Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.10.2008., 19:45   #121
bok svima.

Evo upravo sam otvorio temu koja je veoma bliska ovoj.

Molim vas da mi pomognete jer me to stvarno pati. Radi se o problemu s karlicom.

https://www.forum.hr/showthread.php?t=386944
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2008., 23:30   #122
Question

općenito mislim da je danas malo sretnika sa redovnom stolicom pogotovo starije poulacije(tipa svaki dan )ali šta se može na ovakav stil života i prehrane ništa čudno.u mom slučaju 7 dana svaki dan tobože sve 5 sritan ,zadovoljan a onda 4 dana ništa.pa tko masu puta .
kvakomekiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 00:45   #123
Quote:
nusazvrk kaže: Pogledaj post
Ja znam za stari recept koji ne znam koliko "pali" kada je stanje vec gadno (tipa vise dana bez stolice). Uglavnom caka je ukoliko osoba pati od zatvora preporucuje se zlica meda s jako toplim cajem (naravno ne vrucim) ili toplom vodom. Ukoliko je problem s vodenastom stolicom 8od samo ne formirane do proljeva) ide zlica meda s hladnim cajem ili vodom. Ovo je definitivno isprobano i stvar radi :-). Kod zatvora od par dana ja sam koristila tablete alofran (na biljnoj su bazi) i maximalno se smiju popiti 3 a dobra stvar je sto nije da ce te protutnjati kao neke druge stvari nego se ide normalno na wc bez panike. E sad i u tome ima kvaka jer gospodje kojoj sam preporucila iste tablete s kojima sam zadovoljna a i citav niz naroda je imala gadne mucnine i totalno joj se poremetio tlak, kao i svaki drugi ljek ne djeluje ociti sve na sve isto nego su odobreni ljekovi dosli u nase apoteke jer statisticki (na velikom broju ljudi) imaju velki trazeni ucinak. U svakom slucaju SRETNO!!!

to s medom i čajem moram probati!
freckles is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2008., 16:19   #124
magnezij, manezij i opet magnezij
u bilo kojem obliku a najbolje šumeće tablete, ili kako je već netko napisao Donat Mg
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 19:11   #125
Meni dosta pomažu zelene mahune, pogotovo kad se često jedu. Zna li netko još za neku namirnicu?
MacaKlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:03   #126
Vlakna, vlakna i vlakna. Nema boljeg za redovitost stolice. Nazalost, nacin na koji se vecina ljudi danas hrani (puno tjestenine, mesa i secera) ima upravo suprotan efekt. Necu vam sad pametovat da treba jesti vise zelenog povrca, to je jasno, ali srecom postoje i dodaci prehrani koji mogu nadomjestiti taj nedostatak na zadovoljavajuc nacin. Npr. odlicna stvar su psilijumske ljuske. To su ljuske sjemena biljke plantago ovata, mislim da je nas naziv bokvica. Slabo se uzgaja u Europi pa nije kod nas bas poznata, ali ima jednu vrlo zanimljivu karakteristiku a to je da su joj ljuske izuzetno hidrofilne, odnosno mogu upiti velike kolicine vode. Te ljuske se samelju u fini prašak koji se vani može kupiti u većini ljekarni (kod nas je malo slabije dostupno), a koristi se tako da se jednom ili dvaput dnevno uzme jedna velika žlica s puno vode (bar pola litre). Djeluje na način da u crijevima na sebe navuče svu tu vodu i stvori vrlo kompaktnu masu koja onda potiče crijeva da prirodno "prorade" i normaliziraju funkciju. Odlično je za proljeve ali i za zatvor (iako se mozda kad opisujem ne cini tako), a i ne spada "prave" laksative pa se moze uzimati bez ogranicenja. Naravno, svaki laksativ se treba uzimati iskljucivo u dogovoru s lijecnikom. Uglavnom - googlajte "psyllium husks" ili "metamucil" (jedan od poznatijih brandova psilijuma).
StarChild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 20:48   #127
Da li postoje te ljuske metamucil na našem tržištu?
MacaKlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 23:51   #128
Mozda u privatnim ljekarnama, treba potraziti. Znam da se u Zagrebu moze naruciti npr. u onoj ljekarni na Dolcu.
StarChild is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 23:55   #129
meni kikiriki pomaže
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 18:52   #130
sad mene baš zanima tvoja stolica...a bogte, idi u liječnika.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 22:16   #131
šta je to neka sveta stolica kad u naslovu piše sa velikim S?
Gutaperka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2008., 20:17   #132
na to san baš i ja pažnju obratila.
Melpina is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2008., 08:28   #133
Pozzzz ljudi.Da se uključim,naime ja sam godinama imala problema sa stolicom da bi 2003 imala zapletaj crijeva(Ileus) i jedva preživjela. E sad tek nastaju problemi. Kaže doktor da ne smijem ni jedan dan biti da nemam stolicu. Dok sam živa ne smijem jesti grah,grašak,mahune kelj,kupus,banane,kruške,krastavce...u pravilu sve što nadima. Tako se ja patim sa svim i svačim i evo šta mi pomaže najbolje a prirodno. Naime ja zbog povećanih triglicerida u krvi pijem sjemenke lana koje su mi trigliceride doveli na normalu,ali što ja svaki dan imam stolicu bez problema,bez grčeva ili bilo kakvih ostalih nuspojava.I još sam si sama našla da mi paše ,ujutro natašte(dok kuvam kavu)popijem šalicu vruče (koliko mogu podnijeti)vode.I evo hvala Bogu nemam problema,pa Vam od srca preporučujem.Sretno............pražnjenje.
 
