Natrag   Forum.hr > Društvo > Usamljena srca

Usamljena srca Lonely Hearts Club Band
Podforumi: Druženje forumaša

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2004., 16:08   #21
Quote:
Silajn kaže:
Ja vas ne razumijem. Ja sanjam svaki dan. Sanjam male snove i velike snove. I beskrajno uživam u tome, ostvarila ih ne ostvarila. Neke ostvarim.
Ja isto!

Jest da se poneki put pitam kaj mi je to sve trebalo...
Crow Jane is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 16:32   #22
Quote:
Gaudrath kaže:
Ne. Stvarnost definiramo mi. Jedna stvar su zakoni fizike (a i oni su relativni), druga stvar su ljudska stremljenja. Zašto bi se itko, molim te, morao pomiriti da "neće ostvariti ljubav"? Jedino ako čovjek pati od hendikepa, pa nije u stanju funkcionirati punim kapacitetom... ali većina ako ne i svi forumaši koji ovdje postaju su više manje zdravi. Kakva logika stoji iza tog pomirenja sa "sudbinom" (u koju baš i ne vjerujem previše) i odustajanja od snova? Baš me zanima...
Nema neke logike iza svega toga,mene samo zanima jesu li ljudi koji su s obje noge na zemlji sretniji od romantičara,idealista,sanjara......ne tvrdim ništa,samo iznosim neka razmišljanja....

Nitko se ne mora pomiriti s time da neće ostvariti ljubav,dakako,ali staviti imperativ ljubavi na marginu svog života ako vidiš da je to područje u kojem nisi uspješan.....ima ljudi koji to čine (ili pokušavaju) i zanima me jesu li sretniji zbog toga......zapravo do kolike mjere mogu ljubav staviti postrani i uživati u životu bez nje...i u ostalom mogu li...


Nekome je san uspješna karijera....ali ne ide mu....i bi li bio sretniji da se s tim pomiri ili bi bio sretniji svejedno se truditi iako mu ne uspjeva....može li odustati ako mu je to san i ako je to jedino u njegovoj glavi za što misli da mu može donijeti sreću?
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 16:44   #23
Nesreća je rezultat nesrazmjera između želje i ostvarenja. E sad, dobar dio želja rezultat je puke predrasude. Ovo što ti nabrajaš, ljubav, uspješna karijera, ..., ne smiju se shvaćat kao postulati. Sam stvaraš svoja mjerila. Zapadna civilizacija npr. ima uglavnom ful poremećenu percepciju ljubavi, voljenosti, voljenja, bilo da se radi o ljudima, bilo da se radi o idealima. Po meni, do greške je došlo zato jer je puno lakše prihvatit tradicijska razmišljanja (i tu dosta pripisujem kršćanstvu, i to njegovoj devijaciji kroz crkvu, jer Biblija ima bitno jednostavniju i bolju poruku), nego radit na vlastiom.
Jučer sam bila na kavi s čovjekom kojeg sam pogrešno smatrala pragmatičnim, a koji je posao koji radimo sažeo u jednu lijepu misao: Uopće nije važno što radiš, bitno je kako radiš.
Transponirano, nije bitno što/koga voliš, bitno je kako voliš. A to 'kako' mjeriš i vrednuješ po sebi, biraš što tebe ispunjava
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 16:52   #24
Po meni ne treba prestat sanjat, to nikome ne steti ali isto tako po meni ne treba se uvijek trcat za snovima jer oni nisu uvijek ostvarivi i onda ako se ne ostvare se samo razocaras, ali dobro, neki put treba i to
__________________
Boh?
Alyssa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 17:07   #25
Još jedan detalj: imperativno 'bit sretan' je također jedan prilično maglovit ideal u većini glava. Dok je takav, ne možeš prepoznat kad si sretan, čak i kad formalno zadovoljiš želju koja je trebala tu sreću omogućiti. Što opet nije nužno loše, jer te tjera da tražiš dalje, ali iz moje perspektive, ne naučiš li cijenit te korake prema većem zadovoljstvu, i uživat u putu prema cilju, vrlo se lako zaustavljaš na prvoj prepreci.
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 18:10   #26
Silajn.... ,lijepo rečeno.....hvala....
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 18:49   #27
Quote:
Silajn kaže:
Još jedan detalj: imperativno 'bit sretan' je također jedan prilično maglovit ideal u većini glava. Dok je takav, ne možeš prepoznat kad si sretan, čak i kad formalno zadovoljiš želju koja je trebala tu sreću omogućiti. Što opet nije nužno loše, jer te tjera da tražiš dalje, ali iz moje perspektive, ne naučiš li cijenit te korake prema većem zadovoljstvu, i uživat u putu prema cilju, vrlo se lako zaustavljaš na prvoj prepreci.

