Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2005., 12:14   #81
Opis putovanja po cesti za bagdadski aerodrom...

...par sati prije Sgrene...

Quote:
“See, that’s where there was an IED,” my driver Ahmad said, using the military’s shorthand for improvised explosive device. “You can see the pit,” he said gesturing to a crater.

He pointed to the charred shell of a car sitting a few feet off the shoulder. “See that, that’s a bomb car,” he said.

“Last summer I was here, driving from the airport, and suddenly, ‘Boom!’ A Humvee ahead of us was hit. I said, ‘It’s OK, it’s OK’ and then everyone began shooting — the Americans, the Iraqis over there,” he said, gesturing to the nearby neighborhood.

On this route, it’s hard to know whether a car that speeds by a military convoy simply has a nervous driver, or carries a suicide bomber. Last fall, a bomber on the road targeted an armored bus carrying U.S. personnel. No one was killed, but the bus was damaged. Often passing civilians are injured or die in the attacks.

One of the mosques near the beginning of the route, Ibn Taymiyah, is well known as an insurgent center. When U.S. soldiers searched it, they found grenades, ammunition and guns. Farther on is a neighborhood named Jihad and another named Furat, where former intelligence officers under Saddam Hussein live.

“Very tough place,” declared Ahmad.

<snip>
The Americans have tried to make it difficult for insurgents to operate along the road. They have chopped down palm trees and taken down fences that the rebels hid behind. They have put up observation cameras. They have handed out leaflets and warned people who live in the area not to collaborate with insurgents. But the insurgents keep finding new ways to attack.

On Friday, a military convoy sped by. We stopped, letting it go far ahead. Next we sighted two SUVs that looked like they might be carrying security contractors. Again we slowed, for fear that insurgents might target them.

Suddenly Ahmad sped up, barreling down the rough highway at nearly 80 mph. My worries about insurgents and skittish U.S. soldiers quickly turned to fears of an accident as he honked to get cars to move out of the way.

He believed we were being followed. A burgundy car with three men in it was visible in our rearview mirror, speeding close behind us. We couldn’t tell if they were armed.

Finally, we lost them and slowed down. As we drew up to our hotel, we saw the car again — it had been the chase car of another news organization. The misplaced suspicion would have been funny, if the situation had not been so dangerous.

The Italians were on the road at a far worse time. Although there are few attacks at night, there is also little visibility, and the U.S. military suspects every vehicle.

Like us, Sgrena must have been frightened of being on the road. But having just escaped from insurgents, she probably never would have thought she would be mistaken for one of them.
http://www.latimes.com/news/nationwo...home-headlines

Dok je Sgrena u svom clanku "moja istina" napisala da su sjeli na gas, vozili toliko brzo da su skoro gubili kontrolu, i smijali se, pricali viceve... Ocigledno nisu bili svjesni gdje se nalaze... Sarajevska aleja snajpera, samo sto ne gadjaju snajperi nego eksplodiraju bombe...
http://www.cnn.com/2005/WORLD/europe.../il.manifesto/
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2005., 12:18   #82
Ti novinari mi se sve više i više gade!
Da...veeeeelliiikaaa je to bila urota protiv nje!!

Što sve čovjek neče izmisliti samo da neproda koji primjerak novina više!! Jebeni lešinari!
U iraku je dosada poginulo 20,000 civila..što nitko netraži imena vojnika koji su pobili sve to?? Valjda su oni gamad pa i nije neki crnjak pobiti par stotina ljudi....ali kada neki vojnik slučajno otvori vatru na neku jebenu novinarku onda svi ustanu i počnu kenjati o strahotama rata!!
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 13:41   #83
Holandski bloger je preveo dijelove clanka sa holandskog (i malo docarao tko je taj novinar), o razgovoru holandskog novinara sa Segrenom prije otmice. Vrlo bitna lekcija za ljevicare.
Quote:
dinsdag 8 maart 2005

About Giuliana Sgrena
Mr. Harald Doornbos is a veteran war reporter. He is no archetypical hawk nor a staunch supporter of the United States. In fact, he used to be a reporter for the communist newspaper 'De Waarheid' (The Truth, or Pravda, if you like) before it went bust. (This doesn't necessarily mean he was ever a communist, by the way. De Waarheid used to be a huge employer.)

