Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2014., 09:57   #3441
Upoznao sam jednog koji je tvrdio da je praktični sotonist ali nije ništa znao tj. ništa mi mije znao objasnit pa sam vidio da je "sotonist" samo zato jer mu je to valjda cool i fora poput nekog teenagerskog bunta tipa punk i metal kontra sraćkavog popa i zabavnjaka! Ako sotonizam kao religija propagira vrijednosti kontra npr.kršćanskih, budističkih i inih koje promiču ljubav, dobrotu itd, znači li to da sotonisti promiču smrt, mržnju i slično ! Zbunjuje me to jer sve što nađem na netu je ili slabašno objašnjeno ili tanko i plitko poput dječje slikovnice pa ne vidim neku dubinu osim osjećaja da si cool motherfucker kontra dosadnog Boga ili...?
__________________
Tvoja fabula je toliko neafirmistična da je u krajnjoj konsekvenci morbidno govoriti o tvojoj budućoj psihodijalektici?!
Derek Trotter is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:01   #3442
Quote:
Nemruth Dagi kaže: Pogledaj post
http://hu-benedikt.hr/?p=26497

Eto Mirela leti na metli pa još nije u zatvoru ali joj rade lomaču.
Vidi ti to, a ja mislila da je samo sklona posebnom oblačenju i šminkanju
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 10:14   #3443
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Vidi ti to, a ja mislila da je samo sklona posebnom oblačenju i šminkanju
Koliko znam ona se ogradila od ekofeminizma, u smislu da to sto je pisala znanstveni rad o njemu ne znaci da djeli (sva) njihova stajalista. Buduci taj rad citao nisam (knjiga je de facto njegova objavljena verzija) ne mogu reci sa sigurnoscu na koji nacin je pisala, ali pretpostavka je da se u radu objasnjeno stajaliste ekofeminizma, a ne da je prezentirano kao vlastito iz, da tako kazem prvog lica.

Sve je naravno moguce, ali s obzirom na izvor ne bih bas na slijepo uzeo zdravo za gotovo sto pisu.

Iako me ne bi cudilo niti da Mirelica ta stajalista dijeli, ali ne zeli javno potencirati zbog moguce loseg marketinskog utjecaja na sire biracko tijelo. Ali opet ne cini mi se niti toliko priprosta da slijedi slijepo takvu ideologiju koja je ipak malo ekstremnog tipa.
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 11:11   #3444
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Koliko znam ona se ogradila od ekofeminizma, u smislu da to sto je pisala znanstveni rad o njemu ne znaci da djeli (sva) njihova stajalista. Buduci taj rad citao nisam (knjiga je de facto njegova objavljena verzija) ne mogu reci sa sigurnoscu na koji nacin je pisala, ali pretpostavka je da se u radu objasnjeno stajaliste ekofeminizma, a ne da je prezentirano kao vlastito iz, da tako kazem prvog lica.
Ne znam koliko se ogradila od ekofeminizma izjavom da se ne smatra ekofeministicom, ali da podržava mnoge ideje koje zastupa ekofeminizam. hm!

Quote:
Sve je naravno moguce, ali s obzirom na izvor ne bih bas na slijepo uzeo zdravo za gotovo sto pisu.

Iako me ne bi cudilo niti da Mirelica ta stajalista dijeli, ali ne zeli javno potencirati zbog moguce loseg marketinskog utjecaja na sire biracko tijelo. Ali opet ne cini mi se niti toliko priprosta da slijedi slijepo takvu ideologiju koja je ipak malo ekstremnog tipa.
Ovako brzinski, čini mi se da njen program usvaja osnovnu ideju ekofeminizma, dok je onaj mistično-duhovni dio razumljivo izostavljen, možda to drži doma za sebe
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:06   #3445
Quote:
Derek Trotter kaže: Pogledaj post
Upoznao sam jednog koji je tvrdio da je praktični sotonist ali nije ništa znao tj. ništa mi mije znao objasnit pa sam vidio da je "sotonist" samo zato jer mu je to valjda cool i fora poput nekog teenagerskog bunta tipa punk i metal kontra sraćkavog popa i zabavnjaka! Ako sotonizam kao religija propagira vrijednosti kontra npr.kršćanskih, budističkih i inih koje promiču ljubav, dobrotu itd, znači li to da sotonisti promiču smrt, mržnju i slično ! Zbunjuje me to jer sve što nađem na netu je ili slabašno objašnjeno ili tanko i plitko poput dječje slikovnice pa ne vidim neku dubinu osim osjećaja da si cool motherfucker kontra dosadnog Boga ili...?
Prouči malo Temple Of Set, Typhonian O.T.O., Order Of Nine Angles.....iako ti nitko od njih neće reći da su sotonisti
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2014., 12:40   #3446
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Ovako brzinski, čini mi se da njen program usvaja osnovnu ideju ekofeminizma, dok je onaj mistično-duhovni dio razumljivo izostavljen, možda to drži doma za sebe
Pa njihov program je rekao bih klasicno lijevo-liberalno-zelini kakav je cjelokupne udruzene europske lijevice i kakav mora biti da bi bili djelom "internacionale"
Beljki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2014., 16:34   #3447
Quote:
Beljki kaže: Pogledaj post
Pa njihov program je rekao bih klasicno lijevo-liberalno-zelini kakav je cjelokupne udruzene europske lijevice i kakav mora biti da bi bili djelom "internacionale"
Iz programa Oraha:
"Za stranku je razvoj ukupni, uravnoteženi razvoj i društva i pravne države u kojoj vlada pravda, i pojedinaca i njihovih prava, i gospodarstva i tvrtki, i okoliša ukupne prirode: čovjeka, biljaka, životinja i nežive prirode.
Ravnoteža je temeljni zakon života na Zemlji, ali i cijeloga svijeta. Bez ravnoteže nema pravednog razvoja, bez pravednog razvoja nema zadovoljnih građanki i građana."