Pa znas, bolje tezit ka necemu i ici dalje da to ostvaris nego odustati u samom pocetku!
Biti sretan je kad stalno ides dalje.. stojanje u mjestu nikad nikog nije usrecilo! I naravno stoji ovo " ne naučiš li cijenit te korake prema većem zadovoljstvu, i uživat u putu prema cilju, vrlo se lako zaustavljaš na prvoj prepreci."

snovi su super.. dok god su snovi jer realnost je realnost...
pepeljara is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 20:14   #28
Quote:
swiss kaže:


Nitko se ne mora pomiriti s time da neće ostvariti ljubav,dakako,ali staviti imperativ ljubavi na marginu svog života ako vidiš da je to područje u kojem nisi uspješan.....ima ljudi koji to čine (ili pokušavaju) i zanima me jesu li sretniji zbog toga......zapravo do kolike mjere mogu ljubav staviti postrani i uživati u životu bez nje...i u ostalom mogu li...
Pa gle, ne može čovjek bit "uspješan" ili "neuspješan" u ljubavi. Ili je imaš ili je nemaš. To nije parenje... sama ljubav sa seksom i zavođenjem blage veze nema. Ljubav nadilazi ono materijalno što nas ograničava... uostalom, kakvo je to Srce koje ne voli?

Stvarnost, kako čarobnjaci vole reći, slijedi princip recipročnih afiniteta. Onaj koji svoj duh i um ispunjava ljubavlju naći će istu na svakom koraku... jer voljeti se može na mnogo načina i mnogo je toga na svijetu što možemo voljeti. A ljubav, prava ljubav, oslobađa a ne zarobljava. Kad volimo a ne stremimo k posjedovanju, tada na ovom svijetu ima ljubavi koliko bilo koje srce želi. Ne? I kako onda možemo biti neuspješni?
__________________
"The Old Father has woven the threads of your life a long time ago... you can go and hide in a hole if you wish, but you won't live a minute longer."
Gaudrath is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2004., 23:36   #29
Snovi nam dođu kao motivacija... Po meni su isti kao i nada...
Tjeraju nas da se razvijamo, da pokušavamo postići više, da tražimo nešto što bi nas potpuno ispunilo i smirilo...
Sanjati znači postaviti si cilj... A postizati ciljeve znači rasti...
Nekada i ne postići cilj može biti rast...lekcija sama po sebi...

Ali eto, snovi su ono što nas čini ljudima...što nas tjera da se mjenjamo i rastemo...što nas tjera da postanemo boljima, i potpunijima... Barem ja tako to vidim...

Druga stvar je imati kontakt sa realnošću...te biti svjestan koji snovi jesu ostvarivi, a koji nisu...

Poput Ikarusa... Ne letjeti previsoko, da ti sunce ne otopi krila, ali ne niti prenisko, jer će te valovi odnijeti...
__________________
vita non est vivere sed valere vita est

Čitajte me ovdje...
Raz0r81ad3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 00:19   #30
Quote:
Gaudrath kaže:
Pa gle, ne može čovjek bit "uspješan" ili "neuspješan" u ljubavi. Ili je imaš ili je nemaš. To nije parenje... sama ljubav sa seksom i zavođenjem blage veze nema. Ljubav nadilazi ono materijalno što nas ograničava... uostalom, kakvo je to Srce koje ne voli?

Stvarnost, kako čarobnjaci vole reći, slijedi princip recipročnih afiniteta. Onaj koji svoj duh i um ispunjava ljubavlju naći će istu na svakom koraku... jer voljeti se može na mnogo načina i mnogo je toga na svijetu što možemo voljeti. A ljubav, prava ljubav, oslobađa a ne zarobljava. Kad volimo a ne stremimo k posjedovanju, tada na ovom svijetu ima ljubavi koliko bilo koje srce želi. Ne? I kako onda možemo biti neuspješni?
Sorry,mislila sam da je očito da govorim o ljubavi u kontekstu veze dvije osobe....ni na kraj pameti mi nije bila ljubav kao vrijednost....to su dva različita pojma i u tome se slažem s tobom....

A opet u tvom postu se iako možda ne htijući nalazi i dio odgovora na moje pitanje....dakle na ovom svijetu ima dovoljno ljubavi i kao što kažeš ima mnogo načina na koje se može voljeti...znači....u kolikoj mjeri ti načini mogu zamijeniti ljubav u smislu veze ukoliko je takva ljubav tvoj san....u kolikoj mjeri će te ti drugačiji načini ispunjavanja vlastitog srca usrećiti.....možeš li staviti na marginu svoj san o uspješnoj vezi i uživati u drugačijim aspektima i formama ljubavi.....