However, this doesn't make him overly sympathetic towards Giuliana Sgrena, the Italian journalist who was held hostage by Iraqi insurgents. Some snippets from this article which was published today in a Dutch Christian broadsheet.

'Be careful not to get kidnapped,' I told the female Italian journalist sitting next to me in the small plane that was headed for Baghdad. 'Oh no,' she said. 'That won't happen. We are siding with the oppressed Iraqi people. No Iraqi would kidnap us.'

It doesn't sound very nice to be critical of a fellow reporter. But Sgrena's attitude is a disgrace for journalism. Or didn't she tell me back in the plane that 'common journalists such as yourself' simply do not support the Iraqi people? 'The Americans are the biggest enemies of mankind,' the three women behind me had told me, for Sgrena travelled to Iraq with two Italian colleagues who hated the Americans as well.


(Doornbos goes on to explain how the women demeaned him for travelling as an embedded reporter with the US military, for security reasons. They didn't want to hear about any safety concerns.)

'You don't understand the situation. We are anti-imperialists, anti-capitalists, communists,' they said. The Iraqis only kidnap American sympathizers, the enemies of the Americans have nothing to fear.

(Doornbos tells them they're out of their mind.)

But they knew better. When we arrived at Baghdad Airport, I was waiting for a jeep from the American army to come pick me up. I saw one of the Italian women walking around crying. An Iraqi had stolen her computer and television equipment. They were standing outside shivering, waiting for a cab to take them to Baghdad.

With her bias Sgrena did not only jeopardize herself, but due to her behavior a security officer is now dead, and the Italian government (prime minister Berlusconi included) has had to spend millions of euros to save her life. It is to be hoped that Sgrena will decide to have a career change. Propagandist or MP perhaps. But she should give up journalism immediately.


13:32 uur
Original clanka:
http://www.nederlandsdagblad.nl/news...l.asp?id=57903
Mogu si "ljevicari" zamisljat sto god hoce, ali stvarnost su oni veci neprijatelji dzihosima od neoconova, samo ih sada koriste. Radi se o taktici a ne o strategiji.

Nek mi netko da listu biliskoistocnih zemalja gdje je komunisticka partija legalna...
Ne morate se trudit. Izrael. I to je to. Lista BI zemalja gdje je KP u paralamentu bi bila ista. Izrael. Koliko god se vi prenemagali, to je cinjenica.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 14:23   #84
Re: Opis putovanja po cesti za bagdadski aerodrom...

Quote:
UmpaUmpa kaže:
...par sati prije Sgrene...

http://www.latimes.com/news/nationwo...home-headlines

Dok je Sgrena u svom clanku "moja istina" napisala da su sjeli na gas, vozili toliko brzo da su skoro gubili kontrolu, i smijali se, pricali viceve... Ocigledno nisu bili svjesni gdje se nalaze... Sarajevska aleja snajpera, samo sto ne gadjaju snajperi nego eksplodiraju bombe...
http://www.cnn.com/2005/WORLD/europe.../il.manifesto/
Ovo gore je totalni bullshit.
Naime, onaj tko je gledao sinoćnju emisiju porta-a-porta na RAI-u mogao je čuti iz "prve ruke" što se deilio jer su se prikazale izjave Sgrene i dvojice preživjelih obavještajaca kao i integralnu verziju vide prije oslobođenja.
1. Automobil nije išao brže od 40 km/h.
2. Bila je jaka kiša, i neposredno prije pucnjave , automobil je znatno usporio jer su naletjeli na ogromnu lokvu
3. Ušlo se u zavoj i na izlasku iz zavoja odjenom je upereno svjetlo reflektora na njih i krenula je pucnjava bez upozorenja

No..ono što je je najvažnije. Sigurno je da USA vojnici nius poštovali proceduru.
ZAšto?
Iako je pao mrak još uvijek nije bio policijski sat.
A da je bio policijski sat procedura bi bila: svjetlo, stoj pa pucanje u zrak umjesto upotrebljene procedure: "svjetlo pa pucanje po automobilu."

