnovnih ziveznih namirnica kao sto su jaja, mlijeko i slicno, sto je rezultat kolektivizacije, sto korupcije, sto opce zaostalosti drzave, koja je usput receno, prema zadnji podacima pretekla Saudijsku arabiju po zalihama nafte, te je time broj jedan u svijetu, te je uz to jedna od vodecih izvoznica nafte.

Informacije o stanju sam nedavno dobio od prijatelja iz venecuele koji je preselio u europu...a uz to, samo dok upisete 'food shortage in venezuela' u google dobiti ce te dovoljno kredibilnih informacija na tu temu...
Ah, vid' ti vraga....
Ovako slično su tvrdili i silni iseljenici iz Irana koji su napustili zemlju nakon revolucije. Ono, da vladaju mule i da im zatiru prava...a dobar dio tih samih iseljenika su obični kapitalisti koji su bili primorani otići nakon što su ostali bez izvora novaca. Slično tako i za ostale "osovine zla". Stoga, izjave i informacije kojekakvih iseljenih prijatelja, kolega i sl. itekako treba uzeti s rezervom.
Ili vjerovati mainstream gadarijama., izbor je tvoj.
Imran is offline  
Old 23.06.2012., 20:11   #112
Ajd da vam ja razjasnim neke stvari.

Vrlo je lako moguće da volonteri vode stranicu poput advance.hr jer se stvarno vrlo lako i tehnički nezahtjevno može održavati takva stranica i sa besplatnim softverom. No, analizirajući ovu stranicu uspio sam s velikom sigurnošću utvrditi da ima custom dizajn i 99% ima i custom CMS.

Za one koji ne znaju, CMS je softver (program) sličan softveru za forume koji omogućuje autorima sajta da nove vijesti unose na sličan način kako i vi na forumu unosite nove postove (otprilike, malo kompliciranije i sofisticiranije). Postoji dosta besplatnih softvera koji to omogućuju.

No, ovaj to definitivno nije. Ovo je custom CMS. Barem ja nisam uspio pronaći dokaz da se vrti na besplatnom softveru, ako netko pronađe, nek se javi i priznajem pogrešku

Znači, platili su dizajn i CMS. Pošto je to CMS vjerojatno pisan posebno za njih moraju imati i osobu/osobe programere koji to održavaju. To nije baš najjeftnijije.

Dalje... Jučer su popratili vijest o rušenju turskog zrakoplova i updateali su vijest u više navrata sve do iza 23h. Ne vjerujem da bi volonteri baš imali cijeli dan za ažuriranje vijesti.

Isto tako, nalaze se u Gemiusovoj listi najposjećenijih HR stranica na 66. mjestu. Nisam siguran jer se nisam susretao s Gemiusom, ali mislim da ukoliko želite mogućnost da se nađete na toj listi morate platiti neku članarinu.

Također, ta Gemiusova lista primarna je lista kojom se koriste oglašivači... Dođu, vide tko je posjećen i na njihovim stranicama prikazuju oglase. Zašto izbjegavaju advance.hr, e to ne možemo znati. xD Vjerojatno jer većinu novca za oglašivačke kampanje troše na top 10 sajtove. Tako da pretpostavljam ukoliko bi advance.hr za neko vrijeme dospio u top 10 sajtova sigurno bi bilo reklama na njemu.

Ovo su vam podaci o domeni i vlasniku na kojeg je domena advance.hr registrirana http://whois.domaintools.com/advance.hr
Sajt se hosta na domaćem Plus hostingu http://www.whoishostingthis.com/advance.hr

Iz svega ovoga moglo bi se pretpostaviti da je vjerojatnije da netko stranicu financira i da ju ne vode volonteri.

