Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2014., 14:12   #8081
pitanje (zapravo, više općenito nego vezano uz ovaj slučaj): može li se dogoditi krvarenje zbog spontanog pobačaja, pa da se ono zamijeni za menstruaciju?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 14:24   #8082
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
pitanje (zapravo, više općenito nego vezano uz ovaj slučaj): može li se dogoditi krvarenje zbog spontanog pobačaja, pa da se ono zamijeni za menstruaciju?
implatacijsko krvarenje je oskudno, smećkasto (može biti i crvenkasto), ali kratkotrajno... sličnije možda 1 dc ili zanjem danu ciklusa nego baš pravoj menstruaciji..
Da je i implatacijsko (iz prošlog ciklusa) opet BHCG joj je preniska....

kako god okreneš ona nije trudna iz ovog ciklusa, iz prošlog možda je bila ali od toga ništa.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 14:45   #8083
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
pitanje (zapravo, više općenito nego vezano uz ovaj slučaj): može li se dogoditi krvarenje zbog spontanog pobačaja, pa da se ono zamijeni za menstruaciju?
Nevezano za ovaj slučaj, može se dogoditi krvarenje zbog spontanog pobačaja (isto ili obilnije od menstruacije) i koje se smatra menstruacijom ako je to rani supklinički pobačaj (ili biokemijska trudnoća). Tj ako se dogodilo u dosta ranoj fazi trudnoće, teoretski prije nego je trudnoća dokazana na UZV, a npr. dokazana je testom ili betom. Meni se dogodilo. Nažalost nekoliko puta.
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 15:07   #8084
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
pitanje (zapravo, više općenito nego vezano uz ovaj slučaj): može li se dogoditi krvarenje zbog spontanog pobačaja, pa da se ono zamijeni za menstruaciju?
Može. Svaka biokemijska trudnoća se tako manifestira. Mnoge žene pobace a da nisu ni znale da su bile trudne. Kod biokemijske trudnoće ne dolazi do implantacijskog krvarenja, pobačaj krene prije njega. Ovdje to po meni nije slučaj, već odumiranje implantiranog ploda.

Što se slučaja tiče, ponavaljam i u to sam 100% uvjerena po riječima moje ginekologinje- u ginekologiji UZV nalaz je nedvojben u ovakvim situacijama. Pitanje je samo da li se plod razvija ili ne. Zbog toga i posebno zato što je bila na pilsima je poslana vaditi betu. (joj zašto ginovi ne kažu uvijek sve što misle nego moraš iz njih to izvlačiti )
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 12.12.2014. at 15:38.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 15:11   #8085
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Da je i implatacijsko (iz prošlog ciklusa) opet BHCG joj je preniska....

