Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.03.2010., 12:06   #1
Slavonija - perspektive turizma

Pitanje,

Što mislite o tome da li bi naša Slavonija ( sad poslije pretrpane Istre i Dalmacije ) mogla postati nova turistička destinacija.

Što mislite o npr: gradnji luksuznih vila sa bazenima ( kao u Istri i Toskani) zatvorenog tipa za prodaju ili najam " bogatim srancima" ?

Ili npr: Imanja za Elitni Agro-turizam sa proizvodnjom zdrave hrane i pića, sa vrhunskom ponudom i uslugom ( ne za masovni turizam )

Da li bi to imalo prođu na svjetskom tržištu?

Dajte komentare.
Slavonac H is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 12:50   #2
Quote:
Slavonac H kaže: Pogledaj post
Pitanje,

Što mislite o tome da li bi naša Slavonija ( sad poslije pretrpane Istre i Dalmacije ) mogla postati nova turistička destinacija.

Što mislite o npr: gradnji luksuznih vila sa bazenima ( kao u Istri i Toskani) zatvorenog tipa za prodaju ili najam " bogatim srancima" ?

Ili npr: Imanja za Elitni Agro-turizam sa proizvodnjom zdrave hrane i pića, sa vrhunskom ponudom i uslugom ( ne za masovni turizam )

Da li bi to imalo prođu na svjetskom tržištu?

Dajte komentare.
Prvo bi trebalo napustiti ideju da Slavonija bude bilo što "novo".
Slavonija je Slavonija.
Što manje gradnje,što više revitalizacije i obnavljanja zapuštenih imanja,što manje pokušaja u pravcu podilaženja turistima.
Držite se toga što imate:šume,toplice,lov,ribolov,dobra hrana,tamburaši,vino....
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 12:59   #3
Slavonija ima puno toga za pokazati-od gradskih jezgri, dvoraca, dunava, prirode, gastronomije itd..samo treba lobnoviti ono sto je u losem stanju, i na kraju sve to lijepo marketinski upakirati.
Nova toskana nam ne treba, jer je Slavonija sama po sebi zanimljiva. Ne treba imitirati, samo iskoristiti dobre ideje drugdje vidjene.
A ne da bude slucaj kao u mađarskoj: na balatonu u nekom mjestu imaju turisticko naselje koje izgleda kao da si na nekom grckom otoku.(slucajno naletila na to guglanjem)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 13:05   #4
Slavonac H

Quote:
dlap1307 kaže: Pogledaj post
Prvo bi trebalo napustiti ideju da Slavonija bude bilo što "novo".
Slavonija je Slavonija.
Što manje gradnje,što više revitalizacije i obnavljanja zapuštenih imanja,što manje pokušaja u pravcu podilaženja turistima.
Držite se toga što imate:šume,toplice,lov,ribolov,dobra hrana,tamburaši,vino....
To se podrazumijeva, mislim što manje gradnje i uništavanja devastacije prostora i prirode.

Zato i pitam? Što mislite o Elitnom " Agro turizmu - ne masovnom" sa dobrom ponudom proizvoda.
Ujedno plasiraš svoje proizvode. A ne daješ ih u bescjenje kao sad.

Gradnja Luksuznih vila u "autohtonom" stilu.
Ima puno zapuštenog zemljišta u pogotovo brdskim djelovima Slavonije , koja se mogu iskoristiti za to!
Slavonac H is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 13:08   #5
Slavonac, ništa od Slavonija.
Samo jad i žalost.
Naravno, ako turizam nije fiš paprikaš ili rakija.
alter ego blagajnice is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 13:13   #6
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Slavonija ima puno toga za pokazati-od gradskih jezgri, dvoraca, dunava, prirode, gastronomije itd..samo treba lobnoviti ono sto je u losem stanju, i na kraju sve to lijepo marketinski upakirati.
Nova toskana nam ne treba, jer je Slavonija sama po sebi zanimljiva. Ne treba imitirati, samo iskoristiti dobre ideje drugdje vidjene.
A ne da bude slucaj kao u mađarskoj: na balatonu u nekom mjestu imaju turisticko naselje koje izgleda kao da si na nekom grckom otoku.(slucajno naletila na to guglanjem)
Slažem se ima šta pokazati, imaš pravo marketing je bitan ali svijest ljudi u Slavoniji je još bitnija. Neznaju šta hoće!!