Inače, http://www.serijala.com/ mislim da njega vode volonteri, eto kao primjer jednog poznatog sajta kojeg vode (valjda) volonteri kao dokaz da se može (tj. pretpostavljam da vode volonteri Ne može se uspoređivati jer je totalno druga tematika i drugačiji tempo objave, ali da se nađe složna ekipa mogao bi se volonterski održavati i sajt poput advance.hr.
Dezz is offline  
Old 23.06.2012., 20:46   #113
Kao i većina drugih hrvatskih medija - smeće od portala.
__________________
The dead know only one thing: it is better to be alive.
Romo Lampkin is offline  
Old 23.06.2012., 21:02   #114
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Pardon, ovo umjesto 2. linka
http://www.youtube.com/watch?v=DoQfhmj46a0

Da, Bilderberg grupa postoji no ona služi kao zabava za idiote. Jer samo idioti mogu povjerovati da nekakva konferencija koja se organizira jednom godišnje na 2 dana je bitno različita od 1000 konferencija koje se godišnje organiziraju i to u sličnom sastavu s jednom bitnom razlikom a to je da novinari mogu prisustovati. Kao da se na takvim otvorenim konferencijama ne odvijaju razgovori iza zatvorenih vrata.
Tvrdnja da su američki predsjednici samo figure je uistinu idiotska tvrdnja. Uglavnom je se može čuti od neobrazovanog stanovništva koje nema mentalnih kapaciteta ni obrazovanja za shvaćanje politike pa si sve objašnjava nekakvim stupidnim zavjerama. Naravno da američki predsjednik nije figura već osoba s vrlo velikim ovlastima. Većim nego što su ovlasti cijelog niza zapadnih premijera ali manjim od ovlasti francuskog predsjednika a pogotovo Putina.

Svaki od tih političara mora dakako voditi računa o raznim interesima. A razni interesi nisu nekakvi mistični moćni krugovi nego su to razne i heterogene skupine. No ti si toliko sektaški zabradio da je tebi to nemoguće shvatit pa uživaj u svom infantilnom svijetu.
Pa za tebe je advance.hr pojam objektivnosti.
panacea is offline  
Old 23.06.2012., 22:38   #115
Ne znam zašto dramiti oko toga tko stoji iza stranice. Svi ćemo se lako složiti da danas nema potpuno objektivnih medija. Kad-tad naići ćemo na sponzorirane i obojene članke na omiljenim stranicma.Osobno me nikada nije zanimalo tko je rekao već što je rekao jer danas postoje načini da se provjeri koliko je nešto neobjektivno. Zaista je malo stranica gdje se na jednom mjestu može naći toliko sadržaja koji su u opreci sa onima što rade dirigirani mainstream mediji, a da ne spadaju u kategoriju teškog smeća. Već nakon par minuta googlanja lako se uvjeriti u to.Međutim advance je ipak za nekoliko klasa iznad takvih i zbog toga ga često otvaram kao bih našao početne točke za istraživanje. Pokupim linkove i reference sa mainstream medija, zatim to učinim sa portala tipa advance i koristeći različite dostupne izvore pokušavam stvoriti nekakav svoj sud. Njegovo postojanje zaista mi je od velike pomoći u stvaranju što objektivnije slike o onome što me interesira.
Recimo pisanje o Siriji pratim od samih početaka dok su neke moje kolege i dobri prijatelji tamo radili pa čak i za vrijeme sukoba. Uspoređujući njihove priče sa onim što piše advance.hr i medij-krojači javnog mijenja mogao sam zaključiti samo jedno-o tome tko piše smeće dalo bi se raspravljati.
Isto vrijedi i za izvještaje iz Kanade gdje također imam izvore, a nemalo me iznenadilo kada se o nemirima u Mađarskoj(poklopili se sa referendumom o EU) kojima sam osobno svjedočio najdetaljnije i vrlo objektivno izvještavalo upravo na advance.hr
Eto sa te tri stvari zaokupili su moju pažnju jer sam imao pouzdane izvore na mjestu događanja. Međutim i dalje stoji ona "ne vjeruj da je netko upola dobar kao što kažu njegovi prijatelji, niti upola loš kako tvrde njegovi neprijatelji"
kamenjar1 is offline  
Old 24.06.2012., 11:46   #116
Quote:
Angel_of_Death kaže: Pogledaj post
Advance.hr je jednostavno portal ispred svog vremena, za razliku od gotovo svih poznatijih portala u Hrvatskoj, koji samo šturo i manjkavo prenose neke tekstove iz proameričke propagandne mašinerije, bez razumijevanja i navođenja izvora.

Preporuka advancea je to što se dobar dio vijesti tamo s vremenom pokazuje puno objektivnijim i nepristranijim od bilo kojeg drugog izvora u HR, a za čitatelje su tekstovi smješteni u kontekst, s povijesnim i širim okolnostima događaja, te pokriveni linkovima za sve izvore odakle su uzeti.