Odgovori s citatom
Old 15.11.2008., 19:29   #134
Da li je dobro u tu svrhu konzumirati i sjemenke lana umjesto ulja lana?
MacaKlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 11:35   #135
Quote:
kvakomekiki kaže: Pogledaj post
zašto tolika panika kad kasni stolica par dana?
meni se to isto dešava ali nemam nikakvi smetnji od toga i kad prođe vrime dan ili dva idem na wc.
pitanje za vas da li vi imate neke smetnje (nadutost ili bol)kad ne idete svaki dan, ili je to zbog straha tj. nekakve preventive.
pitam zato da bih i ja znao kako se ponašati u budućnosti.thx
Na duge staze zatvor nije dobar.

Jer dolazi do reapsorpcije otpadnih tvari i toksina u organizam.
__________________
Nekim jajima prosto nije suđeno da ikada postanu kajgana. T.Pančić
njetočkanezvanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 11:51   #136
Draga Macaklinka da ti odg. Kad sam u apoteci ispričala šta sam sve prošla i kako sada konzumiram te sjemenke i pitala smijem li dobila sam odg."Ništa vam nije zdravije od sjemenki lana u vašem slučaju i nema teorije da vam to smeta." Tako da je dobro i ne brini ništa,uostalom prošetaj do apoteke pa pitaj. To će ti biti najbolje,pa da čuješ od stručne osobe. Pozdrav
 
Odgovori s citatom
Old 16.11.2008., 22:10   #137
Quote:
holbela kaže: Pogledaj post
Draga Macaklinka da ti odg. Kad sam u apoteci ispričala šta sam sve prošla i kako sada konzumiram te sjemenke i pitala smijem li dobila sam odg."Ništa vam nije zdravije od sjemenki lana u vašem slučaju i nema teorije da vam to smeta." Tako da je dobro i ne brini ništa,uostalom prošetaj do apoteke pa pitaj. To će ti biti najbolje,pa da čuješ od stručne osobe. Pozdrav
Hvala
MacaKlinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 11:49   #138
ljudi- biofit! to je jedino što je meni pomoglo! 5 godina laksativa, mučenja, grčeva i ostalih sr... o kojima bolje i da ne pričam! od ovoga ni grčeva ni ničega, samo uredna stolica svaki dan. ja sam preporođen! preporučam svima!
saknam is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 11:54   #139
Sjemenke lana. Žlica u jogurt, promiješati i jesti.
Voće i povrće, jer je puno vlakana.
Zeleni čaj.


I to ti treba bit navika. Ako jedeš samo mesinu, pekarske proizvode i slatko, nikad nećeš imati normalnu stolicu.
__________________
Once I shot an elephant in my pajamas. How he got in my pajamas, I don´t know...
Mexicola is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 09:51   #140
Thumbs up

Ja ruknem navečer vrlo malo i to je to. šta sam sve morao isprobavat od žitarica i 2l vode dnevno, dijeta ,ma užas...i nakon 3 dana mi se više ništa neda i izgubim volju. ja se s ovog ne skidam!
saknam is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.