Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2014., 22:05   #1
Tužba protiv zubara?

Valjda sam na pravom mjestu otvorio temu, nadam se da ću dobiti koji savjet.

Znači priča je ovakva;

cura je nedavno išla kod zubarice i dobila lijek na zub nakon kojeg je sva natekla i završila u bolnici. Očito je bila riječ o alergijskoj reakciji. Navodno je zubarica upozorena, ali nisu bili sigurni da je do toga iako naravno nikakve pretrage niti nisu radili. Nakon par dana se oporavlja i ide kući.

Sad ponovno odlazi toj istoj zubarici koju dodatno upozorava na prethodnu alergijsku reakciju, ali ova joj opet daje isti lijek očito i opet se ista stvar ponovi i ona opet završi u bolnici gdje joj ovaj puta kažu da promijeni zubara.

Pa ja ne znam tko je tu lud i koji bi se pravni koraci mogli poduzeti protiv te zubarice koja se očito oglušuje na upozorenja o alergiji?


Pretpostavljam da je sranje što prvi puta nije imala nikakv dokaz na šta je alergična osim sumnje na taj lijek, ali će se vjerojatno pokazati da je do toga.
Neki savjet?
mkIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 22:38   #2
fool me once , shame on you ,

fool me twice , shame on me ,

tak se veli , nek samo nastavi hodati toj istoj zubarici
Doctor B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 23:02   #3
Quote:
Doctor B. kaže: Pogledaj post
fool me once , shame on you ,

fool me twice , shame on me ,

tak se veli , nek samo nastavi hodati toj istoj zubarici
ovakve pametne odgovore zadrži sa sebe
mkIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2014., 23:10   #4
pa normalno da sam ja tu pametan, nisam glup da idem natrag zubaru koji me sjebao kao neki u ovoj prici, a i moj savjet ti je koristan
Doctor B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 00:09   #5
A ona nikada prije nije dobila lijek u zub? Ok, uvijek postoji mogucnost da se alergijska reakcija i osjetljivost pojavi iznenada ali opet..
Moram priznati da nisam shvatila post, djevojka zna i sigurna je da je alergicna, ali ipak dopusta da joj se lijek stavi?
Djevojka nikada prije nije imala reakciju, sto puta joj je stavljen lijek u zub, ali ovaj put je naotekla?
Djevojka sumnja da je alergicna, i prije je imala reakcije, ali svejedno, ponavljam se, dopusta da joj se stavi lijek u zub?
Ona je samo naotekla ili su tu bile jos popratne pojave?
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 10:44   #6
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
A ona nikada prije nije dobila lijek u zub? Ok, uvijek postoji mogucnost da se alergijska reakcija i osjetljivost pojavi iznenada ali opet..
Moram priznati da nisam shvatila post, djevojka zna i sigurna je da je alergicna, ali ipak dopusta da joj se lijek stavi?
Djevojka nikada prije nije imala reakciju, sto puta joj je stavljen lijek u zub, ali ovaj put je naotekla?
Djevojka sumnja da je alergicna, i prije je imala reakcije, ali svejedno, ponavljam se, dopusta da joj se stavi lijek u zub?
Ona je samo naotekla ili su tu bile jos popratne pojave?
E pa u tome je problem što joj genijalci u bolnici prvi puta nisu napravili nikakve pretrage pa nije bila sigurna, ali je pretpostavljala iako dosada nije imala reakcije.
I sad s tom pretpostavkom je i došla zubarici i rekla joj je za to, a ova je samo šutila. I šta možeš ti kao pacijent ako nisi siguran u nešto, niti je znala šta joj ova stavlja u zub drugi put.

Sad definitivno mijenja zubara, ali nije u tome bit, možemo joj otići j...majku jer se pravi mutava, ali ja se čudim tom sustavu kojem hebe lud zbunjenoga, nitko odgovore ne daje na vrijeme, zubarica se oglušuje....jedina pravda je izgleda kad je uzmeš u svoje ruke.
mkIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 11:00   #7
Quote:
mkIV kaže: Pogledaj post
Sad definitivno mijenja zubara, ali nije u tome bit..
u redu, ali nije ni u tome bit- promijeniti stomatologa..treba pronaći riješenje jer će se isto dešavati i kod drugog stomatologa..

i dalje priznajem da mi je priča čudna, no hard filings..
ne razumijem, kaj je ona došla kod tog stomatologa prvi put?
koliko dugo se liječi tamo?
prvi puta je kod njega zube popravljala?
ili je to onaj sistem- odlazi se stomatologu jednom u pet godina? naotečenost u takvim slučajevima nije ništa čudno..

teško mi je povjerovati da liječnik svom pacijentu, koji se kod njega liječi godinama, kojeg poznaje i u čije stanje je upućen, da mu namjerno ide napraviti takvu štetu i ugroziti ga..
mislim, to nisu male stvari, alergijska reakcija i osjetljivost na lijek..
po meni su to jako teške optužbe, ne znam jesi li ih svjestan..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:20   #8
Gle, natekla je cijela toliko da se počela gušiti u bolnici. Oduvijek je kod te zubarice i prije je popravljala zube, očito se to sada pojavilo, ne znam, nisam doktor, ali činjenica je da je u toj priči svi ignoriraju, tek sada joj rade alergo test i vade krv nakon što se to drugi puta desilo.

