Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2005., 01:03   #21
Quote:
General Ris II kaže:
Zašto bi Talijani platili otkupninu za tebe?
Si lud?
Kako ne bi, pa koju lovu im ostavljamo na ponte rossu, da nema nas, italija bi bankrotirala.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 01:46   #22
Re: Oslobođena talijanska novinarka, a Amerikanci otvorili vatru na njeno vozilo

Quote:
General Ris II kaže:
Oslobođena talijanska novinarka, a Amerikanci otvorili vatru na njeno vozilo
Talijanska novinarka Giuliana Sgrena (56), oteta 4. veljače, koju je prošlog tjedna cijeli svijet video kako moli za svoj život na video-snimci danas je puštena na slobodu, potvrdio je jedan od najviših talijanskih dužnosnika. Međutim, američka vojska pucala je na automobil u kojem su netom oslobođenu novinarku prebacivali do bagdadske zračne luke. Neimenovani dužnosnik američke vojske kazao je kako je do pucnjave došlo "greškom". U incidentu je novinarka ranjena a ubijen je pripadnik talijanske tajne službe. Talijanski premijer Silvio Berlusconi hitno je pozvao na konzultacije američkog veleposlanika u Italiji, od kojeg će tražiti da "pojasni postupanje američkih snaga u ovom ozbiljnom incidentu"
amerikanci su je ubili namjerno iz vise razloga.

- oni ne zele da itko pregovara sa snagama koji se bore protiv amerikanaca u iraku jer ameri zele da suprotnu stranu svi smatraju kriminalcima i divljacima
- ubijena novinarka sustavno je kritizirala americku politiku i njihov pohod na irak
- da je ubojstvo potpuno uspjelo, odnosno da nitko nije prezivio, ameri bi za ubojstvo optuzili drugu stranu i postigli dva cilja, a) pokazali bi da su na suprotnoj strani samo divljaci s kojima ne treba pregovarati, b) usutkali bi jednu njihovoj politici nesklonu novinarku i pokazali koliko su njeni (antiimperijalisticki) stavovi bili pogresni
ivo_001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 01:49   #23
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Dusom zapovjeda. Dio americkih talijana su podrzavali fasiste, mnogi cak i nakon sto su amerika i italija zaratile. Zasto onda ne bi slusali berlusconija?
Ne seri mi sa tvojim tezama o krvi, koja nije voda.
I o opsjednutosti sa talijanskim fašizmom mladih američkih marinaca, čiji su korjeni u Italiji?


Ja bih se kladio da ti mulci ne znaju ni deset riječi talijanskog i da nikad u životu nisu čuli za Berluskonija, a možda ni Musloinija!

Zato svoje teorije pričaj nekom drugom...
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 01:51   #24
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Kako ne bi, pa koju lovu im ostavljamo na ponte rossu, da nema nas, italija bi bankrotirala.
Pričaj mi priču...
U Trst više niko ne ide!
A još da je cjela Italija živjela od nas
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 02:09   #25
Quote:
General Ris II kaže:
Ne seri mi sa tvojim tezama o krvi, koja nije voda.
I o opsjednutosti sa talijanskim fašizmom mladih američkih marinaca, čiji su korjeni u Italiji?
Nisi citao esej umberta eca o taksistima u americi? Ako nije neki azijat, ne smijes spomenuti da si iz italije jer ce poceti pricati na nekom cudnom jeziku i jako se ljutiti kada ga obavjestis da to nije taljanski i da ga ne razumjes ni rijeci... Ali oni misle da je to talijanski.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 02:10   #26
Quote:
General Ris II kaže:
Pričaj mi priču...
U Trst više niko ne ide!
A još da je cjela Italija živjela od nas
A kao ne, e, svaki mjesec bi prosjecna porodica ostavila koji milijun lira. MILIJUN!!! Eto, sada je italija u krizi, jer ne idemo u Trst, cak i ako netko ode, jedva ostavi parsto jura...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 10:27   #27
Red face

Quote:
General Ris II kaže:
Zašto bi Talijani platili otkupninu za tebe?
Si lud?
valjda im je to vec preslo u naviku ...



nego ... bas me interesuje ...

da li je i cetvrta glupaca vec krenula za iraq ...

;-)

Quote:
General Ris II kaže:
Istina!
Tamo kud američki vojnik ode u "mirovnu misiju" od San Rema napravi Bejrut!

I dok ne bude više takvih kao šta je bila ova novinarka, bit će tako!
besmislica ...



u san remu nema mudzahidica ...

