Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2014., 12:12   #201
Citao sam dosta o tome da se kod nas prodaju poljske nutelle sto bi objasnilo zasto nutella vise nema onaj dobar okus kakve su imali prije, i onda sam si nabavio talijansku koja je navodno original i najkvalitetnija i uvjerio sam se da je bolja no opet ni priblizno dobra kao one koje su se prodavale prije otprilike 13 godina. I dan danas pamtim okus tih nutella jer mi je to bio dorucak, rucak i vecera . Razmisljao sam se da li je to zbog europske komisije koja je naredila mnogim proizvodjacima da smanje kalorije pa su vjerojatno manje sladila i kakaa stavili jer je pretilost nazalost velik problem danas, no nisu svi pretili i bilo bi dobro da naprave light verziju za njih, a za nas koji ne moramo paziti na kilazu da nam daju punokrvnu nutellu.

Zadnje uređivanje Mr Anoniman : 09.07.2014. at 12:18.
Mr Anoniman is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2015., 13:59   #202
Quote:
oldvalley kaže: Pogledaj post
Inače, po sastavu je Nutella čak i zdrava.
Naravno da nije jer sadrzi palmino ulje i ima 12 g zasicenih masnih kiselina na 100 g proizvoda (a za dugi zivot i sprjecavanje ateroskleroze ne bi se smjelo unositi vise od 4 g zasicenih masnih kiselina dnevno).

Palmino ulje je najgora masnoca koja postoji,
i svinjska mast je zdravija od nje.
Tapatapatawko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 18:23   #203
Nekidan u Lidlu kupih Nutellu, navodno njemačku, made in Frankfurt, međutim okus je sav na kakao i šećer, ništa lješnjakasto… Sad ne znam da li haluciniram, il su počeli trpati poljsku Nutellu u njemačko pakiranje… Još neko primijetio? :-/
kakoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 19:23   #204
Quote:
kakokokakaka kaže: Pogledaj post
Nekidan u Lidlu kupih Nutellu, navodno njemačku, made in Frankfurt, međutim okus je sav na kakao i šećer, ništa lješnjakasto… Sad ne znam da li haluciniram, il su počeli trpati poljsku Nutellu u njemačko pakiranje… Još neko primijetio? :-/
njemačka nutella je uvijek imala jači okus po čokoladi od poljske
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 20:33   #205
Quote:
x-type kaže: Pogledaj post
njemačka nutella je uvijek imala jači okus po čokoladi od poljske
ne po čokoladi nego po lješnjacima.
zadnjih nekoliko mjeseci smo jeli isključivo nutellu kupljenu u austriji. nedavno smo kupili u lidlu tu njemačku na akciji i isto mi se učinilo kao da ima manje lješnjaka, ali opet ne toliko manje koliko poljska. ne znam... izgleda da ću ju morati još jednom dobro desgustirati da se uvjerim.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 20:55   #206
Znači možda ipak ne haluciniram… Znam da sam je i prije kupovala u Lidlu i bila je ipak lješnjakastija nego sad. Sad sam prisiljena uzet jednu u Mileru da usporedim…
Plus, nema druge nego zasukat rukave i degustirat redom sve nacionalnosti Nutelle, sve za znanost!
kakoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 23:58   #207
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
ne po čokoladi nego po lješnjacima.
zadnjih nekoliko mjeseci smo jeli isključivo nutellu kupljenu u austriji. nedavno smo kupili u lidlu tu njemačku na akciji i isto mi se učinilo kao da ima manje lješnjaka, ali opet ne toliko manje koliko poljska. ne znam... izgleda da ću ju morati još jednom dobro desgustirati da se uvjerim.
baš po čokoladi. talijanska je bila jača u okusu po lješnjacima. poljska je nekakve gumene teksture i po tome je raspoznajem najlakše. i svjetlija je od njemačke.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 11:21   #208
ja baš i ne kužim te razlike između nutella, osim što sam jednom jela neku kupljenu u njemačkoj i stvarno mi nije sjela. nekako je gorkasta bila, ili samo nije bila nadrukana šećerom ko naša

iako, u zadnje vrijeme stvarno izbjegavam kupovati nutellu, to je zlo kad krenem, ne mogu se zaustaviti. zato bolje uopće ne kupovati.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 13:38   #209
Quote:
volim čokoladu kaže: Pogledaj post
ja baš i ne kužim te razlike između nutella, .
Ista stvar sa mnom.
Ovih dana sam jela Nutellu kupljenu u Italiji a potom Nutellu kupljenu u Njemackoj, ja stvarno ne vidim razliku u odnosu na Nutellu kupljenu kod nas, sve su mi iste
Female Toxic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 15:32   #210
Quote:
Female Toxic kaže: Pogledaj post
Ista stvar sa mnom.
Ovih dana sam jela Nutellu kupljenu u Italiji a potom Nutellu kupljenu u Njemackoj, ja stvarno ne vidim razliku u odnosu na Nutellu kupljenu kod nas, sve su mi iste
Ista sam.
Ljudi pricaju o nekakvim krupnim ljesnjacima u It. verziji, ja probala, ma nigdje ljesnjaka
Njemacka mi je ista kao nasa, bukvalno sam probala kasiku jedne pa kasiku druge, i nista....

