Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2014., 11:13   #181
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Smisao zrenja u ulju je isto kao i vakum; odsustvo kisika.
drito to!

jedino možda stavimo malo ulja da lakše prenese arome začina po mesu!? sad dali to ima smisla ili ne.
Ti vjerojatno preporučaš čubar za začin, gdje ga nabavit?
vladjan1901 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 12:15   #182
Imaš suhog čubra na placevima ziher, znam da je na trešnejvačkom bilo, a u ovo doba godine vjerojatno i svježeg ima.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:02   #183
Quote:
MisterNo007 kaže: Pogledaj post
Imaš suhog čubra na placevima ziher, znam da je na trešnejvačkom bilo, a u ovo doba godine vjerojatno i svježeg ima.
Ono što se na Trešnjevačkom placu prodaje pod čubar, to je primorski vrisak. Izvrstan začin, vrlo sličan čubru ali taj je loše obrađen. Nije dobro očišćen i samljeven je kao suh pa sadrži previše otpadnih drvenastih dijelova.
Jako loše kao i većina začina koje taj čovjek prodaje.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:06   #184
Pogledajte po dućanima koji drže Maestro začine (Mercator? ili ste ih već svih ukinuli? ), slovenska riječ za čubar je šetraj.

__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:09   #185
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
drito to!

jedino možda stavimo malo ulja da lakše prenese arome začina po mesu!? sad dali to ima smisla ili ne.
Ti vjerojatno preporučaš čubar za začin, gdje ga nabavit?
OPG Mudrić za sadnice, a suhi isključivo u Sloveniji.

OPG Mudrić će biti na predstojećem Zege-Vege sajmu.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:11   #186
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Pogledajte po dućanima koji drže Maestro začine (Mercator? ili ste ih već svih ukinuli? ), slovenska riječ za čubar je šetraj.
Nije ga ni bilo, a šetraj je bolji od Kotanyja. Čišći je.
Kotany Hrvatska nikada nije ovaj gore linkani stavila kod nas na tržište.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:17   #187
Quote:
vladjan1901 kaže: Pogledaj post
drito to!

jedino možda stavimo malo ulja da lakše prenese arome začina po mesu!? sad dali to ima smisla ili ne.
Ti vjerojatno preporučaš čubar za začin, gdje ga nabavit?

Čisto i samo empirijski. Začini lakše u meso prodiru bez ulja. Mislim da je većini začina voda jednostavniji i brži put.

Druga je priča kad se upotrebljava uljni iscrpak nekog začina koji utrljavamo u meso, a vakum će ubrzati penetraciju, što pogotovo vrijedi za iscrpak timijana, mažurana, čubra i origana.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:18   #188
Ko bi to s uvozom razumio

Ontopic, da se nadovežem na pitanje ima li u blizini Hr kakvo mjesto gdje se može pojesti dobro odležano meso. U Ljubljani su prema mojim informacijama dva mjesta: Argentino u BTC i Oštarija Petrinka u Zupančičevoj jami.

U Argentinu sam osobno bila i mogu posvjedočiti da je meso jako dobro spremljeno i jako ukusno. Hvale se time da i meso i drva dovoze iz Argentine, da bi imalo pravi okus.
http://www.argentino.si/en/

Petrinka nabavlja meso iz po mom mišljenju najbolje ljubljanske mesnice (Petrin). Nisam tamo jela ali čula sam preporuke. Kod Petrina se može kupiti vakumirano meso raznoraznih vrsta, zbilja se razumiju i sve im je vrhunsko. Jedino ako namjeravate kod njih jesti pazite jer ne rade navečer.
http://www.ostarijapetrinka.si/
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 15:53   #189
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Ono što se na Trešnjevačkom placu prodaje pod čubar, to je primorski vrisak. Izvrstan začin, vrlo sličan čubru ali taj je loše obrađen. Nije dobro očišćen i samljeven je kao suh pa sadrži previše otpadnih drvenastih dijelova.
Jako loše kao i većina začina koje taj čovjek prodaje.
Nisma vidio točno, nisam kupovao već smao u prolazu bacio oko. Ak je pravi vriska i u dobrom stanju, on je čak aromatičniji i meni draži od čubra.

Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
Ko bi to s uvozom razumio

Ontopic, da se nadovežem na pitanje ima li u blizini Hr kakvo mjesto gdje se može pojesti dobro odležano meso. U Ljubljani su prema mojim informacijama dva mjesta: Argentino u BTC i Oštarija Petrinka u Zupančičevoj jami.

U Argentinu sam osobno bila i mogu posvjedočiti da je meso jako dobro spremljeno i jako ukusno. Hvale se time da i meso i drva dovoze iz Argentine, da bi imalo pravi okus.
http://www.argentino.si/en/
Većina steakhousova kod nas i u okolici uvozi iz Argentine vakumirano već odležano meso. E sad, dal je sve to uvezeno iz Argentine fakat i dobro, ne znam. Ne bih se kladio.

Većini je preskupo imati komore za dozrijevanje, a problem im je i redovito kupovati kvalitetno meso na našem tržištu.
MisterNo007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 17:08   #190
Imam dva mala rib-eyea od 40 i 45 dag, odležani 21 dan plus dani koje stoje kod mene u frižideru

Kako ih dugo trebam peći na gusanoj gril tavi? Koliko dugo na jednoj strani i koliko puta okretati za srednje pečeno prema slabije pečenom
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 18:28   #191
Hmmmm, prilično zajebana stvar za odrediti, ovisi o puno varijabli.

gle moj stejk od jučer

https://www.dropbox.com/s/ao2bi685t3...slije.jpg?dl=0
težina 394g (digitalna vaga)
debljna 2,5 do 3cm

na pakleno vrućoj teflon tavi + žličica sv. masti 6min sa jedne strane,pa 3:30min sa druge strane

(imam štopericu na smarphonu)


Easy Way to Check Meat for Doneness

Ja non stop pipkam, pa već otprilke imam osjećaj za filing....ali kako rekoh to možda igra doma, ali kad pečeš na vikendici na grillu opet druga stvar...

Apeliram da ne kremiraš i poslikaj prije i poslije
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 18:38   #192
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
Hmmmm, prilično zajebana stvar za odrediti, ovisi o puno varijabli.

gle moj stejk od jučer

https://www.dropbox.com/s/ao2bi685t3...slije.jpg?dl=0
težina 394g (digitalna vaga)
debljna 2,5 do 3cm

na pakleno vrućoj teflon tavi + žličica sv. masti 6min sa jedne strane,pa 3:30min sa druge strane

(imam štopericu na smarphonu)


Easy Way to Check Meat for Doneness

Ja non stop pipkam, pa već otprilke imam osjećaj za filing....ali kako rekoh to možda igra doma, ali kad pečeš na vikendici na grillu opet druga stvar...

Apeliram da ne kremiraš i poslikaj prije i poslije
Vidjela sam tvoj steak, fino izgleda

Ne znam pipkat meso, al mi neukoj tih 6 + 3,5 min jako dugo zvuči Ono, mislila bih da će to biti prepečeno, a tvoj steak je fino rozi

Ne znam koja je razlika između narebrane gusnate gril tave i teflona u ovakvom slučaju... valjda će biti jestivo
tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 18:57   #193
Evo prvih fotki - debeli 3 i 4 cm







tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 19:10   #194
Ima li ovo za kupit u hr?
tiger eyes is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 19:16   #195
Nema ovih, ovi su kupljeni u Grazu, u Intersparu u shopping centru West.

Izvađeni iz pakiranja, sad izgledaju fakat veliko

tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 19:22   #196
ho ho ho
grogo bolger is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 19:33   #197
Quote:
grogo bolger kaže: Pogledaj post
ho ho ho
da nije tak prasnjav, monitor bi liznuo!
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 20:11   #198
Lizni, pa ne bu prašnjav
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 20:26   #199
Dok ste vi lizali monitore, mi smo mukotrpno radili



tweetee is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2015., 20:36   #200
Rekla bih da je eksperiment uspio?
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:06.