Nije mi cilj raspravljati o ljubavi,već o snovima,željama,ambicijama....u kolikoj mjeri nas sputavaju,u kolikoj mjeri usrećuju,mogu li se zaboraviti,može li se od njih odustati,je li čovjek koji živi u stvarnom svijetu sretniji od onog koji se bori s vjetrenjačama....ili je upravo obrnuto.....
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 00:23   #31
Jedni igraju chiu-wan (kineski: loto) da dobiju, dok drugi igraju jer postoji mogućnost da dobiju.

kineska narodna
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 00:29   #32
Quote:
swiss kaže:
...je li čovjek koji živi u stvarnom svijetu sretniji od onog koji se bori s vjetrenjačama....ili je upravo obrnuto.....
Ne misliš li da postoji kombinacija te dvije stvari?
__________________
vita non est vivere sed valere vita est

Čitajte me ovdje...
Raz0r81ad3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 00:40   #33
Quote:
Raz0r81ad3 kaže:
Ne misliš li da postoji kombinacija te dvije stvari?
Naravno da mislim da postoji kombinacija, vjerojatno i postoje samo kombinacije ali koji čovjek kod vas prevladava....koji je bolje da prevladava,koji je sretniji....ja se opredjeljujem za vjetrenjače....
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 00:51   #34
Quote:
swiss kaže:
Naravno da mislim da postoji kombinacija, vjerojatno i postoje samo kombinacije ali koji čovjek kod vas prevladava....koji je bolje da prevladava,koji je sretniji....ja se opredjeljujem za vjetrenjače....
Sanjar...bez imalo sumnje... Sretniji je...
I od snova ne odustajem... ma koliko teški oni bili...

I sanjar si ponekad i treba dati oduška od svijeta...pa pobjegne u prirodu gdje može biti potpuno svoj... Tamo gdje ima puno malih lijepih detalja...tamo gdje mi stihovi poteku i pogled stalno traži nešto što vraća osmjeh...
__________________
vita non est vivere sed valere vita est

Čitajte me ovdje...
Raz0r81ad3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 00:58   #35
Quote:
Raz0r81ad3 kaže:
Sanjar...bez imalo sumnje... Sretniji je...
I od snova ne odustajem... ma koliko teški oni bili...

I sanjar si ponekad i treba dati oduška od svijeta...pa pobjegne u prirodu gdje može biti potpuno svoj... Tamo gdje ima puno malih lijepih detalja...tamo gdje mi stihovi poteku i pogled stalno traži nešto što vraća osmjeh...


Ali je isto tako i nesretniji,zar ne? Sanjar vjerojatno doživljava ekstreme jednog i drugog stanja...i sreće i nesreće...
swiss is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 00:59   #36
Sanjaš sanjaš pa se probudiš na usamljenim srcima.
__________________
dr. Lebowski
walter is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 01:01   #37
Quote:
walter kaže:
Sanjaš sanjaš pa se probudiš na usamljenim srcima.
Hihihihhiiihihi (onaj zvuk) A joooooooj
Silajn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 01:08   #38
Quote:
swiss kaže:


Ali je isto tako i nesretniji,zar ne? Sanjar vjerojatno doživljava ekstreme jednog i drugog stanja...i sreće i nesreće...
Istina... Mislim, pogledaj mi malo postove...pogotovo na onom mom topicu... Nisam pesimista, ali kada mi se tako nešto desi, počne me prat i treba mi malo vremena da se izvučem iz toga...
Ali zato sam nekako siguran da kada dosegnem te snove, da će vrijediti sav taj uloženi trud, pa i suza... Zato mi nikada ne bude žao i držim se svojeg...

Nauči se čovjek nositi nekako sa tim kroz vrijeme i iskustvo...
I kao što uvijek velim...nada umire zadnja...
__________________
vita non est vivere sed valere vita est

Čitajte me ovdje...
Raz0r81ad3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 01:14   #39
Quote:
Raz0r81ad3 kaže:
Istina... Mislim, pogledaj mi malo postove...pogotovo na onom mom topicu... Nisam pesimista, ali kada mi se tako nešto desi, počne me prat i treba mi malo vremena da se izvučem iz toga...
Ali zato sam nekako siguran da kada dosegnem te snove, da će vrijediti sav taj uloženi trud, pa i suza... Zato mi nikada ne bude žao i držim se svojeg...

Nauči se čovjek nositi nekako sa tim kroz vrijeme i iskustvo...
I kao što uvijek velim...nada umire zadnja...
Možda nisi pesimista, ali se volis positovjecivati s nijma i uzimati dosta njihovih argumenata i ponasanja...

Trebas malo promijeniti pogled na stvari, nije uvijek sve crno i bijelo, postoji i ona siva sredina koja iako nam mozda nije draga morala bi nam biti prihvatiljiva...

Nada... naravno da se treba nadati, ali uvijek imaj na umu da je nada kurva s dvosjeklim macem... rizik koji ako nisi spreman uzeti može te puno koštati...

Samo ti znaš što je vrijedno truda pa i suza, svojega se itekako trebaš držati ali ga trebaš i malo "isklesati" i oblikovati...
__________________
Ovdje je jednom stajao datum, više nije bitan.
MegaS is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2004., 01:20   #40
Mislim da te snovi, pogotovo oni neostvarivi, bacaju u depresiju. Po meni je bolje biti realan i stajati na čvrstom tlu, tražiti sreću u onome što misliš da možeš postići a ne u iluzijama. Tada ćeš biti sretan, bar sam ja postao mnogo sretniji nakon što sam stao na čvrsto tlo.
Kex Doomlich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:45.