... bar se iskreno nadam ...

livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 16:17   #28
http://www.cnn.com/2005/WORLD/europe.../il.manifesto/
Quote:
The car kept on the road, going under an underpass full of puddles and almost losing control to avoid them. We all incredibly laughed. It was liberating. Losing control of the car in a street full of water in Baghdad and maybe wind up in a bad car accident after all I had been through would really be a tale I would not be able to tell. Nicola Calipari sat next to me. The driver twice called the embassy and in Italy that we were heading towards the airport that I knew was heavily patrolled by U.S. troops. They told me that we were less than a kilometer away...when...I only remember fire. At that point, a rain of fire and bullets hit us, shutting up forever the cheerful voices of a few minutes earlier.
Da sam ja bio na checkpointu, i primjetim auto koji se priblizava brzinom da skoro gubi kontrolu, i ne namjerava usporit kod checkpointa, otvorio bi vatru. Svatko normalan bi. Takva su naredjenja na checkpointovima, uvjek, bez iznimke. Zato postoje jebeni checkpointi. Tko je vozio? Koja budala? On je ubio Caliparija. Vojnici nisu krivi. Vojnici su obavili svoju duznost, by the book.

I jos nesto, tvrdnja o 300-400 metaka koji su pogodili auto... Laz. Fotografija auta sa AP video clipa:
http://homepage.mac.com/cfj/.Pictures/sgrena-car.jpg
Kako kurca 300-400 metaka pogodi auto a stakla ostanu citava?

Cijeli video se moze vidjeti ovdje:
http://dailynews.yahoo.com//p/v?u=/a...452&f=53746348
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 16:18   #29
Quote:
UmpaUmpa kaže:
A kao ne, e, svaki mjesec bi prosjecna porodica ostavila koji milijun lira. MILIJUN!!! Eto, sada je italija u krizi, jer ne idemo u Trst, cak i ako netko ode, jedva ostavi parsto jura...
Quote:
UmpaUmpa kaže:
A kao ne, e, svaki mjesec bi prosjecna porodica ostavila koji milijun lira. MILIJUN!!! Eto, sada je italija u krizi, jer ne idemo u Trst, cak i ako netko ode, jedva ostavi parsto jura...
Ne kenjaj gluposti!
Odakle ti taj podatak?
Primjerice, Riječani, koji su bili uz Istrijane najveći "posjetioci" Trsta, i time najbolji potrošači, da većina obitelji iz Rijeke je išala povremeno u Trst. Ono do dva-tri puta godišnje. Zatim, puno njih uopće nije kupovalo u Trstu (moja obitelj nije išla u Trst više od dva puta sve skupa!!!!). Jako rijetki bi išli jednom mjesečno.
A siguran sam da prosječna obitelju godinama 91-98 nije trošila više od milijun lira uopće na mjesec.
Prije rata da, ali daleko od toga da su sve to trošli u trstu.
(mislim samo na Rijčane).
Zagrepčani su puno rijeđe od Riječana išli u Ts.
Dalmatinci gotovo da i nisu.
Slavonci nisu uopće!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 16:25   #30
Quote:
UmpaUmpa kaže:
http://www.cnn.com/2005/WORLD/europe.../il.manifesto/ Da sam ja bio na checkpointu, i primjetim auto koji se priblizava brzinom da skoro gubi kontrolu, i ne namjerava usporit kod checkpointa, otvorio bi vatru. Svatko normalan bi. Takva su naredjenja na checkpointovima, uvjek, bez iznimke. Zato postoje jebeni checkpointi. Tko je vozio? Koja budala? On je ubio Caliparija. Vojnici nisu krivi. Vojnici su obavili svoju duznost, by the book.
To je njihova verzija....
kojoj ja ne vjerujem!
Gaj Julije R!sXXXIV is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 16:26   #31
Quote:
General Ris II kaže:
To je njihova verzija....
kojoj ja ne vjerujem!
To je njena verzija, to je njen clanak preveden na engleski.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 16:45   #32
Quote:
General Ris II kaže:
Tebi je ovo sve lijepa zajebancija.
Da je poginuo neki Izraelac, sad bi urlikao od tuge i nazivao nas svakakvim imenima zašto i mi ne plačemo.

Upravo u tome i jeste stvar. Kontas li shemu? Ponasa se ko svinja kada se desi ovako nesto. Ismijava se iz ljudske tragedije. Kada se slicno desi Izraelcima, onda napadno tuguje i slicno. Tako stvaraju negativnu sliku o Izraelu i Jevrejima, odbojnost i gadjenje.

