Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.06.2014., 20:53   #41
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
A jebate, nisam skuzila sarkazam.

Jos sam u nekom polubudnom stageu. Znam ja nju s Gastra, ona bi najradije da netko gumicom pobrise spekec dok ona jede Kiki bombone.
Offtopic sam, bit ce po tamburi.
A tko si ti da osuđuješ druge ljude?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 22:33   #42
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Pa ja sam već skinula 5 kila u mjesec dana bez tjelovježbe
odlično....ponovi postupak
__________________
.
Opal Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2014., 22:56   #43
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
A tko si ti da osuđuješ druge ljude?
Nitko te ne osuduje.
Ako si do sada vec skinula bez vjezbanja, super, samo tako nastavi. Sigurno je bilo zdravo, bez izgladnivanja i uz uravnotezenu prehranu.
A sad napustam topic jer je ovo sve teski offtopic.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 08:19   #44
moram i ja odgovorit na ovu nebuloznu temu, pitanje i odgovore.
ne znam što je šašavije.

Quote:
Ja sam inače stalno gladna, bez obzira koliko sam sita, stalno bi nešto jela.
nisam skužila; da li radiš pa zato pitaš na ovoj temi što jesti za gablec? trebaš tu hranu nekamo nositi ili samo bi smršavila pa pitaš koja bi bila light užina?
znam (sudeći po upisima) da si jako mlada (<18) i da niš ne znaš kuhati (sa neke teme), peći pa su neki savjeti promašeni.
zato nećeš napraviti granolu. a bogme ni dupsti avokado (jer nitko tko nije sklon kuhinjskom eksperimentiranju neće ići dupsti ezgotičnu zelenu mrgu).

gore kvotani dio pročitaj ponovno. jedeš iz navike. to je prva stvar. osvijesti to. jedeš iz dosade. nađi si zanimaciju. ili neku drugu naviku.
nadalje, bez ikakvog truda i izučavanja složenih i jednostavnih UHa, glikemijskih indeksa, nedajbože konzumacije tableta sa crnog tržišta (kineski tomato), izbaci kasnovečernje obroke. ništa iza 18-19h ovisno kad ideš u krpe. reduciraj grickalice. umjesto da mrkneš čokoladu, pojedi 2 reda. umjesto 2 kugle, uzmi 1 kuglu sladoleda. dovoljno za želju a štedi novce i kalorije.
ako imaš omiljeno nešto iz pekare, kupi isto to samo prepolovi. drugu polovinu pojedi za 2 sata.

sitni i jednostavni (jeftini) trikovi bit će dovoljni za smršaviti.

__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 21.06.2014. at 08:25.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 08:53   #45
Quote:
znam (sudeći po upisima) da si jako mlada (<18) i da niš ne znaš kuhati (sa neke teme), peći pa su neki savjeti promašeni.
Ti upisi su stari i po četiri godine, sada imam 19 godina, a prošle godine sam naučila nešto kuhati.

Hvala ti na ostalim savjetima, osobito na onim o slatkišima i pecivima. Što se tiče slatkiša, možeš li mi opisati kako umjereno jesti tu hranu? Znam da ne mogu svaki dan jesti svako malo slatkiše, ali ne znam gdje je granica? Koliko je previše slatkiša? Jesu li obična peciva, bez šečera i krema i sosa, kalorična?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 20:06   #46
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
a bogme ni dupsti avokado (jer nitko tko nije sklon kuhinjskom eksperimentiranju neće ići dupsti ezgotičnu zelenu mrgu).
Jako je eksperimentalno uzeti zlicu i noz, prerezati avokado na pola i zlicom "izdupsti" meso iz avokada. To inace samo master chefovi rade.
Da ne pricam kako je tesko pomijesati zobene sa suhim vocem, bjelanjkom i orasastim proizvodima i sve to spremiti u tupperware da imas svaki dan za dorucak.
Pa za to treba najmanje 4 godine skole.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 20:07   #47
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Ti upisi su stari i po četiri godine, sada imam 19 godina, a prošle godine sam naučila nešto kuhati.

