Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2008., 20:56   #21
Quote:
centarsut kaže: Pogledaj post
nemoj sada cjepidlačiti i tražiti dlaku u jajetu...znači sada bi se trebao rokati tabletama do kraja živote da ti bude dobro, ma nemoj...tu dobivaš samo kontra efekat...i kava je isto ovisnost (coffein) ali to je narodna ovisnost...

nikome nije sve savršeno...moj ti je savjet uživaj u životu i ne gledaj te sitnice, i onda će tlaka biti super...


jebemu,da si pročitao što sam prije napisao skužio bi da upravo nemogu uživati u životu zbog toga,i hipotenzija nije mala sitnica,daleko od dlake u jajetu,hipotenzija is a bitch,evo ti članak pa ga čitaj

Quote:
Krvni tlak prirodno raste s godinama, pa najviše niskotlakaša ima među djecom te mlađim muškarcima i ženama. Najčešće se na niski krvni tlak posumnja kada osobu muči osjećaj umora, malaksalosti ili je depresivna. Najpoznatiji simptom je omaglica koja vodi gubitku svijesti, a pojavljuje se npr. kad oboljeli ustaje iz kreveta ili se diže sa stolca. Često se omaglica pojavljuje i nakon obroka. Niski tlak može biti 'zamaskiran' sindromom kroničnog umora ili praćen nespecifičnim simptomima poput glavobolje, poremećaja sna, anksioznosti te znojenja.

Iako je većina niskotlakaša upoznala gotovo sve poznate simptome, oni nisu dovoljni za postavljanje dijagnoze. Niski tlak se, kao i svaki drugi, dijagnosticira pomoću više mjerenja krvnog tlaka tijekom istog pregleda, ili 4 mjerenja kroz dva tjedna. Tek ako ta mjerenja pokažu niske vrijednosti tlaka, može se reći da osoba pati od niskog tlaka.

Iako niski tlak zagorčava život oboljelima, o njemu se rijetko govori. 'Od niskog tlaka nitko neće ozbiljno oboljeti, niti će on dovesti do ozbiljne bolesti' - objašnjava prof. dr. sc. Željko Reiner, predstojnik Klinike za unutarnje bolesti KBC 'Rebro' - 'pa se o njemu ne govori tako često kao o visokom tlaku'.

Drugi se razlog krije u načinu liječenja, bolje rečeno u uzimanju lijekova. Postoji svega nekoliko lijekova koji pomažu kod niskog tlaka. No oni se ne mogu uzimati preventivno već se koriste u dogovoru s liječnikom, i samo onda kada je tlak izrazito nizak. Kako niski tlak često prate i psihički poremećaji, po potrebi se prepisuje i psihološka pomoć. Budući da se ne može izliječiti, već s niskim tlakom treba živjeti 'do kraja', oboljelima se prvenstveno preporučuje uzimanje većih dnevnih količina tekućine i soli, promjena načina prehrane, bavljenje fizičkim aktivnostima te izbjegavanje 'okidača' niskog tlaka.
boldane riječi su sve redom moji simptomi,depresija bezvoljnost,nenametljivost,itd.,ali da bi situacija bila gora,kada se nalokam bambusa ili nakljukam kave nova sam osoba,ali to se rijetko događa i ta razliika me ubija,ne očekujem čarobno riješenje jer ga ni nema,ali topla riječ nebi škodila
__________________
sijulejtaeligejta
Hell is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 13:18   #22
Quote:
Hell kaže: Pogledaj post
boldane riječi su sve redom moji simptomi,depresija bezvoljnost,nenametljivost,itd.,

ali da bi situacija bila gora, kada se nalokam bambusa ili nakljukam kave nova sam osoba,
Nisam primjetila da si napisao kolike su ti numeričke vrijednosti tlaka.

Ovo što te diže jesu stimulansi, alkohol i kofein. Bolje bi ti bilo da popiješ čašu crnoga vina (dokazane su med. koristi toga) svaki dan poslije ručka, nego da piješ bambus, a pri tom mislim na gazirano piće u njemu. Što se tiče kave i tu je kofein taj koji te stimulira, al inače kava kod tlaka ima učinak da ga kratkotrajno podigne, a onda spusti.

