Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.11.2014., 19:31   #5821
I meni je skupo, srecom pa ne zivim u blizini. Macaronsima mi je bolje pogodjena cijena, iako su skupi gdje god da ih se kupuje.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Old 22.11.2014., 21:25   #5822
Dragi ljudi, imam uskoro neku prigodu i tražim kolače za servirati. Cca 20 ljudi profinjenog nepca. I malo razmišljam gdje kupiti naručiti jednu tortu i još malo kolača. Ja sam zaključila - nigdje :-(

Ili su nabrijani sastojci pa su torte preslatke ili premasne ili preteške ... od sline zelje da budu kvalitetne.
Ili je sve industrija i neka prevara.

Ne zanimaju me uopće egzibicije ili da to izgleda kao za englesku kraljicu - samo zelim da je prefinog okusa, i to boljeg ili istog kao da se radi doma. Ja to nisam našla.

Hoću obične stvari izvrsno napravljene. Npr. štrudle u Puntijarki na Sljemenu su prefine - običan "kolač" napravljen izvrsno. (Možda više nisu, dugo nisam bila...)

Molim Vas možete li mi preporučiti gdje mogu naći vrhunsku Schwartzwald tortu?

Zadnje uređivanje m_milica : 22.11.2014. at 21:45.
m_milica is offline  
Old 22.11.2014., 22:05   #5823
mi smo znali naručiti iz melija ove sitne kolače i stvarno su im uvijek dobri, posebno mađarica i bijela pita, to im je stvarno kao domaće, svaki put! jednom se dogodilo da im mini princes krafne nisu valjale, ne sjećam se više šta je bilo, ali ostalo je sve uvijek bilo dobro. e da, i ovi njihovi mini trokuti od kikirikija su mrak!

nedavno smo naručili pitu od jabuka i pitu od šljiva i oraha od sršeka i oboje je bilo izvrsno, meni se posebno svidjela ova od šljiva, divno nešto! nije bila preslatka, a sočna i fina u kombinaciji s orasima, njam!
vidim da oni imaju u ponudi i schwarzwaldicu pa možda netko ima iskustva i s time...?
ma.nx is offline  
Old 22.11.2014., 22:20   #5824
Quote:
ma.nx kaže: Pogledaj post
mi smo znali naručiti iz melija ove sitne kolače i stvarno su im uvijek dobri, posebno mađarica i bijela pita, to im je stvarno kao domaće, svaki put! jednom se dogodilo da im mini princes krafne nisu valjale, ne sjećam se više šta je bilo, ali ostalo je sve uvijek bilo dobro. e da, i ovi njihovi mini trokuti od kikirikija su mrak!

nedavno smo naručili pitu od jabuka i pitu od šljiva i oraha od sršeka i oboje je bilo izvrsno, meni se posebno svidjela ova od šljiva, divno nešto! nije bila preslatka, a sočna i fina u kombinaciji s orasima, njam!
vidim da oni imaju u ponudi i schwarzwaldicu pa možda netko ima iskustva i s time...?
Meni su Sršekove pite izvrsne.
Emericzy is offline  
Old 22.11.2014., 22:43   #5825
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Meni su Sršekove pite izvrsne.
Meni su Srsekove pite na ocjeni dobar do vrlo dobar. Ali pite Gastrosadistice su mi za ocjenu izvrstan. I jos plus ispred. To je jednostavno cinjenica, a ne subjektivna ocjena.
Iako su Srsekove pite pravo osvjezenje u ponudi praskastih kolaca po slasticarnicama u gradu.
I dragi su mi vlasnici. Sve za prst gore : top:
Deedy is offline  
Old 23.11.2014., 00:55   #5826
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Dragi ljudi, imam uskoro neku prigodu i tražim kolače za servirati. Cca 20 ljudi profinjenog nepca. I malo razmišljam gdje kupiti naručiti jednu tortu i još malo kolača. Ja sam zaključila - nigdje :-(

Ili su nabrijani sastojci pa su torte preslatke ili premasne ili preteške ... od sline zelje da budu kvalitetne.
Ili je sve industrija i neka prevara.

Ne zanimaju me uopće egzibicije ili da to izgleda kao za englesku kraljicu - samo zelim da je prefinog okusa, i to boljeg ili istog kao da se radi doma. Ja to nisam našla.

Hoću obične stvari izvrsno napravljene. Npr. štrudle u Puntijarki na Sljemenu su prefine - običan "kolač" napravljen izvrsno. (Možda više nisu, dugo nisam bila...)

