Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2013., 09:52   #141
Quote:
Zeggrez kaže: Pogledaj post
Ja sam si prosle godine narucio bezicni za ps2. Doslo mi uredno doma bez problema. Jedini problem je bio kad sam otvorio paket, a u njemu taj kinez na kojemu pise sony. Oblio me hladan znoj. Na slikama i opisu predmeta nije bilo nista sto bi upucivalo na to, al aj ti to objasni carini....
imaš pravo nemoguće, ali zakon je zakon i ako nije original zapali te ga, samo što ja ću morati platiti troškove brenera, ali ne sviđa mi se ni pdv od 25 posto pa ga plaćam uredno svaki dan
tyron1012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2013., 23:12   #142
Sve je to ok ukoliko se radi o jasnoj namjeri i uvozu više komada kontrolera, ali je problem u načinu na koji se to provodi i naravno ekonomskoj strani u pozadini.
Ja sam se uspio nagoditi za 2680 kn da se odbaci tužba... i sad moram dogovoriti i platiti uništavanje, pored toga. Grozno je to što tu cijenu plaćam iz čiste administrativne pogrške činovnika i tu također nema adekvatnog rješenja.
Najveći je problem u lovi koje odvjetnička društva koja zastupaju brandove okreću na temelju naputaka, na sasvim jedan legalan način, udarajući pri tom po džepu krajnjeg korisnika, a to su najčešće ljudi koji nemaju prevelika primanja pa stoga se i okreću jeftinijoj varijanti proizvoda sa istoka, te većinom "noname" jeftinih stvarčica. I to nikako nije uredu i treba spriječiti. Legalan mobing. Uglavnom, to što je nešto zakonom propisano, ne znači i da je uredu i da je nepromijenjivo. Zakon nije i ne može biti objektivan ukoliko se donosi u skladu sa nečijim interesima. Treba se poštivati, ali ne znači da treba u njega vjerovati, da će donjeti pravedna rješenja, jer jednostavno neće.
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.01.2013., 13:02   #143
e da još nešto... iz razgovora sa predstavnikom odvjetničkog društva objašnjeno mi je za prijemer da ukoliko bi se ista takva stvar poslala anonimno, nekom od tih odvjetnika, oni zasigurno ne bi dobili nikakvu tužbu niti privremeno rješenje jer u carinskoj upravi "znaju" da se taj odvjetnik s time bavi i zasigurno ne bi to zaustavljali i slali rješenja... to točno znači da se zakon slobodno tumači od jednog do drugog službanika te da su odvjetnička društva u principu u mogućnosti sama uvoziti čak i neke druge krivotvorine, a samim tim se opet ukazuje koliko smo nejednaki i koliko jedan te isti zakon ne vrijedi za svakoga jednako... nepoznanica je i to što se dešava s tim krivotvorinama?
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2013., 10:43   #144
anas dobila rješenje o privremenom zadržavanju Uggsica, prošlo 6 mjeseci
bebanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2013., 15:26   #145
Meni su prije mjesec dana poslali drugo produženje na 15 dana. Isto kao i tebi bebanic, sad je 6 mjeseci kako su robu zaprimili i zadržali ju.
Damianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2013., 15:29   #146
Evo stigla je i nagodba od društva koje štite Ugg prava, žele da platim nekih 2000 kn ili će me tužit...šta da uradim?? ne namjeravam plaćati, smatram da nisam kriva...
bebanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2013., 09:59   #147
Quote:
bebanić kaže: Pogledaj post
Evo stigla je i nagodba od društva koje štite Ugg prava, žele da platim nekih 2000 kn ili će me tužit...šta da uradim?? ne namjeravam plaćati, smatram da nisam kriva...
Što misliš opd tim "smatraš da nisi kriva"?
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:20   #148
Mislim upravo ono što sam rekla...
bebanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:23   #149
Quote:
bebanić kaže: Pogledaj post
Mislim upravo ono što sam rekla...
Jesi li naručila od ovlaštenog prodavača?
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:30   #150
naravno da ne, već preko i offera-iz kine...
bebanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:31   #151
Quote:
bebanić kaže: Pogledaj post
naravno da ne, već preko i offera-iz kine...
Kako onda nisi kriva?
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 20:51   #152
Smisao moje poruke je da od nekog tražim savjet za rješenje situacije, a ne da mi netko pametuje kako nisam u pravu...
bebanić is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 21:24   #153
Quote:
bebanić kaže: Pogledaj post
Smisao moje poruke je da od nekog tražim savjet za rješenje situacije, a ne da mi netko pametuje kako nisam u pravu...
Prvo moraš shvatiti da si kriva, a onda si nađeš odvjetnika.
Old Iggy is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2013., 18:27   #154
Quote:
bebanić kaže: Pogledaj post
Smisao moje poruke je da od nekog tražim savjet za rješenje situacije, a ne da mi netko pametuje kako nisam u pravu...