Meni se čini da bi kod tebe moglo upaliti da poboljšaš cirkulaciju, a najzdraviji način je fizička aktivnost. Pokušaj je ugraditi u svakodnevni ritam i sigurno će pomoći.
Za ' prvu pomoć' može pomoći i nekoliko čučnjeva ili spuštanje i penjanje po stepenicama nekoliko katova.
I probaj s ginkom jednu turu (tablete se piju 1 puta dnevno).
I javi nam promjene.
ZEUSICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2008., 21:01   #23
Meni je tlak dizala anxionost i PA,nekad 149-95 do 160-80 ali cudno je to da kad bi me dofurali na hitnu pao bi na 130,120-80...meni su doktori zapravo ulijevali sigurnost i valjda bi mi se zbog tog vratio na normalu.
maple leaf rag is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2008., 13:44   #24
Moj tlak je najčešće 135/60. E sad, jeli normalno da je tolika razlika između gornjeg i donjeg. Inače ne osjećam neke probleme pri ovakvom tlaku.
__________________
Ovo je stvarno glup način za potrošit vrime, ali što se mora mora se
bo dernek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 22:01   #25
Poviseni tlak,sta nakon darivanja krvi?

Evo ovako,imam 2 pitanja:
1.Prije 2-3 dana darovao sam krv,zanima me kako povratiti snagu jer nakon toga osjecam se ono mlohavo,nemam snage,srce mi skroz lupa 100 na sat,samo mi se spava,brzo gubim snagu itd...dal da pijem neke vitamine ili?
2. Imam 18,5 godina i tlak mi dosta varira,zadnjih par put dok sam si mjerio bio je 150/80,pa 150/90,dosad sam imal uvijek 130/80 otprilike,evo danas mi je npr 145/60....mama me tjera doktoru a ja se bas nedam,zanima me sto jesti a sto ne jesti za poviseni tlak,koja hrana ovisi na tlak itd...dal bi bilo dobro posjetiti ljecnika jer stvarno nemam volje da idem na kojekakve pretrage itd....dal moze na tlak utjecati bas ovo darivanje krvi?hvala...btw bavim se nogometom,znaci redovito sport..
Mark33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2008., 23:57   #26
Što se tiče darivanja krvi, nema tu neke filozofije: jedi normalno i pij dovoljno vode. Zdravom čovjeku darivanje krvi ne pravi probleme. Od toga ti sigurno neće narasti tlak, prije će pasti pa se čovjeku vrti. Treba nešto pojesti , taj dan odmoriti se i piti dosta vode.

Mjeri tlak u vrijeme mirovanja...ujutro i navečer. Odi kod dr. da ti on izmjeri tlak za provjeru. Smanji sol. Soli ima zamaskirane u puno namirnica, tipa suhomesnato, chips, kokice, instant jela, hrana u restoranu, fast food, hrana iz pekare, itd. Sva ta hrana sadrži previše soli. Kažeš da ti se puno spava. Visoko tlakaši obično imaju problema sa snom.
Blomberg is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 00:05   #27
tabletice vitamina + minerala, možda čaša vina svako večer? 4 puta sam dala krv, svaki puta sam u komi od toga, ako ništa makar prvih pola sata. zadnji puta me sašilo kao i ovo što ti sad opisuješ. ne vjerujem da ću tako skoro dati opet...
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2008., 00:19   #28
Ja sam vec preko 30 puta dao krv i nikad nisam imao problema, a imam prirodno nizi tlak (obicno 110/70). Treba samo piti puno vode i dobro jesti, tijelo ce se vec oporaviti.
__________________
Carpe diem!
I'm starting with the man in the mirror. :)
tvuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2008., 20:39   #29
jel za osobu od 22 giodine normalno da ipa tlak 140/90 puls 90 (taj dan sam bas dosta jeo i boljela me glava al nista ne podnosljivo)
inace mi se tlak krece 120/80 do 130/77 ili 130/86 a puls od 67 do 80
Baya_Rober is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2008., 15:35   #30
raličit tlak u rukama

oštovanje,

Imam 29 godina, unazad mjesec dana mi je 3 puta u snu pozlilo, osjetio jako stezanje u prsima, glavi, istovremeno me potjera na veliku nuždu i osjećaj kao da ću se svaki čas onesvjestiti il dobiti infarkt.
U hitnoj niti jednom nisu nađena nikakava koronarna zbivanja, čekam nalaz uz srca,koji bi trebao biti uredan , a koji inaće uz ergometriju redovito kontroliram radi sporta (nisam srčani bolesnik). i sve je u redu.Imam urođeni šum koji nije ništa na što bi se trebao obazirati preama svim dr.
Jednino što je sad kad su ti napadi počeli 2 x put primječeno da mi je tlak u lijevoj ruci 130/80, a u desnoj 160/80. No to se uspjelovidjeti samo do sada samo 2x od nekih 5-6 mjerenja tlaka u tih roku mjesec dana.Na prijemu u hitnoj je uvijek bio isti (150/80), a par puta mi je poslje mjerila dr. i bio je isti.
Sada kad sam otišao kardiologo on je ponovo očitao tu razliku u tlakovima.
Mogu li zbog te moguće promjene tlakova u rukama imati takev teške napadaje i jel to može biti opasno? pretptstavljam da ja to još pojačam panikom.
Doktorica je prvo pomislila na napade panike no sada nakon što mi je drgi put viđen različit tlak u rukama sumnja na "savinuće arterije i nedostatak prenosa kisika" + valjda paniku zbog koje osjećam da ću dobiti infarkt i umrijeti.


