Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.08.2010., 16:16   #41
Zaboravih napisati, trudna sam 12 tjedana.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:45   #42
Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
Zaboravih napisati, trudna sam 12 tjedana.


A zašto nebi i dalje mirovala?
Žuri ti se raditi?
Pa to stigneš.....
Za bebu je najbolje mirovanje....


Ja sam u drugoj T mirovala doma od 26tj do 32tj, a od 33tj do poroda bila u bolnici na infuziji partusistena...

U ovoj T mirujem od 20tj, i pijem partusisten, spasmex i normabel...
S 30tj sam dobila injekcije dexametazona za bebina pluća i pojačana mi je dozatableta + duphaston......
Do 35tj strogo mirovanje doma, a onda najvjerojatnije hospitalizacija....

Nije lako uzdvoje male dječice, al moće se izgurat
DaisyLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:52   #43
Ja ne mirujem...pokušala ali ne ide.
Sa 32+ mi je rečeno da sam otvorena 1.5cm i da još strožije mirujem nego prije, a ja nisam mogla, radila sve i svašta i eto i 3tjedna kasnije još uvijek sam 2u1, bez ikakvih bolova, osijećam se 5put bolje nego kad sam na krevetu ležala
Još ću ja i prenjet i sa 42+0 ić na idukciju
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 17:19   #44
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
Ja ne mirujem...pokušala ali ne ide.
Sa 32+ mi je rečeno da sam otvorena 1.5cm i da još strožije mirujem nego prije, a ja nisam mogla, radila sve i svašta i eto i 3tjedna kasnije još uvijek sam 2u1, bez ikakvih bolova, osijećam se 5put bolje nego kad sam na krevetu ležala
Još ću ja i prenjet i sa 42+0 ić na idukciju


bit će da imaš sreće.....



A da se kojim slučajem stanje pogoršalo, mislim da nebi bila tako optimistična.....
DaisyLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 18:49   #45
Quote:
DaisyLoo kaže: Pogledaj post
A zašto nebi i dalje mirovala?
Žuri ti se raditi?
Pa to stigneš.....
Za bebu je najbolje mirovanje....


Ja sam u drugoj T mirovala doma od 26tj do 32tj, a od 33tj do poroda bila u bolnici na infuziji partusistena...

U ovoj T mirujem od 20tj, i pijem partusisten, spasmex i normabel...
S 30tj sam dobila injekcije dexametazona za bebina pluća i pojačana mi je dozatableta + duphaston......
Do 35tj strogo mirovanje doma, a onda najvjerojatnije hospitalizacija....

Nije lako uzdvoje male dječice, al moće se izgurat
Svaka čast.

Pa, iskreno, žuri mi se raditi, jer kad me jednom zamijene, mislim da me više neće ni uzimat natrag. Radim honorarno, sama si plaćam doprinose, zato sam i htjela raditi do kraja trudnoće da zadržim posao. Ovako me neće biti na poslu godinu i pol dana. Poslije, jako teško da će me uzeti natrag.

A i volim jako svoj posao i jako sam htjela raditi.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 19:39   #46
Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
Ćao! Evo mene s pregleda. Znači, pisala sam pred 5 tjedana da sam krvarila jako slabo i da sam poslana na mirovanje. Danas sam bila na pregledu, beba je super, mrda se, sve je uredno. I kad sam pitala dr.ako mogu sad ić radit, ona me pogleda i kaže: naravno da ne. Kod vas je dijagnoza prijeteći pobačaj i vi nastavljate s mirovanjem.

E sad, ja u šoku, nisam pitala šta to znači, dal ću morat mirovat do kraja ili je mislila samo do idućeg pregleda za 4 tjedna?!
Imate iskustva?
ja sam mirovala od 11 do negdje 22 tj,ista dijagnoza (zbog pematoma i placente praevie)
ali nakon toga su počeli problemi s tlakom pa sam ostala na komplikacijama...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 21:49   #47
Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
Svaka čast.

Pa, iskreno, žuri mi se raditi, jer kad me jednom zamijene, mislim da me više neće ni uzimat natrag. Radim honorarno, sama si plaćam doprinose, zato sam i htjela raditi do kraja trudnoće da zadržim posao. Ovako me neće biti na poslu godinu i pol dana. Poslije, jako teško da će me uzeti natrag.

A i volim jako svoj posao i jako sam htjela raditi.



Eh draga, onda neznam što reći,
I ja bih najrađe da mogu ili raditi ili zujit okolo s klincima (4g i 2,5g) al kad neide neide.....
Nebreš i ovce i novce, jel!