Nakon svega napisanog na ovoj temi ne znam kakav drugi savjet očekuješ
Ili se nagodi ili će te tužiti.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 22:57   #155
dakle, žao mi je bebanić i da mogu napisao bi još toga, ali ukoliko nešto nije objavljeno ne znači da ne postoji i da nitko ne zna za to ili ne vodi računa o tome
uglavnom, slažem se morati ćeš im dati svoje novce jer će vjerovatno to na kraju ispasti bolja opcija za tebe, bez obzira, što se naravno, ne osjećaš krivom za to što te je netko prevario i zbog toga što tvoj geografski položaj određuju određeni zakoni koje moraš poštivati... svagdje je tako... u diktaturama, ne smiješ o tome nit pričati u "demokracijama" si odgovorna za to skupa sa ostalim ljudima bliskim tvojem geografskom položaju jer ste prektički birali ljude koji će donositi zakone koji će na kraju pokazati kome idu na štetu, a kome idu na ruku.. manje više, jer određene zakone rade izabrane skupine koje izgleda od tih zakona na kraju imaju i koristi, ali o tome valjda trebaju pričati novine, a ne raspravljati ljudi po forumu...
Bez da ikoga vrijeđam nastavit ću sutra pisati o tome... i paziti pri tome da post politički korektan jer osjećam i imam još puno toga reći, a i imam osjećaj da ljudi trebaju znati što se dešava sa ovakvim slučajevima. Mislim da su ljudi zbog toga tu jer ih zanima...hvala
e i da.. nije kriva jer to nit nije došlo još do suda... samo postoji opravdana sumnja u to da je prekršila zakon iz neznanja i da će se netko zbog tog ne znanja dobro okoristiti... a i zakoni su takvi kakvi jesu

Zadnje uređivanje ttutek : 14.03.2013. at 23:22.
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 23:18   #156
Komentar ti ne treba biti politički korektan, nego treba biti bez politike. Za politička pitanja, korektna ili ne, imaš poseban podforum.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2013., 23:48   #157
Stvarno mislim da treba reći da uništavanje 1 tone predmeta (krivotvorina) košta 2000 kn i to sam provjerio... dakle pitanje, što se bebanic-u točno naplačuje prilikom uništavanja krivotvorine, kada je poznato da se uglavnom vrši skupno uništavanje...dakle, ako zakon propsiuje da netko može onaj višak novaca staviti u svoj novčanik, a pri tome je netko drugi oštećen, onda ja to vidim kao loš zakon i još lošiju primjenu u praksi, a za to se treba valjda netko pobrinuti, a mi kao forumaši valjda o tome smijemo raspravljati te djeliti provjerene informacije ostalima koje to zanima... pod kojom političkom opcijom je to omogućeno, mislim da više nikoga niti ne zanima, već na koji način se to može promijeniti

onda tu još imamo razno razne agencije koje nadgledaju i provode zakon, a naravno za to primaju plaću i to prilično finu, a to sve ide iz našeg džepa (i iz bebanic-evog isto)
e pa kad već raspravljamo o zakonu
Da li po zakonu smijem uvesti, a naravno da ne dobijem tužbu/nagodbu za povredu industrijskog dizajna ili povredu žiga (ovo je da bi se i dalje držao naslova teme):
http://www.ebay.com/itm/New-16GB-5th...item3f2160d07e
Tražio sam po bazi DZIV-a i nisam našao ništa konkretno što bi branilo uvoz istog predmeta. Odlučio sam se postaviti pitanje na stranicama: http://www.stop-krivotvorinama-i-piratstvu.hr između ostalog da vidim kakvu funkciju te stranice imaju i kakvu funkciju ima to kordinacijsko tijelo za borbu protiv krivotvorina.
Začuđujuće brzo sam dobio dogovor da bolje proučim njihovu dokumentaciju i da postavim pitanje na [email protected] ukoliko mi treba stručna pomoč oko pretrage unutar njihove baze.
Problem nije naravno u pretrazi žigova, već u pretrazi zaštičenih obilježja. Kako uopće pronaći nekakvo zaštićeno obilježje kad ne možeš vršit pretragu po slikama, a za pretragu po nazivu moraš znati točno kako je upisan naziv

Zadnje uređivanje Katrin : 15.03.2013. at 15:28.
