Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Radno, socijalno i obiteljsko pravo

Radno, socijalno i obiteljsko pravo Ugovori o radu i radni odnos, mirovinsko, zdravstveno, alimentacija, brak i razvod, posvojenje, skrbništvo, roditeljska skrb i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2014., 08:49   #1
Stupanje u brak starije osobe sa dijagnozom demencije.

Pozdrav svima, probati ču opisati situaciju, dakle starija osoba(72 god) ima posljednjih 4 godine dijagnozu demencije i zbog iste je u domu za starije osobe.
Prije 3 mj. se u domu pojavio "fatalni" docimer(77 god) i oni su se zaljubili što je meni bilo pozitivna promjena, nešto zbog čega je malo "živnula" i dobila generalno puno pozitivniji stav prema svemu što je potpuno razumljivo, ljubav ne pita za godine
No međutim oni su navalili da to podignu na višu razinu, tj da to ozakone, njegova argumentacija je da on ima dobru njemačku mirovinu pa da ne propadne ako se njemu nešto dogodi. Ona je dosta povodljiva i u toku dana 10 puta mjenja stavove što pripisujem njenoj dijagnozi.
Sa njom imam ugovor o dosmrtnom uzdržavanju ovjeren kod J. bilježnika i ja svoje obaveze po istom uredno izvršavam.
Bojim se da iza cijelog forsiranja braka stoji večinom činjenica da politika doma ne dopušta mješovite sobe ako se ne radi o bračnim partnerima. E sad smatram da želja da se bude zajedno u sobi nije dovoljno "dobar" razlog da se stupi u brak. Moje apeliranje na njezin razuman pristup problemu je zbog njenog gore opisanog zd. stanja uglavnom neuspiješno, ili bolje rečeno jedan dan se dogovorimo jedno a drugi dan se ne sječa da smo se to dogovorili
Pitanje glasi postoji li neki zdrastveni minimum koji osoba mora zadovoljiti da bi ušla u brak.

Zadnje uređivanje podravec75 : 05.12.2014. at 09:43.
podravec75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.