Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.03.2009., 02:27   #1
Besplatno cijepljenje?

Molim vas za savijet!!!

Da li postoji ikakav način da se obavi besplatno cijepljenje susjedovih kujica protiv zaraznih bolesti i bjesnoće sa čipiranjem? Susjed je u invalidskoj mirovini pa možda postoji neki način?

Već duže vrijeme pokušavam udomiti njihove dvije kujice (jedna je stara godinu dana, a druga 4 mj.) i znam da to što još nisu cijepljenje dodatno otežava udomljenje, a i ugrožava njihovo zdravlje...

Hvala!!!
stripy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 07:08   #2
Pa ako se udomljavaju, probaj kontaktirati neku udrugu. Također, sredi i sterilizaciju jer će susjed uskoro imati još njih na grbači.
Smartie is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 12:14   #3
probaj kontaktirati udrugu Suza
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 14:12   #4
Što se tiče sterilizacije, to sam riješila kod ove starije, a ova druga ima tek 4mj. i danas sam saznala da je želi udomiti obitelj u Njemačkoj pa cu se sad baciti na zvanje udruga kako ste me savjetovali da se cijepi i da sredim papire za prijelaz preko granice...

Nadam se da će mi izaći ususret bez obzira što kujice nisu njihove štićenice...
stripy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2009., 18:33   #5
Ja sam negdje procitala da ljudi u mirovini imaju 50% popusta za kastraciju/sterilizaciju i da nije niti potrebno dokazivati vlasnistvo nad kucnim ljubimcem; bilo je savjetovano nekome da povede penzica sa sobom i da nitko nece raditi provjeru. Samo neznam ovisi li to o gradu, veterinarskoj ambulanti ili je to generalno za drzavu?
__________________
Netko za psece druzenje?
Janica Klošarić is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 13:51   #6
U svim ambulantama koje su vlasnistvo grada Zagreaba, mogu se do 31.3.2009. a vjerojatno ce se moci i iza tog datuma dovesti psi i macke na besplatnu sterilizaciju/kastraciju ukoliko donesete odrezak od mirovine i fotokopiju osobne od osobe koja prima mirovinu...

Dakle ako imate susjeda, susjedu, baku, dedu, iskoristite to pravo!!!

Postoji samo jedan problem: Grad Zagreb placa samo sterilizaciju/kastraciju i produzeni antbiotik nakon operacije (koji nije dovoljan da bi sprijecio infekciju kod vase zivotinje), tako da bi bilo dobro da kod veterinara kupite oralne antibiotike ili po dogovoru s vet. par dana dovodite svoju zivotinjicu na antibiotske injekcije...

Ovo pisem zato jer imam jako losa iskustva... vodila sam susjedove dvije kujice na sterilizaciju i obe su dobile veliku infekciju koja je isla iznutra, dakle ne izvana (od rane), a veterinari mi nisu htjeli besplatno osigurati antibiotik, nego sam ga morala placati i voditi kujice na injekcije 10 dana jer su skoro dobile sepsu...ocito da je pogreska bila njihova (rad u nesterilnim uvjetima, nemar itd.), a odgovornost nisu htjeli snositi jer im to kako kazu grad Zagreb financijski ne pokriva...

Ako se odlucite odvesti svojeg ili tuđeg ljubimca na besplatnu sterilizaciju/kastraciju, mozda bi to ipak bilo najbolje napravljeno kod dr. Zajec i dr. Galića u ambulanti u Dumovcu (tel: 2008-354)...

Kad bi bar sa cijepljenjem bilo ovako jednostavno, onda bi nama privatnim osobama koje pomazu napustenim zivotinjama bilo puno lakse naci dom dragoj zivotinjici...
stripy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 14:07   #7
Hm, da... već vidim kakve će to biti kastracije...
Kod pravilno izvedene kastracije, antibiotik nije ni potreban, jer bi uvjeti trebali biti sterilni.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 14:50   #8
Quote:
Clearwater kaže: Pogledaj post
Hm, da... već vidim kakve će to biti kastracije...
Kod pravilno izvedene kastracije, antibiotik nije ni potreban, jer bi uvjeti trebali biti sterilni.
je da, a sta je sa zivotinjama koje zive vani..njima neces stavit antibiotik barem lokalno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 22:41   #9
Ne.
__________________
S cigaretom nisi sam
Ubi panis ibi patria
Clearwater is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2009., 17:16   #10
Antibiotik nakon ovako većih zahvata ide pod obavezno, ali slažem se s Clearwater- om, kada bi se posao obavio kako spada u sterilnim uvjetima, sa streilnim instrumentima, do infekcije nebi trebalo doći...

