Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2014., 11:12   #21
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Još bi i trebala imat prava? Pa nije ona napravila kuču. Šta bi on trebao na ulicu a ona ostati u kući njegovih roditelja????
Ne razumijem čemu takav ton?!
Nisam rekla da bi ona trebala dobiti kuću, a on da bi trebao na cestu!
No, zar misliš da žena koja je ostavila 25 godina života, zdravlja, financija, ulaganja u tu istu "nenjenu" kuću zaslužuje nogom u guzicu i pod most?! Halo?
Ajmo biti civilizirani i ajmo biti ljudi prije svega pa staviti karte na stol i ljudski se dogovoriti što i kako jerbo se to na kraju krajeva prelama na djeci.
Moje osobno iskustvo je takvo, da sam se hvala svevišnjem, imala kamo vratiti jer da nisam, bila bih po svoj prilici u vrlo sličnoj situaciji kao i ova ženica :/

No ok, kako bilo, očigledno postoji šarolika lepeza pravila za još šarolikiju lepezu slučajeva tako da bi joj stvarno bilo najpametnije da ode do odvjetnika, ili kao što SmartFart reče, neka se raspita u tim ženskim udrugama.

Hvala na savjetima
__________________
Don’t argue with Idiots. They will bring you down to their level and beat you with experience.
tipfeler is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 12:39   #22
Quote:
tipfeler kaže: Pogledaj post
Ne razumijem čemu takav ton?!
Nisam rekla da bi ona trebala dobiti kuću, a on da bi trebao na cestu!
No, zar misliš da žena koja je ostavila 25 godina života, zdravlja, financija, ulaganja u tu istu "nenjenu" kuću zaslužuje nogom u guzicu i pod most?! Halo?
Ajmo biti civilizirani i ajmo biti ljudi prije svega pa staviti karte na stol i ljudski se dogovoriti što i kako jerbo se to na kraju krajeva prelama na djeci.
Moje osobno iskustvo je takvo, da sam se hvala svevišnjem, imala kamo vratiti jer da nisam, bila bih po svoj prilici u vrlo sličnoj situaciji kao i ova ženica :/

No ok, kako bilo, očigledno postoji šarolika lepeza pravila za još šarolikiju lepezu slučajeva tako da bi joj stvarno bilo najpametnije da ode do odvjetnika, ili kao što SmartFart reče, neka se raspita u tim ženskim udrugama.

Hvala na savjetima
Zato jer sve vi zenske tražite neka prava a imate ih i previše. Napravite vi kucu pa cete imat prava ne dodjete na gotova i htjele imat prava. Djeca su nešto drugo djecu nebi svoju nikad izbacio na ulicu ali ženu ako zaslužuje!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 13:15   #23
Quote:
tipfeler kaže: Pogledaj post
Ne razumijem čemu takav ton?!
Nisam rekla da bi ona trebala dobiti kuću, a on da bi trebao na cestu!
No, zar misliš da žena koja je ostavila 25 godina života, zdravlja, financija, ulaganja u tu istu "nenjenu" kuću zaslužuje nogom u guzicu i pod most?! Halo?
Ajmo biti civilizirani i ajmo biti ljudi prije svega pa staviti karte na stol i ljudski se dogovoriti što i kako jerbo se to na kraju krajeva prelama na djeci.
Moje osobno iskustvo je takvo, da sam se hvala svevišnjem, imala kamo vratiti jer da nisam, bila bih po svoj prilici u vrlo sličnoj situaciji kao i ova ženica :/

No ok, kako bilo, očigledno postoji šarolika lepeza pravila za još šarolikiju lepezu slučajeva tako da bi joj stvarno bilo najpametnije da ode do odvjetnika, ili kao što SmartFart reče, neka se raspita u tim ženskim udrugama.

Hvala na savjetima
Zakon kaže da nitko neće nju ekspresno izbaciti na ulicu !!!!

Muž mora najprije potegnuti zakonsku proceduru. Ali je zakonska činjenica neminovna: ako muž bude predao zahtjev za rastavu braka i našao dobrog pravnika žena bi mogla završiti na ulici nakon nekoliko mjeseci. Pogotovo ako se sa time slože vlasnici. A to su roditelji od muža !!
Žena eventualno može dobiti da joj muž neko vrijeme nađe podstanarski stan.
Za nju i njezinu djecu ako sud dosudi djecu njoj. Ali to podstanarstvo će muž plaćati samo neko kratko vrijeme, pogotovo ako mu je plaća mala , žena radi !

