Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Pogledaj rezultate ankete: Kome je u cilju započeti apokalipsu?
Anđelima 3 42.86%
Demonima 4 57.14%
Glasovatelji: 7. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 23:40   #1
Tko zapravo želi apokalipsu?

Ne znam da li gledate seriju Supernatural, ali bi ste trebali Što mislite, kome je zapravo u interesu započeti apokalipsu, sudnji dan? Anđelima ili demonima?
Odgovor je zapravo anđelima. Demoni će učiniti zapravo sve da ne dođe do apokalipse, jer oni znaju da će u tom slučaju izgubiti. Anđeli na drugu stranu znaju da će u slučaju apokalipse doći do njihove konačne pobjede i raja na zemlji.
Slažete li se?
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 23:43   #2
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne znam da li gledate seriju Supernatural, ali bi ste trebali Što mislite, kome je zapravo u interesu započeti apokalipsu, sudnji dan? Anđelima ili demonima?
Odgovor je zapravo anđelima. Demoni će učiniti zapravo sve da ne dođe do apokalipse, jer oni znaju da će u tom slučaju izgubiti. Anđeli na drugu stranu znaju da će u slučaju apokalipse doći do njihove konačne pobjede i raja na zemlji.
Slažete li se?
Bolje se pitati kome je u interesu da ljudi razmišljaju o apokalipsi??
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 23:43   #3
Demonima. Oni su zločesti pa je zato žele započeti, ali su glupi pa ne znaju da će izgubiti.
Articles of Faith is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 23:51   #4
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Bolje se pitati kome je u interesu da ljudi razmišljaju o apokalipsi??
Obično ljudima koje se želi manipulirati preko straha.
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 00:05   #5
žele i prvi i drugi... prvi žele da Božja slava i moć donesu konačno spasenje čovjeku i svom stvorenju, da "otru i zadnju suzu"... drugi žele kraj, žele svođenje računa da "optužitelj ljudi od samog početka" može stupiti pred Božje prijestolje i reći "evo tvojih brbljavih majmuna, krune tvog djela, izdali su te i odrekli se, sad slijede mene... "...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 01:18   #6
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne znam da li gledate seriju Supernatural, ali bi ste trebali Što mislite, kome je zapravo u interesu započeti apokalipsu, sudnji dan? Anđelima ili demonima?
Odgovor je zapravo anđelima. Demoni će učiniti zapravo sve da ne dođe do apokalipse, jer oni znaju da će u tom slučaju izgubiti. Anđeli na drugu stranu znaju da će u slučaju apokalipse doći do njihove konačne pobjede i raja na zemlji.
Slažete li se?
demoni je garant žele puno više jer ne mogu jadni više pošteno ni oplođivat zemljanke, svaki im antibiotik i cjepivo smeta, anđeli se više ne žele igrat žandara i lopova tj. ne gađaju ih zvjezdama padalicama a i gazda ih izgleda tjera da se prave kao da ne postoje.

Zadnje uređivanje ursamajor : 12.10.2010. at 01:27.
ursamajor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 02:15   #7
Ja najvise zelim apokalipsu...barem ce svi imati jednake sanse da gledaju spesl efekte u HD rezoluciji iz prvih redova...
__________________
Homo doctus in se semper divitias habet
Tu trembles, carcasse, mais tu tremblerais bien davantage si tu savais où je vais te mener

Κατὰ τὸν ἑαυτοῦ δᾲιμονα
Nietreink is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 08:18   #8
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne znam da li gledate seriju Supernatural, ali bi ste trebali Što mislite, kome je zapravo u interesu započeti apokalipsu, sudnji dan? Anđelima ili demonima?
Odgovor je zapravo anđelima. Demoni će učiniti zapravo sve da ne dođe do apokalipse, jer oni znaju da će u tom slučaju izgubiti. Anđeli na drugu stranu znaju da će u slučaju apokalipse doći do njihove konačne pobjede i raja na zemlji.
Slažete li se?
Jel to scenario za video igricu? Stavi koji screenshot...
Bodjan is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 16:23   #9
Apokalipsa će nam biti kada asteroid udari u Zemlju i satre nas. Za mnoge dijelove Zemlje će uskoro i biti apokalipsa, jer opet, nakon dugo vemena dolazi poravnanje nekih planeta u našem sustavu, a posljedićce će biti doslovno apokaliptične.

Za milijune ljudi širom ovog svijeta je apokalipsa svaki dan.
Apokalipse iz religijskih spisa su mačji kašalj i priče za laku noć.
Omaha is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 00:21   #10
Quote:
red_shrike kaže: Pogledaj post
Ne znam da li gledate seriju Supernatural, ali bi ste trebali Što mislite, kome je zapravo u interesu započeti apokalipsu, sudnji dan? Anđelima ili demonima?
Odgovor je zapravo anđelima. Demoni će učiniti zapravo sve da ne dođe do apokalipse, jer oni znaju da će u tom slučaju izgubiti. Anđeli na drugu stranu znaju da će u slučaju apokalipse doći do njihove konačne pobjede i raja na zemlji.
Slažete li se?
Obzirom da ne gledaju svi navedenu seriju...

Misliš li na apokalipsu u religijskom smislu(konačni obračun između dobra i zla),koju navode svete knjige više religija???
A osim toga Sudnji dan nije samo bitka između anđela i demona i čovječanstvo ima ulogu u istome,obzirom da se sudi i ljudima.

Ovako postavljeno ljudi kao da su nebitan faktor.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 14:10   #11
Ne znam. Ni jednima ni drugima?

Vjerojatno je najbolje ljude držati u strahu od apokalipse u nedogled. Da se stvarno i dogodi, dobili bi odgovore na brojna pitanja.
Akai is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 16:27   #12
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Obzirom da ne gledaju svi navedenu seriju...

Misliš li na apokalipsu u religijskom smislu(konačni obračun između dobra i zla),koju navode svete knjige više religija???
A osim toga Sudnji dan nije samo bitka između anđela i demona i čovječanstvo ima ulogu u istome,obzirom da se sudi i ljudima.

Ovako postavljeno ljudi kao da su nebitan faktor.
Upravo je riječ o kršćanskoj apokalipsi, konačni obračun između dobra i zla. U jednom trenutko se ispostavi da su to započeli anđeli a ne demoni, jer im je to bilo očito. Zašto i ne? Nakon obračuna brdo ljudi će umrijet, završiti u raju ili paklu i nakon toga slijedi vječni raj, savršenstvo. Iz toga ispada da njima jako paše da se apokalipsa dogodi, dok demonima ne baš nužno (iako su oni aktivno radili na tome da se desi u nadi da će pobijediti).

Osobno mi se čini upravo iz tog razloga ekstremno glupim da bi demoni ikada započeli apokalipsu kada bi znali što će se dogoditi. Mislim, ipak je riječ o entitetima koji mjere svoje godine u milijardama a ne desetljećima. Koja budala bi započela proces koja kao kraj ima njegovu vlastitu smrt?
Zapravo, u seriji se pojavljuje jedna zanimljiva misao, a ta je da sotoni baš i nije u cilju imati demone. Na kraj ukrajeva, on nije demon već anđeo. Ako ljude ne smatra previše vrijednima, što tek misli o demonima?!
__________________
Only those who attempt the absurd can achieve the impossible
red_shrike is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.