Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Fakulteti i visoka učilišta

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.04.2008., 19:17   #41
stomatologija

pozz svima!
zamolio bi vas za pomoc... jedna meni znana kolegica bi htjela upisati stomatologiju u zagrebu...
inace ona je sad maturantica u zubo-tehnickoj skoli i zivi i ide u skolu u BIH. kakva je procedura sa stjecanjem prava dolaska na prijemni i opcenito studiranja na tom fakultetu....

hvala!
VU-MARIO is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2008., 13:47   #42
ja studiram stomatologiju u splitu i mogu reć da nije lagano iako sam položio skoro sve ispite... faks je odličan jer se provodi bolonja 100%... nemogu ga uspoređivat sa drugim fakultetima jer na te nisam išao :-) ali recimo na prvoj godini imamo više predmeta nego medicina i stvarno su nas iscrpili... ali ako želite studirat stomatologiju, onda to stvarno morate volit, jer morate bit svjesni da prve dvije godine radimo pretkliničke predmete, a tek od 3. godine stručne. Pozdrav iz Splita
mali_boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 19:35   #43
Daj mi reci tko su vam predavaci u strucnim predmetima?
6000 eura kosta godina?
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2008., 19:44   #44
Ne znam im imena ali će doći iz Zagreba i Rijeke, a već smo doveli ovu Dolores iz Zagreba ka voditeljicu Stomatologije... A jbg recimo ja ne plaćam faks jer sam upa uz potporu ministarstva, ali imaš jedno 20-ak ljudi koji plaćaju tu lovu... Znam da je puno love, ali koliko para toliko muzike.. Dok se u starom rodilištu gradi naša poliklinika, odemo kod privatnika šta valjda stoji u ugovoru, ne znam ti... a onda vidiš kako ljudi rade za pare... ionako prve 2 godine imamo pretkliničke predmete... ali mislim da se radi na kvaliteti a ne na kvantitetu... Jer iz pojedinih i pretkliničkih predmeta imamo 1 asistenta na 3-4 studenta šta je stvarno odlično, a znaš koliko ih je u Zg i Rijeci? Ti fakulteti imaju dužu tradiciju i to se teško može sustić, ali imamo dobru namjeru.. Ne znam kakav je tvoj stav, ali recimo dobro je da ima neki pandan Zagrebu i Rijeci, barem za mene i ljude iz Dalmacije i Hercegovine koji gravitiraju ovde... ali da ti ne govorim da ima ljudi iz Slavonije, Istre, Rijeke.. Pozdrav
mali_boss is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2008., 20:40   #45



Bas me interesira popis predavaca iz struke, literatura... Zanima me kak vam izgleda klinika - restorativa, endodoncija, protetika, kirurgija - ako sam dobro shvatio, kazes da idete raditi "praksu" u privatne ordinacije? Interesantno!

Inace ja sam definitivno za da se Zagreb decentralizira. Cijela Dalmacija i BiH dodje tu zivjeti i raditi, a to ne valja jer se slabi ostatak zemlje. npr.SFZG; upisuje se previse ljudi sto donekle rusi kvalitetu nastave, desava se hiperprodukcija kadra - na kraju svi zele ostati tu, stomatologa ima na svakom uglu... Trebalo bi ojacati Rijeku, Split, Osijek itd, uspostaviti ravnotezu i kvalitetu...samo sto nam drzava ne funkcionira pa je to sve skupa utopija.
I definitivno podrzavam taj Marusicev projekt, samo ako ne ispadne da je cisto ubiranje love i/ili siguran studij za one koji ne mogu nigdje drugdje upasti/zavrsiti jer su neradnici
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 15:00   #46
Stomatološki fakultet

Sve mi se čini da ga nema ovdje
Ako već ima tema skužajte i bacite ovu temu na staru.

Ali eto,jako me zanima ovaj faks pa aj ako neko nešto zna nek kaže.
Koliko je zahtjevan,kakav je prijamni?
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 18:16   #47
MEF i VEF iznenada potisnuti u drugi, odnosno treći plan?