Molim Vas možete li mi preporučiti gdje mogu naći vrhunsku Schwartzwald tortu?
Obzirom na tvoje pitanje (obične stvari, izvrsno napravljene), slažem se s ma.nx.

Ja sam prije 7 godina od Meli za jednu svečaniju prigodu naručila sitne kolače, jer ih doma nisam stigla raditi. Sjećam se da su mi preporučili da naručim 15 dag po osobi. Ja naručila 20 dag po osobi.
Kolači "otišli" prvi i ljudi su se na "švedskom stolu" za njih otimali !!!

Radi lijepog sjećanja na taj događaj, još godinama poslije ponekad sam navraćala kod njih kupiti pokoji kolačić "za uz kavu". I kvaliteta im je bila stalna.
Dobro je što oni imaju i neke kremastije kolačiće u manjoj verziji (princess, npr.), pa to sve skupa pokrije cijelo područje (ii svi se mogu uzeti u ruku, ne trebaju nož i vilica). Meni su posebno fini bili išleri i jedan kolač s bourbon vanilijom.

Imaju i Schwarzwald tortu, nisam probala kakva je.

U području "izvrsnih domaćih kolača" vlada velika gužva raznih "slastičara na crno" - ne podržavam takvu nelojalnu konkurenciju slastičarima koji plaćaju davanja državi i zaposlenike, pa ne bih spominjala neke za koje sam čula da su dobri i koji, navodno uspješno, operiraju po principu "keša ispod stola".
lila blue is offline  
Old 23.11.2014., 06:24   #5827
Quote:
Deedy kaže: Pogledaj post
Meni su Srsekove pite na ocjeni dobar do vrlo dobar. Ali pite Gastrosadistice su mi za ocjenu izvrstan. I jos plus ispred. To je jednostavno cinjenica, a ne subjektivna ocjena.
Iako su Srsekove pite pravo osvjezenje u ponudi praskastih kolaca po slasticarnicama u gradu.
I dragi su mi vlasnici. Sve za prst gore : top:
Sve pet. Ne protuslovim. Slušam s nekoliko strana hvalospjeve njezinim pitama već jako dugo. Ne bih se bunio probati. Samo što dama, jebiga, nema slastičarnu, nego ju moraš loviti od prilike do prilike.
Emericzy is offline  
Old 23.11.2014., 06:31   #5828
Quote:
lila blue kaže: Pogledaj post
U području "izvrsnih domaćih kolača" vlada velika gužva raznih "slastičara na crno" - ne podržavam takvu nelojalnu konkurenciju slastičarima koji plaćaju davanja državi i zaposlenike, pa ne bih spominjala neke za koje sam čula da su dobri i koji, navodno uspješno, operiraju po principu "keša ispod stola".
U biti se slažem. A s druge strane, znam koliko je država otvaranje službene slastičarne učinila teškim -- povrh normalnih rizika i teškoća i komplikacija pokretanja bilo kakvog biznisa bilo gdje -- pa i 'ilegalce' razumijem. Vodio sam tri privatna biznisa i u svakome me država doslovno tjerala da ju varam, što mi je bilo jako neugodno, jer nisam takav tip. Nimalo ne uživam u kršenju propisa. Nekad stvarno mislim da je riječ o jednoj velikoj zavjeri da se cijeli jedan narod upropasti.

Oprostite na off-topicu.
Emericzy is offline  
Old 23.11.2014., 09:47   #5829
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
U biti se slažem. A s druge strane, znam koliko je država otvaranje službene slastičarne učinila teškim -- povrh normalnih rizika i teškoća i komplikacija pokretanja bilo kakvog biznisa bilo gdje -- pa i 'ilegalce' razumijem. Vodio sam tri privatna biznisa i u svakome me država doslovno tjerala da ju varam, što mi je bilo jako neugodno, jer nisam takav tip. Nimalo ne uživam u kršenju propisa. Nekad stvarno mislim da je riječ o jednoj velikoj zavjeri da se cijeli jedan narod upropasti.

Oprostite na off-topicu.
Ogroman potpis na ovo.


Da ne budem offtopic, meni kolači u Meliju variraju od vrste do vrste. Kao da za jednu vrstu koriste maslac, a za drugu margarin. Takve su mi razlike. Ono što mi je kod njih vrhunsko su oni trokutići s pekmezom od šljiva po kojima su i najpoznatiji. Ponekad kad mi je usput uđem samo po to.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Old 23.11.2014., 10:20   #5830
Okej...