E sada...ono najbitnije...talijani su poslali na vještačenje integralnu verziju završnog videa gdja nakon Sgrenine spika kreće spika otmičara gdje se govori kako predju novinarku talijanima ali da ne garantiraju za njenu sigurnost jer je ona tražena od CIA.
Kad ono, puka li slučajnosti..Sgrena odmah nakon oslobađanja skoro gubi glavu, a život joj spašava Calipari na način da se bacio na nju i primio metke umjesto nje.

Što se tiče CNN-a i ostale mašinerije...
Gostujući amerikanac Luttwak u nemogućnosti da obrani svoju domovinu usred rasprave kreće u napade na jednog talijana uptužujući ga da je u Bejrutu pričao sa vođom Hezbollaha.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 14:31   #85
Re: Re: Opis putovanja po cesti za bagdadski aerodrom...

Quote:
Roose Bolton kaže:
No..ono što je je najvažnije. Sigurno je da USA vojnici nius poštovali proceduru.
ZAšto?
Iako je pao mrak još uvijek nije bio policijski sat.
A da je bio policijski sat procedura bi bila: svjetlo, stoj pa pucanje u zrak umjesto upotrebljene procedure: "svjetlo pa pucanje po automobilu."
E sada se postavi u ulogu jednog od tih vojnika.
Mrak kiša i naglo iza okuke izleče automobil.
Oni se nalaze u zemlji gdje je najuobičajenija situacija da takav jedan automobil odleti u zrak!
Dovoljno da je vozać pola sekunde okljevao sa zaustavljanjem da taj vojnik greškom pomisli da je riječ o novom napadu bombaša samoubojica...i eto nesreče!!

P.S. kada bi američki vojnici uvijek poštovali proceduru onda nebi dosada pobili 20,000 nedužnih muškaraca,žena,djece,staraca!!

Jedina razlika je u tome što naša novinarka ima komu ispričati svoju priču i što je netko uopče sluša! Ali je ona toliko egocentrična da misli da bi se BAŠ zbog nje cijeli svijet trebao okretati prema pravilima i procedurama i kada se to nedogodi...onda je jamačno veeeeeliiikaaa zavjeraa upitanju!

A što se tiče amera..jel ti stvarno misliš da če oni priznati da su im vojnici pogriješili??? što je sljedeče? možda bi trebali priznati da nisu ni trebali ulaziti u irak!!? Uostalom...kako uopče uvjeriti Italijane koji sjede u udobnim foteljama i gledaju porta a porta ( usput grickajuči čips ) da je najnormalnija stvar na svijetu nasumice ispaliti rafal u automobil ako ti se učini da je sumnjiv?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 14:38   #86
Re: Re: Opis putovanja po cesti za bagdadski aerodrom...

Quote:
Roose Bolton kaže:
Ovo gore je totalni bullshit.
<snip gomile gluposti>
Što se tiče CNN-a i ostale mašinerije...
Gostujući amerikanac Luttwak u nemogućnosti da obrani svoju domovinu usred rasprave kreće u napade na jednog talijana uptužujući ga da je u Bejrutu pričao sa vođom Hezbollaha.
Jesi ti pijan? Glup? Autor clanka je Sgrena sama. Objavljen prvo u Il Manifestu, talijanskoj verziji pravde, preveden na engleski od CNNa... Nemoj mi rec da je promjenila pricu... Wow. Nemoj me zajebavat. Promjenila.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 14:56   #87
Koliko sam uspio shvatiti jedino što mišljenje koje je promijenila bilo je ono o otmičarima jer je rekla :"kolikogod oni bilo dobri preme mani ja sam ipak bila taoc i govorila ono što su me prisili da kažem".
Ovo o brzoj vožnji prvi puta čujem.
Ne znam ja što CNN prepisuje od Manifesta ali znam da se na svim talijanskim medijima priča o sporoj vožnji.
A serem se ja na prevode. Pogotovo one koje prevode Amerikanci u svoju korist.
Čak i da Sgrena baulja, tu su izjave druge dvojice preživjelih.
A oni jasno kažu da nisu vozili preko 40km/h i da nije bilo nikakvog upozorenja nego pucanje čim se upalili svjetlo.