Prijamni ima iste predmete kao i medicina, i veterina, bio, kem i fiz. Dodatne bodove, njih max. 30, možeš dobiti na nekakvom testu preciznosti ili tako nečem. Prijamni nije isti dan kada i prijamni na MEF-u. Ljdui koji su lani išli i na stomatologiju, i na medicinu pisati prijamni kažu da im je ovaj na stomatologiji bio lakši.
Nastava na fakultetu nije turnusna, već semestralna i mada su predmeti prve tri godine jednaki kao na medicini, nisu jednaki raspoređeni na svim godinama.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2008., 12:47   #48
a eto,u nedoumici sam
hvala ti

ima li još ko kakve savjete ili mišljenja?
još ko? Joško?
dajte
Mona* is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 13:00   #49
Pozz ljudi!

Evo zanima me prijamni na stomatologiji, konkretno koje gradivo se trazi iz kemije, fizike i biologije, pogotovo iz fizike?
Kak se faks pohađa, jel teško, koliko slobodnog vremena i te stvari

E da...i koliko godina faks traje?
bmw048 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 17:09   #50
evo ja planiram ic na stomatologiju pa da se prikljucim temi.
pratim onu temu o mefu i tamo ima nekoliko informacija o stom, ali i dalje slabo.

koliko ja znam, na prijemnom nema 2. godine iz biologije i jako malo 3. godine iz kemije. (ispravite me ako grijesim)
a za fiziku ne znam. ona mi predstavlja jako veliki problem jer sam s racunanjem na nuli, pa cu se za fiziku najvise morat mucit...

postoji neka plava knjiga sa pitanjima koji su slicni na prijemnom pa je dobro i to imati.

ako mi netko moze reci kako se racunaju bodovi iz srednje jer si jos nisam izracunala bodove.

@alpagueur
sta se na tom testu ne dobije 60, a ne 30 bodova? ( )
i ako netko zna kakav je to test i sta se na njemu tocno radi?
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 19:48   #51
http://www.upisi.info/index.aspx?enc...FD621AD8BD6A4C

Tu imas sve a sa strane imas i kalkulator pa si odmah izracunas
bmw048 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 19:54   #52
a sta bude na tom testu posebnih sposobnosti?
 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 20:14   #53
@alpagueur
na temi o medicinskom fakultetu sam nasla knjige po kojima si ucio. jesu to ove?


 
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 21:59   #54
već postoji tema o stomatologiji --> https://www.forum.hr/showthread.php?t=48441&page=2

iako ni ta nije baš opširna
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 23:15   #55
da, to je stara tema... stalno pada u zaborav...

ajmo, stomatolozi ili oni koji ce to tek postati, dajte malo vise informacija!
 
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:20   #56
Dajte ljudi...

Zanima me iz kojih knjiga treba ucit za prijamni (opća gimnazija) i jel postoje jos kakve posebne knjige i koji su autori i nakladnik?

Htio bi na stomatologiju i trebam pocet sto prije...nema vremena...a maturant sam
bmw048 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 23:48   #57
Dajte malo vise toga...svi spominjete veliku plavu knjigu...ja ih imam doma kolko hocete...pa dajte recite autora, ime knjige...tak nekaj
bmw048 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 11:27   #58
Quote:
bmw048 kaže: Pogledaj post
Pozz ljudi!

Evo zanima me prijamni na stomatologiji, konkretno koje gradivo se trazi iz kemije, fizike i biologije, pogotovo iz fizike?
Kak se faks pohađa, jel teško, koliko slobodnog vremena i te stvari

E da...i koliko godina faks traje?
Prijamni ti je gradivom jednak onom na medicini, ali znači li to da i na stomatologiji vole iz fizike više teoriju nego zadatke, nemam pojma, nisam išao na prijamni za stomatologiju. Biologije 2. i bioljke iz 3. razreda nema. Anorganska kemija valjda isto ne dođe.

Ovo govorim iz druge ruke, tako da uzmi to s dozom rezerve. Faks odnosno, gradivo koje moraš savladati na faksu nije posebno teško i ostaje ti poprilično slobodnog vremena. Kažem opet, iz druge ruke, ne studiram stomatologiju. Ali čak i da nije tako, uz bolju organizaciju vremena, imat ćeš i slobodnog vremena.
Faks traje 6 godina. Nastava je semestralna. Zajen je što si na prve tri godine razbacan između Gundulićeve (tu je sam faks), Vinogradske, Šalate, a na trećoj godini i Rebra. Nekad u jednom danu moraš ići na tri različite lokacije. Ali zato se na zadnje tri godine sve ili bar gotovo sve odvija u glavnoj zgradi faksa.


Quote:
bmw048 kaže: Pogledaj post
Dajte ljudi...