Kad vidim na webu da rade torte sa raznim slikama - to odmah preskačem. Ma dajte, kakve glupe slike - hoću jesti kolač... ne zanima me uopće kako izgleda. Ma dobro, zanima me da izgleda kao torta ili kao kolač, ali sad da je sve fino poravnato ili da ima gore neke kerefeke :dosadno:

Jucer mi je prijateljica preporučila Slatku priču. Je l tamo tko probao kolače?
m_milica is offline  
Old 23.11.2014., 12:30   #5831
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Samo što dama, jebiga, nema slastičarnu, nego ju moraš loviti od prilike do prilike.
Sad će po meni vjerojatno letjeti drvlje i kamenje, no neka.
Cijena: Ja probala dvije vrste njenih pita (15 kn), samo zbog njih išla na Mali plac na tavanu.
Ako se usporedi tih 15 kn s npr. Makom na konac, onda je 20 kn u MNK (uz prostor+davanja+itd) vjerojatno čak i razmjerno manje nego 15 kn za pitu Zle patke (alias Gastrosadistice).
Okus: Mene te dvije pite Gastrosadistice nisu oduševile toliko koliko sam hvalospjeva čula, isprika svim neistomišljenicima za valjda prvi ovakav dojam. Možda naprosto nisam dovoljno vrsta probala ili sam očekivala puno previše...

Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
A s druge strane, znam koliko je država otvaranje službene slastičarne učinila teškim -- povrh normalnih rizika i teškoća i komplikacija pokretanja bilo kakvog biznisa bilo gdje -- pa i 'ilegalce' razumijem...
Slažem se s tobom u svemu što si napisao.
S tim da u slastičarstvu postoje i neki drugi oblici - npr. domaća djelatnost; tj. nije slastičarna (kao objekt) nužnost.
Kod kolača mi je npr. nezgodno čuti da "je problem što treba imati ispunjene minimalne higijensko-tehničke uvjete" (i to sam čula).
Pa, naravno da treba!
Meni je grozno i pomisliti da neka teta u svojoj kuhinji peče kolače u staroj pećnici s hrpom gareži ili tako nešto...ipak je to hrana...

Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
...
Da ne budem offtopic, meni kolači u Meliju variraju od vrste do vrste.... Ono što mi je kod njih vrhunsko su oni trokutići s pekmezom od šljiva po kojima su i najpoznatiji.
Moguće.
Predmetne trokutiće nikad probala. Možda je najbolje uzeti 15 dag kolača i pojesti uz kavu u obližnjem kafiću na uglu Nehajske. Direktan test.

Razmišljala o vrhunskoj Schwarzwald torti (to je isto bilo jedno od pitanja).
Osobno, ja bih otišla u Esplanadu.
Moja kolegica naručila pred par godina, i nije bilo puno skuplje od ostalih tzv. "skupih mjesta" u Zg.
Te, naoko "obične", ali na svoj način zaguljene torte znaju biti velika zamka...i odigrala bih na Mirjanu Kozlinu (mislim da je sada Špoljar, u Esplanadi).

Zadnje uređivanje lila blue : 23.11.2014. at 12:36.
lila blue is offline  
Old 23.11.2014., 14:44   #5832
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Sve pet. Ne protuslovim. Slušam s nekoliko strana hvalospjeve njezinim pitama već jako dugo. Ne bih se bunio probati. Samo što dama, jebiga, nema slastičarnu, nego ju moraš loviti od prilike do prilike.
Sajmovi i slično, ima ih svako malo. Narudžbe- svaštanešto.
Tvoj odabir. Ja ulovio već nekih 30ak puta, a nisam neki lovac.
Deedy is offline  
Old 23.11.2014., 15:54   #5833
Quote:
lila blue kaže: Pogledaj post
odigrala bih na Mirjanu Kozlinu (mislim da je sada Špoljar, u Esplanadi).
Jest Špoljar (muž joj je gazda u onom fensi hotelu u Buzinu) i jest u Esplanadi.
Emericzy is offline  
Old 23.11.2014., 16:04   #5834
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Sve pet. Ne protuslovim. Slušam s nekoliko strana hvalospjeve njezinim pitama već jako dugo. Ne bih se bunio probati. Samo što dama, jebiga, nema slastičarnu, nego ju moraš loviti od prilike do prilike.
Opravdava ime: na tako dobrom glasu, a tako nedohvatljivo. Krajnje sadistički
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Old 23.11.2014., 16:16   #5835
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Jest Špoljar (muž joj je gazda u onom fensi hotelu u Buzinu) i jest u Esplanadi.
Hvala. Znači, ipak sam ispravno povezala da se sada zove Špoljar (najprije mislila da je otišla iz Esplanade jer se podaci o Mirjani Kozlina mogu naći do cca. 2011, dalje ništa).
O njoj ne znam ništa, osim toga da sam cca. 5 puta jela kolače koje je ona radila (ili je njihovu izradu nadgledala) i da su mi bili super (i to da je n+k puta pobjeđivala na kojekakvim natjecanjima u svojim djevojačkim danima).

