Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2005., 11:52   #1
Angry ptičija gripa,zašto nas zastrašuju?

jako sam ljuta!
kao što se vidi i iz naziva teme:"zašto nas zastrašuju?"
mediji na sva usta obavljuju kako se pojedine zemlje opskrbljuju sa cjepivom,predviđanja koliko će se ljudi zaraziti,koliko će ih umrijeti.a zašto?
ok.shvaćam i jasno mi je da se javnost mora obavijestiti o mogućnosti dolaska i zaraze sa ovom bolešću,ali dali je stvarno tako crno.
neznam točno u postotcima,ali koliko je ljudi u Aziji umrlo od virusa ptičije gripe u zadnje 2 godine.Srećom samo desetak ljudi.na milijune zaražene peradi.
dali netko iz svjetske zdravstvene organizacije misli da bi se mogla ponoviti Španjolska gripa,ili oni stvarno znaju da će se desiti katastrofa pa nam samo daju mrvice,da ne zapaničarimo još više.
Ja sam počela čekati kada će se nešto desiti i osjećam strah kada nas svako malo mediji informiraju o svemu mogućem i nemogućem što se može desiti.
paranoja !
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 12:24   #2
Mene ta vijest (kao i sve "bombastične" vijesti koje su najednom jako aktualne danima) asociraju na jednu pjesmu.

Good old shue,
Good old shue...
__________________
Well, I'm not going to sit around moping. I'm going to do what every woman does when they hit rock bottom.
I'm going to go out and meet some boys. And crush their hearts one by one.
Smart_bitch is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 12:45   #3
Zabavljaju narod da ne misli o stvarnim problemima.
__________________
Ne idite uokolo tumačeći kako vam svijet duguje život. Svijet vam ne duguje ništa. On je prvi bio ovdje.
-- Mark Twain
vrabac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 13:28   #4
Ne brini se, ne bu ništa kod nas bilo
_Altanta_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 14:24   #5
Re: ptičija gripa,zašto nas zastrašuju?

Quote:
pivka kaže:
jako sam ljuta!
kao što se vidi i iz naziva teme:"zašto nas zastrašuju?"
mediji na sva usta obavljuju kako se pojedine zemlje opskrbljuju sa cjepivom,predviđanja koliko će se ljudi zaraziti,koliko će ih umrijeti.a zašto?
ok.shvaćam i jasno mi je da se javnost mora obavijestiti o mogućnosti dolaska i zaraze sa ovom bolešću,ali dali je stvarno tako crno.
neznam točno u postotcima,ali koliko je ljudi u Aziji umrlo od virusa ptičije gripe u zadnje 2 godine.Srećom samo desetak ljudi.na milijune zaražene peradi.
dali netko iz svjetske zdravstvene organizacije misli da bi se mogla ponoviti Španjolska gripa,ili oni stvarno znaju da će se desiti katastrofa pa nam samo daju mrvice,da ne zapaničarimo još više.
Ja sam počela čekati kada će se nešto desiti i osjećam strah kada nas svako malo mediji informiraju o svemu mogućem i nemogućem što se može desiti.
paranoja !
A zasto uopce gledas vijesti na televiziji ili citas novine? Iskreno se zapitaj - ako godinu dana neces pratiti vijesti, hoces li propustiti bilo sto bitno? Vec godinu dana ne gledam ikakve "informativne" emisije, ne citam novine jer sam se odselio od staraca koji ih jos i danas kupuju svaki dan, a vijesti ne pratim ni na Webu (naravno, osim onog sto mi je od interesa - informatika, zdravlje - ali sve to pratim iz medija koji ne teze senzacionalizmu i kojima je stvarno najbitnije samo da prenesu informaciju) i zbilja mi nista ne fali. Sto, ubili su nekog? Ljudi pomrli od te i te bolesti? Negdje je bio potres? Ukrali su to i to? Je li nam bilo sto od toga bitno u zivotu? BTW ako zelis kvalitetne informacije iz podrucja zdravlja, posjeti www.mercola.com.
MaxB is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 14:47   #6
ja se virusa bojim. i nicega drugoga...
Billi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 14:59   #7
Re: Re: ptičija gripa,zašto nas zastrašuju?

Quote:
MaxB kaže:
A zasto uopce gledas vijesti na televiziji ili citas novine?
a gle pitanje ti nije baš na mjestu.zato što ti ne pratiš informativne vjesti nije mjerilo da ih i drugi ljudi ne gledaju.ja si baš volim pogledati dnevnik.čitati novine isto tako ujutro.nekakva navika.
ali me živcira kada takve stvari guraju pod nos.imam filing kao da nas spremaju na nešto,ali nam bacaju kosti da se zadovoljimo.i što više naprave bombastičniju vjest to je više ljudi u panici,a možda je sasvim nešto drugo u pitanju.
tako je bilo i prije 2-3gd.kada se u Egiptu pojavila u nekakvom zabitom selu par slučajeva klasične kuge.pa je to bila takva vijest kao da ćemo svi završiti kao u 12-13st.
čuj nije ti baš svejedno kad takvo nešto pročitaš.
od sad se baziram samo na tračeve po Gloriji
pivka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2005., 15:41   #8
ja gledam 24 sata na novoj TV... i to samo radi Hrge (hebeni komad), ali si sve vise mislim da bi mogao ugasiti ton dok gledam vijesti (oliti nju )

u principu... imam par frendova koji su visokoobrazovani i uopce ne gledaju tv... ono.. u-o-p-ć-e
citaju knjige... u puno su nacitaniji, imaju stvari o kojima razmisljaju u zivotu i cime se bave... i ne tepu ih neke takve vijesti
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 23:07   #9
A kaj nisu rekli da ak se spare virus obične i ptičje gripe da bu sranja? Pandemija
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 15:59   #10
Ptičja gripa