Nisam mislio da treba emitirati Toskanu ili Istru - već na razvijenost,svijest ljudi o prirodi ,zemlji,radu, o drugim ljudima a na kraju i o profitu.
Slavonija ima potencijal da bude Švicarska u malom.
Slavonac H is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 13:20   #7
Quote:
alter ego blagajnice kaže: Pogledaj post
Slavonac, ništa od Slavonija.
Samo jad i žalost.
Naravno, ako turizam nije fiš paprikaš ili rakija.
Pa naravno, sva lova ode u Zagreb a onda oni dijele kako hoće ( vidi Jakovćić traži autonomiju, šta misliš zašto).
Ja mislim da onog ko je smislio da se Hrvatska podijeli na županije treba objesit za jaja, to su napravili samo da mogu bolje pokrasti ovu našu zemlju.
Ljudi od rata je prošlo 15 godina ( Neki dan sam prolazio cestom od Pakraca prema Požegi i Voćinu , jednom riječju "SRAMOTA") nema "Čuke" sve porušeno a još stoje table minirano uz cestu ( neko nekome čuva zemlju) !!!!!

Za 15 godina napominjem mogli smo biti Švicarska imamo sve potencijale , more planine, vodu, zemlju mogli smo hraniti pola Europe. A mi gdje smo , postajemo sluge globalizaciji stranom kapitalu trgovačkim lobijima kojima naši ministri i vlada podilaze.
Užurbanost života , nezaposlenost svi se zatvaraju u svoje kuće i stanove u svoja četiri zida , nema prijatelja, druženja, pjesme ma šta da pričam "ODVRATNO" : Pardon ni kuće ni stanovi nisu naši već od stranih banaka ( opaska).

Zadnje uređivanje Slavonac H : 04.03.2010. at 13:45.
Slavonac H is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 13:52   #8
Ljudi napišite šta mislite o ovome.

NEMOJTE SAMO ČITATI.

IZJASNITE SE!!!!
Slavonac H is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 14:08   #9
Slavonac, volim Slavoniju (imam dio krvi slavonske) i dobro je poznajem, imam dosta rodbine itd..Cak mislim odvesti vecu grupu po Slavoniji jer je ne znaju a zeljni su je vidjeti. Na zalost, svi misle da slavonija nista ne nudi, da je sve ravno, ali ima stosta za pokazati cak i sada, kad je skroz osiromasena. Bar za tjedan dana skitanja.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 14:21   #10
prvo treba uvidjeti koja je prednost Slavonije nad drugim prostorima

zatim napraviti bolju povezanost,posebno za te "elitne" turiste
povećati obujam i kvalitetu usluga,više dodatnih sadržaja

i na kraju, naplaćivati razumnu cijenu prema konkurenciji, jer nitko neće platiti 2X više samo zato jer je to "elitno" (naravno izuzetaka ima,ali premalo)
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 14:38   #11
Slavonija je dobro umrezena cestama (eventualno je malo zeznuto iz sjevera i zapada hrv. doci do sjev. Slavonije (npr. do Orahovice, Nasica, D. Miholjac), sve ostalo je blizu.
Cijene tamo nisu velike (smjestaj,hrana, i ostale usluge)
Jedino jos ubaciti neke sadrzaje (ali cak se i uz umješno kombiniranje postojecih raznih usluga moze danas pruziti svasta turistu). Ali kronicno nedostaje vazan faktor -dobro osmisljen marketing i brendiranje regije.
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:05   #12
Slažem se ovo sa marketingom i brendiranjem,
Nisam mislio na Seoski Turizam , već na Elitni Agro-turizam .
Gdje će doći 12 do 15 osoba na imanje i ostati 7 do 10 dana gdje će imati svog kuhara,sobaricu,dadilju,privatnog instruktora fitnesa ili masera (haha) , vozilo na raspolaganju, zatvoreni i otvoreni bazen rekreacijske terene, vinski podrum itd a ujedno sa svim tim ponudiš im vrhunsko vino ( ograničene količine iz svog vinograda) rakiju,pekmez,prirodne sokove, mesne domaće prerađevine , domaći kruh, pečenku i janjca na ražnju itd., a ujedno im pokažeš i kulturne, baštinske znamenitosti kraja,a i naravno druge poslovne subjekte u Slavoniji u vidu kratkih izleta.
Gdje će 10 dana koštati npr. cca 8 do 10 000 Eur-a, + hrana ,piće i ostalo
Slavonac H is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:07   #13
takvi elitni turisti o kojima svi pričaju rijetko dolaze svojim autima
uostalom i tu smo skuplji od mađara,oni su puno bliži tim autogostima (recimo iznenadio se predprošlo ljeto,kad sam bio na balatonu, hrpa mladih engleza dolazila tulumariti, nešto tipa zrće,samo jeftinije i više ljudi ), bugari nas tuku s jeftinoćom, a grci s time o čem pričaš (marketing i brendiranje)

