Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dječje zdravlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2008., 11:34   #41
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
wed, kod koje tete idete?
mi smo bili kod dr.Bubas.. navodno je mrak..
Rebro, doktorica Mrazovac
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 12:58   #42
Dioptrija i naočale kod beba

Nisam našla sličnu temu, a treba mi koji savjet.

Imam curicu od 9 mjeseci kojoj je ustanovljena dioptrija +4 i preporučeno je da nosi naočale. Dr. kaže da se vrijednosti do +2.5 kod tako male djece toleriraju, a više od toge treba korigirati.

Pitam se kako će ona nositi te naočale, beba je i ne možeš joj objasnit.
Ima li roditelja čija djeca nose naočale od tako rane dobi.
Please ljudi koji savjet.
Kako se s vremenom razvijala djetetova dioptrija? Je li se stabilizirala, poboljšala ili pogoršala?
Kako ste uopće završili na oftalmološkom pregledu?
Hvala.
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 13:06   #43
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Nisam našla sličnu temu, a treba mi koji savjet.

Imam curicu od 9 mjeseci kojoj je ustanovljena dioptrija +4 i preporučeno je da nosi naočale. Dr. kaže da se vrijednosti do +2.5 kod tako male djece toleriraju, a više od toge treba korigirati.

Pitam se kako će ona nositi te naočale, beba je i ne možeš joj objasnit.
Ima li roditelja čija djeca nose naočale od tako rane dobi.
Please ljudi koji savjet.
Kako se s vremenom razvijala djetetova dioptrija? Je li se stabilizirala, poboljšala ili pogoršala?
Kako ste uopće završili na oftalmološkom pregledu?
Hvala.
necu ti puno pomoc ali bar malo

mom malom je sa cca 9 mjeseci (a mozda i prije) bila dijagnosticirana dioptrija od -1.5 i jos toliki cilindar i receno nam je da moramo na kontrole svakih cca 3 mjesec i tako smo i isli i sad imamo zadnju kada ce navrsit 2 godine, no uglavnom nam je receno da se djeci do 2 godine jako mjenja dioptrija tj. smanjuje i da se djeci manjoj od 2 godine uopce ne daju naocale jer su jos premala

A na pregledu smo zavrsili jer je mali neurorizican pa po difoltu treba okulisti i malo duze mu je bjezalo jedno okeco sto se tolerira do godinu dana ali smo ipak htjeli sve provjeriti i prije........ no uglavnom prema sadasnjem nalazu vise nema cilindara i dioptrija mu je pala na cca 0.25 sto je normalno
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 16:08   #44
I mi smo zbog neurorizičnosti bili na pregledu.
Mislila sam da će to biti samo formalnost, a ono na kraju ispala dijagnoza.
Još mi je rečeno da je bolje ako je dioptrija + jer su onda izgledi za poboljšanje veći.
Drago mi je da je tvoj mališa OK, a mi idemo po još koje mišljenje.
Dosadašnje "neurorizično" iskustvo pokazalo mi je kako se dijagnoze razlikuju od doktora do doktora.
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2009., 18:39   #45
Ni ja nemam konkretan odgovor na tvoje pitanje, ali vezano uz to što te brine kako će tako mala beba nosit naočale, vjerujem da će te iznenadit kako lako će se priviknuti. Moja je sa 1.5 god slomila ruku i ja sam mislila da nema šanse da ona nosi gips, poludit ćemo i mi i ona. Međutim, dijete je to prihvatilo kao najnormalniju stvar, nismo joj čak ništa morali ni objašnjavati. Nismo mogli vjerovat.
Hoću ti reći da se često unaprijed brinemo (ja pogotovo).
Što se tiče naočala, pretpostavljam da za bebe rade nekakve fleksibilne.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 06:39   #46
Hvala Wedding i Enid.
Vidim da nema puno roditelja sa sličnim iskustvima, a nama su naočale propisane ko od šale.
Nikad nisam vidjela bebu s naočalima.
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 09:38   #47
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Hvala Wedding i Enid.
Vidim da nema puno roditelja sa sličnim iskustvima, a nama su naočale propisane ko od šale.
Nikad nisam vidjela bebu s naočalima.
joj pa to mi je cudn, pa kako ce ebba od niti godinu dana nosit naocale...joj da stavrno odi po jos misljenja jer to je i najbolje za tebe i djete
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 11:36   #48
od mog kolege sa posla malena 12 mjeseci već nekih mjesec dva nosi naočale...u početku ih je htjela skidat pa je nosila povremeno...kad bi joj dosadiel skinuli bi joj...kad smomi bili na roćkasu nosila ih je stalno i nije skidala..djeca se naviknu
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:34   #49
Evo nas upravo s kontrole- 9 mjeseci.