AAAA SVI ĆEMO UMRIJETI!!!!
(ranije nego očekivano)
(ako virus prijeđe u formu koja prelazi s čovjeka na čovjeka)

Netko negdje nešto priča o nekakvim cjepivima (za 10.000 građana) (ili možda 2.000), što bi tu teoretski mogla biti istina?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 16:36   #11
Quote:
Kesten kaže: AAAA SVI ĆEMO UMRIJETI!!!!
Quote:
Kesten kaže:
Netko negdje nešto priča o nekakvim cjepivima (za 10.000 građana) (ili možda 2.000), što bi tu teoretski mogla biti istina?

e nasmijao si me, simpatično, hvala
just Sandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 19:40   #12
Da razjasnim, ja stvarno želim saznati podatke o ptičjoj gripi

Ima li to ikakve veze s običnom gripom? Na tu sam više-manje imun.

Na koje se načine ptičja gripa prenosi na ljude?
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 19:47   #13
Quote:
Kesten kaže:

Na koje se načine ptičja gripa prenosi na ljude?

mora te snazhno iskljucati jato djetlica ili silovati pijetao.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 20:17   #14
Quote:
magic kaže:
mora te snazhno iskljucati jato djetlica ili silovati pijetao.
Zvuči bolno. Au.
Kesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2005., 20:27   #15
Re: Ptičja gripa

Quote:
Kesten kaže:AAAA SVI ĆEMO UMRIJETI!!!!
((ako virus prijeđe u formu koja prelazi s čovjeka na čovjeka)
Vjerojatno ćeš se pokušati "skriti" od virusa - izbjegavanjem mjestâ s puno ljudi, neizlaženjem iz kuće i izbjegavanjem bilo kakvih socijalnih kontakata uopće.

Ne vidim problem - stil života će ti ostati posve isti.

dehaer is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 22:13   #16
Cujem da u HR nema vakcina jos najmanje 6 mjeseci..
Izjava prof.dr. Ire Margan Gjenero
__________________
“Nothing takes the taste out of peanut butter quite like unrequited love.” Charlie Brown
Ona007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2005., 22:37   #17
Quote:
Ona007 kaže:
Cujem da u HR nema vakcina jos najmanje 6 mjeseci..
Izjava prof.dr. Ire Margan Gjenero
AAAAAAAAA!!!!!!!!+ želim umrijeti!!!
__________________
Ukupan broj vaših poruka iznosi 68, od dozvoljenih 75. (Prazni folder)
cerberus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 18:53   #18
Virus H5N

Naucnici vjeruju da je virus od 1918 godine koji je unistio po cijelom svijetu u roku 24 mjeseca 20-100 miliona osoba, isti virus koji nam sada prijeti.

Znade se dosada po WHO ,da je 112 osoba bilo zarazeno i 60 umrlo od pticjeg virusa.

Australija vjeruje se vodi u kolicini preventivnih injekcija, ali koliko se znade nema dosta za sve stanovnistvo, prvo ce dobivati politicari ,zdravstveni radnici i oni koji su potrebni u odrzavanja reda i brige o ostalima ...iako se povecavaju zalihe novih injekcija sa svakim danom.

Ako su naucnici u pravu ...a izgleda da jesu...ponoviti ce se veliki broj smrtnosti.

Zalosno sa obzirom koliko se trosi na rat i naoruzavanje kao i svemirsko istrazivanje da se ne stave i ne trose vise novaca za medikalne potrebe.
__________________
Eight days in Sydney.
Ja sam prezivio 3 raka,2011 R/bubreg izvadjen,2012 rak prostate i mjehura sve izvadjeno,2013 rak se vratio na limfne cvorove...43 godine kronicne bolove.I izgubio sina Daria 50 godina staroga." ostalo mi je 2 mjeseca zivota...umirem,Octobar 2014
Vilko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2005., 23:54   #19
Nije istina. Taj virus o kojem pričaš, 1918, spanish flu, nikako ne može biti isti virus kao i ova ptičja gripa. Mislim, virus je tada odmutirao i izgubio se. Kolika je šansa da se ista mutacija ponovo dogodi i isti virus se rodi? Ne znam točan odgovor, ali vjerujem da je ta šansa zanemariva. Ali postoje neke sličnosti između ta dva virusa pa vrše istraživanja na onome iz 1918.
Indigo Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2005., 00:07   #20
"Dođe li do pandemije ptičje gripe, cjepivo će među prvima dobiti u službama vitalnim za normalno funkcioniranje države. Nakon toga, prioritete će određivati razvoj situacije...U pandemiji od španjolske gripe 1918. godine umrlo je najviše mladih i zdravih.
Bude li pandemije ptičje gripe, zatvarat će se i škole, a na temelju nacionalne strategije iscrpne planove morat će donijeti i svaka županija..."


izvor:
http://www.iskon.hr/vijesti/page/200...1/0385006.html
__________________
Dali vuku da ovce čuva...
Principessa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.