Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2010., 20:21   #101
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
Ma nemoj?
Sada cemo izmisliti unutarnjeg i vanjskog neprijatelja katolicanstva i falsificirati povijest?
Cak je i vodja njemackog rajha u II sv. ratu koristio spise crkvene inkvizicije kako bi efikasnije kinjio i mucio politicke i druge zarobljenike, ako nisi znao.

A da ne spominjemo pape koje su stalno pravile djecu, bavile se politikom visenego vjerom i koje su stalno bile upletene u kriminal i ubojstva.
Moze ih se nabrojati jedno 13 koliko sam uspjela pronaci da ih je katolicantsvu najbolje zaboraviti kao da nisu postojali.

I inace je, je li Basta, najbolje zaboraviti lose stvari. Pa kad se zaborave lose stvari, sto ti onda osta i da li je to, onda, ono sto je masa prihvatila i u cije ime se krstavaju djeca koja su tek progledala.
Kada god se traze greske u drugim religijama, trebalo bi prvo pocistiti svoje dvoriste.
Za mene ne postoji ispravna religija dok god on nije = vjera.
demanti koji to nije...

što misliš odakle sve te priče u koje vjeruješ nego od "prijatelja" katoličanstva koji su stoljećima bacali ljagu... ne shvati me krivo da tvrdim da je sve bilo bajno i krasno, ali sasvim zasigurno nije bilo kako kažu neprijatelji katoličanstva...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 20:22   #102
Quote:
Slizim kaže: Pogledaj post
hogare23, smijesno je, ali evo jedne male pricice o duplom krscanstvu i duplom islamu
kada je moj sin bio zlocest i nije slusao, moja svekrva bi svima rekla tada da je nalik na mene i moju rodbinu, kada je mali bio dobar i slusao je, onda bi rekla da je isti caca (njen sin) i da je na njih.
Interesantno je kako se pripadnost nekih religija mijenja kada se analiziraju ucinci i djela tih religija. Cas nam je dite a cas nahoce.
ja uvijek govorim o službenoj religiji koju vode klerikalci ,poštujem iskrene vjernike kojima je njihova vjera svetinja u izvornom neiskvarenom smislu,onaj post gore kao da si prepisala od mene ili ja od tebe svejedno
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 13:21   #103
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
demanti koji to nije...

što misliš odakle sve te priče u koje vjeruješ nego od "prijatelja" katoličanstva koji su stoljećima bacali ljagu... ne shvati me krivo da tvrdim da je sve bilo bajno i krasno, ali sasvim zasigurno nije bilo kako kažu neprijatelji katoličanstva...
Ne radi se samo o katolicanstvu. Radi se o krscanstvu koje se na mnogim prostorima vrlo ruzno sirilo. Ne radi se o ranom krscanstvu zbog cijeg su prihvatanja ljudi svjesno isli u rizik i trpili jer su vjerovali i jer su kako su vjerovali tako i zivjeli.
Radi se o izvitoperenom krscanstvu koje se svezalo sa plemstvom, vodjama tadasnjih drzava, krscanstvu koje se prestalo oslanjati na Bibliju i pocelo praviti neka SVOJA crkvena pravila koja su oprecna BIbliji.
Na zalost, kazem, i to veliku zalost.

Sto se tice neprijatelja katolicansva ili neceg slicnog, nema potrebe za neprijateljima, ono samo, kao i drugi razliiti dijelovi koji potjecu od krscanstva stoje na vrlosumnjizim postulatima, ljudi koji koriste njihove sakramente makar bili i krem naseg i drugih drustava koriste prihode koje nisu zaradili da od cukundjeda pa do danas niko od njih nije ni jeo ni pio ni oblacio se ni skolovao vec samo stedio i ulagao - pa ne bi mogli imati toliko.
Toliko o pripadnicima odredjenih religija. Tako vam je isto i sa prtestantima i sa pravoslavcima iz raznih drzava i sa nekim frakcijama istih religija.
Onaj mali procenat postenih krscana je pripadnik religije po inerciji i uopce ne razmislja sto to znaci niti je ikad razmisljao. U njihovom malom svijetu religija im je opijum i pomaze im da ne razmisljaju da su samo posluga onima koje je dobar zivot i raj snasao za zivota zemaljskog.
Slizim is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 14:58   #104
Quote:
hogar23 kaže: Pogledaj post
neznam ja što je tebi pravo,ja govorim o krščanstvu kojem je papa šef
To nije kršćanstvo, oni su jedna političko-religijska organizacija (firma) koja ima svoje sljedbenike ili kupce njihove robe.
J-C is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 15:13   #105
Quote:
J-C kaže: Pogledaj post
To nije kršćanstvo, oni su jedna političko-religijska organizacija (firma) koja ima svoje sljedbenike ili kupce njihove robe.
Kakvo je to kršćanstvo bez političko religiozne organizacije koja ima svoje sljedbenike???