Normalno, muž je obavezan plaćati uzdržavanje djeci , ali max. do pola plaće.
Ako mu je plaća mala, onda žena može tražiti da muževlji roditelji tu financijski pritpomažu.

Napomena: zanm ovakav slučaj u Zadru, ali je u pitanju bolesni muž , a ne žena:

Nakon 10 godina braka muž oboli od rak na mozgu, sprošireći te ima par operacija.
Žive kod ženinih roditelja na katu kuće. Žena se odluči rastaviti jer je našla zdravog ljubavnika. Muž biva deložiran po sudskoj odluci te se vraća kod svojih roditelja i spava na kauču dnevnog boravka. Te je dobio invalidsku mirovinu od 2000 kuna.
Ali žena hoće još i alimentaciju za 3 malodobne djece. I dobiva pola invalidske mirovine od muža !!!!!!!!!!!!!!!
Ali to je premalo za 3. djece, pa traži i dobiva od suda da roditelji od muža daju od svoje skromne mirovine svaki po 500 kuna.

A ona živi sa novim mužem u kući roditelja koji imaju odlične mirovine. Ali zakon ne obavezuje da roditelji od bračnog druga kome su dodijeljena djeca moraju pripomagati financijski. To su obavezni samo roditelji bračnog druga koji je ostao bez djece.

A zajednička mirovina se dijeli ali se mora DOKAZATI što su oni zakonski stekli.
U ovom slučaju su to mrvice jer su ženini roditelji bogati i sve su njma dali unaprijed te im obilato pomagali. Tako da jadan muž-invalid neće dobiti ništa.
Dakle , mlada gospođa je mogla biti i kćer od Todorića koja je u očevoj firmi direktorica na plaći od 50 000 kuna i živi u vili.
Ali bi isto mogla dobiti da joj bivši muž plaća pola jadne mirovine za alimentaciju. Plus da plaćaju još i njegovi roditelji od svoje jadne mirovine !!!!!!!!!!!!!!!

Zadnje uređivanje krena : 25.11.2014. at 13:29.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 14:09   #24
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Zakon kaže da nitko neće nju ekspresno izbaciti na ulicu !!!!

Muž mora najprije potegnuti zakonsku proceduru. Ali je zakonska činjenica neminovna: ako muž bude predao zahtjev za rastavu braka i našao dobrog pravnika žena bi mogla završiti na ulici nakon nekoliko mjeseci. Pogotovo ako se sa time slože vlasnici. A to su roditelji od muža !!
Žena eventualno može dobiti da joj muž neko vrijeme nađe podstanarski stan.
Za nju i njezinu djecu ako sud dosudi djecu njoj. Ali to podstanarstvo će muž plaćati samo neko kratko vrijeme, pogotovo ako mu je plaća mala , žena radi !

Normalno, muž je obavezan plaćati uzdržavanje djeci , ali max. do pola plaće.
Ako mu je plaća mala, onda žena može tražiti da muževlji roditelji tu financijski pritpomažu.

Napomena: zanm ovakav slučaj u Zadru, ali je u pitanju bolesni muž , a ne žena:

Nakon 10 godina braka muž oboli od rak na mozgu, sprošireći te ima par operacija.
Žive kod ženinih roditelja na katu kuće. Žena se odluči rastaviti jer je našla zdravog ljubavnika. Muž biva deložiran po sudskoj odluci te se vraća kod svojih roditelja i spava na kauču dnevnog boravka. Te je dobio invalidsku mirovinu od 2000 kuna.
Ali žena hoće još i alimentaciju za 3 malodobne djece. I dobiva pola invalidske mirovine od muža !!!!!!!!!!!!!!!
Ali to je premalo za 3. djece, pa traži i dobiva od suda da roditelji od muža daju od svoje skromne mirovine svaki po 500 kuna.

A ona živi sa novim mužem u kući roditelja koji imaju odlične mirovine. Ali zakon ne obavezuje da roditelji od bračnog druga kome su dodijeljena djeca moraju pripomagati financijski. To su obavezni samo roditelji bračnog druga koji je ostao bez djece.

