Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2007., 18:53   #81
Quote:
etejid :) kaže: Pogledaj post
od mene nisi cuo ni k od kristalo terapije ne vidim sto se pjenis. a ovaj tekst:

Silicij je drugi metal po rasprostranjenosti u Zemljinoj kori. Vezan s kisikom glavni je sastojak stijena i u njima se nalazi u obliku različitih silikata, ili kao čisti SiO2 - kremen. Kremeni pijesak je osnovna sirovina za proizvodnju stakla. Silicij se u metalurgiji upotrebljava za proizvodnju ferosilicija, a u elektronici za proizvodnju poluvodiča. Cijena silicija u zrnu čistoće 99.999% iznosi 67.40 € za 1000 g.

SiO2(s) + 4H+ + 4e- http://www.ktf-split.hr/periodni/slike/strelica.gif Si(s) + 2H2O

...ce ti dovoljno reci o siliciju
da, nisi spomenula kristaloterapiju, ali je očito da se mineralima fasciniraš zbog tobožnjih "paranormalnih" pojava...
ne shvaćam zašto bi mi taj tekst rekao nešto važno o ulozi silicijevog dioksida u ljudskom tijelu...
ta donja jednadžba koja predstavlja polureakciju, što bi mi to trebalo značiti?
uopće ne razumijem o čemu pričaš.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 19:04   #82
iz cega se to ocituje?

naravno da ne razumijes
etejid :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 19:16   #83
kvarc je jedan od kristala koja ima najvise silicija i u tome je njegova vrijednost jer je silicij nositelj astralnog svijeta

možda to?
ne brini se, nanjušim "woo woo" na kilometre.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 19:17   #84
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
neodimij svi imaju u hard disku

liječi li? pitaj forumaše koji sjede krej njega svaki dan

inače, samo mali komadić neodimija može pokvariti komp, mob, tv...i puno je jači od običnih magneta
Imao sam jednom neke male magnetiće veličine oko 1 mm³. Vjerojatno je bio neodimij unutra, jer sam mogao staviti jedan na nadlanicu, a drugi na dlan i držali bi se stvarno jako.
__________________
admiral Norton Valiant
admiralnorton is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 19:21   #85
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
kvarc je jedan od kristala koja ima najvise silicija i u tome je njegova vrijednost jer je silicij nositelj astralnog svijeta

možda to?
ne brini se, nanjušim "woo woo" na kilometre.
blamira te astral? mislio si "woo doo"?
etejid :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 19:24   #86
Quote:
etejid :) kaže: Pogledaj post
blamira te astral? mislio si "woo doo"?
ne, baš mislim woo woo.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 19:26   #87
a onda si misli i dalje
etejid :) is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 20:51   #88
Quote:
teniska loptica kaže: Pogledaj post
neodimij svi imaju u hard disku

liječi li? pitaj forumaše koji sjede krej njega svaki dan

inače, samo mali komadić neodimija može pokvariti komp, mob, tv...i puno je jači od običnih magneta
Pa zar hard disk nije dio računala? MIslim da smo nešto takvo čuli na informatica Zašto se onda računalo ne pokvari?

Jači? Pa zbog čega?

