Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Fantastika (SF, fantasy, horror...)

Fantastika (SF, fantasy, horror...) We create Worlds!
Podforum: A Song of Ice and Fire

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.03.2024., 06:55   #4961
Quote:
SolidSnakeHR kaže: Pogledaj post
I ako se ne varam u jednom od Monolitha Zagrebačke naklade izašla je kratka priča Prava imena koja predstavlja svojevrsni početak cyberpunka.
Ne varaš se. Preporučam.

Zanimljivo je kako su razmišljali o tome tada.
__________________
Our imagination is stretched to the utmost, not, as in fiction, to imagine things which are not really there, but just to comprehend those things which are there.
--Richard P. Feynman
UrchinStar47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2024., 14:40   #4962
Pročitao :

Rise of Gods (Book1 - Paternus Trilogy) : Dyrk Ashton

Ukratko, rat bogova u modernom svijetu. Naravno, u početku mi je nalikovalo na "American Gods". Čak mi je smetalo toliko likova u knjizi ali, ne znam kako je to piscu uspjelo, pohvatao sam kasnije konce i nije bilo teško pratiti.

Zabavno, čitko, puno akcije, prilično mitologije što mi uopće ne smeta.

Nastaviti ću sa čitanjem
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 09:39   #4963
Baphomet kad pročitaš neku zanimljvu fantasy knjigu sa misterijima kao Name of the wind, javi mi.
Fanehowler is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 10:02   #4964
Ne znam točno što je u Name of the Wind misterija osim polaganog otkrivanja radnje, ali probaj sljedeće:
Sanderson - The Emperors Soul i Mistborn (znam da su ove užasno poznate i Brandon ima dijametralno suprotan stil posanja od Rothfusa, ali taj lingering mystery se provlači kroz sva njegova djela, s ovima je najbolje početi)
James Islington - The will of the many (tek prva knjiga izašla) i Licanus trilogija (debut serijal, i vidi se na mjestima, ali na kraju solidno raspetljana jako zamršena priča)
Levistej is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 11:28   #4965
Smile

Quote:
Fanehowler kaže: Pogledaj post
Baphomet kad pročitaš neku zanimljvu fantasy knjigu sa misterijima kao Name of the wind, javi mi.
Eto, Levistej ima dobre preporuke. Po ovom što si napisao ne bih znao kakav te konkretno žanr zanima. Ako je to tema mladog glavnog lika koji pohađa neku vrstu škole :

Mark Lawrence : Book of the Ancestor trilogy
"Red Sister"
"Grey Sister"
"Holy Sister"


Anthony Ryan : Raven's Shadow Series
"Blood Song"
"Tower Lord"
"Queen of Fire"

Za mene puno bolje knjige od Rothfussa
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 13:17   #4966
Quote:
Fanehowler kaže: Pogledaj post
Baphomet kad pročitaš neku zanimljvu fantasy knjigu sa misterijima kao Name of the wind, javi mi.
Imaš First Binding koji je praktički plagijat Name of the Winda.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 15:12   #4967
Dovršio serijal War for the Rose Throne Petera McLeana, i nisam se razočarao krajem. Ljudi su na netu pisali kako je kraj neočekivan, šokantan, ali ja sam pretpostavio (i pogodio) kako bi moglo završiti. Ispada da su svi propustili onaj dio materinjeg jezika u osnovnoj školi kad se radilo čitanje s razumijevanjem. Uglavnom serijal se definitivno isplati se pročitati.
SolidSnakeHR is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 17:31   #4968
Quote:
SolidSnakeHR kaže: Pogledaj post
Dovršio serijal War for the Rose Throne Petera McLeana, i nisam se razočarao krajem. Ljudi su na netu pisali kako je kraj neočekivan, šokantan, ali ja sam pretpostavio (i pogodio) kako bi moglo završiti. Ispada da su svi propustili onaj dio materinjeg jezika u osnovnoj školi kad se radilo čitanje s razumijevanjem. Uglavnom serijal se definitivno isplati se pročitati.
Prvo pročitati zabavnu Paternus Trilogy a tek onda mračni "War for the Rose Throne"
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2024., 18:51   #4969
Zavrsila sam The Last Mortal Bound iz Chronicle of the Unhewn Throne i nisam odusevljena. Prve dvije su bile solidne. Ova zadnja je preduga i testament trendu kad autori misle da mogu vise nego sto mogu. Staveley nije Erikson ipak, pa mu se obilo o glavu sto je isao toliko u sirinu i pokusao razbiti neke trope zanra i nerealne arcove glavnih likova. Jos uvijek mislim da je serijal originalan i da ima super dijelova. Ali, trazi golemo vrijeme da se procita i mislim da ipak nije vrijedno preporuke.

Od sf-a, imam jos dovrsiti ponovno iscitavanje Cixinovog Death's Enda, a onda se bacam na City of Last Chances Adriana Tchaikovskog.
__________________
the blacker the sun, the darker the dawn.
Dustflower is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 00:25   #4970
Paternus Trilogy...na trećoksam knjizi i osjeća se "zamor materijala", sve novine smo saznali u prvoj knjizi, riješili se par likova u sljedećim knjigama i sada.....a ono, moram par stranica čitati o mitološkim bitkama koje su bile super u prvoj knjizi ali sada već smaraju. Inače, odabir likova koji neće preživjeti je loš. Nije mi jasno zasto se riješava likova čija je priča odlična.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 04:24   #4971
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno zasto se riješava likova čija je priča odlična.
Tako je govorio G.R.R. Martin.
Fanehowler is online now  
Odgovori s citatom
Old Danas, 08:23   #4972
Quote:
Fanehowler kaže: Pogledaj post
Tako je govorio G.R.R. Martin.
Martin je majstor u rješavanju likova, kada on to napravi to je u funkciji priče i daljnjeg kaosa

U ovom slučaju pisac se riješi likova a priča i dalje teče istim tokom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 08:30   #4973
Quote:
Fanehowler kaže: Pogledaj post
Tako je govorio G.R.R. Martin.
Martin je majstor u rješavanju likova, kada on to napravi to je u funkciji priče i daljnjeg kaosa

U ovom slučaju pisac se riješi likova a priča i dalje teče istim tokom
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 11:51   #4974
Quote:
Baphomet kaže: Pogledaj post
Martin je majstor u rješavanju likova, kada on to napravi to je u funkciji priče i daljnjeg kaosa

U ovom slučaju pisac se riješi likova a priča i dalje teče istim tokom
Martin je stvorio reputaciju po tome da prekine likove koje su ljudi zavoljeli, pa drugi pisci to rade isto, a bez obzira na priču ili konzekvence.
Fanehowler is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:06.