Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2010., 02:03   #261
Quote:
Jira kaže: Pogledaj post
Uvreda je linija lakšeg otpora u obrani svoga ega, tj. svoga Ja. Neću se raspravljat.

Mislim da svi nevjernici na ovom dijelu foruma podsvijesno traže Boga nadajući se nekim jakim argumentima koji bi ih mogli potaći na vjeru, što je ipak korak prema Bogu. Pročitaj nešto iz Biblije i shvati što si pročitao prije nego dođeš napadati knjigu i vjernike.

Bog ne postoji zbog tebe, ti postojiš zbog Boga.
To o sebi pričaš??
Ono kad si Nermut ograničinenom nazvao??
Dobro je da si shvatio konačno.
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 02:20   #262
Ne pričam o sebi nego o Bogu, ti me ne zanimaš.
Jira is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2010., 08:22   #263
Quote:
Jira kaže: Pogledaj post
Mislim da svi nevjernici na ovom dijelu foruma podsvijesno traže Boga nadajući se nekim jakim argumentima koji bi ih mogli potaći na vjeru
Čovjeku je "urođeno" da traži boga, da zaskoči ženku kad je vidi, da ubije konkurenciju, da se razmnožava konstantno. Stoljeća razvoja odnosa u društvu i nekih obrazaca ponašanja te moralnih normi je dovelo do toga da se danas odupiremo kojekakvim nagonima i instinktima, neki jednostavno još nisu "zreli" za takve korake pa žive u iluziji i neznanju.

Uvjeravam te da ja nisam među njima, moji "jaki argumenti" su svi na strani razuma, povijesti i dokaza, tvoj bog nažalost do danas nije pružio niti približno "jak" dokaza da bi ja osobno u njega povjerovao.


Quote:
Pročitaj nešto iz Biblije i shvati što si pročitao prije nego dođeš napadati knjigu i vjernike.
Ti očito nisi svjestan da većina ateista, agnostika i skeptioka općenito poznaje "svete knjige" bolje od većine vjernika zašto misliš da su prestali biti vjernici...
Quote:
Bog ne postoji zbog tebe, ti postojiš zbog Boga.
Hahaha, bog (Zaue, Jahve, Tor, Alah, Ra...) postoji jedino i isključivo u nečijim glavama, jebiga neke evolucijske ostatke nikako da prebrodimo kao vrsta.
__________________
Jedna za božić, prigodna.
MioM300 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:30.