Naravno da ekipi isprogramiranog mozga ne odgovara drugačija istine od one koja im je nametnuta, ne žele uvid u informacije, komentare i činjenice koje dolaze iz svih djelova svijeta, umjesto iz istih propagandnih izvora koji su se dokazali kao sredstvo širenja laži i zabluda.

Advance.hr je daleko najprofesionalniji, najsadržajniji i najzanimljiviji portal u hr. kaj se tiče svjetskih političkih zbivanja, a unutarnjom politikom se ionako malo bave.
Nerijetko se na Advanceu mogu pročitati vijesti koji drugi portali ignoriraju ili vrlo šturo izvještavaju. Samo za primjer, danas čitam na Advanceu kako su Izraelci u Tel Avivu prosvjedovali protiv policijske brutalnosti, da je bilo sukoba i da je policija neke uhitila.
Tu vijest svi veći hrvatski portali, a i strani gotovo da su ignorirali. Da se to dogodilo u Siriji ili nekoj drugoj "problematičnoj" državi ta vijest bi vrištala sa naslovnih stranica o sumraku diktatorskih režima.
To se zove "neobjektivnost" što nekima očito smeta.

Još jedan članak koji će teško Amerikanci probaviti, valjda zato u mainstream medijima i nema ovakvih vijesti.

http://www.advance.hr/vijesti/zestok...svojih-drzava/
__________________
Svijet neće biti uništen od strane zlih ljudi, već od strane onih koji gledaju i ništa ne poduzimaju!

Zadnje uređivanje zeljko_ri : 24.06.2012. at 12:02.
zeljko_ri is offline  
Old 25.06.2012., 01:49   #117
Quote:
Trollkiller kaže: Pogledaj post
Da, bravo. Obje su tvrtke. Nisu udruge. A primale su donacije. Jesi sad ukapirao?
I što time želiš reći? Da ako su tvrtke primale donacije, onda mora da je tako i sa pojedincima?

Quote:
D.o.o. će donaciju knjižit očigledno kao trošak. I čemu to pitanje?
Inače, općepoznato je da se donacije fizičkim osobama daju šakom i kapom.

Quote:
I naravno da nisu u stanju prevest i naštancat 50 tekstova i zarađivat za život. Lovačke priče pričaj nekom drugom.
Misliš, nekome tko se ipak razumije u održavanje portala?

Quote:
MPX kaže: Pogledaj post
Ne slažem se sa navedemom tvrdnjom. Zbilja misliš da je lako pronaći 10 volontera koji će svaki dan pisati par vijesti?
Da. Zbilja to mislim. Da ti preformuliram pitanje i napravim ga retoričkim. Zbilja misliš da je lako naći 166 moderatora da ti besplatno moderiraju forum?

Quote:
I što kada ih pronađeš? Nema svatko dara za pisanje, a i kao profesionalni sajt trebaš lektora/e imati. Koliko god da voliš pisati o nekoj temi jednostavno je nemoguće imati volju i vrijeme za svakodnevno pisanje. Ljudi koji bi bili spremni besplatno pisati za sajt su u velikoj manjini.
Definiraj profesionalnost. Lektor ti nije potreban, barem ne na današnje vrijeme "spelčekera". I već sam naveo primjer stranice pollitika.com, na kojoj pišu stotine ljudi - besplatno.

Quote:
A gdje su još troškovi servera i ostalih stvari. Prema Alexi advance je 104. stranica po čitanosti u Hrvatskoj.
Kojih ostalih stvari? Već sam napisao, da su troškovi servera za stranicu tipa advance.hr ( u trenutnoj fazi ) maksimalno 500 kn godišnje.

Quote:
Koliko vidim uz glavnu urednicu samo su još 4 osobe navedene kao suradnici. Zar je doista moguće da 4 osobe imaju toliko slobodnog vremena za svakodnevno volontersko pisanje?
Zašto ne? Ne bi vjerovao koliko je nezaposlenih ljudi. I ne bi vjerovao koliko ljudi uistinu RADI za nula kuna. I na kraju, ne bi vjerovao koliko ljudi VOLONTIRA.