Imam drugaricu koja za palacinke koristi "nasu" Nutellu, a za na kasiku Njem.
Suntastic is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 20:47   #211
Sastojci po zemljama
Australija: šećer, biljno ulje, lješnjaci (13%), obrano mlijeko u prahu (8.7%), odmašćeni kakaov prah (7.4%), emulgator (sojin lecitin), aroma (vanilin šećer)
Francuska: šećer, biljno ulje, lješnjaci (13%), obrano mlijeko u prahu, manje mastan kakaov prah (7.4%), emulgator (sojin lecitin), aroma
Hrvatska: šećer, biljne masnoće, lješnjaci (13%), odmašćeni kakao, obrano mlijeko u prahu (5%), laktoza, sirutka u prahu, emulgator: sojin lecitin, aroma
Italija: šećer, biljno ulje, lješnjaci (13%), odmašćeni kakaov prah, obrano mlijeko u prahu (5%), sirutka u prahu, emulgator (sojin lecitin), aroma
Njemačka: šećer, biljno ulje, lješnjaci (13%), odmašćeni kakaov prah, obrano mlijeko u prahu (7.5%), emulgator (sojin lecitin), aroma (vanilin šećer)
Poljska: šećer, ulje uljane repice, lješnjaci (13%), kakao (7.4%), obrano mlijeko (5%), laktoza, sojin lecitin, vanilin šećer (umjetna aroma)
Španjolska: šećer, biljno ulje, lješnjaci (13%), odmašćeni kakao (7.4%), obrano mlijeko u prahu (6.6%), sirutka u prahu, emulgator (sojin lecitin), vanilin šećer
Ujedinjeno Kraljevstvo: šećer, biljna ulja, lješnjaci (13%), odmašćeni kakao (7.4%), obrano mlijeko u prahu (6.6%), sirutka u prahu, emulgator (sojin lecitin), vanilin šećer
SAD i Kanada: šećer, modificirano palmino ulje, lješnjaci, kakao, obrano mlijeko, sirutka sa smanjenom količinom minerala, sojin lecitin (emulgator), vanilin šećer (umjetna aroma)

Evo sastojaka po zemljama. Razlika između Njemačke i Italije je u količini lijeka u prahu i količini sirutke. Različit okus se osjeti - meni je Italija blizu i često kupujem talijansku nutellu i osjetim razliku ....
__________________
brzo mislim - sporo tipkam ;-)
Life is a journey not a destination!
Everyone Has a Photographic Memory. Some Don't Have Film
ZorcJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2015., 21:54   #212
ima razlike. ja sam jednom kupio poljsku i njemačku pa išao uspoređivati. njemačka ima jači i čokoladniji okus, poljska je slađa. ali kad netko kaže da radije jede low budget namaze nego poljsku nutellu, to je preseravanje jer je razlika između 2 nutelle kudikamo manja od razlike između nutelle i nekog drugog namaza.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 09:19   #213
Turska Nutela je meni najbolja. Osjetim ukus kakav je imala njemacka nutela iz 90-ih.
Zvek is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2016., 14:51   #214
Gdje se može kupiti turska?
Hot candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2016., 15:19   #215
Ne znam za tursku, ali talijanske ima na Dolcu dole, onaj talijanski kiosk Sapori. Samo je 30kn mala pa tko voli...
jermyn is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2020., 17:44   #216
OBOŽAVATELJI Nutelle iz svih dijelova svijeta službeno mogu biti ljubomorni na Britance jer je Ferrero na njihovo tržište najavio izbaciti novu verziju Nutelle koja će sadržavati više kakaa nego standardna.

Novi namaz zove se Nutella + kakao i uskoro će se prodavati u supermarketima diljem Velike Britanije i Irske. Nova Nutella će imati iste sastojke kao i standardna uz dvostruko više kakaa, potvrdili su iz Ferrera.

OBOŽAVATELJI Nutelle iz svih dijelova svijeta službeno mogu biti ljubomorni na Britance jer je Ferrero na njihovo tržište najavio izbaciti novu verziju Nutelle koja će sadržavati više kakaa nego standardna.

Novi namaz zove se Nutella + kakao i uskoro će se prodavati u supermarketima diljem Velike Britanije i Irske. Nova Nutella će imati iste sastojke kao i standardna uz dvostruko više kakaa, potvrdili su iz Ferrera.

__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2020., 00:22   #217
Nisam ljubomoran jer mi više znači % lješnjaka.
x-type is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2020., 08:09   #218
Nutella - banana rolat

https://www.youtube.com/watch?v=tfo90-hKa-0
Bolji od tebe is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2020., 22:38   #219
Probao danas Pan di stelle crema namaz i biscocrema kekse
https://www.pandistelle.it/prodotti/crema

Prosle godine je bila popularna usporedba s nutellom, ljudi se prepucavali oko tog po netu itd. imho nema puno dileme, pan di stelle crema je bolja. Sastojci su jako slicni, okusni profil je vrlo slican, ali pan di stelle crema je laksa na jeziku, manje ljepljiva, i okusno mrvicu balansiranija taman toliko da secer ne udara bas u prvi plan kao kod nutelle. Iako, istini za volju ne znam koliko je fer uopce usporedjivati kad je nutella duplo jeftiniji proizvod.

Preporuka za kupnju? Apsolutno ne, preporucujem da ne kupite nista od tog, ali ako vec zelite neki brzi fix secera kupite nutellu i preskocite ove marginalno bolje namaze po 3x vecim cijenama (pod ovo ubrajam pan di stele cremu, nocciolatu, crema novi i ostale). Novce ustedite i pocastite se nekim manjim i kvalitetnijim desertom, struk i nepci ce vam biti zahvalni.
bLah. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2020., 14:38   #220
probao konacno hvaljenu mazu - moram priznati da sam razocaran. je, ukusna je, ali su mi ocekivanja isla prema bijeloj linoladi, a ne okusu bajadere.

probao sam i pan di stelle, bas je odlicno
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:51.