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2013., 08:55   #158
Quote:
bebanić kaže: Pogledaj post
anas dobila rješenje o privremenom zadržavanju Uggsica, prošlo 6 mjeseci
Što se tiče ovog vremenskog roka... trebalo bi prvo pogledati koliko je vremenski rok od datuma dospjeća pošiljke pa do datuma kad se tebi treba uputiti privremeno rješenje o zadržavanju robe... neki zakonski rok mora postojati... možda piše u Carsinskoj uredbi o postupanju s predmetima za koje se sumnja da povrijeđuju prava intelektualnog vlasništva... naravno ako je prijeđen nekakav zakonski rok, treba odmah reagirati sa pritužbom i po potrebi dati dalje u javnost... da se vidi koliko javna tjela dopuštaju kršenje zakona za koja su sama odgovorna... ja sam u svome slučaju istraživao mogućnost pritužbe zbog zamjene broja količine predmeta nakon što sam obavijestio središnji ured o stvarnom broju... najsmješnije je da sam šutio i nisam uopće reagirao, stigla bi mi tužba na 2 komada, a tek bi to bilo jako interesantno, jer bi prije nego bi morali dokazat da sam ja uistinu naručio taj paket morali dokazat uopće da postoji 2 komada... pored toga bi se onda najvjerovatnije pokazalo da za dio iznosa nagodbe u kojem odvjetnik traži novac za put u grad na uvid u predmet, a to je većina iznosa (benzin i satnica) bi se pokazalo da se to nije nit dogodilo, stoga je pitanje kako bi to na kraju prošlo
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 10:15   #159
Napokon sam predao špediteru punomoć (tvrtka koja će me zastupati kod uništenja predmeta pri carini). Sada samo trebam čekati (kažu mi da se čeka da se skupi više predmeta da bude isplatvije) i platiti troškove uništenja. Vidjet ćemo koliko će to biti i koga se sve tu isplaćuje. Koliko sam shvatio dio ide firmi koja vrši uništavanje, dio carinskim službenicima koji nadgledaju, a dio špediteru. Svi se moraju naplatiti E sad, nije mi jasno što se točno plaća carinskim službenicima, kad isti već primaju plaću od države (poreznih obveznika). Pretpostavljam da im se plaća dodatni rad i vrijeme kad im nije radno vrijeme, a moraju po službenoj dužnosti prisustvovati uništavanju predmeta.
Uglavnom, saznao sam da neki učesnici u ovoj priči prate ovu temu te bi bilo iznimno dobro da se uključe u rasprave obzirom na znanje i iskustvo. Vrlo je bitno da se ljudi informiraju, a da bi to mogli moraju znati gdje točno. Ovdje ljudi koji pretražuju internet u potrazi za bilo kakvom pomoći (koja ima se neće naplatiti) tu za početak mogu dobiti informaciju o cijelom postupku, kako ide i tko je zadužen za što, ali naravno nije kompletirano. Nadam se da ću uskoro ipak pokrenuti site kamo ću u opisati cijeli postupak kojeg sam imao u detalje te ću staviti link ovdje.
Pored toga, moram istakunti da je stop-krivotvorinama-i-piratstvu akcija koja povezuje mup, carinu, državni inspektorat u akcijama (uglavnom vezano za organizaciju koncerata i skupova po gradovima) kako sam shvatio ne postoji niti jedno službeno tjelo koje je zaduženo za koordinaciju spomenutih javnih tjela u borbi protiv krivotvorina. Mislio sam da bi tu ulogu trebao imati DZIV (državni zavod za intelektualno vlasništvo). Međutim, ukoliko želite saznati što smijete uvesti u državu to možete saznati ako uspijete pregledati bazu na njihovim stranicama ili platite profesionalca da to pretraži za vas. Postoji još jedna mogućnost a to je da pitate vašu Carinarnicu što bi otprilike trebalo izbjegavati naručivati. Brojeve možete potražiti na netu.
Po meni je i dalje problem ogroman jer navedena tjela nisu dobro povezana, tako da ako netko od njih ima informaciju da postoje krivotvorine na mjestu za koje to tjelo nije zaduženo, tu informaciju ne prosljeđuju nigdje već se poprilično ravnodušno ograđuju i "nikome ništa".
E da, ne mogu a da ne ostavim sljedeći link. Evo jedan od primjera priče od prije, kad se govorilo o tome da neke krivotvorine završe u burzi, oglasniku ili njuškalu. Iako ne tvrdim da se tu radi o krivotvorinama, moram priznati da su cjene iznenađujuće niske.
https://www.facebook.com/pages/AnMa-...30900606960556
ttutek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2013., 12:48   #160
Quote:
ttutek kaže: Pogledaj post
N E sad, nije mi jasno što se točno plaća carinskim službenicima, kad isti već primaju plaću od države (poreznih obveznika). Pretpostavljam da im se plaća dodatni rad i vrijeme kad im nije radno vrijeme, a moraju po službenoj dužnosti prisustvovati uništavanju predmeta.
Nemoj se time opterećivat jer je tako napisano u carinskim propisima.I da idu u nadgledanje u redovno vrijeme (što će i bit slučaj) plaćanje je obavezno.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.