Zanima me iz kojih knjiga treba ucit za prijamni (opća gimnazija) i jel postoje jos kakve posebne knjige i koji su autori i nakladnik?

Htio bi na stomatologiju i trebam pocet sto prije...nema vremena...a maturant sam
Kakve veze ima to što si ti opća gimnazija s knjigama iz kojih treba učiti?
Ove koje je iva_566 izvukla su knjige po kojima sam ja učio i upao sam na MEF bez plaćanja. One su po meni bolje od ostalih, ali ne znači da su jedini izbor.

Nema vremena? Ej, početak veljače je tek.


Quote:
bmw048 kaže: Pogledaj post
Dajte malo vise toga...svi spominjete veliku plavu knjigu...ja ih imam doma kolko hocete...pa dajte recite autora, ime knjige...tak nekaj
Plava knjiga ti je skup (zbirka) pitanja sa prijamnih ispita za medicinu i stomatologiju. Ima oko 900 pitanja iz biologije i 850 iz kemije i fizike ako se još dobro sjećam. Košta 150 kuna.

Quote:
iva_556 kaže: Pogledaj post
koliko ja znam, na prijemnom nema 2. godine iz biologije i jako malo 3. godine iz kemije. (ispravite me ako grijesim)
a za fiziku ne znam. ona mi predstavlja jako veliki problem jer sam s racunanjem na nuli, pa cu se za fiziku najvise morat mucit...

postoji neka plava knjiga sa pitanjima koji su slicni na prijemnom pa je dobro i to imati.

ako mi netko moze reci kako se racunaju bodovi iz srednje jer si jos nisam izracunala bodove.

@alpagueur
sta se na tom testu ne dobije 60, a ne 30 bodova? ( )
i ako netko zna kakav je to test i sta se na njemu tocno radi?
Neka te ne brine računanje, već teorija, posebice ako prijamni za stomatologiju bude obilat teorijom.

Da, postojio, već sam bmw-u objasnio koja je to.

Ne znam kako se računaju.

Meni je u sjećanju ostala brojka 30, naravno da se možda krivo sjećam.

E, pa bit će smotra sveučilišta u travnju, početkom travnja, tamo pitajte studente stomatologije što vas zanima, a ne uspijete saznati tu.

I da, knjige koje si našla su one po kojima sam ja učio.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 21:27   #59
Ok, hvala na svemu Alpaqueur
bmw048 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 12:54   #60
ovako, moja sestra je uz pripreme i malo učenja upala na stomatologiju u zagrebu bez plaćanja, a starci mi nemaju nikakve veze sa stomatolozima (ekonomisti su po struci), tako da nije istina da svi upadaju preko veze iako ima i toga, naravno. ne znam sad konkretno za prijamni, ali jedna njezina kolegica s faksa čiji su starci stomatolozi i imaju veze sa fakultetom imala je još prije nego su predavanja zavšila sve ispunjene rubrike u indeksu s potpisima i ocjenama.
Na faksu joj je bilo krvavo, na prvoj godini je žrtvovala i dane i noći za stomatologiju, kasnije je bilo nešto lakše. pogotovo anatomija, ona je jako gadna za položit.
uglavnom, nakon što je diplomirala i odstažirala je odmah dobila posao i sad je na posdiplomskom.

imam i jednu frendicu koja nije ni prošla prag na stomatologiji iz bio/kem/fiz iako joj je manuelna spretnost bila jako visoka, ali ona je išla u privatnu gimnaziju što je jad i bijeda od gimnazije prema državnim gimnazijama.
bar je takva situacija u varaždinu.

P.S. nemoj samo učit bio/kem/fiz za prijamni nego vježbaj i praktični dio, manuelnu spretnost. uglavnom taj praktični dio se odnosi na neki test percecije gdje moraš zaokružiti pravilnu kompoziciju na papiru (nešto moraš kockice slagat i rastavljat u glavi). drugi dio prektičnog je da moraš gađat čavliće u rupicu, mislim da bacaš po 2 čavlića u jednu rupicu, a treći je da moraš savinut bakrenu žicu u pravilni oblik ključa. ali raspitaj se još kakav je taj praktični danas, moja sestra je bila na prijamnom 1999/2000, ali mislim da je isti. Za čavliće i ključ ti štopaju vrijeme i o vremenu ovise bodovi tako da poradi i na brzini, ne samo preciznosti

Zadnje uređivanje hermesis : 04.02.2009. at 13:06.
hermesis is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:22.