kako god okreneš ona nije trudna iz ovog ciklusa, iz prošlog možda je bila ali od toga ništa.
Implantacijsko je bilo 2.12. i po izgledu ploda (sjena tj. folikul bez protoka i žum. vrećice koja se vidi) se jako dobro uklapa u moju kalkulaciju (4-5 tj. trudnoće). Zato ginovi inače vole da im se dođe 3 tj. nakon što je zakasnila menga a pojavio se plusić na testu, čisto da se vidi dobro na UZV je li se razvilo ili ne. Impl.krv. se lako može zamijeniti za menzes kad si na pilsima (slabiji su i kraće traju nego prirodni menzes). Moji "menzesi" na pilsima su bili istog intenziteta i trajanja kao kasnije u životu oba implantacijska krvarenja koja sam imala. Dakle, lako se zato mogla zeznuti u procjeni a i zato povezati da je trudnoća nastala s ovim zadnjim nezaštićenim odnosom iza "menzesa" koji to nije zapravo bio. Analogno tome sam iznijela hipotezu o tome što se točno dogodilo.
Po meni, trudnoća je nedvojbena, nastala je kao posljedica odnosa oko 18.11., samo se najvjerojatnije nije održala (kratko iza impl. odumire), a beta koja je u jednom momentu bila adekvatna je počela padati i u tom padu je uhvaćena i to ispod razine koja je adekvatna za trudnoću. Ne vjerujem da je plod zaostao od nekog prije ciklusa, već bi se to izmanifestiralo drukčije do sad. Bojim se da kako je vjerojatno nastavila piti pilule, a hormoni iz njih su moguće učinili hormonalno nepovoljnu podlogu za dalji razvoj ploda.
U svakom slučaju, potrebna je nova beta i odmah s tim nalazom kod gina! I obavezno pregledati hormone štitnjače. Kod hipertireoze je ovaj scenarij itekako vrlo moguć (ostat na redovitom tretmanu pilsima trudna). U tom smislu nikakve uredne kalkulacije ne mogu se uzimati u obzir, jer ovulacija može nastupiti bilokad kad se hormoni tako pošlihtaju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 12.12.2014. at 15:58.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:00   #8086
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Kod biokemijske trudnoće ne dolazi do implantacijskog krvarenja, pobačaj krene prije njega.
Ivanicapeca, puno sam pročitala o tome i nekako se ne sjećam baš ovog podatka. Plus što se meni jednom dogodilo baš to, implantacijsko krvarenje, zatim test nakon toga pozitivan (iako sam i pretpostavljala po svim simptomima) i nakon 6-7 dana menstruacija tj. od trudnoće ništa. A slučaj prije toga je bio bez implantacijskog krvarenja, test poz. ali menstruacija 5+4 tt. Hoću reći da je krvarenje krenulo dosta nakon što je trebala biti implantacija (a to ne možemo znati jer neko ga ima a neko nema) i isto je bila biokemijska.
Ali slažem se, nalaz UZV je nedvojben.
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:08   #8087
Quote:
Lorca Blue kaže: Pogledaj post
Ivanicapeca, puno sam pročitala o tome i nekako se ne sjećam baš ovog podatka. Plus što se meni jednom dogodilo baš to, implantacijsko krvarenje, zatim test nakon toga pozitivan (iako sam i pretpostavljala po svim simptomima) i nakon 6-7 dana menstruacija tj. od trudnoće ništa. A slučaj prije toga je bio bez implantacijskog krvarenja, test poz. ali menstruacija 5+4 tt. Hoću reći da je krvarenje krenulo dosta nakon što je trebala biti implantacija (a to ne možemo znati jer neko ga ima a neko nema) i isto je bila biokemijska.
Ali slažem se, nalaz UZV je nedvojben.
Evo prvi link na koji sam naišla: Smatra se da biokemijske trudnoće nastanu kada embrio odumre odmah nakon stvaranja, a prije implantacije.
U prvom slučaju si imala klasičan pobačaj.
Drugi biokemijska trudnoća.
Sve jasno ko dan
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 12.12.2014. at 16:13.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 16:14   #8088
evo jedan simpatican test
stvarno pali

http://www.thepregnancytester.com/

probajte
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 17:08   #8089
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
evo jedan simpatican test
stvarno pali

http://www.thepregnancytester.com/

probajte
ok, kakav je ovo idiotizam?
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 18:49   #8090
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Evo prvi link na koji sam naišla: Smatra se da biokemijske trudnoće nastanu kada embrio odumre odmah nakon stvaranja, a prije implantacije.
U prvom slučaju si imala klasičan pobačaj.
Drugi biokemijska trudnoća.
Sve jasno ko dan
Teoretski obje su bile biokemijske trudnoće, s obzirom na to da nisu UZv om dokazane. Barem tako je meni gin rekao. Nisam toliki stručnjak da znam distinkciju između to dvoje ali biokemijska i jest jedna vrsta pobačaja, tj. rani supklinički pobačaj. Ovisi što se uzima kao kriterij, ali ako se kao kriterij uzme dokazanost ili ne na UZV onda su obje biokemijske.
A nakon što je trudnoća dokazana UZV i propadne onda se smatra kliničkim pobačajem. Barem tako ovdje kaže
http://www.betaplus.hr/trudnoa/spontani-pobacaji.html
Lorca Blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 18:54   #8091
Quote:
andjeo29 kaže: Pogledaj post
ok, kakav je ovo idiotizam?
ono kasnije pitanje, tko je tata je , sprdnja,zajebancija ocito ali sami test, STVARNO pali, probajte, ako nisi trudna, ako ga odvrtis 10puta npr ,mozda ti jednom pokaze pozitivno sve drugo ti je negativan, ili obrnuto, ako si trudna, nemozes ga prevarit. nisam ni ja vjerovala, dok se nisam uvjerila.
ne promoviram nista
samo kazem