inače slažem se ja da ima dosta sadržaja samo je njihova usluga i uređenost nažalost niska

nažalost, sve bi trebalo krenuti od nekoga močnijeg koji bi uvidio da za 15 g. Slavonija (lika,g. kotar, dalmatinska zagora, ubaci po želji ) mogu postati jak turistički brend

edit
slavonac ako dolazi 12-15 to nije elitni turizam
maksimalno 6 osoba,trebaš imati dogovor s nekakvim termama,ovo sve što si nabrojao
jedino jel ti ovo cijena po osobi ili sve zajedno?
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona

Zadnje uređivanje KILLERDOG : 04.03.2010. at 15:17.
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:10   #14
A i ove recimo tako Luksuzne vile za prodaju, dobro bi došle da se zapuštena područja kultiviraju, da se strani kupci povežu sa domaćim stanovništvom . a ti koji kupuju takve vile žele mir,tišinu , prirodua ujedno bi kupovali domaće proizvode pa bi mala gospodarstva mogla opstati.
Slavonac H is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:14   #15
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
takvi elitni turisti o kojima svi pričaju rijetko dolaze svojim autima
uostalom i tu smo skuplji od mađara,oni su puno bliži tim autogostima (recimo iznenadio se predprošlo ljeto,kad sam bio na balatonu, hrpa mladih engleza dolazila tulumariti, nešto tipa zrće,samo jeftinije i više ljudi ), bugari nas tuku s jeftinoćom, a grci s time o čem pričaš (marketing i brendiranje)

inače slažem se ja da ima dosta sadržaja samo je njihova usluga i uređenost nažalost niska

nažalost, sve bi trebalo krenuti od nekoga močnijeg koji bi uvidio da za 15 g. Slavonija (lika,g. kotar, dalmatinska zagora, ubaci po želji ) mogu postati jak turistički brend
Nisam mislio na tkz. auto-turiste i na mlađu populaciju već na situirane ljude od 35 g na dalje koji traže mir,tišinu ugodu, aktivni odmor a ujedno i obiđu kulturne sadržaje regije ( nije bitno : bila to lika ,zagora ili šta drugo)

Znači oni koji mogu i potrošiti zato i traže takve lokacije.
Slavonac H is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:22   #16
Takvi pothvati ,ako uključuju cijelu regiju moraju biti dio osmišljene strategije neke zemlje.S ovom vladom,ovim smiješnim ekonomskim potezima to ne možete očekivati.
Ima i drugi način - pokrenuti kao individualni pothvat ili udružiti nekoliko investitora.U mikroregiji malo pokrenuti domaće stanovništvo,a privatne veze iskoristiti za dovođenje gostiju.Za to su idealni lovci i ribiči.
Iskoristiti manu kao prednost - nedostatak infrastrukture podići kao bend očuvane i nenagrđene prirode...etc...etc...
Dobrih primjera ima u Lici i u Gorskom Kotaru.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:22   #17
Quote:
KILLERDOG kaže: Pogledaj post
takvi elitni turisti o kojima svi pričaju rijetko dolaze svojim autima
uostalom i tu smo skuplji od mađara,oni su puno bliži tim autogostima (recimo iznenadio se predprošlo ljeto,kad sam bio na balatonu, hrpa mladih engleza dolazila tulumariti, nešto tipa zrće,samo jeftinije i više ljudi ), bugari nas tuku s jeftinoćom, a grci s time o čem pričaš (marketing i brendiranje)