Jel se može novim procesorom Pentium 4 koji ima dosta silicija u sebi liječiti kakva bolest? Kada prolazi struja kroz vodove sigurno se stvori i malo magnetsko polje?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:24   #89
Ayurvedska medicina kroz tehniku liječenja kroz marme koristi i kristale.Do prije mjesec dana mi je sve to bilo kako Endimion kaže Woo Woo, no strefio me išijas.Konvencionalna medicina mi je nudila tablete protiv bolova i blokade, te talasoterapiju i vježbe.Ako bi se uredno pridržavao svih naputaka za očekivati bi bilo da smanjim tegobe i za 30%.
Ja sam 7 dana primao nekakvu ayurvedsku terapiju koja se sastoji od pritiskanja određenih točki na tijelu, i sve tegobe, baš sve, su nestale kao da nikad nisu ni postojale.
Neke točke su pritiskane laktom, neke dlanom, neke nekim štapićem, a neke kristalom.Što se mene tiče, naročito nakon vlastitog iskustva – preporučujem i sugeriram!
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 21:42   #90
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Ayurvedska medicina kroz tehniku liječenja kroz marme koristi i kristale.Do prije mjesec dana mi je sve to bilo kako Endimion kaže Woo Woo, no strefio me išijas.Konvencionalna medicina mi je nudila tablete protiv bolova i blokade, te talasoterapiju i vježbe.Ako bi se uredno pridržavao svih naputaka za očekivati bi bilo da smanjim tegobe i za 30%.
Ja sam 7 dana primao nekakvu ayurvedsku terapiju koja se sastoji od pritiskanja određenih točki na tijelu, i sve tegobe, baš sve, su nestale kao da nikad nisu ni postojale.
Neke točke su pritiskane laktom, neke dlanom, neke nekim štapićem, a neke kristalom.Što se mene tiče, naročito nakon vlastitog iskustva – preporučujem i sugeriram!
jesi li primao medicinsku terapiju prije toga?
inače, nema razlike pritiskao ti kožu kristalom ili drvenim štapom, važan je samo tlak koji vršiš, a on je omjer sile i površine na koju se djeluje.
gdje su te točno pritiskali?
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 22:32   #91
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
jesi li primao medicinsku terapiju prije toga?
inače, nema razlike pritiskao ti kožu kristalom ili drvenim štapom, važan je samo tlak koji vršiš, a on je omjer sile i površine na koju se djeluje.
gdje su te točno pritiskali?
Marme su zapravo akupunkturne tocke.Svaka tegoba ima svoje tocke.Meni je pocinjalo negdje na guzici, pa ispod nje, pa u pregibu koljena, pa na listu i jos dvije tocke na stopalu.Dvije ili tri su jako boljele, ali sam na to bio unaprijed pripremljen.Stenjao sam, ali se isplatilo.Za par dana ce biti mjesec dana, pa cu napraviti jos jedan preventivni tretman.
Napominjem - u medjuvremenu nisam imao niti naznake tegobama.

Medicinsku terapiju nisam trazio, nakon sto sam od poznatog cuo ono sto sam napisao u prethodnom postu.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2007., 23:30   #92
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
Marme su zapravo akupunkturne tocke.Svaka tegoba ima svoje tocke.Meni je pocinjalo negdje na guzici, pa ispod nje, pa u pregibu koljena, pa na listu i jos dvije tocke na stopalu.Dvije ili tri su jako boljele, ali sam na to bio unaprijed pripremljen.Stenjao sam, ali se isplatilo.Za par dana ce biti mjesec dana, pa cu napraviti jos jedan preventivni tretman.
Napominjem - u medjuvremenu nisam imao niti naznake tegobama.

Medicinsku terapiju nisam trazio, nakon sto sam od poznatog cuo ono sto sam napisao u prethodnom postu.
napad išijasa dođe i prođe. ne možeš ga imati stalno. ako te stalno jako boli, imaš iskliznuće diska, puknuće mišića/tetive ili slično.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 00:01   #93
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
napad išijasa dođe i prođe. ne možeš ga imati stalno. ako te stalno jako boli, imaš iskliznuće diska, puknuće mišića/tetive ili slično.
ok - doslo i (nadam se) proslo.
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 10:34   #94
Quote:
monsignor kaže: Pogledaj post
ok - doslo i (nadam se) proslo.
samo lakše s teškim teretima i ne bi trebalo biti problema. kad dižeš nešto s poda, nastoj što manje svijati kralježnicu.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:07   #95
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
samo lakše s teškim teretima i ne bi trebalo biti problema. kad dižeš nešto s poda, nastoj što manje svijati kralježnicu.
Mozda je kriv moj direktor.Uvijek mu se moram klanjati.
Da, to je to.
Reci cu mu sto mu slijedi.Sigurno cu ozdraviti!
monsignor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:18   #96
Quote:
delija kaže: Pogledaj post
Iskreno, povraća mi se kad pročitam nečija dječačko-nazadna mišljenja koja, u neznanju, PLJUJU po scientistima koji su svoj istraživački dio života posvetili na to da bi došli do saznanja za dobro ljudi.