Hvala ti na ostalim savjetima, osobito na onim o slatkišima i pecivima. Što se tiče slatkiša, možeš li mi opisati kako umjereno jesti tu hranu? Znam da ne mogu svaki dan jesti svako malo slatkiše, ali ne znam gdje je granica? Koliko je previše slatkiša? Jesu li obična peciva, bez šečera i krema i sosa, kalorična?
Preporucila sam ti sajt myplate.gov na kojem mozes pogledati koliko kalorija trebas na dan i kojih.
Takodjer isto mozes izracunati na myfitnesspal, jako je jednostavan!

Peciva su kaloricna i tocka. Kruh takodjer. Pasta isto.
Guglaj malo sastave namirnica koje zelis jesti, upisi si ciljeve u tablicu i pocni racunati kalorije, potrudi se.
__________________
I might be schizophrenic but at least we have each other.
Skattemus is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2014., 23:36   #48
Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Jako je eksperimentalno uzeti zlicu i noz, prerezati avokado na pola i zlicom "izdupsti" meso iz avokada.
da. nekome tko jedva zna osnove osnova (skuhati par jela) već i kupnja avokada može biti problem. s obzirom na ponudu (svježinu i cijene) tog voća kod nas. ja kužim da je tebi avokado često na meniju i nisam uopće popljuvala recept i ideju. međutim, nekome ko ga možda u dućanu ni ne razlikuje od zelenog manga, avokado jednostavno ne treba u životu. i zato kažem da je eksperiment.

Quote:
Skattemus kaže: Pogledaj post
Guglaj malo sastave namirnica koje zelis jesti, upisi si ciljeve u tablicu i pocni racunati kalorije, potrudi se.
ovo sam i ja došla predložit. al opet, s obzirom na neiskustvo i da očito nema pojma blage veze ideje o kalorijama i sastavu, htjela sam pojednostavnit.

lyana, baci oko na bilokoju tablicu kalorija. poput ove na hrvatskom za lakše snalaženje pa onako samo da stekneš dojam koliko i što. da je čokolada oko 500. da je jaje oko 80. da je čaša jogurta oko 100. da je oko 100 bogme i sokić (kojeg možda ni ne računaš kao da si nešto pojela). obrati pozornost da je sve izraženo za 100g. baci oko na kal.vrijednost voća ako tamaniš puno voća. 3 breskve su već pola kile. tu dolazimo do vaganja. samo okvirno trebaš znati koliko je nešto teško. ostala hrana zapakirana-sve piše. samo pogledaj. u pekarnama doduše niš ne piše. al zlatno pravilo je da ćeš od bijelih peciva (još ona slatkasta-mliječna) samo brzo ostati gladna. kupi nešto čim nabijenije i crnije. lisnata su jako masna. isto tako burek. krafna. mafini. prhka tijesta...

očito samo trebaš osvjestiti kad što i zašto jedeš. i reducirati. bez pretjeranog zabrijavanja. postepeno, kasnije u životu kad poloviš osnove stigneš se pozabaviti i detaljnije. za prvu ruku ovo je dovoljno.
i da, valjda ne planiraš skinuti 5kila u mjesec dana.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 07:10   #49
Žao mi je što sam ti rekla hvala, jer to ti nisi zaslužila. Sve što si ti nabrojila da napravim već sam napravila, već odavno znam koliko kalorija imaju sokovi, već odavno čitam deklaracije i već jesam osvijestila što jedem, glavno da ti meni nisi odgovorila na pitanje, gdje te molim da mi objasniš ono što doista ne znam, a ti mi sereš o onome što već sve dobro znam.

BTW: Baš me briga koliko je jednostavno izdubiti avokado ili napraviti granole, ja to NE ŽELIM jesti.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 07:49   #50


Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
već odavno znam koliko kalorija imaju sokovi, već odavno čitam deklaracije i već jesam osvijestila što jedem, glavno da ti meni nisi odgovorila na pitanje, gdje te molim da mi objasniš ono što doista ne znam, a ti mi sereš o onome što već sve dobro znam.
postavljaš pitanja iz kojih se naslućuje da nemaš blage veze:

Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Što se tiče slatkiša, možeš li mi opisati kako umjereno jesti tu hranu? Znam da ne mogu svaki dan jesti svako malo slatkiše, ali ne znam gdje je granica? Koliko je previše slatkiša? Jesu li obična peciva, bez šečera i krema i sosa, kalorična?
kako umjereno jesti? uz malo samokontrole.
jesu li obična peciva kalorična? evo, 252kcal. na 100g.
koliko je previše slatkiša? pročitaj na deklaraciji je li previše pojesti 250g napolitanki.
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 07:57   #51
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post



kako umjereno jesti? uz malo samokontrole.
jesu li obična peciva kalorična? evo, 252kcal. na 100g.
koliko je previše slatkiša? pročitaj na deklaraciji je li previše pojesti 250g napolitanki.
Nisi uopće shvatila što sam pitala. Ja imam samokontrolu, mogu prestati jesti čokolade i kekse. Ali ne znam KOLIKO je čokolada i keksa previše. Da li je previše ako pojedem dva reda svaki dan ili dvije table na tjedan! Deklaracija mi govori samo koliko 100 grama čokolade ima kalorija, a što mi to znači kad ne znam koliko grama ima dva reda čokolade., kad ne znam koliko sam kalorija pojela za večeru, itd... Ne preporučuj mi caloriecounter. Već sam se registrirala odavno i uopće nisam mogla izračunati koliko sam kalorija pojela za ručak jer uvijek jedem doma skuhano.

Osim toga, 252 kcal na 100 grama uopće nije puno kalorija.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 08:09   #52
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Nisi uopće shvatila što sam pitala. Ja imam samokontrolu, mogu prestati jesti čokolade i kekse. Ali ne znam KOLIKO je čokolada i keksa previše. Da li je previše ako pojedem dva reda svaki dan ili dvije table na tjedan! Deklaracija mi govori samo koliko 100 grama čokolade ima kalorija, a što mi to znači kad ne znam koliko grama ima dva reda čokolade., kad ne znam koliko sam kalorija pojela za večeru, itd... Ne preporučuj mi caloriecounter. Već sam se registrirala odavno i uopće nisam mogla izračunati koliko sam kalorija pojela za ručak jer uvijek jedem doma skuhano.

Osim toga, 252 kcal na 100 grama uopće nije puno kalorija.
ja koji put stvarno ne znam jel se ti zezaš sa svima ili si ozbiljna
žena ti pokušava pomoći, pa smiri malo tenzije

a sad o čokoladi. ukupnu težinu podjeli sa brojem redova čokolade i dobit ćeš koliko teži jedan red. na taj način možeš izračunati koliko kalorija ima jedan red.
s obzirom da ti nije problem odreći se čokolade i keksa, onda sugeriram da ih se i odrekneš dok pokušavaš smršaviti, jer se radi o visoko kaloričnim proizvodima sa visokim glikemijskim indexom. nejedenjem njih, pomoćeš si u redukciji težine
__________________
You have enemies? Good. That means you've stood up for something, sometime in your life -Winston Churchill
bolje biti u kasnom pubertetu nego u ranom klimakteriju - Jojo Jojić
:kiss: :cerek: 01.12.2013. PROTIV
Anasib is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 08:37   #53
Lyanna pitaš jedno i kad ti žena odgovori onda ju naskočiš i napadneš.

Tebi nije puno 250 kcal koje ima onaj mali slani klipić iz pekare? Ne jedeš apsolutno ništa uz takva peciva i drži te sitom dosta dugo? Ja recimo mogu pojesti jedan taj klipić, popiti nešto uz to i to mi može biti obrok, ali me drži puno manje sitom nego kad roknem jogurt i zobene i neko voće unutra. Pa si kalkuliraj jel ti se isplati jesti jednom nešto što ima malo više kalorija ili ovakve pizdarije koje imaju samo 250 kcal a nakon kojih si gladna za 2 sata.

Počni jesti stvari od integralnog brašna, cjelovitih žitarica, orašaste plodove, izbaci ova sranja iz pekare od bijelog brašna i izbaci slatkiše i junk pa da vidiš kako će ići kile dolje osim ako nemaš nekakav zdravstveni problem. Počasti se povremeno sa jednim kolačem, redom čokolade, par napolitanki, par šaka kokoca al ono ne prečesto.

edit: i kreni malo čitati i o glikemijskom indeksu. Nije baš svejedno šta trpaš u sebe, barem ako ne želiš u neko doba spušiti dijabetes. Tako da ako nešto i nema puno kalorija ali ima visoki glikemijski indeks to znači da ta namirnica i nije baš najzdravija za svakodnevnu učestalu konzumaciju jer se naglo luči inzulin i kod nekih ljudi u neko doba takve stvari mogu biti okidač za dijabetes. Recimo ja sam se iznenadila da lubenica ima dosta visoki glikemijski indeks (preko 75) a recimo ona u 100 g ima samo 30-tak kcal pa ti rokaj po njoj misleći kako je voće i kako je full zdravo. Je, ali ne u prevelikim količinama i ne prečesto.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...