Quote:
Stranica je svaki dan ažurirana sa novim vijestima i sve je na njoj napravljeno profesionalno. Sigurno je dosta financijskih sredstva uloženo u portal. Zar zbilja vjerujete da je bez velike financijske pripomoći moguće napraviti sajt od nule?
Da, vjerujem. Čak i ako želiš custom CMS, ako imaš dobrog prijatelja koji je spreman ući u projekt s tobom ili čak ako ga sam znaš isprogramirati, apsolutno. Naravno da ti treba već gore navedenih parsto kuna za server i domenu, ali to je to.

Quote:
Anton ukoliko zbilja vjeruješ da bez problema možeš napraviti sajt sličan advanceu - tada uradi to... Pokušaj ga voditi 10tak dana.
Već sam napisao, da me to zanima, mogao bih napraviti takvu stranicu već sutra, no to me ne zanima, a sigurno neću raditi nešto da bih se nekome dokazao. Sve što pričam, pričam na temelju iskustva. Već sam napisao da sam vlasnik dvije velike stranice.

Quote:
Dezz kaže: Pogledaj post
Ajd da vam ja razjasnim neke stvari.

Vrlo je lako moguće da volonteri vode stranicu poput advance.hr jer se stvarno vrlo lako i tehnički nezahtjevno može održavati takva stranica i sa besplatnim softverom. No, analizirajući ovu stranicu uspio sam s velikom sigurnošću utvrditi da ima custom dizajn i 99% ima i custom CMS.
Upravo tako.

I meni se čini da je custom CMS, ovako na brzinu kada sam neki dan pregledavao.

Quote:
Znači, platili su dizajn i CMS. Pošto je to CMS vjerojatno pisan posebno za njih moraju imati i osobu/osobe programere koji to održavaju. To nije baš najjeftnijije.
Što dakako ne mora značiti da su ga platili, jer možda je pokretač programer ili mu je suradnik programer.

Quote:
Dalje... Jučer su popratili vijest o rušenju turskog zrakoplova i updateali su vijest u više navrata sve do iza 23h. Ne vjerujem da bi volonteri baš imali cijeli dan za ažuriranje vijesti.
U današnje vrijeme, kada je internet dostupniji nego ikad, sve je moguće.

Quote:
Isto tako, nalaze se u Gemiusovoj listi najposjećenijih HR stranica na 66. mjestu. Nisam siguran jer se nisam susretao s Gemiusom, ali mislim da ukoliko želite mogućnost da se nađete na toj listi morate platiti neku članarinu.
Ne plaća se nikakva članarina, nego oni procjene žele li te na svojoj listi.

Quote:
Također, ta Gemiusova lista primarna je lista kojom se koriste oglašivači... Dođu, vide tko je posjećen i na njihovim stranicama prikazuju oglase. Zašto izbjegavaju advance.hr, e to ne možemo znati. xD Vjerojatno jer većinu novca za oglašivačke kampanje troše na top 10 sajtove. Tako da pretpostavljam ukoliko bi advance.hr za neko vrijeme dospio u top 10 sajtova sigurno bi bilo reklama na njemu.
Gemius ti nudi opciju oglašavanja, no ako ti ne želiš, ne moraš stavljati oglase na svoje stranice.

Inače, Google Analytics je prema svim pokazateljima daleko bolji od Gemiusa, tako da on nije mjerilo ni za što konkretno.

Quote:
Iz svega ovoga moglo bi se pretpostaviti da je vjerojatnije da netko stranicu financira i da ju ne vode volonteri.
Zašto? Evo i sam si dolje naveo stranicu koju si naveo. Dakle, sam si naveo dokaz da je to moguće. Čemu onda ovdje sumnja?

Quote:
Inače, http://www.serijala.com/ mislim da njega vode volonteri, eto kao primjer jednog poznatog sajta kojeg vode (valjda) volonteri kao dokaz da se može (tj. pretpostavljam da vode volonteri Ne može se uspoređivati jer je totalno druga tematika i drugačiji tempo objave, ali da se nađe složna ekipa mogao bi se volonterski održavati i sajt poput advance.hr.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Old 25.06.2012., 02:12   #118
Quote:
Pa upravo je Der Spiegel prvi objavio veliku reportažu o pripadnicima Slobodne Sirijske Vojske koji likvidiraju civile. Der Spiegel je čak odradio i intervju s jednim od članova tzv. "brigade za pokope" koji je otvoreno priznao za list kako je "ubio 4 muškarca tako da im je prerezao grkljane". U izvještaju se navodi kako postoji i tzv. "brigada za ispitivanje" koja vrši mučenje, no, to nije posao "brigade za pokope" - njihovi zadaci su samo likvidacije, istaknuto je u izvještaju Der Spiegela.
I to je za tebe objektivno.