The Borg Gang definitivno nisu Jevreji. Nonstop su na internetu i ponasaju se ogavno. Oni su placeni da blate Izrael.
Crveni Grof is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 17:02   #33
Ajde, jos jedan primjer auta koji je izresetan "sa transportera", kao sto to tvrdi istinoljubivi guardian, sa 300-400 metaka, a sofersajba je citava. Ti .50 browninzi su slabiji nego sto ih se ja sjecam. Ja ih se sjecam kao zvijeri koje mrve cigleni zid, a kad oni ne mogu ni sofersajbu razbit...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 17:05   #34
Quote:
UmpaUmpa kaže:
... Ti .50 browninzi su ...
sta zna dijete ... ... sta je 500 kila ...



livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 17:53   #35
Quote:
livadi© kaže:
sta zna dijete ... ... sta je 500 kila ...
Ili su u Fiate poceli ugradjivat sofersajbe od armiranog betona...
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 18:10   #36
Quote:
UmpaUmpa kaže:
http://www.cnn.com/2005/WORLD/europe.../il.manifesto/ Da sam ja bio na checkpointu, i primjetim auto koji se priblizava brzinom da skoro gubi kontrolu, i ne namjerava usporit kod checkpointa, otvorio bi vatru. Svatko normalan bi. Takva su naredjenja na checkpointovima, uvjek, bez iznimke. Zato postoje jebeni checkpointi. Tko je vozio? Koja budala? On je ubio Caliparija. Vojnici nisu krivi. Vojnici su obavili svoju duznost, by the book.

I jos nesto, tvrdnja o 300-400 metaka koji su pogodili auto... Laz. Fotografija auta sa AP video clipa:
http://homepage.mac.com/cfj/.Pictures/sgrena-car.jpg
Kako kurca 300-400 metaka pogodi auto a stakla ostanu citava?

Cijeli video se moze vidjeti ovdje:
http://dailynews.yahoo.com//p/v?u=/a...452&f=53746348



Mislim, kako ljudi zamisljaju rat? Kao da ne znaju kako izgleda grad u ratu....
Reakcije nekih su mi fakat neshvatljive, jos kad se zna da svaki dan netko umire od samoubojica u automobilima...stvarno preispitajte svoju mrznju malo.

Sto je trebao uraditi onaj na kontrolnom punktu koji je mozda vec izgubio jednog ili dva prijatelja na slican nacin? A i talijani sami kazu da su mislili da je punkt jedan kilometar dalje, pa nisu niti planirali stati. Sve u svemu tragedija.
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 18:15   #37
Quote:
Karmela kaže:


Mislim, kako ljudi zamisljaju rat? Kao da ne znaju kako izgleda grad u ratu....
Reakcije nekih su mi fakat neshvatljive, jos kad se zna da svaki dan netko umire od samoubojica u automobilima...stvarno preispitajte svoju mrznju malo.

Sto je trebao uraditi onaj na kontrolnom punktu koji je mozda vec izgubio jednog ili dva prijatelja na slican nacin? A i talijani sami kazu da su mislili da je punkt jedan kilometar dalje, pa nisu niti planirali stati. Sve u svemu tragedija.


saglasan ... ...

livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 19:03   #38
Quote:
Karmela kaže:


Mislim, kako ljudi zamisljaju rat? Kao da ne znaju kako izgleda grad u ratu....
Reakcije nekih su mi fakat neshvatljive, jos kad se zna da svaki dan netko umire od samoubojica u automobilima...stvarno preispitajte svoju mrznju malo.

Sto je trebao uraditi onaj na kontrolnom punktu koji je mozda vec izgubio jednog ili dva prijatelja na slican nacin? A i talijani sami kazu da su mislili da je punkt jedan kilometar dalje, pa nisu niti planirali stati. Sve u svemu tragedija.
Mene su jednom na punktu u hebronu skoro napucali izraelski padobranci... Bio u kvartu kod prijatelja na sukot (praznik), bila vecer polupraznika, dosao njemu buraz, sa novim autom, kupio rabljenu crnu mecku. Ajmo se provozat (2 ujutro, sukot '96, dakle, puca se na sve strane), ajmo napravid djir kroz hebron... Ukrcali se nas jedno 6 u auto koji izgleda kao da je ispao iz akcionih filmova o beirutu, dosli do prvog punkta, par klinaca, zelenih, tek prosli obuku, svi se zasrali, nista, idemo dalje, dosli do trga gross, kad opale po nama sa reflektorom i poceli vikat na megafon stoj stoj na hebrejskom i arapskom, i iza nekih betonskih cuda izlecu 10 padobranaca sa puskama na naprijed, ali bas zaljecu, prst na obaracu, itd. Dobro da je tip znao vozit kroz takve punktove pa je bio spreman i odmah stisno na kocnicu... Na trecem punktu culi na radiju od vojnika, vec sva vojska u hebronu i okolici prica o "crnom mercedesu"... Tad je bio i policijski sat jer su bili oni rioti '96, a vozac jos jemenicanin, sa dugom bradom, onako crn, izgleda kao neki dzihadlija iz saudije...