Ove kujice koje sam ja vodila, bile su izmesarene...

Samo prvo dobro provjerite gdje ćete voditi svoje životinjice na sterilizaciju/kastraciju i trebalo bi sve dobro proći...

Ima isto tako masu ljudi koji su imali dobra iskustva, nedajte se obeshrabriti, samo se prvo dobro informirajte!!!

Inače, uspjela sam preko jedne udruge za zaštitu životinja srediti besplatno cijepljenje... Ljudi su mi izašli ususret, vjerojatno zato jer sam kujicama ipak na kraju uspjela naći dom...

Zadnje uređivanje Misery's Crown : 02.04.2009. at 12:27.
stripy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2009., 01:00   #11
Moj macak nije dobio nikakve antibiotike.
Mozda poslije sterilizacije, ali kako sam ga odvezla doma, bio je ok, i sve je dobro proslo.

Tako da se slazem sa Cleawater
..angie.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 15:25   #12
Quote:
stripy1 kaže: Pogledaj post
U svim ambulantama koje su vlasnistvo grada Zagreaba, mogu se do 31.3.2009. a vjerojatno ce se moci i iza tog datuma dovesti psi i macke na besplatnu sterilizaciju/kastraciju ukoliko donesete odrezak od mirovine i fotokopiju osobne od osobe koja prima mirovinu...

Dakle ako imate susjeda, susjedu, baku, dedu, iskoristite to pravo!!!

Postoji samo jedan problem: Grad Zagreb placa samo sterilizaciju/kastraciju i produzeni antbiotik nakon operacije (koji nije dovoljan da bi sprijecio infekciju kod vase zivotinje), tako da bi bilo dobro da kod veterinara kupite oralne antibiotike ili po dogovoru s vet. par dana dovodite svoju zivotinjicu na antibiotske injekcije...

Ovo pisem zato jer imam jako losa iskustva... vodila sam susjedove dvije kujice na sterilizaciju i obe su dobile veliku infekciju koja je isla iznutra, dakle ne izvana (od rane), a veterinari mi nisu htjeli besplatno osigurati antibiotik, nego sam ga morala placati i voditi kujice na injekcije 10 dana jer su skoro dobile sepsu...ocito da je pogreska bila njihova (rad u nesterilnim uvjetima, nemar itd.), a odgovornost nisu htjeli snositi jer im to kako kazu grad Zagreb financijski ne pokriva...

Ako se odlucite odvesti svojeg ili tuđeg ljubimca na besplatnu sterilizaciju/kastraciju, mozda bi to ipak bilo najbolje napravljeno kod dr. Zajec i dr. Galića u ambulanti u Dumovcu (tel: 2008-354)...

Kad bi bar sa cijepljenjem bilo ovako jednostavno, onda bi nama privatnim osobama koje pomazu napustenim zivotinjama bilo puno lakse naci dom dragoj zivotinjici...
ovako koelgica je zvala ciji roditelji imaju penziju i stariju kujicu i htjel bi ju sterilizirati i zvali su na moju preporuku heinzlovu jer sam tamo imala supe riskustva i oni su ih proslijedili na dumovec,jer to je kao iskljucivo vezano za dumovec,a tamo im se nitko ne javlja cijeli dan
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 16:59   #13
Quote:
sowuljaga kaže: Pogledaj post
ovako koelgica je zvala ciji roditelji imaju penziju i stariju kujicu i htjel bi ju sterilizirati i zvali su na moju preporuku heinzlovu jer sam tamo imala supe riskustva i oni su ih proslijedili na dumovec,jer to je kao iskljucivo vezano za dumovec,a tamo im se nitko ne javlja cijeli dan
Ja sam pošle godine uspjela dobiti veterinarku iz Dumovca na telefon i pitala samo za savjet u vezi sterilizacije udomljene kujice za ljude u penziji pa sam dobila "jezikovu juhu" da šta si zamišljam, gdje bi oni stigli da to rade itd
fr4ntik is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 17:58   #14
Quote:
stripy1 kaže: Pogledaj post
U svim ambulantama koje su vlasnistvo grada Zagreba, mogu se do 31.3.2009. a vjerojatno ce se moci i iza tog datuma dovesti psi i macke na besplatnu sterilizaciju/kastraciju ukoliko donesete odrezak od mirovine i fotokopiju osobne od osobe koja prima mirovinu...

Dakle ako imate susjeda, susjedu, baku, dedu, iskoristite to pravo!!!