Quote:
u prolazu
kada bi američki vojnici uvijek poštovali proceduru ...
Pa dovljno je da State Department sada izađe sa izjavom :"Mi nememo procedura. Pucamo ne sve što se kreće pa čak i prije policijskog sata."
I sve će biti riješeno.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:01   #88
Quote:
Roose Bolton kaže:
Pa dovljno je da State Department sada izađe sa izjavom :"Mi nememo procedura. Pucamo ne sve što se kreće pa čak i prije policijskog sata."
I sve će biti riješeno.
Jebemu miša...zar če to State Department izjaviti??..pa otkada oni govore istinu?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:06   #89
Unhappy

provede li neko u italiji objektivnu i neovisnu istragu ...

... sgrena bi jos i u zatvoru mogla zavrsiti ...



toliko toga ne stima u pricama simona'n'sgrena ...

livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:07   #90
Quote:
u prolazu:
Uostalom...kako uopče uvjeriti Italijane koji sjede u udobnim foteljama i gledaju porta a porta ( usput grickajuči čips ) da je najnormalnija stvar na svijetu nasumice ispaliti rafal u automobil ako ti se učini da je sumnjiv?
Što se mene tiče...ko ih jebe.
Ameri sruše avion na školu u Bologni...ne odgovara nitko.
Ameri spičkaju avionom žičaru jer se pilot malo zaigrao milsći da će proći ispod žice ( leitili su 1500m ispod zacrtane rute) i pobiju ljude..ne odgovara nitko...ustavi kazna sa mass-murder je bio nečasni otpust.
Ameri ih kokaju po Iraku...nikom ništa.

Tako prolaziš kad si nečiji sluga...


Neka ih Ameri malo pošpricaju sa Agent Orangeom...možda im mutacije pomognu da skuže da im je Američka kita duboko u debelom crijevu...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:10   #91
Quote:
livadi© kaže:
provede li neko u italiji objektivnu i neovisnu istragu ...

... sgrena bi jos i u zatvoru mogla zavrsiti ...



toliko toga ne stima u pricama simona'n'sgrena ...


Pa naravno da je treba na robiju. Kako se usuđuje reći da su Ameri pucali na njih kad se zna da su to učinili Al Zarqawi i Bin Laden.
Lijepo u Guantnamo s njom.
Možda će se tamo sjetiti istine.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:17   #92
Red face

Quote:
Roose Bolton kaže:
Pa naravno da je treba na robiju. Kako se usuđuje reći da su Ameri pucali na njih kad se zna da su to učinili Al Zarqawi i Bin Laden.
Lijepo u Guantnamo s njom.
Možda će se tamo sjetiti istine.
1] sta sgrena radi u iraqu nakon desetina odsjecenih cafirskih glava ... [ frau hasan itd ... ] ... ... ???!!!

2] kako nije bas nista naucila iz slucaja 2 simone ... ... ??? ... [ili ... jeste ... ... ]

3] kakva je to cudna sprega islama ... zapadnih 'ljevicara' ... anarhista ... fudbalskih navijaca ... i ostalog olosa ...

4] mrzim duge postove ... necu vise ...

livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:23   #93
Quote:
Roose Bolton kaže:
Što se mene tiče...ko ih jebe.
Ameri sruše avion na školu u Bologni...ne odgovara nitko.
Ameri spičkaju avionom žičaru jer se pilot malo zaigrao milsći da će proći ispod žice ( leitili su 1500m ispod zacrtane rute) i pobiju ljude..ne odgovara nitko...ustavi kazna sa mass-murder je bio nečasni otpust.
Ameri ih kokaju po Iraku...nikom ništa.

Tako prolaziš kad si nečiji sluga...


Neka ih Ameri malo pošpricaju sa Agent Orangeom...možda im mutacije pomognu da skuže da im je Američka kita duboko u debelom crijevu...
Na koncu koji ***** uopče rade u Iraku??
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:25   #94
Quote:
sta sgrena radi u iraqu nakon desetina odsjecenih cafirskih glava ... [ frau hasan itd ... ] .
A šta rade svi ostali civili po Iraku?
Šta rade oni naši šoferi po Iraku? Što radi masa novinara u Iraku?