A zajednička mirovina se dijeli ali se mora DOKAZATI što su oni zakonski stekli.
U ovom slučaju su to mrvice jer su ženini roditelji bogati i sve su njma dali unaprijed te im obilato pomagali. Tako da jadan muž-invalid neće dobiti ništa.
Dakle , mlada gospođa je mogla biti i kćer od Todorića koja je u očevoj firmi direktorica na plaći od 50 000 kuna i živi u vili.
Ali bi isto mogla dobiti da joj bivši muž plaća pola jadne mirovine za alimentaciju. Plus da plaćaju još i njegovi roditelji od svoje jadne mirovine !!!!!!!!!!!!!!!
Normalno je da mora plačati za djecu alimentaciju sud mu je mogao odrediti da plaća 1200 jer ne mora ostati pola plaće nego 800 kn ako je minimalna alimentacija, raste i ta cifra s većom plaćom! To da moraju plaćati njegovi roditelji se ne slažem pa neću komentirat!
Jedina je razlika u ta dva primjera šta je tu ona dobila djecu a u prvom primjeru bi on teško dobio djecu samo zato jer je otac a ne majka!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 18:43   #25
Dio price o obvezi djedova i baka da placaju alimentaciju mi je nejasan i nekako sumnjam da bi prosao ozbiljnu provjeru (ustav, pravna nacela)... Kako netko moze biti prisiljen da placa za nesto s cime nema apsolutno nikakve veze niti ikakve odgovornosti za dogadjaj/stanje?
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 18:48   #26
Quote:
Garofeeder kaže: Pogledaj post
Dio price o obvezi djedova i baka da placaju alimentaciju mi je nejasan i nekako sumnjam da bi prosao ozbiljnu provjeru (ustav, pravna nacela)... Kako netko moze biti prisiljen da placa za nesto s cime nema apsolutno nikakve veze niti ikakve odgovornosti za dogadjaj/stanje?
Nebi znao to bi možda trebalo pravno preispitat ali tako stoji u zakonu za sad i točka!
Ni ja se ne slažem s tim zakonom!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2014., 19:02   #27
slagali se ili ne, ako otac djeteta nije u stanju ili ne želi plaćati alimentaciju, ta obaveza sljeduje njegove roditelje. tako je po zakonu. znam za par slučajeva gdje se radilo o naplati cijele alimentacije, ovo mi je prvi glas da uzimaju dio ocu, dio njegovim roditeljima.

inače, žena ili roditelj kod kojeg su djeca, samo u iznimnim slučajevima ima pravo na alimentaciju. djeca su ta koja uvijek imaju pravo na istu (naravno, ako se školuju i do godinu poslije).
pikuli is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 14:41   #28
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
slagali se ili ne, ako otac djeteta nije u stanju ili ne želi plaćati alimentaciju, ta obaveza sljeduje njegove roditelje. tako je po zakonu. znam za par slučajeva gdje se radilo o naplati cijele alimentacije, ovo mi je prvi glas da uzimaju dio ocu, dio njegovim roditeljima.

inače, žena ili roditelj kod kojeg su djeca, samo u iznimnim slučajevima ima pravo na alimentaciju. djeca su ta koja uvijek imaju pravo na istu (naravno, ako se školuju i do godinu poslije).
Zadarski sud je tako nešto dosudio po zakonu jer otac nema dovoljno sredstava da plati uzdržavanje za troje djece.
Doduše, ovdje je problem što zakonodavac nije uzeo u obzir i primanja bračnog partnera plus njegovih roditelja kod kojih su djeca.
Jer su moguća vrlo čudna suđenja. Kao što sam rekao na primjeru da se rastavi kćer od tajkuna Todorića a muž joj je crkveni miš. Sada bi se mužu i njegovim roditeljima uzimalo pola primanja od ukupno 5000 kuna. A drugi partner koji ima djecu živi u vili i ima
100 000 kuna mjesečno primanja !?
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 15:44   #29
Quote:
novi88 kaže: Pogledaj post
Nebi znao to bi možda trebalo pravno preispitat ali tako stoji u zakonu za sad i točka!
Ni ja se ne slažem s tim zakonom!
Uvijek sam cijenio ovakav misaoni sklop ...
__________________
Hrvatski dabar na hrvatskom ramenu!
Garofeeder is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 15:48   #30
Quote:
pikuli kaže: Pogledaj post
slagali se ili ne, ako otac djeteta nije u stanju ili ne želi plaćati alimentaciju, ta obaveza sljeduje njegove roditelje. tako je po zakonu. znam za par slučajeva gdje se radilo o naplati cijele alimentacije, ovo mi je prvi glas da uzimaju dio ocu, dio njegovim roditeljima.

inače, žena ili roditelj kod kojeg su djeca, samo u iznimnim slučajevima ima pravo na alimentaciju. djeca su ta koja uvijek imaju pravo na istu (naravno, ako se školuju i do godinu poslije).
Ja mislim da u zakonu ne stoji "roditelji oca" valjda je isto i za roditelje majke ako su dijeca kod oca!
novi88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.