Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Pogledaj rezultate ankete: Jeste li za to da se u Ustav RH unese odredba po kojoj je brak životna zajednica žene i muškarca?
DA 499 36.03%
NE 886 63.97%
Glasovatelji: 1385. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.04.2013., 19:14   #21
Quote:
Tuvixer kaže: Pogledaj post
Moraš razumjeti da će uvijek postojati oni koji će kočiti napredak. Ali povijest njih osuđuje, a glorificira one koji su bili u pravu.
"Napredak" je za neke i legalizacija droge i prostitucije.
Teško je definirati napredak.

Ja bih dozvolio da imaju zajednicu koja bi imala ista prava kao i bračna zajednica osim usvajanja djece. Samo bi trebali izmisliti novi termin, jer mijenjanje značenja riječi mi se čini suludo.
fulcrum is offline  
Old 24.04.2013., 19:22   #22
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
"Napredak" je za neke i legalizacija droge i prostitucije.
Teško je definirati napredak.

Ja bih dozvolio da imaju zajednicu koja bi imala ista prava kao i bračna zajednica osim usvajanja djece. Samo bi trebali izmisliti novi termin, jer mijenjanje značenja riječi mi se čini suludo.
Nemoj sada mijenjati temu na legalizaciju lakih droga.
Drži se teme.
Davanje jednakih prava onima koji ih sada nemaju je napredak.
Tuvixer is offline  
Old 24.04.2013., 19:22   #23
Protiv.
~lexie~ is offline  
Old 24.04.2013., 19:28   #24
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
"Napredak" je za neke i legalizacija droge i prostitucije.
Apsolutno. Ja bih to unio u Ustav.


Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Ja bih dozvolio da imaju zajednicu koja bi imala ista prava kao i bračna zajednica osim usvajanja djece. Samo bi trebali izmisliti novi termin, jer mijenjanje značenja riječi mi se čini suludo.
Svi građani bi u principu trebali biti ravnopravni.
__________________
"Tuđmanu bi ja oprostija da je priša u pedere, eto, da skratim priču.
A zamisli tek Mesića, on je pobijedija i 41. i 45. i 71. i 91. i 95. i 2000." - Casey
Buddhallah is offline  
Old 24.04.2013., 19:33   #25
http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...pi/674419.aspx

Štoviše, u Europskoj uniji je u toku debata u vezi s prijedlogom o obavezi svih zemalja članica da priznaju istospolne brakove sklopljene u drugim državama članicama EU. Stoga već sada europski mediji postavljaju pitanje da li je moguće da će uskoro sve zemlje članice EU morati usvojiti zakon kojim bi se legalizirali istospolni brakovi.
mickey_ is offline  
Old 24.04.2013., 19:39   #26
Quote:
mickey_ kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/h...pi/674419.aspx

Štoviše, u Europskoj uniji je u toku debata u vezi s prijedlogom o obavezi svih zemalja članica da priznaju istospolne brakove sklopljene u drugim državama članicama EU. Stoga već sada europski mediji postavljaju pitanje da li je moguće da će uskoro sve zemlje članice EU morati usvojiti zakon kojim bi se legalizirali istospolni brakovi.
Čisto sumnjam. Prevelike su razlike između pojedinih članica da bi to prošlo.

Ali ako time žele razbiti Uniju, samo naprijed
šišćevap is offline  
Old 24.04.2013., 19:42   #27
Protiv.
gromukoprive is offline  
Old 24.04.2013., 19:46   #28
nemam niš protiv gay brakova
brioni is offline  
Old 24.04.2013., 20:11   #29
Quote:
Buddhallah kaže: Pogledaj post
Apsolutno. Ja bih to unio u Ustav.
Ovako su ti meni odgovarali: Osnuješ stranku, pobjediš s 2/3 većinom i promjeniš Ustav.