Quote:
kako nije bas nista naucila iz slucaja 2 simone
Kako to ameri nisu ništa naučili od onih 1500 svojih vojnika koji su otegli papke?


Quote:
kakva je to cudna sprega islama ... zapadnih 'ljevicara' ... anarhista ... fudbalskih navijaca ... i ostalog olosa ...
Da jebote.
Zamisli, talijanski neokonzervativac Rocco Buttiglione izjavljuje da ide svjdočiti u korist Tariq Aziza.
Bem ti...sad su i mega desničari uletili u tu spregu.

Quote:
mrzim duge postove ... necu vise
nemoj
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:28   #95
Quote:
u prolazu kaže:
Na koncu koji ***** uopče rade u Iraku??
Vjeruj mi, to ni Cavaliere Silvio ne zna...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:38   #96
Red face

Quote:
Roose Bolton kaže:
A šta rade svi ostali civili po Iraku?
Šta rade oni naši šoferi po Iraku? Što radi masa novinara u Iraku?
za razliku od ostalih civila koje bukvalno ostaju bez glave ...

... slucaj simona i sgrena i jeste posebno intrigantan ...

Quote:
Roose Bolton kaže:
Da jebote.
Zamisli, talijanski neokonzervativac Rocco Buttiglione izjavljuje da ide svjdočiti u korist Tariq Aziza.
Bem ti...sad su i mega desničari uletili u tu spregu.
neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj ...



ili ti prvi put vujes za ovo ... ... ???!!!



Quote:
Roose Bolton kaže:
nemoj
necu ... natuerlich ...

livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:46   #97
Quote:
neprijatelj mog neprijatelja je moj prijatelj
ne znam na koga misliš.
Buttiglione je ministar u Berlusconijevoj vladi i veliki fan George W. Busha. Poput svog idola on mrzi homesksulace i pobornik je zabrane pobačaja. Deklerirani je mrzitelj islama i jedan od onih koji je branio berlusconijeve teze o dominatnom zapadu.
Ali opet Aziz mu je izgleda draži od Busha jer je katolik.


Quote:
za razliku od ostalih civila koje bukvalno ostaju bez glave ... slucaj simona i sgrena i jeste posebno intrigantan
Bio bi..da su one jedine puštene.
Ali nisu...
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 15:59   #98
Quote:
Roose Bolton kaže:
ne znam na koga misliš.
Buttiglione je ministar u Berlusconijevoj vladi i veliki fan George W. Busha. Poput svog idola on mrzi homesksulace i pobornik je zabrane pobačaja. Deklerirani je mrzitelj islama i jedan od onih koji je branio berlusconijeve teze o dominatnom zapadu.
Ali opet Aziz mu je izgleda draži od Busha jer je katolik.
zasigurno je nasao neki interes ...



politicka promocija ... mozda ... ... ???!!!



Quote:
[i]Bio bi..da su one jedine puštene.
Ali nisu... [/B]
svaki slucaj ima svoje objasnjenjenje ...

... ali je pustanje samo kod talijanki toliko ucestalo ...

da covjek pocne ozbiljno vjerovati da je sve vec unaprijed izrezirano ...

livadi© is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 16:08   #99
Quote:
Roose Bolton kaže:
Pa naravno da je treba na robiju. Kako se usuđuje reći da su Ameri pucali na njih kad se zna da su to učinili Al Zarqawi i Bin Laden.
Lijepo u Guantnamo s njom.
Možda će se tamo sjetiti istine.
Tako je! Komunisti konstatno lazu i treba ih na Guantanamo na prevaspitavanje. Lagali su da Irak nema WMD. Ma sve su slagali, da ne nabrajam!
Crveni Grof is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2005., 16:18   #100
Ma ajde.
Sgrenu treba zatući maljem.
Jebena komunjara koje ne razlikuje Američke vojnike od Al-Qaede.
Ma ko je vidio da Ameri pucaju na svoje saveznike?
Sve je to napravio Al-Zarqawi.
__________________
Legende nikad ne umiru!
Roose Bolton is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.