Pedica sumnja na strabizam jer mu jedno oko malo bježi ali kaže da ne mora biti.

Zakazala sam pregled na Sv.Duhu jer su tamo kao najbolji u 5 mjesecu!

Sad razmišljam da li ćemo ipak privatno ili ostajemo pri ovom datumu.

Ima neko iskustva sa strabizmom u ovoj dobi?
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 12:37   #50
Quote:
morfin@ kaže: Pogledaj post
Evo nas upravo s kontrole- 9 mjeseci.

Pedica sumnja na strabizam jer mu jedno oko malo bježi ali kaže da ne mora biti.

Zakazala sam pregled na Sv.Duhu jer su tamo kao najbolji u 5 mjesecu!

Sad razmišljam da li ćemo ipak privatno ili ostajemo pri ovom datumu.

Ima neko iskustva sa strabizmom u ovoj dobi?
nama se sumljalo na strabizam koji je bio i potvrdjen ali mi je receno da cekamo do godine dana tako je i bilo i sve super, okeco vise nije bjezalo..strabizam se cesto javlja kod dioptrije sto je bio i slucaj kod nas, eto dioptriaj nestala, nestao i strabizam

Mi smo isli na Rebro jer su nam tamo svi preporucili i receno nam je da su tamo najbolji djecji okulisti a cekali smo cca 2-3 tjedna da dodjemo na red sto je super, cak nas je i sestra pitala kojem doktrou zelimo ali posto nisam imala pojma ni za koga bilo mi je svejedno i pripali smo dr. Mrazovac koja je divna, topla i strpljiva
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 19:24   #51
Mi smo otišli prvi puta na kontrolu kod okuliste sa 10 mj.jer Mia ima DS(često imaju problema sa vidom) i dr. je gledala samo fundus,ja se inače ništa nekužim u te pretrage okica pa nisam ništa ni pitala.Kontrole su bile svakih 6 mj. tako da je sa 2 godine gledala i dioptriju(vid) i nakon ukapavanja onih kapljica što šire zjenice ušli smo u tamnu sobu gdje joj je prinosila na svako oko neko stakalce i gledala sa lampom i ustanovila da Mia ima dioptriju +4.5 na oba oka,prepisala nam je naočalice i naravno nema te sile i lijepe riječi da ih ona prihvati nositi.Mia sada ima 3 god. i 1 mj. i još uvijek neprihvaća naočale.Dr. ju odbija pregledati jer nenosi naočale i sad smo u dilemi gdje ju odvesti na kompletnu oftamološku obradu jer ima smetnji(malo škilji) i jako je osjetljiva na svjetlo,često joj se crvene oči,savjeti su dobro došli,privatno ili koju bolnicu,koji doktor...

Inače manja djeca,bebe lakše prihvate naočalice nego starija djeca.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2009., 21:14   #52
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Hvala Wedding i Enid.
Vidim da nema puno roditelja sa sličnim iskustvima, a nama su naočale propisane ko od šale.
Nikad nisam vidjela bebu s naočalima.
He,he a šta na ovo reči ni ja nisam vidjela bebu sa naočalama sve dok se moja Ivona nije rodila.Naime ona je počela naočale nositi sa 6 mjeseci i to jako veliku dioptriju +11 na oba oka.Zamislite si samo tako malenu bebicu sa naočalama i još tolika dioptrija!Našli smo najmanje koje se mogu kupiti i stakla naručivali iz Austrije da budu što tanja i lakša.Napočetku je dosta protestirala ali ih je ipak prihvatila.Sada moja Ivona ima 6 godina i naočale su dio nje,dioptrija se dosta smanjila sada je +6 ali ima cilindre.Samo treba biti uporan sa navikavanjem na naočale i može se!!!
__________________
~fotke
Ivons@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 17:43   #53
Moja beba ima 2 mjeseca i strabizam.Mislim da se to od rođenja dosta popravilo al mi je pedijatrica za svaki slučaj dala uputnicu za rebro ili klaićevu.Mene sad zanima kako se naručit na rebro (imaš možda broj?) i koliko traje pregled?Šta se radi kod tako male bebe?Nadam se da nema onog kapanja jer sam negdje pročitala da to onda traje po tri-četri sata?Jel se dugo čeka čak i ako si naručen?
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2009., 23:23   #54
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Moja beba ima 2 mjeseca i strabizam.Mislim da se to od rođenja dosta popravilo al mi je pedijatrica za svaki slučaj dala uputnicu za rebro ili klaićevu.Mene sad zanima kako se naručit na rebro (imaš možda broj?) i koliko traje pregled?Šta se radi kod tako male bebe?Nadam se da nema onog kapanja jer sam negdje pročitala da to onda traje po tri-četri sata?Jel se dugo čeka čak i ako si naručen?
Rebro - ambulanta za strabizam 2388-422 (ili 2388-604 ovo je broj od dr. Mrazovac kod koje mi idemo i zena je super)