I meni je to nevjerojatno, ali čudnije mi je to da su je prvi puta samo pustili doma bez ikakvih pregleda, ispada da štite jedni druge, znaju da je zubarica zajebala pa skrivaju, ne znam koje je drugo objašnjenje...
mkIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:39   #9
Quote:
cura je nedavno išla kod zubarice i dobila lijek na zub nakon kojeg je sva natekla i završila u bolnici. Očito je bila riječ o alergijskoj reakciji.

ponovno odlazi toj istoj zubarici koju dodatno upozorava na prethodnu alergijsku reakciju, ali ova joj opet daje isti lijek očito i opet se ista stvar ponovi
Quote:
nakon što se to drugi puta desilo
znači da za prvi puta nema krivnje od strane dr, drugi put je već za diskusiju..

ne vidim razlog zašto bi štitili jedni druge, boli q bolnicu za neku xy stomatologinju, nije 'njihova', ako već ideš za 'zataškavanjem'..

obrati se nekoj od udruga za zaštitu pacijenata, pitaj ih za savjet što učiniti..
uguglala, uz udrugu izlazi mi i povjerenstvo..možda ćeš tamo saznati više, jer situacija je delikatna..
'optužiti' liječnika da je svjesno i namjerno svom pacijentu dao lijek na koji isti reagira gušenjem i završava u bolnici nije ništa drugačije nego da mu je prislonio pištolj na glavu

ponavljam, razmisli jesi li svjestan svojih optužbi..nije mala stvar reći tako nešto..osjetljivost na lijek može imati i tragičnije posljedice..

javi razvoj situacije
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 14:59   #10
Hvala, a nije da ja optužujem ikoga da je nešto namjerno napravio, možda je u pitanju nemar, nebriga za pacijente, nestručnost, nemam pojma, ali činjenica je da ona opet leži u bolnici zbog nečije greške i za to bi netko trebao odgovarati.

Sad će vjerojatno imati potvrdu ako je na nešto alergična, ali to je trebalo prvi puta napraviti, ne znam tko je tu lud više...
mkIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:07   #11
Quote:
mkIV kaže: Pogledaj post
Gle, natekla je cijela toliko da se počela gušiti u bolnici. Oduvijek je kod te zubarice i prije je popravljala zube, očito se to sada pojavilo, ne znam, nisam doktor, ali činjenica je da je u toj priči svi ignoriraju, tek sada joj rade alergo test i vade krv nakon što se to drugi puta desilo.

I meni je to nevjerojatno, ali čudnije mi je to da su je prvi puta samo pustili doma bez ikakvih pregleda, ispada da štite jedni druge, znaju da je zubarica zajebala pa skrivaju, ne znam koje je drugo objašnjenje...
Nek podigne tužbu protiv zubarice za pokušaj ubojstva, koliko vidim dokaza ima dovoljno.
Sumljivac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:10   #12
Quote:
Sumljivac kaže: Pogledaj post
Nek podigne tužbu protiv zubarice za pokušaj ubojstva, koliko vidim dokaza ima dovoljno.
a problem je što nije imala nikakav dokaz osim nagađanja na alergiju na taj lijek.
mkIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:27   #13
Quote:
mkIV kaže: Pogledaj post
nemar, nebriga za pacijente, nestručnost
nemar, nebriga i nestručnost ne smije postojati kada je u pitanju poznata osjetljivost i reakcija na lijek..

to su stvari sa kojima se ne zahebava..



edit: polako..kakva tužba, broji do 10..
obrati se ovima, čak mislim da je u njihovoj ingerenciji zatražiti očitovanje od dotične..neka te upute što i kako dalje..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 15:31   #14
Treca sreca...Ja mislim,da bi opet trebala ici kod iste zubarice,te neka si sredi neki popust. Da sam na njenom mjestu izvadio bi tih nekoliko zubi i problemi bi bili sredjeni
Nicholas- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:04   #15
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
nemar, nebriga i nestručnost ne smije postojati kada je u pitanju poznata osjetljivost i reakcija na lijek..

to su stvari sa kojima se ne zahebava..



edit: polako..kakva tužba, broji do 10..
obrati se ovima, čak mislim da je u njihovoj ingerenciji zatražiti očitovanje od dotične..neka te upute što i kako dalje..
A kome ćeš se obratit u ovoj državi, ta udruga koliko sam čitao na stranici je smanjila rad jer ih nitko ne financira i smatraju ih nepotrebnima bla bla bla, tako da su dostupni 2 dana u tjednu po sat vremena na tel. haha ili mail, ali to je dokaz da nema ništa od njih.
mkIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:24   #16
Zubari isto neće da ti probuše zub i izbruse gdje je pokvaren nego ti prvo prepišu tablete protiv bolova,a u pokvarenom zubu zna biti gnoj od upale pa ne može taj gnoj izaći van.
Znam kako je to kad te zaboli zub pa ti ga nitko ne zeli popravit nego ti prepisu tablete protiv bolova.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=0UoopiNlnLk
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:29   #17
Quote:
mkIV kaže: Pogledaj post
Gle, natekla je cijela toliko da se počela gušiti u bolnici. Oduvijek je kod te zubarice i prije je popravljala zube, očito se to sada pojavilo, ne znam, nisam doktor, ali činjenica je da je u toj priči svi ignoriraju, tek sada joj rade alergo test i vade krv nakon što se to drugi puta desilo.

I meni je to nevjerojatno, ali čudnije mi je to da su je prvi puta samo pustili doma bez ikakvih pregleda, ispada da štite jedni druge, znaju da je zubarica zajebala pa skrivaju, ne znam koje je drugo objašnjenje...
Cura nije trebala pristati da joj stavljaju nikakav lijek,ali to je ta procedura da se stavlja lijek. Druga opcija je da su joj mogli izvadit zub.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=0UoopiNlnLk
Čarobna njiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2014., 23:30   #18
Tuzili bi zubaricu zbog sumnje na alergiju? Cool
__________________
Thinking is difficult, that is why most people people judge.
Little Mermaid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:40.