fora je
niptuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 19:27   #8092
Quote:
niptuck kaže: Pogledaj post
ono kasnije pitanje, tko je tata je , sprdnja,zajebancija ocito ali sami test, STVARNO pali, probajte, ako nisi trudna, ako ga odvrtis 10puta npr ,mozda ti jednom pokaze pozitivno sve drugo ti je negativan, ili obrnuto, ako si trudna, nemozes ga prevarit. nisam ni ja vjerovala, dok se nisam uvjerila.
ne promoviram nista
samo kazem


fora je
evo, uvjerila sam se ja, trudna sam i čekam curicu
i čak mi je pokazao točno iz prve, nisam ga morala dvaput ni vrtjeti, ne možeš vjerovat
dobro da sam to pokrenula, inače ne bi ni skužila da sam trudna
baš dobro
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2014., 20:50   #8093
Quote:
Lorca Blue kaže: Pogledaj post
Teoretski obje su bile biokemijske trudnoće, s obzirom na to da nisu UZv om dokazane. Barem tako je meni gin rekao. Nisam toliki stručnjak da znam distinkciju između to dvoje ali biokemijska i jest jedna vrsta pobačaja, tj. rani supklinički pobačaj. Ovisi što se uzima kao kriterij, ali ako se kao kriterij uzme dokazanost ili ne na UZV onda su obje biokemijske.
A nakon što je trudnoća dokazana UZV i propadne onda se smatra kliničkim pobačajem. Barem tako ovdje kaže
http://www.betaplus.hr/trudnoa/spontani-pobacaji.html
Moju drugu trudnoću je jedva našla sjenu na endometriju, već je bila posumnjala na vanmaterničnu jer sam imala prokrvljenu tvorbu ispod jajnika. Nije mi htjela 100% potvrditi da nije vanmaternična, ali ono što je vidjela bilo je tipično za vrlo ranu trudnoću (4tj 5 dana po uzv), a i pišala sam plusić. Da sam došla koji dan ranije, ne bi vjerojatno uspjela to vidjeti, kako mi je rekla. Srećom pa se beta duplala i sve se točno poklopilo s nalazom UZV na kraju. Prokrvljena tvorba je bila endometrična cista u nastanku od 1 cm promjera. Inače imam endometriozu. Možeš mislit koju sam dramu proživljavala tri dana dok nisam dobila nalaz da mi se beta dupla
Eto, to ti je moje iskustvo.
A sad dal je biokemijska ili obični spontani ti na kraju dođe na isto

nadam se da će s anabanana biti sve ok i da će nam se javiti još...baš me zanima što je na kraju bilo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 12.12.2014. at 20:59.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 08:36   #8094
Pozdrav.. ovaj mjesec kod mene svega. Inače imam neredovite cikluse al u 99% slučajeva po sluzi vidim ovulaciju i menga dođe točno 14-15 dana nakon.
Raspon ciklusa je najčešće od 33-40.
Zadnji put sam imala 2.11., a nakon toga je uslijedio period popriličnog stresa, mijenjala sam posao, kupovala auto, svaki dan nešto, a onda bila i bolesna.
Partner i ja uvijek koristimo kondom i svršavanje izvan njega..
Negdje 25. i 26. dan ciklusa imala sam lagano krvarenje (spotting), i na taj drugi dan smo jednom bez kondoma (on je prije bio na wc) al na valjda pola minute, ako i toliko i poslije nastavili s kondomom. Meni se negdje na 30. dan učinilo da imam ovulaciju.. Inače me grudi i bradavice odmah nakon ovulacije poprilično bole sve do menge, a ovaj put samo bradavice. Nema drugih nikakvih promjena.
Očekivala sam mengu za vikend, međutim ne dolazi
Ne bi bilo prvi put da mi se desi da je ciklus ovako lud, imala sam jednom preko 50 i preko 60. Za predzadnji Božić kad sam isto tako vidjela ovulaciju ali gin je rekao da ne vidi da mogu dobiti mengu, pa sam dobila tablete..