Ekofeminizam govori upravo o tome da je uzrok svih neravnopravnosti u društvu i degradacije okoliša nepravilno strukturiranje moći u društvu, odnosno krivac je patrijahalno društvo. Promjene su nužne kako bi se odnos moći doveo u ravnotežu, a time i svi međuodnosi u ljudskom društvu, odnos prema prirodi i std. Zato podržavanje održivog razvoja, ali i borba za jednakost svih skupina i zalaganje za prava manjina (lgbt).
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2014., 12:05   #3448
Gdje si ti u tom citatu našla da je krivac patrijahalno društvo?

Inače, mislim da živimo u izraženom patrijahalnom društvu gdje se i žene ponašaju kao muškarci. No takva je religija većina u ovom društvu pa to nije čudno.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2014., 10:24   #3449
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Gdje si ti u tom citatu našla da je krivac patrijahalno društvo?

Inače, mislim da živimo u izraženom patrijahalnom društvu gdje se i žene ponašaju kao muškarci. No takva je religija većina u ovom društvu pa to nije čudno.
Citat je izvađen iz programa stranke, s tim da sam izdvojila ono što smatram bitnom poveznicom s idejom ekofeminizma. O ekofeminizmu sam napisala ukratko prema radu Holly o toj temi, a ne iz programa stranke. Iz tog rada se patrijahalno društvo navodi kao primjer neravnoteže odnosa u društvu jer počiva na seksizmu, rasizmu, društvenoj nejednakosti i destrukciji okoliša.
Iz toga proizlazi kako je program stranke usmjeren uspostavljanju uravnoteženog stanja društva u kojem bi ove pojave bile uklonjene.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:31   #3450
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Citat je izvađen iz programa stranke, s tim da sam izdvojila ono što smatram bitnom poveznicom s idejom ekofeminizma. O ekofeminizmu sam napisala ukratko prema radu Holly o toj temi, a ne iz programa stranke. Iz tog rada se patrijahalno društvo navodi kao primjer neravnoteže odnosa u društvu jer počiva na seksizmu, rasizmu, društvenoj nejednakosti i destrukciji okoliša.
Iz toga proizlazi kako je program stranke usmjeren uspostavljanju uravnoteženog stanja društva u kojem bi ove pojave bile uklonjene.
Tako što proizlazi samo iz tvoje glave. Da li se u programu stranke navodi patrijaharno društvo kao krivac neravnopravnosti u društvu?

Jel' radiš iste poveznice kada se na katoličkoj misi spominje kristovo tijelo i krv te se direktno dovodi u vezu sa kanibalizmom. Ili vjerovanjem da se konzumacijom ubijenih protivnika na taj način prisvaja njihova snaga?
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 10:42   #3451
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Tako što proizlazi samo iz tvoje glave. Da li se u programu stranke navodi patrijaharno društvo kao krivac neravnopravnosti u društvu?

Jel' radiš iste poveznice kada se na katoličkoj misi spominje kristovo tijelo i krv te se direktno dovodi u vezu sa kanibalizmom. Ili vjerovanjem da se konzumacijom ubijenih protivnika na taj način prisvaja njihova snaga?
Mislim da me nisi razumio. Tražila sam poveznicu, a to je uspostava ravnoteže društvenih odnosa i okoliša. Nisam napisala da se u programu stranke nalazi taj citat. Citat o ciljevima stranke je naveden, a ispod moj komentar kao poveznica.
__________________
Quies
Junia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2014., 12:11   #3452
Quote:
Junia kaže: Pogledaj post
Mislim da me nisi razumio. Tražila sam poveznicu, a to je uspostava ravnoteže društvenih odnosa i okoliša. Nisam napisala da se u programu stranke nalazi taj citat. Citat o ciljevima stranke je naveden, a ispod moj komentar kao poveznica.
Aha, razumijem, to je kao da ja uzmem poveznicu iz ovog teksta i to indirektno povežem na neku religijsku dogmu

http://www.iflscience.com/plants-and...-snake-species
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2014., 17:37   #3453
Je li sotona kukavica?
GalaGuru is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 22:20   #3454
Quote:
GalaGuru kaže: Pogledaj post
Je li sotona kukavica?
je
userxxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2014., 23:44   #3455
je vraga
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2014., 14:07   #3456
Baphomete, sotonjaro stara ili bivša, imam jedno onako beznačajno pitanje u vezi sotonizma.