Zadnje uređivanje leeloo27 : 23.06.2014. at 08:44.
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 08:43   #54
Mogla mi je pomoći i bez pametovanja. A i nije zapravo pomogla.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 08:50   #55
Zabrijala si. Normalno ti je odgovorila. U biti ne znam šta hoćeš da ti ljudi napišu a da to ne shvatiš kao napad. Tražiš savjete i onda se obrušavaš. Šta si došla pitati ako sve znaš i ništa novoga te ne zanima.

Uostalom malo više gore imaš ppdf pod nazivom Hrana i zdravlje i tamo raspravljaju o ovakvim stvarima. Imaš i pdf Rekreacija di isto ima korisnih temica, recimo ima jedna di ljudi pišu recepte za različita jela, kolače i kekse. Ako se baš ne možeš odreći keksa eto imaš tamo kako napraviti od zobenih zdrave keksiće i kolače bez brašna i još svašta nešto. Ali da, za takve stvari moraš malo i truda uložiti a čini mi se da bi ti da ti netko kaže čarobnu formulu koja će paliti kod tebe. Jebi ga, moraš si sama naći šta ti paše i u kojoj mjeri. Netko može pojesti pol čokolade svaki dan i neće se zdebljati a netko ne smije ništa od slatkiša pogledati.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 09:26   #56
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Netko može pojesti pol čokolade svaki dan i neće se zdebljati ...
Da zbog, toga što ostatak dana jede zdravo. Zato i pitam, ako jedem ostatak dana potpuno zdravo i niskokalorično (s kuhanim mesom i kuhanim krumpirima, nažalost, to je tako), koliko točno junka trebam pojesti da budem unutar 1800cal. Ili 2000cal.

Zadnje uređivanje Lyanna Stark : 23.06.2014. at 09:34.
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 09:36   #57
koristi myfitnesspal ili cronometer za brojanje kalorija i unos svega što jedeš. nakon već par dana ćeš pohvatati odnos količine-vrste-kalorije pa ćeš vrlo lako doći i do konačnog izračuna koliko čega trebaš jesti da budeš unutar 1800 kcal
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 09:53   #58
Quote:
Lyanna Stark kaže: Pogledaj post
Da zbog, toga što ostatak dana jede zdravo. Zato i pitam, ako jedem ostatak dana potpuno zdravo i niskokalorično (s kuhanim mesom i kuhanim krumpirima, nažalost, to je tako), koliko točno junka trebam pojesti da budem unutar 1800cal. Ili 2000cal.
To ti nitko ne može reći jer ne jedeš svaki dan identične namirnice u istim količinama. Evo gore su ti napisali, koristi cronometar, tamo fino možeš vidjeti koliko si čega unjela, šta ti fali i za svaku namirnicu imaš napisano i kalorije i šećer i masti i vitamine i minerale i ostalo.
Usput krumpir baš i nije neka namirnica po kojoj treba derati kad se želi smršaviti. Kažem ti prouči malo i glikemijske indekse pojedinih namirnica i osim na kcal pazi i na to jer nije bitno samo da ima malo kalorija već i da nema visok GI jer to znači da diže naglo šećer u krvi i da taj isti šećer u krvi naglo i pada i da si brže gladna od takvih namirnica nego od onih koji ga ne dižu na brzinu. U biti prouči malo Montignaca pa će ti biti jasno o čemu pričam.

I kako znaš da ti treba 1800 kcal dnevno?
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 11:16   #59
Već sam koristila caloriecounter.about i nisam mogla dodati domaću hranu, koju isključivo jedem za ručak. Je li cronometar drugačiji?

Problem je bio i s gramima. Mnogim namirnicama nisam mogla promjeniti oz u grame, a i ne znam koliko grama moja mama skuha i koliko posto svaki od nas pojede (ne jedemo iste količine svaki put).
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2014., 21:51   #60
A zakaj se trudite? Ona sve zna i ništa ne želi,savjeti su bez veze. Nekak mi se čini da je curka ogorčena na ljude koji mogu klopat, a da im se ne prima. Iliti, ****** bi se, a da joj ne uđe.
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:04.