Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.11.2012., 12:20   #81
Pa znam to. Zato od kad je Müller u Zagrebu nisam Nutellu kupila u našoj trgovini

Slažem se da je najbolja sa žlicom
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 12:21   #82
Original je proizveden u Italiji, tak da ne znam kakve ima veze jel njemacka ili poljska...
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 12:45   #83
Ma svejedno od kud je original. Znamo da je ona iz Müllera finija i to je to
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2012., 12:53   #84
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Original je proizveden u Italiji, tak da ne znam kakve ima veze jel njemacka ili poljska...
Naravno da je original ferrero iz italije ali hocu reci da je tvornica koja proizvodi u Ulmu u njemackoj turbo kvalitete dok ona tvornica i poljskoj je puno losija!
industrialyzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 01:52   #85
Quote:
industrialyzer kaže: Pogledaj post
Naravno da je original ferrero iz italije ali hocu reci da je tvornica koja proizvodi u Ulmu u njemackoj turbo kvalitete dok ona tvornica i poljskoj je puno losija!
Ja hocu reci da je placebo efekt odlicna stvar, pogotovo ako mozes na njemu dobro zaraditi

U zadnjih godinu dana sam pojeo preko nekoliko teglica nutelle i iz Poljske, i Austrije, Italije...a bome i Svedske...i pogodi kaj? Sve imaju isti okus...
Comus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 09:09   #86
Doma imam i onu iz Muellera i onu iz Italije, obje su fine, neusporedive sa šećeranom iz Poljske, a u okusu se i međusobno razlikuju. Ova iz Italije ima više okus lješnjaka nego ova iz Muellera, ali su meni obje fine.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 19:51   #87
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Ja hocu reci da je placebo efekt odlicna stvar, pogotovo ako mozes na njemu dobro zaraditi

U zadnjih godinu dana sam pojeo preko nekoliko teglica nutelle i iz Poljske, i Austrije, Italije...a bome i Svedske...i pogodi kaj? Sve imaju isti okus...
kak imaju kad nemaju kupila sam istovremeno jednu poljsku, jednu njemačku i nisu iste
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 20:26   #88
Quote:
Comus kaže: Pogledaj post
Ja hocu reci da je placebo efekt odlicna stvar, pogotovo ako mozes na njemu dobro zaraditi

U zadnjih godinu dana sam pojeo preko nekoliko teglica nutelle i iz Poljske, i Austrije, Italije...a bome i Svedske...i pogodi kaj? Sve imaju isti okus...
I ja bih htio biti blagoslovljen na taj način, da ne osjetim tu razliku...
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 20:44   #89
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
kak imaju kad nemaju kupila sam istovremeno jednu poljsku, jednu njemačku i nisu iste
Bi li, molim te, prepisala sastav? Jednom davno sam ih linkala, i nisu isti, ali neki su napisali da sad sastav vise ne odgovara tome.
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 20:48   #90
O ovom se radi:
http://en.wikipedia.org/w/index.php?...61#Composition
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2012., 21:34   #91
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Bi li, molim te, prepisala sastav? Jednom davno sam ih linkala, i nisu isti, ali neki su napisali da sad sastav vise ne odgovara tome.
ma to je prije bilo sastav jesam uspoređivala, al se ne sjećam jel bilo-i kakvih-razlika. pod ovim 'nisu iste' sam mislila na okus
__________________
you own me...
Andariel is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 00:28   #92
Quote:
Andariel kaže: Pogledaj post
kak imaju kad nemaju kupila sam istovremeno jednu poljsku, jednu njemačku i nisu iste
da, nisu iste. u talijanskoj se osjeti malo limuna, u njemačkoj se više osjeti kakao, a ovu poljsku neću ni komentirat

