Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.10.2010., 15:27   #1
Zdravstveni stres (stres od odlaska doktoru)

koliko ste izloženi njemu?
koliko puta godišnje idete dr?
što kada vam dr.kaže ako ne budete to i to dogoditi će vam se to i to?
ddejaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 21:53   #2
Oprosti, ali ja ne znam što bi bio "zdravstveni stres" i kakve veze ima koliko puta godišnje idemo u dr.
Ako npr. žena zbroji redovite godišnje preglede u onkologa, ginekologa, zubara, sistematski i ostalo - jel to računamo ili je tvoje pitanje bilo koliko smo godišnje puta bolesni?

Daj pojasni se malo
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 00:52   #3
Može li autorica navesti neki konkretni primjer tog "stresa"? Kakve veze ima to koliko često netko ide kod liječnika? To ne znači automatski da je hipohondar...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 13:11   #4
recimo onda,koliko ste često bolesni da imate razlog hodati dr.?'
... i kako onda se osijećate dok čekate sve te nalaze?
ddejaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 13:54   #5
Mene osobno najviše stresira čekanje po čekaonicama nego sami nalazi. Muka mi je kad se sjetim da moram na kontrolu i da ću provesti cijelo prijepodne u čekaonici sa hrpetinom ljudi.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 17:03   #6
Zubar mi nije stresor jer skoro nikad nikog nema u čekaonici, a ginekolog je stresor jer uvijek bude hrpa žena s hrpom problema i onda zamišljam crne scenarije i lagano umirem. I stresor su mi blentave medicinske sestre s nejasnim uputama i davanjem važnosti svojim administratorskim poslovima i općenito metodama naručivanja i uzimanja brojeva bez ikakve logike i korištenja računala.

E, i jednom sam bila na hitnoj (u 2009. godini) i kirurg je tipkao na pisaći stroj , i to me naživciralo više od osmosatnog boravka tamo i gledanja krvavih ljudi i slušanja jauka i pretraga i čekanja rezultata i uopće samog povoda mog dolaska.

Jednom sam išla na rendgen i čekaonica je izgledala gore nego sklonište 1993. Crni pod sa zalijepljenim žvakama, zeleni zidovi, neonsko svjetlo, kolodvorski sat, a na krovu svjetlarnik kroz koji od prljavštine nije dopiralo više od dvije zrake svjetla. Počela su me mučiti egzistencijalna pitanja i tmulo beznađe. Taman kad sam počela osmišljavati metode suicida su me prozvali, slikali, i sretno sam odjurila doma na sunce i zrak.

Uglavnom, općenito govoreći, više od samih bolesti, sindroma, stanja i dijagnoza stresiraju me medicinski djelatnici, njihova ponekad upitna stručnost i vječito očajna organiziranost te ambijent medicinskih ustanova.
__________________

Unfortunately, in America, babies are not found in cola cans. I asked my mother when I was four and she said they came from eggs laid by rabbis. If you aren't Jewish, they're laid by Catholic nuns. If you're an atheist, they're laid by dirty, lonely prostitutes.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 17:13   #7
Mene toliko ne živcira medicinsko i ne medicinsko osoblje, iako ih ima svakakvih, nego te gužve.

Evo kod nas u KBO dolje gdje je centralni laboratorij je strava. Kao prvo dolje je u podrumu, tamo su i ambulante od imunologa, hematologa, EKG, itd. ne moram ni opisivati koliko to bude gužve ujutro. A prozora nigdje jer je podrum. Svaki put kad siđem dolje skoro se srokam u nesvjest od tog ustajalog i zagušljivog zraka. Po zimi je još gore kad počne grijanje.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 19:50   #8
Ako ćemo gledati "ambijent" i odnos medicinskog osoblja prema pacinetima - onda svatko može doživjeti stresove i naživcirat se ko nikada. Meni je dovoljno iskustvo bilo u splitskoj bolnici, brate mili ne znam što me više smučilo Križine ili Firule. Inače, imam jezičinu (što nekad nije pohvalno) pa se donekle "obranim" od bezobraznih med. sestara, ali mi je jako žao kad vidim kako se ponašaju prema jadnim staricama i starcima. Sve su to teški bolesnici i muka mi je kad vidim kako se odnose, a naslušala sam se svega od doktora do sviju. Eto, meni je to stresno, a ostalo mogu pretrpit.
__________________
Fuj. Kaka to!
Silvery is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 20:53   #9
najveci stres mi je odlazak socijalnom ginicu jer uvijek čekam oko 3 sata
kad trebam neki recept/uputnicu, sjednem i čekam (jer za to nema naručivanja)...al par žena redovito dođe na red PRIJE mene, a došle su poslije, a isto su nenaručene... i onda ja popi.dim, kucam, bunim se a znate kaj mi sestra veli!!! pa one samo trebaju recept blabla...halo!? ja isto! da, ali one dolaze od privatnika
ja: kaj sam ja građanka drugog reda??? kad sam imala para, i ja sam išla privatno, pa nisam tu dolazila i gnjavila pas mater!!!!
__________________
Ne možeš više ni potpis imati, a da ti ga netko ne ukrade.
mali buco is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:46.