Eto endi, čitajući tvoje bolesne splačine o kristalima, u tvoje se ime ispričavam (jednom od mnogih istraživača) Marcel Vogel-u scientisti koji je svoj život posvetio kristalima.
I što se tiče njegovih istraživanja to možeš naći (i) na http://www.google.com/search?hl=en&r...tnG=Search&lr=
Jest, to će za tebe biti kvazistranice i sve je, opet po tebi, to laž koje je iznosio kvaziistraživač Vogel.

A što se tiče tvoje izjave, da je kristaloterapija zapravo ogromna glupost i prava je šteta za to davati novac - opet pokazuješ svoje pravo lice.
Naime svako ko želi može BESPLATNO da pročita, iskopira informacije o liječenju kristalima na stranici: http://kristali.blog.ba/
I samo da znaš da su informacije koje se nalaze u knjigama nastale tokom TEORETSKOG ISTRAŽIVANJA uz PRAKTIČNO DOKAZIVANJE kroz 19 godina RADA.
A toliko ti nemaš godina života.
Ti praviš veliku buku oko tvojih knjiga o liječenju kristalima, ali ti izgleda nije palo na pamet da ako bi netko prihvatio tvoje teorije o liječenju kristalima, onda bi morao prihvatiti i cijelu teoretsku bazu koja ide uz njih.

A ta baza uključuje i ovakve stvari:

Na ovom forumu si eksplicitno napisao da nakon smrti čovjeka, "spirit" umire, te i svijest umire.
Po tebi ostaju samo zapisi o našem životu.

Izričito si napisao i da se novim rođenjem stvara novi "spirit" i nova svijest.

S druge strane ti govoriš kako je "spirit" kažnjen za zla djela iz prošlog života, te da će, ako ne u ovom, onda u budućem, biti kažnjen za zla djela u ovom životu.

No, ako "spirit" umire nakon smrti tijela, a novostvoreni "spirit" biva kažnjen za djela koja je počinila neka druga svijest, samo zasto što su ga priključili na memorijske zapise te nestale osobe, to otvara katastrofalne perspektive.

Naime, iz onoga što si napisao proizlazi da ljudi slobodno mogu i krasti i varati i ubijati i silovati i činiti svakakva zlodjela, jer kad umru, za njih je gotovo, a kažnjen će biti netko drugi - neki novostvoreni nevini nesretni "spirit" koji će imati zlu sreću da bude priključen na memorijske zapise drugog mrtvog "spirita".

A naša odgovornost prema tom jadniku koji će ispaštati zbog nas?

Pa nikakva, jer ne kažnjavamo ga mi, nismo mi izmislili taj sustav...



Zanimljivo je i kako se često obrušavaš na materijaliste.

Ali kakvu vrstu spiritualnosti ti nudiš?

Pa isto vrlo materijalističku.
Jer kod tebe izvan života materijalnog tijela nema ništa za čovjeka.
"Spirit" umire, ostaju nekakvi za nestalog irelevantni zapisi, a posledice snosi neki drugi novostvoreni "spirit". I to je cijela priča.
A cijela tvoja "spiritualnost se svodi na neko pišljivo liječenje tegoba tijela, dakle materijalnog života.

Dakle pazi stvar, ti nudiš da se povjeruje u spiritualnost koja se za čovjeka zapravo svodi na materijalni život, a k tome, kao bonus dobivaš da povjeruješ kako je život zapravo bezizlazan i bezizgledan, a "kozmička pravda" kažnjava nevine za grijehe drugih...

Pa taj stvoj spiritualizam je sto puta gori od najgoreg materijalizma, jer ateistički materijalista bar ne vjeruje u Boga koji je čovjeku pljunuo u lice (kako proizlazi iz onoga što si napisao).

I gle, taj Bog je čak, po tebi, stvorio "onostrane entitete" koji su stvorili "netwerk" za čovjeka. I ti entiteti mogu živjeti i imati svijest onostrano i manipulirati nama.
Ali s nama nije bio tako darežljiv, nego je za nas, smrću materijalnog tijela, priči kraj, te ostaju samo neki zapisi zbog kojih će - kako proizlazi iz tvojih tvrdnji - ispaštati neki novostvoreni "spirit" i svijest.



Možda te u budućnosti budem povremeno podsjećao na ovakve očite stvari.