Sad me ipak brine jesam li mogla zatrudniti? Nemam nikakvih simptoma ni umora, ni prejakog pms-a kao inače. Zadnja dva dana osjećam laganu bol kao kad trebam dobit.
__________________
~ ~ Bubsi's nails
Bubsi is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 11:05   #8095
Quote:
Bubsi kaže: Pogledaj post
Pozdrav.. ovaj mjesec kod mene svega. Inače imam neredovite cikluse al u 99% slučajeva po sluzi vidim ovulaciju i menga dođe točno 14-15 dana nakon.
Raspon ciklusa je najčešće od 33-40.
Zadnji put sam imala 2.11., a nakon toga je uslijedio period popriličnog stresa, mijenjala sam posao, kupovala auto, svaki dan nešto, a onda bila i bolesna.
Partner i ja uvijek koristimo kondom i svršavanje izvan njega..
Negdje 25. i 26. dan ciklusa imala sam lagano krvarenje (spotting), i na taj drugi dan smo jednom bez kondoma (on je prije bio na wc) al na valjda pola minute, ako i toliko i poslije nastavili s kondomom. Meni se negdje na 30. dan učinilo da imam ovulaciju.. Inače me grudi i bradavice odmah nakon ovulacije poprilično bole sve do menge, a ovaj put samo bradavice. Nema drugih nikakvih promjena.
Očekivala sam mengu za vikend, međutim ne dolazi
Ne bi bilo prvi put da mi se desi da je ciklus ovako lud, imala sam jednom preko 50 i preko 60. Za predzadnji Božić kad sam isto tako vidjela ovulaciju ali gin je rekao da ne vidi da mogu dobiti mengu, pa sam dobila tablete..

Sad me ipak brine jesam li mogla zatrudniti? Nemam nikakvih simptoma ni umora, ni prejakog pms-a kao inače. Zadnja dva dana osjećam laganu bol kao kad trebam dobit.
Otvoreno: mislim da ima malo previše samouvjerenosti u vlastitu subjektivnu sposobnost procjene ovulacije po izgledu sluzi, napetoti grudi i bradavica, pa nadalje do prakticiranja nezaštićenog seksa nakon ejakulacije...moguće je da nije dovoljno popiškio i isprao ureteru pa je u predsjemenoj tekućini ostalo spermija...
gle, i sama znaš da je moglo biti usred ovog pičvajza šta ti se izdogađalo. PO meni je svaki odnos, bio sa zaštitom ili ne, rizičan na trudnoću. Rizici možda variraju i neki su minimalni, ali uvijek postoje. To je jednostavno tako. Kupi test, piški i riješi dilemu.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2014., 11:52   #8096
ja bi prije rekla da ti je baš 25. i 26. bila ovulacija i da je to bilo ovulacijsko krvarenje.
to bi i ''kalendarski'' pasalo, a kasni ti sad valjda zbog stresa.
no, nevažno, Ivanicapeca ti je sve dobro rekla.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2014., 21:22   #8097
nakon mojih paranoja da sam trudna, odem na uzv i nije nista,ali menga mi je tad trajala 7 dana i bila je oskudna, opet sam ju dobila 5 dana ranije i trajala je samo 3 dana. ginekologinja mi kaze da je to normalno i da se ciklus malo poremetio.ne sjecam se kad sam imala neredovite menge
aginica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 10:01   #8098
Quote:
aginica11 kaže: Pogledaj post
nakon mojih paranoja da sam trudna, odem na uzv i nije nista,ali menga mi je tad trajala 7 dana i bila je oskudna, opet sam ju dobila 5 dana ranije i trajala je samo 3 dana. ginekologinja mi kaze da je to normalno i da se ciklus malo poremetio.ne sjecam se kad sam imala neredovite menge
Ma nije moguće



Daj si traži uputnicu za status hormona. Možda ti treba neka lagana terapija ab pilsima par ciklusa da se pošlihtaš samo.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:23   #8099
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ma nije moguće



Daj si traži uputnicu za status hormona. Možda ti treba neka lagana terapija ab pilsima par ciklusa da se pošlihtaš samo.
odsutna je do 10.01. stvarno me zabrinjava sto bi moglo biti ako nije trudnoca, nije mi bas za igrati se s tim stvarima oko zdravlja :/ naravno da me opet sora paranoja sto je sad -.-
aginica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2014., 13:30   #8100
Seks tri dana nakon menge, nezaštićen, dečko je ejakulirao u mene i treći dan i četvrti dan nakon menge , postoji li mogućnost trudnoće s obzirom da imam cikluse od 26-35 dana ,te nikad ne mogu znati točno kad su mi plodni dani ? Veselili bi se lijepoj vijesti .
nina2014 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:33.