Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2008., 18:37   #201
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
trudnice ne smiju omegol?!?!
zašto, pobogu? pa trudnicama se preporuča omega 3!
Pa u apotekama ima nekakav novi proizvod za trudnice, tipa Prenatal, sa omega 3 i 6 kiselinama. Ja sam isto citala da je jako dobar za razvijanje mozga. Meni ga je i ginekolog preporucio.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:45   #202
da, omega 3 se preporuča pit u trećem tromjesečju, ja ju pijem, za bebin mozgić
tak da mi ovo nema nikakve logike
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:45   #203
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
si sigurna? ja sad išla pogledati i nigdje ne piše da se ne preporuča trudnicama
Pročitala sam na ovom:
http://img132.imageshack.us/my.php?image=570vk5.jpg

Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Pa u apotekama ima nekakav novi proizvod za trudnice, tipa Prenatal, sa omega 3 i 6 kiselinama. Ja sam isto citala da je jako dobar za razvijanje mozga. Meni ga je i ginekolog preporucio.

A možda u tom maslu ima nešto što se ne preporuča trudnicama, ne mora nužno bit vezano za omega 3
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 18:48   #204
mala ti je slika, charlyse
altočno to pakiranje imam i ja, nigdje nisam našla da se ne preporuča trudnicama
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 19:54   #205
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mala ti je slika, charlyse
altočno to pakiranje imam i ja, nigdje nisam našla da se ne preporuča trudnicama
Pa nisam pročitala preko slike već na maslu koje sam kupila, poslala sam ti samo da vidiš dal pričamo o istom maslu
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2008., 19:56   #206
da, pričamo o istom
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:18   #207
Smiju li se piti čajevi za opuštanje i lakši san....?
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:20   #208
nego, charyse, što bi s onim omegol margarinom?
baš se sjetih toga jučer dok sam ga mazala na kruh..i opet sam cijelu posudicu proučila i nigdje ne piše da se ne preporuča trudnicama
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2008., 22:23   #209
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nego, charyse, što bi s onim omegol margarinom?
baš se sjetih toga jučer dok sam ga mazala na kruh..i opet sam cijelu posudicu proučila i nigdje ne piše da se ne preporuča trudnicama

Ja svojeg više nemam ali sigurno je bio omegol, baš ću pogledat malo u trgovini....
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:26   #210
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
nego, charyse, što bi s onim omegol margarinom?
baš se sjetih toga jučer dok sam ga mazala na kruh..i opet sam cijelu posudicu proučila i nigdje ne piše da se ne preporuča trudnicama
Ja sam jučer pogledala kad sam bila u Konzumu i sitnim, sitnim slovima na naljepnici piše da se proizvod ne preporučuje trudnicama.
Možda su tek na novim pakiranjima počeli stavljat to upozorenje
Girasole is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 15:45   #211
kojoj naljepnici, onoj sa strane?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 21:13   #212
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
kojoj naljepnici, onoj sa strane?
Da sastrane...

Smiju li se piti čajevi za opuštanje???
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2008., 22:13   #213
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post

Smiju li se piti čajevi za opuštanje???
S čajevima i općenito biljnim pripravcima treba biti izrazito oprezan jer postoji popis biljaka na 4 stranice A4 formata biljaka koje se ne smiju uzimati u trudnoći pa vlada općenito mišljenje (u farmaceutskim krugovima- baš danas bila na predavanju o Lijekovima u trudnoći) da biljne pripravke treba izbjegavati.
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 00:17   #214
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
S čajevima i općenito biljnim pripravcima treba biti izrazito oprezan jer postoji popis biljaka na 4 stranice A4 formata biljaka koje se ne smiju uzimati u trudnoći pa vlada općenito mišljenje (u farmaceutskim krugovima- baš danas bila na predavanju o Lijekovima u trudnoći) da biljne pripravke treba izbjegavati.
A znam zato i volim pitat prije, većinu stvari koje sam pitala ovdje se NE SMIJE

Još nešto, danas me "oprala" neka žena jesam li normalna šta sjedim s prekriženim nogama (prijateljičina tetka)...veli da gnječim bebu pa stalno tako sjedim, noga preko noge, šta je to tako "opasan" i za bebu nezgodan položaj?? Full mi žao zbog toga, to mi je glupa navika, sjednem i odmah prekrižim noge, koliko to smeta bebaču
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 03:27   #215
ja sjedila cijelo vrijeme tako i bebi ništa nije bilo..pa nije bebi glava među tvojim nogama....

a meni gin rekao da zbog cirkulacije i da mi noge ne otiču ne držim prekrižene, al to radim nesvjesno...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 09:04   #216
Quote:
charlyse kaže: Pogledaj post

Još nešto, danas me "oprala" neka žena jesam li normalna šta sjedim s prekriženim nogama (prijateljičina tetka)...veli da gnječim bebu pa stalno tako sjedim, noga preko noge, šta je to tako "opasan" i za bebu nezgodan položaj?? Full mi žao zbog toga, to mi je glupa navika, sjednem i odmah prekrižim noge, koliko to smeta bebaču
Glupost, babska posla
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2008., 13:33   #217
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
ja sjedila cijelo vrijeme tako i bebi ništa nije bilo..pa nije bebi glava među tvojim nogama....

a meni gin rekao da zbog cirkulacije i da mi noge ne otiču ne držim prekrižene, al to radim nesvjesno...


Quote:
vanjaa kaže: Pogledaj post
Glupost, babska posla

Hvala cure već mi lakše, žena me isprepadala i svaki put kad sjednem pazim na noge, ali jednostavno sam se naučila tako sjedit....
__________________
B & B
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2008., 18:14   #218
dakle, danas sam bila u spizi i riješila sam misteriju omegol margarina

naime, postoje dva. Omegol Aktiv, na kojem piše da snižava kolesterol i da se ne preporuča trudnicama, dojiljama i djeci do 5 godina.
i Omegol (a to je taj koji ja imam), na kojem niš ne piše
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:53   #219
Kreme u trudnoći

Drage trudnice i majke,

Upravo sam u novinama pročitala da "trudnice ne bi smjele koristiti kreme koje sadržavaju retinol".
Hm...svakodnevno koristim kreme za lice (pogotovo za područje oko očiju) s retinolom, pa me sada zanima da li je gornja tvrdnja točna i da li ta mala količina koja se upije iz kreme za lice doista može biti štetna?

Druga stvar koja me muči su anticelulitne kreme. Već godinama sam vjerna Afroditinom gelu od cekropije (savršen), no prestala sam ga upotrebljavati kad sam zatrudnila. Mislila sam opet početi mazati noge kada uđem u drugo tromjesečje. Što vi mislite?

Hvala!
Apple Tree is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2008., 12:57   #220
ja mislim da je to pretjerivanje. to si sigurno pročitala na stranici od polklinike harni, jebate, po njima se jedva smije disati u trudnoći!
stvar s kremama je da se sve što nanosiš na kožu upija u krvotok..e, sad zamisli kolike su to količine koje dođu do krvotoka..a dalje posteljica i pupčana još filtriraju 99 posto stvari prije nego đto dođu do bebe pa si zamisli što dođe do bebe!

ja se ne bi brinula ni zbog kakvih krema, ali budući da anticelulitne znaju bit dosta jake i nabijene svim i svačim, možda da za svaki slučaj pređeš na neko prirodno ulje?
za ovo što mažeš oko očiju ne bih uopće se obazirala!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:17.