Zadnje uređivanje Bob Morane : 16.05.2007. at 12:41.
Bob Morane is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 11:55   #97
Quote:
Bob Morane kaže: Pogledaj post
Ti praviš veliku buku oko tvojih knjiga o liječenju kristalima, ali ti izgleda nije palo na pamet da ako bi netko prihvatio tvoje teorije o liječenju kristalima, onda bi morao prihvatiti i cijelu teoretsku bazu koja ide uz njih.

A ta baza uključuje i ovakve stvari:

Na ovom forumu si eksplicitno napisao da nakon smrti čovjeka, "spirit" umire, te i svijest umire.
Po tebi ostaju samo zapisi o našem životu.

Izričito si napisao i da se novim rođenjem stvara novi "spirit" i nova svijest.

S druge strane ti govoriš kako je "spirit" kažnjen za zla djela iz prošlog života, te da će, ako ne u ovom, onda u budućem, biti kažnjen za zla djela u ovom životu.

No, ako "spirit" umire nakon smrti tijela, a novostvoreni "spirit" biva kažnjen za djela koja je počinila neka druga svijest, samo zasto što su ga priključili na memorijske zapise te nestale osobe, to otvara katastrofalne perspektive.

Naime, iz onoga što si napisao proizlazi da ljudi slobodno mogu i krasti i varati i ubijati i silovati i činiti svakakva zlodjela, jer kad umru, za njih je gotovo, a kažnjen će biti netko drugi - neki novostvoreni nevini nesretni "spirit" koji će imati zlu sreću da bude priključen na memorijske zapise drugog mrtvog "spirita".

A naša odgovornost prema tom jadniku koji će ispaštati zbog nas?

Pa nikakva, jer ne kažnjavamo ga mi, nismo mi izmislili taj sustav...



Zanimljivo je i kako se često obrušavaš na materijaliste.

Ali kakvu vrstu spiritualnosti ti nudiš?

Pa isto vrlo materijalističku.
Jer kod tebe izvan života materijalnog tijela nema ništa za čovjeka.
"Spirit" umire, ostaju nekakvi za nestalog irelevantni zapisi, a posledice snosi neki drugi novostvoreni "spirit". I to je cijela priča.
A cijela tvoja "spiritualnost se svodi na neko pišljivo liječenje tegoba tijela, dakle materijalnog života.

Dakle pazi stvar, ti nudiš da se povjeruje u spiritualnost koja se za čovjeka zapravo svodi na materijalni život, a k tome, kao bonus dobivaš da povjeruješ kako je život zapravo bezizlazan i bezizgledan, a "kozmička pravda" kažnjava nevine za grijehe drugih...

Pa taj stvoj spiritualizam je sto puta gori od najgoreg materijalizma, jer ateistički materijalista bar ne vjeruje u Boga koji je čovjeku pljunuo u lice (kako proizlazi iz onoga što si napisao).

I gle, taj Bog je čak stvorio "onostrane entitete" koji su stvorili "netwerk" za čovjeka. I ti entiteti mogu živjeti i imati svijest onostrano i manipulirati nama.
Ali s nama nije bio tako darežljiv, nego je za nas, smrću materijalnog tijela, priči kraj, te ostaju samo neki zapisi zbog kojih će ispaštati neki novostvoreni "spirit" i svijest.

Možda te u budućnosti budem povremeno podsjećao na ovakve očite stvari.
Kakva AROGANCIJA - koju može samo Jure... da izmisli.
(Jure je onaj sa aureolom).

Sad, da ti bude srce na mjestu (kao i Endijevo, normalla...) je se na ovom Furumčetu više neću javljati već samo na svojim blogovima.
Naime, ovdje ja ne mogu da odjeb** bolesne i arogantne diskutante dok na svakom svojem blogu -
Uostalom, to si već, Jure, i moga viđeti.

Dakle

Inače, s pametnima ću moći bez prisustva seratora diskutirati na Pametan način.
delija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 20:02   #98
JuuHUU koji to HD imaju u sebi neodimijske magnete? Nisu li oni prejaki - izbrisali/poremetili bi podatke?

MOže li se centralnim procesorom liječiti kakva bolest s obzirom da imaju u sebi visok postotak silicija?
__________________
Pušači su sebični i smrdljivi ovisnici.
morbidangel is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2007., 20:06   #99
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
JuuHUU koji to HD imaju u sebi neodimijske magnete? Nisu li oni prejaki - izbrisali/poremetili bi podatke?