Misliš konzumirati samo ono što ti se svidi iz njenog djelokruga a ostalo ne???
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 20:54   #106
Kad bi se iz biblije izbacilo 4/5 gluposti dobila bi se sasvim pristojna knjižica ,jednima vodič kroz vjeru ,drugima putokaz kroz život
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 10:45   #107
Quote:
hogar23 kaže: Pogledaj post
Kad bi se iz biblije izbacilo 4/5 gluposti dobila bi se sasvim pristojna knjižica ,jednima vodič kroz vjeru ,drugima putokaz kroz život
Kad bi se iz Biblije izbacile nadnaravne blonje i argumenti tipa to je tako zato jer je meni bog tako rekao dobili bi ono što ona i jeste: povijest Židova.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 10:56   #108
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Kad bi se iz Biblije izbacile nadnaravne blonje i argumenti tipa to je tako zato jer je meni bog tako rekao dobili bi ono što ona i jeste: povijest Židova.
Da, SZ je po nekima rad židovske mašte a NZ istina... kakva se preobrazba tu sama dogodila
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 11:53   #109
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Kad bi se iz Biblije izbacile nadnaravne blonje i argumenti tipa to je tako zato jer je meni bog tako rekao dobili bi ono što ona i jeste: povijest Židova.
a koliko imaš stranica gdje bog ili neko njegovo potkrkalo nešto ne kvoca ili nema veze sa nekim božjim mudrim savjetom ili prijetnjom tipa da te nebi mali medo
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 12:43   #110
Quote:
hogar23 kaže: Pogledaj post
a koliko imaš stranica gdje bog ili neko njegovo potkrkalo nešto ne kvoca ili nema veze sa nekim božjim mudrim savjetom ili prijetnjom tipa da te nebi mali medo
Evo, recimo, osvajanje obećane zemlje Kanaana. Mojsije je poveo Židove u pustinju, naoružao ih u ljevaonicama bakra na Sinaju, drži ih u oazi, uvodi obavezno služenje vojnog roka (umjesto plaćenika kao do tada) i čeka da im broj poraste. Trenira vojsku na egipatski način. Sve jako lako shvatljivo bez upletanja više sile. Čovjek je bio profesionalni vojnih, i to viši čin u egipatskoj vojsci, i znao je kako se to radi. Da bi sačuvao moral i izbjegao pobune zbog stege, poziva se na vrhovni autoritet: bog mi je dao deset zapovjedi, levitske zakone, blabla. U biti, drevni ekvivalent modernom strijeljanju dezertera, špijuna i defetista, samo što se to danas radi u ime države a ne boga (u stvari, neki i u ime boga). Sam napad na Kanaan izveden je po svim parvilima vojne struke taktikom spaljene zemlje, daleko prije Kutuzova. Mojsije zna za PTSP pa svoje koljače koje je motivirao božjom voljom (četnici su u tu svrhu koristili lubanjcu malog Ilijice i mošnje kneza Laze) prisiljava da ostanu određeni broj dana van logora da se "očiste" (određeni oblik psihoterapije), opet po božjoj volji. Kad se makne bog ostaje vrlo jasna i tvrda priča o osvajanju.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 14:35   #111
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Evo, recimo, osvajanje obećane zemlje Kanaana. Mojsije je poveo Židove u pustinju, naoružao ih u ljevaonicama bakra na Sinaju, drži ih u oazi, uvodi obavezno služenje vojnog roka (umjesto plaćenika kao do tada) i čeka da im broj poraste. Trenira vojsku na egipatski način. Sve jako lako shvatljivo bez upletanja više sile. Čovjek je bio profesionalni vojnih, i to viši čin u egipatskoj vojsci, i znao je kako se to radi. Da bi sačuvao moral i izbjegao pobune zbog stege, poziva se na vrhovni autoritet: bog mi je dao deset zapovjedi, levitske zakone, blabla. U biti, drevni ekvivalent modernom strijeljanju dezertera, špijuna i defetista, samo što se to danas radi u ime države a ne boga (u stvari, neki i u ime boga). Sam napad na Kanaan izveden je po svim parvilima vojne struke taktikom spaljene zemlje, daleko prije Kutuzova. Mojsije zna za PTSP pa svoje koljače koje je motivirao božjom voljom (četnici su u tu svrhu koristili lubanjcu malog Ilijice i mošnje kneza Laze) prisiljava da ostanu određeni broj dana van logora da se "očiste" (određeni oblik psihoterapije), opet po božjoj volji. Kad se makne bog ostaje vrlo jasna i tvrda priča o osvajanju.
da moglo bi proči iako jahve uvjek baulja u blizini i prisvaja si zasluge jer iz tekstova uvijek proizlazi da si židovi nebi ni guzicu obrisali bez konzultacije sa svevišnjim
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 15:29   #112
Zato što pobjednici pišu povijest.