Sumljam da ce kapat oko tako malom djetetu jer je beba od 2 mjeseca premala i iskreno nije mi jasno cemu na pregled tako rano kada se strabizam cesto ispravlja sam do godine dana a kod djece koja imaju samo 2-3 mjeseca je jos uvijek cesto prisutan
No dobro, gleda se fundus - to gleda sa lampom koju prisloni na oko, a kada kapaju oci onda preko lece gleda dioptriju i eventualne cilindre.....kada te naruce u pravilu se pridrzavaju i sventualno pricekas cca pola sata a ako imas kapanja onda primaju odmah i nakapaju prvu turu, zatim je za cca 20-30 minuta druga tura kapanja i za jos toliko treca....mi recimo nikada nismo bili duze od 1.5 sat
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 08:29   #55
čuj taj drugi br kod dr mrazovac je broj na koji se naručuje? ja nemam sreće sa rebrom nikako nikog na toj oftalmologiji dobiti
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 09:17   #56
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
čuj taj drugi br kod dr mrazovac je broj na koji se naručuje? ja nemam sreće sa rebrom nikako nikog na toj oftalmologiji dobiti
ak se dobro sjecam da to je direktno njen broj ili broj od njene sestre......... znas sta, budem ti danas popodne pogledala nas zadnji nalaz da mozda nebi bilo neke promjene broja telefona ijako me nista ne cudi jer su oni sve te centrale mjenjali

BTW: joj a kaj oni nemaju sad ono neko centralno narucivanje, vidi ovo http://www.kbc-zagreb.hr/centralno_n...nje_pacijenata
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 11:18   #57
Ajme stvarno blamaža-ja sad zvala ambulantu za strabizam i rekla situaciju da beba ima dva mjeseca i veli mi neka baš ljubazna ženska -ajoj to vam se ne radi kod tako malog djeteta, nek nazovem dr Mrazovac za pola sata da mi sve objasni...
Pa ja sam si isto mislila da je to prerano i da se to ispravlja samo, a nisam ni čula da tako male bebe idu oftalmologu, al nemam pojma zašto nam je pedijatrica već dala uputnicu.Valjda nešto u smislu da kad dođe na red će več imat tri mjeseca..Al i to je kvragu prerano..
A ne znam, zvat ću sad da vidimo šta će dr reći...
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 11:21   #58
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Ajme stvarno blamaža-ja sad zvala ambulantu za strabizam i rekla situaciju da beba ima dva mjeseca i veli mi neka baš ljubazna ženska -ajoj to vam se ne radi kod tako malog djeteta, nek nazovem dr Mrazovac za pola sata da mi sve objasni...
Pa ja sam si isto mislila da je to prerano i da se to ispravlja samo, a nisam ni čula da tako male bebe idu oftalmologu, al nemam pojma zašto nam je pedijatrica već dala uputnicu.Valjda nešto u smislu da kad dođe na red će več imat tri mjeseca..Al i to je kvragu prerano..
A ne znam, zvat ću sad da vidimo šta će dr reći...
ma nije blamaza, pa nisi ti doktor...ajde javi da cujemo sta ce Mrazovac reci
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:03   #59
Evo sad zvala-dr Mrazovac pitala koliko je beba stara i tko je primijetio strabizam i gdje stanujemo i onda nas upisala već za 16-og.Nije ništ rekla da ne treba.Pa valjda će ju samo pogledat, kaj ja znam.Ma super da se tak brzo dođe na red, ustvari rekla je da je sve puno do jeseni al nas je ubacila...Sad još moram nazvat drugi broj za podatke djeteta i sve...Baš zvuči ugodno žena
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2009., 12:17   #60
a ja nikak da naručim dijete. nego fida na koji br zoveš za podatke?
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:22.