MOže li se centralnim procesorom liječiti kakva bolest s obzirom da imaju u sebi visok postotak silicija?
ima, ima, jedan pločasti. ne znam točno čemu služi, ali ima. prije nego su NdFeB magneti pojeftinili, ljudi su ih nabavljali trgajući stare HD-ove.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2007., 01:25   #100
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
Pa zar hard disk nije dio računala? MIslim da smo nešto takvo čuli na informatica Zašto se onda računalo ne pokvari?

Jači? Pa zbog čega?

Jel se može novim procesorom Pentium 4 koji ima dosta silicija u sebi liječiti kakva bolest? Kada prolazi struja kroz vodove sigurno se stvori i malo magnetsko polje?
Quote:
morbidangel kaže: Pogledaj post
JuuHUU koji to HD imaju u sebi neodimijske magnete? Nisu li oni prejaki - izbrisali/poremetili bi podatke?

MOže li se centralnim procesorom liječiti kakva bolest s obzirom da imaju u sebi visok postotak silicija?
inače, neodimij je kemijski element (Nd), a neodimijski magneti su poznati kao najčvršći, a osim u diskovima ima ih i u mikrofonima i zvučnicima.

cp s jednog foruma:
"najbolja fora kod ovih je sto su dovoljno jako da mogu kroz dlan loviti, i podeblji stol...

ili ih sve bacit u kosharu ko ja, pa kad netko dodje, dat mu da ih razdvajat - talk about keeping an idiot busy

ono kaj je nezgodno jest da su - jaki. pa mogu unistit neke uredjaje, tipa dok sam bio klinac - floppye (****ga ), i slicno (ICs itd)

btw vidim da vas muci otvaranje diskova. ta nismo vise djeca :P sharafi takvi se zovu TORX, i ako nista drugo u pevecu, getrou i slichnim chudima kostaju cirka 10kn set."

"ako postavis bakrenu cijev okomito i spustic neodimijski magnetic kroz nju, on ce padat jako jako sporo, otprilike dvostruko duze nego sto bi pao da nije cijevi"

"neznam da li je ovo vec postano ali budite pazljivi sa tim magnetima. Cuo sam za neke(neznam da li su to ti o kojim vi govorite) magnete koji mogu potpuno pobrisat sim kartice i takve stvari. Zato firme koje te stvari prodaju imaju posebnu prostoriju za cuvanje tih magneta. Dakle dalje od smart kartica, kreditnih kartica i sl. Nek netko ovo demantira ako govorim o krivim magnetima. I nek mi netko kaze kako mogu ogranicit djelovanje magneta na specificno podrucje(stavit ga u olovnu kutiju i sl.)
istina je nesmiju bit u neposrednoj blizini mobitela ili bilo kakvih elektronickih naprava, jer brisu sve kaj radi na principu magnetizma, pa tako i SIM kartice, hardove, floppyje, kalkulatora, radija u autu, zvucnika ...

kaj se tice ogranicenja djelovanja olovna kutija ne pomaze, zato i imaju posebne prostorije. Ti trebas sprijecit magnetsko polje, a to mozes jedino faradayevim kavezom, a to ti se bome ne isplati (citaj nemozes se zastititi od takvih magneta"



"Kad se već igrate s tim magnetima:
Frend vam previše gleda televizor ili zuji pred monitorom i ne želi van s vama? Nema frke! Stavite magnet na monitor i ode slika u 3 pm nepopravljivo.
Cura vam ne da svoju X-icu jer previše potrošite? Nema frke! Prođite par puta s magnetom po magnetskoj traci pa neće ni ona više!"

-UPUTE ZA VAĐENJE MAGNETA IZ HARD DISKA (naravno, ne iz kompa, nego iz nekog starog)

http://www.takeitapart.net/archives/hard-drive/

-GDJE IH KUPITI:
http://www.artas.hr/magneti/neodimijski.htm


i, da, svi hd-ovi imaju taj magnet
a očito ne liječe, kad su svi kompjuteraši bolesnjikavi, ćoravi i pogrbljeni
teniska loptica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:13.