hvala
Nik99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2008., 17:38   #31
Ja ne znam ko te to pregledava ali tlak kad se mjeri na desnoj strani je oko 10 mmHg visi nego na lijevoj...
__________________
Ja volim leptire... i sunčeve zrake
daso is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 13:41   #32
Pozdrav svima,

mene zanima da li zaista psiha (tj. tzv. sindrom bijele kute) može utjecati na povišeni tlak? Svaki put kad trebam mjeriti tlak mene uhvati trema, lupa mi srce...uvijek tako. Može li zaista to utjecati na visinu tlaka?
Aviss is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2008., 23:28   #33
Quote:
Aviss kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

mene zanima da li zaista psiha (tj. tzv. sindrom bijele kute) može utjecati na povišeni tlak? Svaki put kad trebam mjeriti tlak mene uhvati trema, lupa mi srce...uvijek tako. Može li zaista to utjecati na visinu tlaka?
To 100%... sam imam taj problem. Frka je sto doktori to izgleda bas ne priznaju. Odes do ljekarne i izmjeri tamo ili nabavis si tlakomjer i testiraj par dana kod kuce. To cisto da znas da si OK. Ako ti je nuzno da ti kod ljekara bude dobar tlak, popij nesto za smirenje prije mjerenja...
avayan is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 21:41   #34
moje dijete ima 12 godina i ima oscilacije krvnog tlaka.Hospitaliziran je 2005. itada je tlak bio 145/95, međutim pretrage nisu ništa pokazale.Evo u zadnje vrime ponovo je tlak povišen od 136/109 do sada 147/62 puls 113.Doktori kažu da je ekg uredan da posjetimo psihologa.Da li je to to?Ok. Ali šta sa tim tlakom i pulsom da čekam da on "eksplodira"?
LukaST is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2009., 03:43   #35
Hm...imam uglavnom normalan tlak, ali puuuuls...gotovo uvek oko 100 (90-110)...mada ponekad ume biti i oko 80, ali redje...

To bi mogao biti simptom cega? Ne nerviram se, nemam velikih briga...srecna sam...samo, u proslosti to nije bio slucaj ni najmanje...ali to je period od pre 3 godine...da li je moguce da je to zbog ogromne anksioznosti i stresova iz tog perioda ostalo?

Stalno imam taj neki osecaj da iznutra treperim...nikad do kraja opustena... Iskustva?
__________________
Yesterday is History, Tomorrow is a Mistery, Today is a Gift!
draganica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 15:55   #36
krvni tlak

kad se mjeri tlak šta predstavlja onaj prvi a šta onaj drugi broj. npr 130/90.
i recimo neki čovjek ima tlak150/95, a drugi čovjek ima tlak 140/115 čiji je tlak bolji?
feeder125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 17:02   #37
Prva brojka označava gornji/sistolički tlak (kada srce istiskuje krv), a druga donji/dijastolički (kada se krv ulijeva u srce). Svaki tlak koji je nakon tri mjerenja veći od 140/90 se smatra povišenim. U tvom primjeru je "gori" drugi jer je dijastolički od 115 katastrofalan.
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 17:45   #38
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Prva brojka označava gornji/sistolički tlak (kada srce istiskuje krv), a druga donji/dijastolički (kada se krv ulijeva u srce). Svaki tlak koji je nakon tri mjerenja veći od 140/90 se smatra povišenim. U tvom primjeru je "gori" drugi jer je dijastolički od 115 katastrofalan.
zašto se uvjek posvećuje više pažnje na onaj doljnji da bude bolji, nego na onaj gornji. recimo tlak 166/91, ovaj gornji je puno viši od donjeg šta ti kažeš na to
feeder125 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 18:06   #39
Quote:
feeder125 kaže: Pogledaj post
zašto se uvjek posvećuje više pažnje na onaj doljnji da bude bolji, nego na onaj gornji. recimo tlak 166/91, ovaj gornji je puno viši od donjeg šta ti kažeš na to
Ne posvećuje se više pažnje donjem... jednostavno se ravnamo po kategorijama povišenog tlaka. U ovom slučaju je donji tlak normalan, dok je gornji povišen i to previše...
Termination is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 18:12   #40
Quote:
tErMiNaTe kaže: Pogledaj post
Ne posvećuje se više pažnje donjem... jednostavno se ravnamo po kategorijama povišenog tlaka. U ovom slučaju je donji tlak normalan, dok je gornji povišen i to previše...
kako ovo objašnjavaš, u stanju mirovanja 160/90, poslje pol sata isto u stanju mirovanja 135/90?
feeder125 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:41.