najfinija je njemačka
zer001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 01:24   #93
Ja sam na ljeto kupila u Mulleru u Zagrebu jednu teglicu Nutelle jer je i inače kupujem ili vani ili u Mulleru ali to je bilo prestrašno kakav je okus imala;kao da je užegla ili što već
Rok trajanja je bio ok a idiot nisam pogledala zemlju porijekla samo znam da sam je skoro punu zarotirala u smeće jer je bila prestrašnog okusa
E sada da li je to bila neka loša serija ili jednostavno zemlja porijekla drugačija to na žalost ne znam
Inače meni se sviđa ova talijanska proizvodnja/verzija
__________________
If you can"t convice them, confuse them...
Mopsly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 07:19   #94
Quote:
Mopsly kaže: Pogledaj post
Ja sam na ljeto kupila u Mulleru u Zagrebu jednu teglicu Nutelle jer je i inače kupujem ili vani ili u Mulleru ali to je bilo prestrašno kakav je okus imala;kao da je užegla ili što već
Rok trajanja je bio ok a idiot nisam pogledala zemlju porijekla samo znam da sam je skoro punu zarotirala u smeće jer je bila prestrašnog okusa
E sada da li je to bila neka loša serija ili jednostavno zemlja porijekla drugačija to na žalost ne znam
Inače meni se sviđa ova talijanska proizvodnja/verzija
i meni je talijanska neusporediva u odnosu na obje druge, i njemačku, i poljsku.
okus je više po lješnjacima i nekako je mazivija, glađa, finije teksture.
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 11:19   #95
Quote:
patientia kaže: Pogledaj post
Bi li, molim te, prepisala sastav? Jednom davno sam ih linkala, i nisu isti, ali neki su napisali da sad sastav vise ne odgovara tome.
nisu iste ni po boji, ni po mirisu niti po okusu....a znam da sam prije kojih pola godine uspoređivala sastav koji je također različit.....
username1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 16:49   #96
Evo sastava njemačke i talijanske Nutele. Ne znam njemački pa ću samo prepisat ono što vidim na teglici.
Njemačka (kupljena u Muelleru Slovenija): zucker, pflanzliches fett, haselnusse 13%, fettarmer kakao, magermilchpulver 7.5%, emulgatoren lecithine (soja), vanilin.
Talijanska: zucchero, olio vegetale, nocciolie 13%, cacao magro 7.4%, late scremato in polvere 6.6%, siero di latte in polvere, emuslionanti: lecitine (soia), vanillina.
I talijanski sam prepisala u originalu da slučajno ne zeznem, jer ni talijanski nije baš tako dobar. A svak sebi može uguglat značenje.
__________________
...imamo naše najdraže...
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 00:38   #97
ja znam njemački

Njemačka (kupljena u Muelleru Slovenija): zucker, pflanzliches fett, haselnusse 13%, fettarmer kakao, magermilchpulver 7.5%, emulgatoren lecithine (soja), vanilin.

šećer, biljna mast, lješnjaci, kakao sa malo masti, mlijeko u prahu
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 17:37   #98
Quote:
zrnce soli kaže: Pogledaj post
Talijanska: zucchero, olio vegetale, nocciolie 13%, cacao magro 7.4%, late scremato in polvere 6.6%, siero di latte in polvere, emuslionanti: lecitine (soia), vanillina.
šećer, biljno ulje, 13% lješnjaka, kakao 7,4%, mlijeko u prahu 6,6%, sirutka u prahu, emulgatori: lecitin (soja), vanilin
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2012., 20:26   #99
uzela sam nutellu u mulleru....u usporedbi s ovom poljskom, okusi su tu negdje, nisam primjetila neku razliku, decko takodjer...ali tekstura im je razlika nebo i zemlja...
Victoria88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2013., 12:01   #100
Quote:
dariio kaže: Pogledaj post
Neznam jesam li na pravom mjestu postavio temu al ak nisam nek me prebace

Zanima me gdje se moze u Zagrebu kupiti ona velika nutella od 3 kg ili 5 kg (jos bolje)...
I koliko je stetno jesti na zlicu u velikim kolicinama?
imaš na njuškalu za kupiti 5 kg nutellu
http://www.njuskalo.hr/index.php?ctl...ywords=nutella
suzi123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:11.