Na koji način sotonisti gledaju na ateiste? Mislim pri tome kada kažem "sotonist" na osobu koja vjeruje u kojekakve dogme a ne na ateiste-zajebante i emo viršle koji režu dlake na rukama i slušaju Linkin Park.

Kako ateisti kotiraju na ljestvici obožavanja, recimo u odnosu na pripadnike ostalih religija? Frendovi? Tek podnosimo jedni druge? Ne volimo se? Šta?

U svoje ime govoreći o centralnom pitanju sotoniste ne smatram "boljima" od ostalih teista a i glasan heavy metal mislim šteti sluhu.
__________________
How sharper than a serpent's tooth; to hear your child make such a fuss.
It isn't fair—it's not the truth—He's fucked up, yes, but not by us.
Eric Prydz is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:10   #3457
Za vrijeme mojeg proučavanja sotonskog nauka zadnje stvar na pameti mi je bilo baviti se ljudima koji vjeruju u druga božanstva ili ne vjeruju ni u jedno.

No, možda sam imao sreće odrasti u sredini gdje se nije nametala religija bilo kakvog tipa. A nit u društvu se nikada nije potezalo pitanje vjere. Uglavnom smo razgovarali o ženama, alkoholu, muzici, sportu....

Npr. kad se išlo na ponoćku ja bih čekao ispred crkve i nakon toga bi išli dalje

Eto, ne mogu ti odgovoriti na to pitanje jer nikada nisam razmišljao o tome čija je vjera, uvjerenje, nevjerovanje bolje, jače i tako to.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2014., 18:42   #3458
Quote:
Nepoznati kaže: Pogledaj post
Planet Venera u odnosu na Zemlju ispisuje elegantni pentagram.
Kako je to "Jutarnja zvijezda" - Lucifer koji donosi vatru ljudima od Sunca, eto ti lijepe simbolike.
It has long been known – possibly since the time of the Babylonians – that the relation of the movements of the planets Venus and Earth is geometrically structured according to the number five. When we continually plot the movement of Venus from a geocentric view we obtain a fivefold loop figure. If we connect the subsequent positions of conjunction of both the planets by lines this leads to a nearly exact pentagram. As shown in Fig. 2.1, one pentagram which forms in an 8-year period is turned only by 2.4 degrees compared to the preceding one.
Podsjeća na štoriju....

U Sjedinjenim Državama, i nacionalna "kršćanska" televizija i evangelički bilten nedavno su izvijestili da su znanstvenici otkrili "pakao" dok su u Sibiru bušili tlo svrdlom!
Časopis
Biblical Archaeology Review ironično je sažeo jedan takav izvještaj. Kako se tvrdi, tim finskih i norveških znanstvenika boravio je u Sibiru,
eksperimentalno duboko bušeći svrdlom zemljinu koru. Bili su prilično
iznenađeni kad se, nekoliko kilometara ispod njih, šiljak svrdla počeo vrtjeti u praznom prostoru! Još su se više iznenadili kad su utvrdili da je temperatura dolje bila preko 1 100 stupnjeva celzija! Ipak, najviše su se
iznenadili kad su spustili mikrofon u rupu i nakon toga čuli tisuće - možda
milijune - ljudskih glasova koji svi vrište u agoniji!
Znanstvenici su se tako obeshrabrili, nastavlja priča, da su mnogi odustali od projekta. Neki su se zakleli na šutnju, dok su se drugi obratili s ateistima na "kršćanstvo" zbog dokaza o paklu.
Ne iznenađuje da su oni koji su objavili i ponavljali ovu priču tvrdili da je dobro dokumentirana. Rich Buhler, domaćin govorne emisije na radiju, napisao je u Christianity Today da su on i njegova ekipa pokušali slijediti
takve izvještaje. Prilikom istraživanja, jedan izvor ispario je u zapetljanoj mreži članaka koji su citirali iz pisma koja su citirala iz jednako neosnovanih
članaka. Drugi izvor bilo je pismo nekog Norvežanina koji je, pod
ispitivanjem, otvoreno priznao da je njegovo pismo bilo krivotvoreno. Poslao ga je jednostavno zato što je bio siguran da će mu vjerovati i da će biti objavljeno. Nesumnjivo je shvatio tužnu istinu u vezi s daleko previše religioznih organizacija - one vjeruju ono što žele vjerovati.
Pravi Život is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2014., 13:37   #3459
Sotonisti u akciji pa ako znate engleski :

http://culturalmarxism.net/the-satan...ction-program/

Ukratko, pokrenuli su program za zaštitu djece protiv fizičkog i psihološkog ugenjatavanja u školama
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2014., 03:31   #3460
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Sotonisti u akciji pa ako znate engleski :

http://culturalmarxism.net/the-satan...ction-program/

Ukratko, pokrenuli su program za zaštitu djece protiv fizičkog i psihološkog ugenjatavanja u školama
Tko zna da li u program spada i proučavanje grimoara radi slanja posjete zlostavljačima
Katayama is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:34.