No kada Advance.hr objavi (prenese) isti takav izvještaj to je rusko-komunističko-sjevernokorejsko-jugonostalgičarska propaganda puna laži...
Za tvoju informaciju Der Spiegel je pisao najobjektivije po pitanju krize eurozone. Da znam za ovaj intervju. I da Slobodna Sirijska vojska radi zločine kao i Assadovi plaćenici. Ništa čudno.
Ja ne govorim o tome kada Advance prenese vijest nego kada počne pisati o stvarima koji nemaju puno veze sa stvernim životom. Recimo forsiranje članaka o budućnosti kapitalizma gdje pričaju filozofi. To je isto kao da sutra Mandžukić postane premijer i slaže proračun. Je li realno? Nije. Isto kao određeni članci u Advanceu. Recimo, forsiranje Krugmana za kojeg pola ljudi nije niti čulo.
Revenger20 is offline  
Old 25.06.2012., 02:31   #119
Quote:
Advance.hr je jednostavno portal ispred svog vremena, za razliku od gotovo svih poznatijih portala u Hrvatskoj, koji samo šturo i manjkavo prenose neke tekstove iz proameričke propagandne mašinerije, bez razumijevanja i navođenja izvora.

Preporuka advancea je to što se dobar dio vijesti tamo s vremenom pokazuje puno objektivnijim i nepristranijim od bilo kojeg drugog izvora u HR, a za čitatelje su tekstovi smješteni u kontekst, s povijesnim i širim okolnostima događaja, te pokriveni linkovima za sve izvore odakle su uzeti.

Naravno da ekipi isprogramiranog mozga ne odgovara drugačija istine od one koja im je nametnuta, ne žele uvid u informacije, komentare i činjenice koje dolaze iz svih djelova svijeta, umjesto iz istih propagandnih izvora koji su se dokazali kao sredstvo širenja laži i zabluda.

Advance.hr je daleko najprofesionalniji, najsadržajniji i najzanimljiviji portal u hr. kaj se tiče svjetskih političkih zbivanja, a unutarnjom politikom se ionako malo bave.


Je li to uključuje i svršavanje na Evu Moralesa i Huga Chaveza? Evo Morales koji je htio legalizirati listove koke bi trebao nekome biti uzor? Ili Hugo Chavez koji se povezuje s kolumbijskim FARC-om? Ili možda svršavanje na jadnu Grčku koja je ''opljačkana'' od trulog zapada? Za vašu informaciju mladi Grci najviše bježe u - NJEMAČKU I AUSTRALIJU. Zanimljivo bježe u kapitalizam. Kada je argentinski parlament prije par tjedana izglasao nacionalizaciju YPF-a od strane Repsola našla se masa komentari polupismenih likova koji pozivaju na klanja i rezanja grkljana. Ili standardni komentari sve kapitalistima uzeti i pobacati ih u jame. Pitanje: biste li se vi borili za vaš stan ili kuću?

Ajmo dalje. Svaki, ali ama baš svaki dan je neki članak koji kritizira kapitalizam. I to je u redu, imate takav svjetonazor. Koliko članaka ste napisali koji kritiziraju Sjevernu Koreju, Kinu, Iran? Ako ste i napisali to je minoran broj.

EU mrzite iz dna duše, ali bi dao desnu ruku kako bi većina ''ljevičara'' rađe živjela u Parizu nego u, recimo, Minsku. Jeste li licemjeri - jeste. Kao i većina čovječanstva.
Revenger20 is offline  
Old 25.06.2012., 02:32   #120
Btw. SAD ima puni legitimitet nadzora po Srednjoj i Južnoj Americi jer većina kokaina koje proizvedu vaši revolucionari završi na Floridi i ostatku SAD-a.

A vi odite onda živjeti u Kolumbiju ili Boliviju gdje će vaš el prezidente zaštiti ''malog čovjeka'' tako što će ga zaposliti na polju koke.
Revenger20 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:36.