Quote:
Svi građani bi u principu trebali biti ravnopravni.
Ali nisu. Pogledaj koliko ima benificija... prednost kod upisa u vrtić, zapošljavanja, uvoza automobila, rezervirana mjesta za manjine u Saboru, broj ljudi koji moraju glasati za nekoga da uđe u Sabor, kao stranački pripadnik prije ćeš dobiti posao ili info o natječaju i sl.
Drugim riječima, ja kao zaposleni građanin Hrvat, bez vjerske opredijeljenosti, imam manja prava od ostalih.
fulcrum is offline  
Old 24.04.2013., 20:18   #30
Quote:
fulcrum kaže: Pogledaj post
Drugim riječima, ja kao zaposleni građanin Hrvat, bez vjerske opredijeljenosti, imam manja prava od ostalih.
Nemaš manje prava, jedino ako si homoseksualac, onda stvarno imaš manje prava od ostalih.
Ne znam kuda ideš sa ovime, ali udaljavaš se od teme.

Zadnje uređivanje Tuvixer : 24.04.2013. at 20:30.
Tuvixer is offline  
Old 24.04.2013., 20:40   #31
Brak je sam po sebi neprirodna tvorevina, jer nisam vidio dva medvjeda kako se žene

Pa onda kažu da je istospolni brak neprirodan
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Old 24.04.2013., 20:51   #32
Quote:
Rob-Roy kaže: Pogledaj post
Zato što je lakše promijeniti Zakon nego Ustav. Zakon se promjeni čas posla... pa i najavljuje se promjena Obiteljskog zakona. Sa Ustavom je ipak teže, treba imat 2/3 većinu, a to znači praktički nacionalni konsenzus.
Dajte se nemojte šaliti. Referendum košta. A love nema. Ima toliko drugih, trenutno važnijih stvari zbog kojih bi se trebao organizirati referendum (rasprodaja nacionalne imovine, previsoki porezi, ćirilica(!!!!) itd.itd) a sad da idemo raditi ovo što nije u ovom trenutku niti upitno?

Ako nekom padne na pamet da mjenja zakon o braku, onda organizirajte referendum. Ovako, to je stvarno nepotrebno, košta, a imamo i većih problema od toga. Ne treba stvarati problem tamo gdje ne postoji dok vatra gori na sve strane
SeaPrincess is offline  
Old 24.04.2013., 20:53   #33
Nisam, nek se vjenčava tko s kime hoće, a ako vjerskoj zajednici nekoj smeta, neka ne vrši obrede i to je to, nek se vjenčaju samo kod matičara
__________________
.
Michael Collins is offline  
Old 24.04.2013., 21:14   #34
Protiv. Ne samo protiv uvođenja takvog nečega u Ustav nego protiv takvog referenduma uopće. Rasipanje novaca u vremenima kad bi se trebali baviti daleko važnijim stvarima.
__________________
sreća nije potpuna bez koze koja svira violinu
prozac93 is offline  
Old 24.04.2013., 21:39   #35
Quote:
SeaPrincess kaže: Pogledaj post
Dajte se nemojte šaliti. Referendum košta. A love nema. Ima toliko drugih, trenutno važnijih stvari zbog kojih bi se trebao organizirati referendum (rasprodaja nacionalne imovine, previsoki porezi, ćirilica(!!!!) itd.itd) a sad da idemo raditi ovo što nije u ovom trenutku niti upitno?

Ako nekom padne na pamet da mjenja zakon o braku, onda organizirajte referendum. Ovako, to je stvarno nepotrebno, košta, a imamo i većih problema od toga. Ne treba stvarati problem tamo gdje ne postoji dok vatra gori na sve strane
na ljeto kukuriku koalicija misli mijenjat obiteljski zakon dok su svi na godisnjem. radne skupine vec pripremaju prijedloge zakona o tome. zato se ovo provodi da ih se preduhitri. oni misle legalizirat istospolne brakove

http://uimeobitelji.net/2013/04/22/c...vori/#more-112
lilith forever is offline  
Received Infraction
Old 24.04.2013., 21:43   #36
Quote:
lilith forever kaže: Pogledaj post
na ljeto kukuriku koalicija misli mijenjat obiteljski zakon dok su svi na godisnjem. radne skupine vec pripremaju prijedloge zakona o tome. zato se ovo provodi da ih se preduhitri
Koliko znam, najavili su legalizaciju civilnog partnerstva za istospolne parove ali ne i mijenjanje obiteljskog zakona. Znači neće se zvati brak.