inače slažem se ja da ima dosta sadržaja samo je njihova usluga i uređenost nažalost niska

nažalost, sve bi trebalo krenuti od nekoga močnijeg koji bi uvidio da za 15 g. Slavonija (lika,g. kotar, dalmatinska zagora, ubaci po želji ) mogu postati jak turistički brend
Za sve zajedno + klopa+usluge kuhara,dadilje, fitnes trenera, + najam vozila i gorivo i ostalo šta se potroši
Slavonac H is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:26   #18
Quote:
Slavonac H kaže: Pogledaj post
Pitanje,

Što mislite o tome da li bi naša Slavonija ( sad poslije pretrpane Istre i Dalmacije ) mogla postati nova turistička destinacija.

Što mislite o npr: gradnji luksuznih vila sa bazenima ( kao u Istri i Toskani) zatvorenog tipa za prodaju ili najam " bogatim srancima" ?

Ili npr: Imanja za Elitni Agro-turizam sa proizvodnjom zdrave hrane i pića, sa vrhunskom ponudom i uslugom ( ne za masovni turizam )

Da li bi to imalo prođu na svjetskom tržištu?

Dajte komentare.
Ne znam baš ... Takvih ravnica imaš di hoćeš po Europi. Mi nismo u stanju napraviti niti brand od Dalmacije a kamoli ćemo od Slavonije.
gFlores is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:38   #19
Quote:
Slavonac H kaže: Pogledaj post
....
Nisam mislio na Seoski Turizam , već na Elitni Agro-turizam .
......Gdje će 10 dana koštati npr. cca 8 do 10 000 Eur-a, + hrana ,piće i ostalo
Zašto svi patimo na "elitni turizam"? Zato što u stvari ne želimo raditi, nego ću oderati gosta za tjedan dana dovoljno za cijelu godinu?
Već nekoliko godina svaki produženi vikend odlazim u u Italiju, pokrajina Emilia-Romagna (Bologna, Parma, dom mortadele i parmezana).
Ostanemo 3 dana, u finom hotelu, jedemo k'o mutavi jer je ponuda "mrak", doma donesemo kolut parmezana - i vidi vraga, potrošimo možda 500 €. Zajedno sa putom, i noćenjem, i hranom i poklonima.
Napravite obične "konobe" gdje bi ljudi mogli pojesti domaće kobase, i pravu šljivu, i pravu slavonsku pogaču.... Ma nema tko se neće vratiti!
mauna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 15:48   #20
Quote:
mauna kaže: Pogledaj post
Zašto svi patimo na "elitni turizam"? Zato što u stvari ne želimo raditi, nego ću oderati gosta za tjedan dana dovoljno za cijelu godinu?
Već nekoliko godina svaki produženi vikend odlazim u u Italiju, pokrajina Emilia-Romagna (Bologna, Parma, dom mortadele i parmezana).
Ostanemo 3 dana, u finom hotelu, jedemo k'o mutavi jer je ponuda "mrak", doma donesemo kolut parmezana - i vidi vraga, potrošimo možda 500 €. Zajedno sa putom, i noćenjem, i hranom i poklonima.
Napravite obične "konobe" gdje bi ljudi mogli pojesti domaće kobase, i pravu šljivu, i pravu slavonsku pogaču.... Ma nema tko se neće vratiti!
Da.
To sam i ja napisala.
kakva elita.
Toga nema,to su hohštapleri i mafijaši.
Radi za normalne ,malo imućnije ljude.Radi pošteno,naplati pošteno i sigurno će doći ponovo.
Mi smo bili u brdima iznad Luce - obnovljena stara toskanska kuća,opremljena od igle do lokomotive-220 kvadrata,dvije kupaonice,tri spavaće,dnevna,kuhinja.terasa...Tjedni najam 420 eura u tjednu prije Uskrsa.
Već smo tri ekipe prijatelja poslali tam.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:49.