Neće kršćanstvo ili islam pisati i propovjedati da je im je religija širena nasiljem. Zašto bi sami sebi uskakali u usta.

Ako želiš da saznaš te stvari, moraš izaći iz okrilja religije i svojom glavom početi razmišljati. Za mnoge je to težak proces.
__________________
Explore Everything. Stop at Nothing.
sunwatcher is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 20:44   #113
Quote:
hogar23 kaže: Pogledaj post
da moglo bi proči iako jahve uvjek baulja u blizini i prisvaja si zasluge jer iz tekstova uvijek proizlazi da si židovi nebi ni guzicu obrisali bez konzultacije sa svevišnjim
Ne baulja već svaki onaj koji hoće nešto postići tvrdi da za to ima dopuštenje najvišeg autoriteta. Pa ti sad idi protiv njega ako si muško. Tko prvi jhvi, njegov jhva.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 21:05   #114
Quote:
mukotrpak kaže: Pogledaj post
Ne baulja već svaki onaj koji hoće nešto postići tvrdi da za to ima dopuštenje najvišeg autoriteta. Pa ti sad idi protiv njega ako si muško. Tko prvi jhvi, njegov jhva.
Šodra im po mozgu ,što češ više ,stvarnost je ono što mozak prihvača,znači baulja
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 21:19   #115
Quote:
hogar23 kaže: Pogledaj post
Šodra im po mozgu ,što češ više ,stvarnost je ono što mozak prihvača,znači baulja
Baulja kad to misliš zaistač. Oni su ga uglavnom potezali kao toljagu za utjerat svoje interese. Počesto su ga rabili i za opravdavanje vlastitih pušiona.
__________________
Ja imam onu pravu, nepatvorenu školu, školu života(Mica T.)
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 23:01   #116
Quote:
Basta kaže: Pogledaj post
u čemu se razlikuje radikalni islam od običnog islama? oružano širenje kršćanstva se prvi put dogodilo 8 stoljeća nakon postanka, a oružano širenje islama je provodio sam njegov osnivač, a godinu nakon njegove smrti su provalili i srušili dva velika carstva... je li to radikalni islam ili obični islam?
zato se danas kršćanstvo širi oružanim putem a islam miroljubivo i dobrovoljno
Tavus-baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 09:22   #117
Quote:
Tavus-baba kaže: Pogledaj post
zato se danas kršćanstvo širi oružanim putem a islam miroljubivo i dobrovoljno
Je ,je živa istina, čuo sam, to je nedavno izjavio i jedan predsjednik,iranski ako se dobro sječam
hogar23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 09:32   #118
Quote:
Tavus-baba kaže: Pogledaj post
zato se danas kršćanstvo širi oružanim putem a islam miroljubivo i dobrovoljno
tko i gdje širi kršćanstvo oružanim putem? je, islam se širi miroljubivo, od indonezije preko sudana do nigerije...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:34.