Inače, čudi me da Tuđman i HDZ 90ih nisu unijeli ovu odredbu u Ustav.
šišćevap is offline  
Old 24.04.2013., 21:53   #37
Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Koliko znam, najavili su legalizaciju civilnog partnerstva za istospolne parove ali ne i mijenjanje obiteljskog zakona. Znači neće se zvati brak.

Inače, čudi me da Tuđman i HDZ 90ih nisu unijeli ovu odredbu u Ustav.
ovaj tekst je star godinu dana:

http://danas.net.hr/hrvatska/gay-par...-sklopiti-brak

Kao primjere na koje bi se Hrvatska trebala ugledati Milanović je naveo Španjolsku i Portugal, ali i nordijske države, koje su najnaprednije po pitanju istospolnih zajednica: u tim su državama regulirane obiteljskim zakonima, brak ima nediskriminirajuću definiciju, pa su homoseksualnim osobama u skladu s tim izjednačena sva prava, pa i posvajanje djece.

U Hrvatskoj prava gej parova sigurno neće biti definirana Obiteljskim zakonom, čije se izmjene upravo pripremaju, nego posebnim Zakonom o registriranom partnerstvu. Ako bi se regulirali Obiteljskim zakonom, svjesni su u Vladi, naišli bi na žestoke otpore, kako Katoličke crkve, tako i dijela društva.


znaci misle skroz izjednaciti jednu i drugu zajednicu samo da bude nije g.... nego se pas .....

bas je tudjman onda mogo predviditi sve ovo. uostalom bio je rat. radi se o tome da je znanost uznapredovala i umjetna oplodnja i sve ostalo je postala unosan biznis. o nikakvim se tu ljudskim pravima ne radi. homoseksualci iskoristeni za raznorazne bolesne ciljeve
lilith forever is offline  
Old 24.04.2013., 21:55   #38
Protiv sam, naravno.
Ovo je još jedna moralizatorska glupost kojom tzv. konzervativci ništa, baš ništa ne bi dobili, osim moralnog zadovoljstva da su ljudima čije im se spolne sklonosti ne sviđaju uskratili pravo na ono na što oni imaju pravo. Traćenje energije na posve nevažne stvari u životima stanovnika ove zemlje.
Xenoborg is offline  
Old 24.04.2013., 22:36   #39
Quote:
thatfeel kaže: Pogledaj post
Da ovo pitanje doista dođe na referendum, glasao bi protiv.

Ali ovo je čisto mazanje očiju. Pored svih problema koje imamo, ovi nas opet hoće uvući u masovnu histeriju oko ovakvih pitanja da se skrene pozornost sa važnih stvari. Ja bi radije umjesto ovoga referendum o privatizaciji Croatia osiguranja, šuma, voda, itd.
To je opet pitanje svjetonazora. Ja npr. smatram da ne postoji ništa važnije od zaštite obitelji i pitanja u kojem će ozračju izrastati djeca novog naraštaja.

Za mene je zato ovo pitanje važnije od svih gospodarskih pitanja, neusporedivo važnije od banaka, šuma, voda, Croatia osiguranja, itd. Pravo djeteta da ima mamu i tatu, pravo obitelji da bude priznata kao zajednica od posebnog i nezamjenjivog značaja, za mene je središnje pitanje opstanka cijele zapadne civilizacije.

Naravno, ne očekujem da se svi samnom slože, samo kažem da pitanje važnosti nekog pitanja ovisi o svjetonazoru.
__________________
Istina se ne može odrediti većinom glasova.
Rob-Roy is offline  
Old 24.04.2013., 22:42   #40
Protiv
bubi mir is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:48.