Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.10.2012., 21:04   #121
Jel pije šta za želudac? Tražite Controloc ili neki sličan lijek, on stvori zaštitnu opnu na želucu i manje se želudac oštećuje sa lijekovima. Većina ljudi koji piju npr. kortiće, ibuprofene i sl. lijekove na dnevnoj bazi piju i tako nešto jer bi u protivnome želudac nakon nekog vremena bio rasturen.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2012., 11:10   #122
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Po meni možeš biti miran, jer da se radi o neoplazmi, već odavno tvoja mama ne bi bila među nama.
Dakle, operacija mioma i fizikalna terapija za kost. Tu nema druge.

Hvala za utješne riječi, međutim još ne mogu biti miran, još gutam sedative, jer taj vrag raste, a ne znam ko će ga htjeti operirati. Neman je 15 x 12 cm i još je na kosti, a pored toga je maternica 10 cm, a unutra miom 6 x 7 cm....Tko zna, moguće bi zračenje moglo malo umanjit taj tumor - proguglao sam malo i našao najnoviju metodu "GUIDED FOCUSED ULTRASOUND" (MRgFUS) - što bi trebalo značiti magnetnom rezonancom vođen fokusiran ultrazvuk za destrukciju mioma. E sad, da li to ima netko u Hrvatskoj, i gdje bi se to moglo napraviti, ako netko zna?

Zadnje uređivanje leeloo27 : 26.10.2012. at 14:02. Reason: ubacivanje quota
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 00:17   #123
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Jel pije šta za želudac? Tražite Controloc ili neki sličan lijek, on stvori zaštitnu opnu na želucu i manje se želudac oštećuje sa lijekovima. Većina ljudi koji piju npr. kortiće, ibuprofene i sl. lijekove na dnevnoj bazi piju i tako nešto jer bi u protivnome želudac nakon nekog vremena bio rasturen.
Hvala za savjet, a kaj to ide na recept ili se može kupiti slobodno???
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 02:04   #124
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Hvala za savjet, a kaj to ide na recept ili se može kupiti slobodno???
Možeš dobiti na recept, pogotovo jer majka na dnevnoj bazi pije tablete za bolove. A isto tako ima ga i u slobodnoj prodaji - ovaj: http://www.controloccontrol.hr/
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2012., 02:35   #125
Quote:
last day kaže: Pogledaj post
Hvala za savjet, a kaj to ide na recept ili se može kupiti slobodno???
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Možeš dobiti na recept, pogotovo jer majka na dnevnoj bazi pije tablete za bolove. A isto tako ima ga i u slobodnoj prodaji - ovaj: http://www.controloccontrol.hr/
Bolje na recept jer kod profilakse NSAR ulkusa treba uzimati 40mg.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2012., 20:43   #126
Hvala. Nego, imam jos jedno pitanje: kakva je razlika izm. obicnog UZV-a i onog sa color-dopplerom? 3 ginekologa su sa normalnim UZV-om rekli "Lejomiom" uteri intramurale, dok na zadnjem pregledu sa color-dopplerom doktor kaze: "sarkom". E sad ne kuzim ako je sarkom, dali se on moze ustanoviti i sa normalnim UZV-om? I jos jedno pitanje: ako je sarkom, dali bi on od 11.1. ove godine narasao? Jer uvijek je iste velicine, cak centimetar-dva manji nego kad je ustanovljen.
last day is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2012., 00:20   #127
Quote:
meritas kaže: Pogledaj post
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2386208/

Kad god čovjek pomisli da ne može...naleti na ovako nešto.

U svakom slučaju izgleda jako rijetko, dakle povećava se vjerojatnost da ćeš teže dobiti adekvatan odgovor o mogućnostima liječenja....

@ivanicapeca, odakle toliko samopouzdanje da pri operaciji 83. godišnja žena nema što izgubiti, mislim pitam s obzirom na tvoj opći stav prema medicini u Hrvatskoj?
Htio bih se jos jednom zahvaliti na ovom linku, jer slucaj je vrlo podudaran,gotovo isti i mislim da nas izuzetno priblizava tocnoj dijagnozi - jer radi se o izuzetno rijetkom tumoru, koliko sam skuzio samo nekoliko takvih slucajeva su zabiljezeni u svjetskoj literaturi (radi se o odrasloj zeni od 83 god.). Iako je proslo puno vremena od prvih snimaka (11.1.2012.) ipak bismo mogli mozda saznati konacnu dijagnozu. Jedino kaj je kod moje mame slucajno ukljucena i ta maternica......ali dva ginica su rekla da je ne treba dirati.....Svima zelim puno zdravlja.Pozzzzzz!!!!
last day is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:34.