Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2010., 19:36   #21
Quote:
Kelly17 kaže: Pogledaj post
vrijeme Isusovog dolaska se približava,znakovi koje je Isus rekao očituju se stalno samo je pitanje vremena kad će se to zbiti.
Ovo već pričate otkad je navodno uskrsnuo.
Slade is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 19:48   #22
Quote:
Slade kaže: Pogledaj post
Ovo već pričate otkad je navodno uskrsnuo.
Sve je u najvećoj priči ikad prodanoj - navodno.
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 19:57   #23
Quote:
Slade kaže: Pogledaj post
Ovo već pričate otkad je navodno uskrsnuo.
Mi znamo da će doći ,Njegov dolazak očekuje se od uskrsnuća ,da ...
Kad će doći niko ne zna ,ali znamo da moramo biti spremni za Njegov dolazak ...
Kršćani znaju što znači "biti spreman "
Ako uskoro i ne dođe onda svejedno kad tad mi idemo Njemu ,i taj čas ,kad napustimo ovaj svijet naći ćemo se pred licem Njegovim ....
To je naša vjera i to je istina
Shvatiti to sada i ovdje vrlo je bitno ....
Hoću li tada imati što za reći
Hoću li se postidjeti svojih djela
Ono čemu se radujem je da ću ga ipak sresti
Kralja nad Kraljevima
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 21:28   #24
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Čim pronađem ...
ZNači nije u Danijelovoj knjizi taj citat??
Što si ga postavio onda kao da ima veze s drugim prognanstvom??

Ne shvaćam???
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:31   #25
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
ZNači nije u Danijelovoj knjizi taj citat??
Što si ga postavio onda kao da ima veze s drugim prognanstvom??

Ne shvaćam???
Izaija 11,11

U onaj dan: JAHVE ĆE DRUGI PUT RUKU PRUŽITI DA OTKUPI OSTATAK SVOG NARODA, one što osttanu iz Asira i iz Egipta, iz Patrosa, Kuša i Elama, iz Šineara, Hamata i morskih otoka. Podignut će stijeg narodima, sabrat će Izraelu prognanike i skupiti Judi raspršene sa sva četiri kraja zemlje. Ljubomor će nestat Efrajimov.... Filistejcima na zapadu za vrat će sjesti, zajedno će plijeniti sinove Istoka; ruku će svoju pružiti na Edom i Moab, bit će im pokorni sinovi Amonovi....
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:42   #26
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Izaija 11,11

U onaj dan: JAHVE ĆE DRUGI PUT RUKU PRUŽITI DA OTKUPI OSTATAK SVOG NARODA, one što osttanu iz Asira i iz Egipta, iz Patrosa, Kuša i Elama, iz Šineara, Hamata i morskih otoka. Podignut će stijeg narodima, sabrat će Izraelu prognanike i skupiti Judi raspršene sa sva četiri kraja zemlje. Ljubomor će nestat Efrajimov.... Filistejcima na zapadu za vrat će sjesti, zajedno će plijeniti sinove Istoka; ruku će svoju pružiti na Edom i Moab, bit će im pokorni sinovi Amonovi....
I??


Kakve to veze ima s onim citatom iz Danijela gl 12 što si naveo i one dane što se spominju??

Ne shvaćam.

Koje povezice imaju??
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 23:09   #27
Drugi Kristov dolazak je Njegov dolazak u tvoje srce i to se može dogodit vec ovaj trenutak.
krajnc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 23:12   #28
Quote:
krajnc kaže: Pogledaj post
Ponovni Kristov dolazak je Njegov dolazak u tvoje srce i to se može dogodit vec ovaj trenutak.
Misliš nakon ovoga tvog posta??
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 23:19   #29
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
I??


Kakve to veze ima s onim citatom iz Danijela gl 12 što si naveo i one dane što se spominju??

Ne shvaćam.

Koje povezice imaju??
Kraj rasula snage svetog naroda - neki tumače kao povratak iz progonstva, a i pojedine židovske grupe smatraju da je obnova države Izrael najava dolaska Mesije. Ima još nekih dijelova naravno SZ na koji se pozivaju. Ne znam sad kojih.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 23:24   #30
Quote:
zorobabel kaže: Pogledaj post
Kraj rasula snage svetog naroda - neki tumače kao povratak iz progonstva, a i pojedine židovske grupe smatraju da je obnova države Izrael najava dolaska Mesije. Ima još nekih dijelova naravno SZ na koji se pozivaju. Ne znam sad kojih.
Zorobabel hvala na trudu.

No nije baš uvjerljivo,no tko na kraju krajeva zna sve to povezati.
A i neće nam život se ni promjeniti ako to povežemo sve ..
Osim malo što moždane treniramo...

Živ mi bio!!
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 09:35   #31
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Zorobabel hvala na trudu.

No nije baš uvjerljivo,no tko na kraju krajeva zna sve to povezati.
A i neće nam život se ni promjeniti ako to povežemo sve ..
Osim malo što moždane treniramo...

Živ mi bio!!
Meni personalno taj detalj oko znakova koji najavljuju drugi dolazak nije nešto presudan u mojoj vjeri i životu, ali vjerujem da će se dogoditi.