Pa si mislim...ako ta Schwarzwald torta mora biti vrhunska...onda bi to bila prava adresa... tako ja rezoniram...
lila blue is offline  
Old 23.11.2014., 16:40   #5836
Quote:
lila blue kaže: Pogledaj post
Pa si mislim...ako ta Schwarzwald torta mora biti vrhunska...onda bi to bila prava adresa... tako ja rezoniram...
I cijena joj je vrhunska - 500kn (za 20 ljudi). Ali mislim da će biti ta. Otišla sam sad do njih i probala sam sitne kolače (jer Schw. nisu imali). To je čista petica. Odmah sam se odlučila za Schw.

Nisam bila u Meli jer danas nisu radili.
m_milica is offline  
Old 23.11.2014., 17:46   #5837
Quote:
lila blue kaže: Pogledaj post
A kako se tamo mogu kupiti sitni kolači?
Mislim, da li to ide na komade, ili se naručuje...nikad probala.
Isprika na neukosti.

Ako su te kolači impresionirali, onda mislim da će i u sitnima Esplanade odnijeti pobjedu.
A, koliko sam shvatila, ti hoćeš taj dojam izvrsnosti.
Išla su 4 nepca na kavu, a ja sam rekla da hoću probat i njihove sitne kolače pa su nam dali uz kavu i ja sam sve probala .

To je okus bez greške. Imali su neku tortu, ali je nisam probala jer ne volim karamel.

I nervira me sto je svuda osrednjost postala normalna...

Hvala ti lila_blue.
m_milica is offline  
Old 23.11.2014., 18:12   #5838
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Išla su 4 nepca na kavu, a ja sam rekla da hoću probat i njihove sitne kolače pa su nam dali uz kavu i ja sam sve probala .

To je okus bez greške. Imali su neku tortu, ali je nisam probala jer ne volim karamel.

I nervira me sto je svuda osrednjost postala normalna...

Hvala ti lila_blue.
Nema problema, glavno da dođeš do okusa i kvalitete koju želiš.
Zato i razmišljam već dva dana o tome što ti preporučiti.

I mene žalosti ta osrednjost koju spominješ i događa se da ljudi otvore neku djelatnost i budu na visokoj razini, a onda počinju sve više rezati troškove - razumijem da je ušteda motiv, ali povratka s takvog puta "rezanja troškova na sastojcima" uglavnom nema...

Razmišljala sam o Meli i sjećam se da sam instinktivno uzimala njihove "biskvitnije" kolače, a oni posve suhi mi nekako...nisu "lijegali" tako dobro (makar načelno volim suhe kolače)...možda je to zapravo ta varijacija u kvaliteti koju spominje forumašica s prethodnih stranica...

Tako sam otamo uglavnom jela išlere, pa onda vanilin kocke, male princeze, pa kocke od maka (mini-izvedba)...no, ti sad znaš kako uživo izgleda okus za "5+" koji ti se svidio, pa ćeš to lako ocijeniti.
lila blue is offline  
Old 23.11.2014., 18:25   #5839
sad za blagdane ce se moc narucit u esplanadi sitni kolacici, kg 110 kn, pogledajte njihovu stranicu www.esplanade.hr
nina 55555 is offline  
Old 25.11.2014., 18:43   #5840
Slatka priča, Kranjčevićeva, torta od pistacija (tijesto+pasta), gore krema od vanilije i bijela čokolada s karamelom.

Navukao me opis na FB-u, očekivala harmoničnu slasticu s pistacijama koje jako volim.

Jedan od najtežih kolača koje sam ikada jela, prvenstveno poradi gornje kreme od vanilije, preteška je (nisam mogla pojesti niti trećinu kolača). I te kreme na ovom kolaču razmjerno i previše ima.
Okus pistacija se negdje pogubio...
Cijena 20 kn. Precijenjeno.

Interijer zgodan, ali nisam motivirana za ponavljanje posjete.
lila blue is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:58.