Quote:
fr4ntikkaže:
Ja sam pošle godine uspjela dobiti veterinarku iz Dumovca na telefon i pitala samo za savjet u vezi sterilizacije udomljene kujice za ljude u penziji pa sam dobila "jezikovu juhu" da šta si zamišljam, gdje bi oni stigli da to rade itd
Znači ipak se ne može tako?
nana_22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 18:32   #15
ja kazem da su me zvali i da ih je heinzlova proslijedila na dumovec jer kao grad placa iskljuvcivo njima posto su oni zagrebacko skloniste u vlasnistvu grada,pa sam ja probala dobiti info od dumovca,moram nazvati sutra ujutro jer su oni na nekom snimanju u bolnici pa se javim s novostima
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 02:22   #16
Prije par dana zvala sam vet. ambulantu u Dankovečkoj 9 u Dubravi (po preporuci prijatelja, tel: 29-87-983) da ugovorim termin za kastraciju i sterilizaciju peseka moje susjede u mirovini, dakle besplatno!!! Oni traže samo fotokopiju osobne i fotokopiju zadnjeg odreska mirovine... Pitala sa ih do kada traje ta akcija besplatnog za umirovljenike, rekli su, dokad će grad Zagreb za to izdvajati financije...

I to se može obavljati u više ambulanta u Zagrebu, ne samo u Dumovcu jer sam zvala Dumovec prije mjesec i pol i sam dr. Galić mi je rekao da su za to ovlaštene i druge vet. amb. grada Zagreba, a to što vas u Heinzelovoj nisu htjeli primiti, ne vjerujem da nisu ovlašteni, nego im se možda neda s time zafrkavati (jer im nije plaćen rad, samo materijal- koliko sam informirana), pa im je lakše posao prebaciti na druge ambulante, a nećete vjerovati da i sami veterinari nisu dobro informirani o ovim stvarima, pa ne znaju šta smiju šta ne smiju...

Ne znam sve, ali stojim iza ovog što sam napisala jer sam prije mjesec i pol okrenula cijeli Zagreb zbog tih besplatnih sterilizacija/kastracija da bi spasila kujice u susjedstvu i nastavljam dalje dok ne riješim cijelu ulicu (ha, ha), a i šire...
stripy1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 17:17   #17
Quote:
stripy1 kaže: Pogledaj post
Prije par dana zvala sam vet. ambulantu u Dankovečkoj 9 u Dubravi (po preporuci prijatelja, tel: 29-87-983) da ugovorim termin za kastraciju i sterilizaciju peseka moje susjede u mirovini, dakle besplatno!!! Oni traže samo fotokopiju osobne i fotokopiju zadnjeg odreska mirovine... Pitala sa ih do kada traje ta akcija besplatnog za umirovljenike, rekli su, dokad će grad Zagreb za to izdvajati financije...

I to se može obavljati u više ambulanta u Zagrebu, ne samo u Dumovcu jer sam zvala Dumovec prije mjesec i pol i sam dr. Galić mi je rekao da su za to ovlaštene i druge vet. amb. grada Zagreba, a to što vas u Heinzelovoj nisu htjeli primiti, ne vjerujem da nisu ovlašteni, nego im se možda neda s time zafrkavati (jer im nije plaćen rad, samo materijal- koliko sam informirana), pa im je lakše posao prebaciti na druge ambulante, a nećete vjerovati da i sami veterinari nisu dobro informirani o ovim stvarima, pa ne znaju šta smiju šta ne smiju...

Ne znam sve, ali stojim iza ovog što sam napisala jer sam prije mjesec i pol okrenula cijeli Zagreb zbog tih besplatnih sterilizacija/kastracija da bi spasila kujice u susjedstvu i nastavljam dalje dok ne riješim cijelu ulicu (ha, ha), a i šire...
ja danas dobila dumovec i rekli da ide prema mjestu stanovanja i samo tako. zvala jednu ambulantu oni kao sljedeca dva tjedna imaju manjak doktora zbog cjepiva za bjesnocu i ne moze,ali kao te kastracije traju do kraja godine.

ova druga ambulanta ima vec sve bukirano i ne moze nikako,ali da je to samo do 31.3.

i uglavnom izgleda da nist od toga


EDIT: uglavnom ova zauzeta ambulanta me zvala da je termin produljen al se ne zn do kada. dakle i dalje je uz kopiju odreska i osobne i ne mora doci taj penzic vec mozete i vi to rijesiti besplatno
__________________
Samo se ljudozder moze iskreno radovati svakom covjeku

Zadnje uređivanje sowuljaga : 27.03.2009. at 17:47.
sowuljaga is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.