A ja bi radije, ako može, da živim u obilju i miru 100 godina, a isto želim i tebi.
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 11:57   #32
Quote:
ursamajor kaže: Pogledaj post
..
Da li je Logos = Krist?
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 12:42   #33
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Da li je Logos = Krist?
da, a justin još priča i o jošui tj. u prijevodu jahvinom spasenju.

logos=krist=jošua(jahvino spasenje) i prije nego što abraham posta i djevica zače jošuu iz nazareta, ali kada u igru uđe i inkarnacija onda će npr. neki smatrat u skladu sa židovskom tradicijom da je mesija(na grčkom također krist) običan čovjek kojeg božji duh tj. krist samo nadahnjuje(zaposjeda) u jednom trenutku.

tu nam onda osim pojma mesije(krista) u igru ulaze i apokaliptične ideje o sinu čovječjem koji dolazi na oblacima i utjelovljenoj mudrosti iz starog zavjeta i apokrifa poput enokove knjige, pa će neki smatrat da je krist taj sin čovječji koji dolazi s oblaka ali nije utjelovljen u mesu već je poput anđela, doduše najvišeg, pa im krist onda nije logos tj. bog već najviše stvorenje.

takav nekakav anđel tj. sin čovječji im se još nedavno po deuterokanonu(makabejcima I II III) spuštao sa oblaka i čudesno tamanio grke u bitkama makabejaca koji su onda postali židovski kraljevi, pa su mnogi židovi očekivali da im taj sin čovječji opet siđe i čudesno ih riješi rimljana i idumejaca heroda i ekipe.

pa ćemo uskoro vidjet, dal će nam se to spustit sin čovječji kao arkanđeo, utjelovljeni logos ili samo kao čovjek koji je trenutno negdje na drugim-trećim nebesima kako ga je vidio zadnji poslanik(pbuh) ili će nam ipak krišnino spasenje(kalki na bijelom konju) doć prvi ?

Zadnje uređivanje ursamajor : 30.09.2010. at 13:56.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 03:34   #34
taj teofil baš ima onu tvrdu sterilnu logiku ala jehovini svjedoci, mora da je nekom bilo zabavno snjim
kor-im is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 14:36   #35
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Kao što i naslov teme govori volio bih da malo prokomentiramo o tom budućem događaju!
Kakva su pojašnjenja, objašnjenja...šta će se desiti, šta su predkazali proroci...?
Kristov drugi dolazak u nebeskoj slavi neće biti za spašene, već za one koji za života nisu obraćeni!

Što se tiće iskonskog/duhovnog dolaska, taj dolazak je već bio i On je sada tu!

Pravedno je što je taj dolazak nevidljiv i ne spoznatljiv svijetu a spoznatljiv čistome srcu.

Obraćeni više nemaju što čekat, oni samo trebaju slijedit Krista koji je u njima.
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 17:27   #36
Quote:
Bodjan kaže: Pogledaj post
Da li je Logos = Krist?
Krist(pomazanik) je samo ovozemaljska titula koju su imali i Kir,Saul,David u bibliji.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 14:45   #37
Quote:
Dolina mahuna kaže: Pogledaj post
Kao što i naslov teme govori volio bih da malo prokomentiramo o tom budućem događaju!
Kakva su pojašnjenja, objašnjenja...šta će se desiti, šta su predkazali proroci...?
Neka se uključe osobe svih vjerskih zajednica i dajte svoj komentar kako VI na to gledate!
Eto toliko...
on se već dogodio za vrijeme opsade jeruzalema.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 18:02   #38
Quote:
J-C kaže: Pogledaj post
on se već dogodio za vrijeme opsade jeruzalema.
Na koju opsadu Jeruzalema misliš?
zorobabel is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 19:42   #39
Quote:
J-C kaže: Pogledaj post
on se već dogodio za vrijeme opsade jeruzalema.
Upravo to.
I inkarnacija u Apolosu Nazerenu.

No to što ti pišeš je nažalost od brata Vase a ne od tebe.

Ti da to shvatiš trebaš da izučavaš puno toga a ne slijepo da prihvataš stvari iako ovaj put nisi fulao s time.
No nema vrijednosti na takav način...
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2021., 06:39   #40
Eto nas ?
Žig zvijeri, prema bibliji, oznaka je sotone bez koje se neće moći kupovati ni prodavati. Opisana su kao teška vremena, završna, završno poglavlje.

Za one koji ne odbacuju snove kojima nam se daje osobno upozorenje, i imaju već osobna iskustva sa nečime takvim. Može se naći na youtube, tko razumije engleski, upišite u njegovu tražilicu: ''dream mark of the beast''

Scrollajte dole i vidjet ćete kolika nepregledna masa takvih upozorenja preko sna.
Mnogi su i prije pandemije tako predvidjeli puno tog kaosa danas, prilično precizno, puno detalja, baš me iznenadilo, a i još puno gore što nam tek slijedi u nastavku ovoga što je počelo

Evo par videa, ali sami ih kroz search na youtube možete naći još stotine:
https://www.youtube.com/watch?v=FOWG...ytoOij&index=1
https://www.youtube.com/watch?v=bvHA...jIREfx-cR92lhU
__________________
Gdje smo na vremenskoj crti: https://www.youtube.com/watch?v=B-PXZz0ArXQ
2016. San kraja svijeta, inekcija: https://www.youtube.com/watch?v=FOWGrt-8vzg
Iskustvo blisko smrti: https://www.youtube.com/watch?v=Tv97jdoQKZ0
sanzibar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.