A jednom su me na ulici skinuli do gaca, 2 pandura specijalca, uperili u mene puske i ne daju da pridjem blize od 20 metara, i tjerali me da se skidam. Jos da imam arapsku facu, kuzio bi, ali ja sam svijetli, ridja brada, svijetlo smedja kosa... To je bilo skroz surrealisticno.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 19:29   #39
Quote:
UmpaUmpa kaže:
Mene su jednom na punktu u hebronu skoro napucali izraelski padobranci... Bio u kvartu kod prijatelja na sukot (praznik), bila vecer polupraznika, dosao njemu buraz, sa novim autom, kupio rabljenu crnu mecku. Ajmo se provozat (2 ujutro, sukot '96, dakle, puca se na sve strane), ajmo napravid djir kroz hebron... Ukrcali se nas jedno 6 u auto koji izgleda kao da je ispao iz akcionih filmova o beirutu, dosli do prvog punkta, par klinaca, zelenih, tek prosli obuku, svi se zasrali, nista, idemo dalje, dosli do trga gross, kad opale po nama sa reflektorom i poceli vikat na megafon stoj stoj na hebrejskom i arapskom, i iza nekih betonskih cuda izlecu 10 padobranaca sa puskama na naprijed, ali bas zaljecu, prst na obaracu, itd. Dobro da je tip znao vozit kroz takve punktove pa je bio spreman i odmah stisno na kocnicu... Na trecem punktu culi na radiju od vojnika, vec sva vojska u hebronu i okolici prica o "crnom mercedesu"... Tad je bio i policijski sat jer su bili oni rioti '96, a vozac jos jemenicanin, sa dugom bradom, onako crn, izgleda kao neki dzihadlija iz saudije...

A jednom su me na ulici skinuli do gaca, 2 pandura specijalca, uperili u mene puske i ne daju da pridjem blize od 20 metara, i tjerali me da se skidam. Jos da imam arapsku facu, kuzio bi, ali ja sam svijetli, ridja brada, svijetlo smedja kosa... To je bilo skroz surrealisticno.

Jednom se zivi Umpa Nikad nisam bila u slicnim situacijama, ali sam cula o njima.
A cuj, ridja bradica/svijetla kosica ti je pomogla da ga ne dobijes ravno u celo (samo da je netko na kontrolnom punktu bio malo nadrkan zbog necega).
__________________
One Kill Wonder
Karmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2005., 19:46   #40
Quote:
Karmela kaže:
Jednom se zivi Umpa Nikad nisam bila u slicnim situacijama, ali sam cula o njima.
A cuj, ridja bradica/svijetla kosica ti je pomogla da ga ne dobijes ravno u celo (samo da je netko na kontrolnom punktu bio malo nadrkan zbog necega).
Nije, jedan kolega, rus, koji mi malo pase po opisu je prosao istu torturu na istom punktu istu vecer (na uglu, pored posla) a nitko drugi iz firme, izgleda da su imali obavjestajne podatke, a ima svjetlih izraelskih arapa koliko hoces, potomaka krizara... To je bio period kad je bilo u prosjeku 2 bombe dnevno u jeruzalemu (2002), a moja kancelarija je bila na kraju grada, u smjeru betlehema, a preko puta velikog shopping malla, pa su postavili punkt. Prvo nisam skuzio da se meni deru... Dobro da nisam imao jos slusalice na usima, upucali bi me. Uopce nisam ocekivao da bi mi se tako nes moglo desit. Tada je bila i scena, gledam kroz prozor, jedan bijeli tender pici jedno 180 na sat, za njim 2 murjacka auta u potjeri i auto se razleti... Prosao je kroz checkpoint, panduri su mu pucali u gume i on se digo u zrak, htio se raznjet u gradu. I to taman kod moje (tadasnje) zgrade. Sad radim u tel avivu.

A jedan kompic, ima malo arapsku facu, i tamni je, nakon nekog teroristickog napada vozio se busom, skoro su ga putnici lincovali, "prvo dizes autobus u zrak pa se onda vozis u njemu"... A on se uvredio pa im nista nije rekao.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:08.