A možeš sad odležat do kraja, pa rodit i nakon 6mj na poso..
DaisyLoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 23:13   #48
Cure, oprostite što dolazim kao padobranac, ali htjela sam vam samo poželiti sreću i puuno volje da to ležanje prođe u najboljem redu i što prije. Znam da vam je teško, ali ja kao jedna od mnogih wannabijuša mislim da iz naše perspektive i ne izgleda tako loše i sigurna sam da bi nas jako puno potpisalo ležanje svih 9 mj. samo da napokon, ali napokon doživimo taj + na testu zato vas molim, gledajte na to s najpozitivnije moguće strane. Puuuuno vas i molim vas, pazite se oko kućnih poslova, a najopasniji i najkompliciraniji pokreti su oni s metlom, peglom i pranje stakala. suđe možete, veš možete (bez nošenja), a ostalo prepustite svojim najbližima

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~ za što ugodnijih i lakših 9 mjeseci i brze porode
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here, in my arms! Niksa <3
Nana_dbk is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 09:39   #49
Nana, hvala ti što si to napisala. Sram me sad šta mi je uopće palo na pamet buniti se šta moram mirovati. Treba da smo presretne sve mi cure koje smo blagoslovljene ovim predivnim stanjem. Jer ne mogu ni zamisliti kako je vama koje se trudite godinama. Daj Bože da i vi sve uskoro morate mirovati! (znate da ovo ima preneseno značenje)
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 09:42   #50
Iako, kada se beba rodi, bojim se da me čeka borba za posao. To je ono šta me najviše muči. Za bebu bi ležala 9 mjeseci. Ali, kad se beba rodi, život se nastavlja, nešto treba jesti, a bez posla bit će teško. Daj Bože da sve dobro ispadne.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 09:54   #51
Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
Svaka čast.

Pa, iskreno, žuri mi se raditi, jer kad me jednom zamijene, mislim da me više neće ni uzimat natrag. Radim honorarno, sama si plaćam doprinose, zato sam i htjela raditi do kraja trudnoće da zadržim posao. Ovako me neće biti na poslu godinu i pol dana. Poslije, jako teško da će me uzeti natrag.

A i volim jako svoj posao i jako sam htjela raditi.
samo ću te pitati da li želiš ovu trudnoću do kraja iznjeti bez problema ili ti je u ovom trenu bitniji posao?

kad odgovoriš na to pitanje znat ćeš što dalje raditi?
ja sam s 11 tj prokvarila, hematom i spuštena posteljica i upućena na strogo mirovanje.
radi financija sam planirala raditi do kraja dok se ovo sve nije dogodilo no obzirom na to da je beba željena, planirana i najbitnija naravno da sam ostala na bolovanju do kraja, živjela u krevetu do sedmog mjeseca skroz, tek u 6 mjesecu povremeno na pol sata što je bilo vrlo teško uz curicu od dvije i po godine, ali kad čovjek postavi prioritete zna se što treba činiti.
mirovala sam strogo dok god je dr. to preporučao a onda sam dobila dozvolu za malo mora, pa još malo mora, tako da sam sve skupa bila više od mjesec dana , a onda mejsec pred porod nisam stala.
hvala Bogu sve je ok..imam još desetak dana do termina i ne žalim za ničim....

ti pišeš da bi ležala ,ali se bojiš za poslije...
čuj ako ne budeš mirovala riskiraš bebu, a s poslom u današnjoj situaciji ionako ne znaš što će biti za 3 mjeseca, a kamoli za 6 mjeeseci ili godinu dana. svi smo zamjenjivi, firme propadaju...a jedino je obitelj ta koja je uz nas i koja je bitna!
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2010., 10:09   #52
Quote:
Nana_dbk kaže: Pogledaj post

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~ za što ugodnijih i lakših 9 mjeseci i brze porode
posebni za moju nanu! brzo ćeš i ti svoj plus ugledat pa ću te zezat kad budeš piskarala koliko si piškila puta u noći ja možda ovu trudnoću bi uzimala više zdravo za gotovo da nisam s vama provodila vrijeme,mojim dragim curkama ovako sam svjesna svake minute blagoslova i vi ćete bit sve nadarene istim uvjrena sam i najbolje mame na svijetu svojoj divnoj dječici!te!


ja curke isto uloživa,cerviks smekšan,skraćen.kaže gin nemoj rodit do 35 tj.reko potrudit ću se al mene više brine višak plodne vode i da ne pukne vodenjak od pristiska.inače mnoge i prenesu s ovim nalazom pa ne brinem previše.a mirovat mi zaista nije teško takav sam tip oduvijek:kauč,tv.,knjiga,net,filmovi ,uživancija A MUŽ UGAĐA DI ĆEŠ LJEPŠE :d IAKO PROŠLI MJESEC SAM SE VIŠE FORSIRALA IMALA NEKE OBVEZE KOJE NISAM MOGLA IZBJEĆ I DODUŠE NALAUZ OSTAO ISTI.

sorry na caps lock
marinella is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2010., 09:23   #53
Ma, beba je najbitnija, nema tu mjesta razmišljanju.
A za posao, treba živjet u nadi da će biti sve ok.

Sve ćemo mi to nekako izgurat, za naše zlato.

Svima koje miruju, želim puno strpljenja i moramo biti vesele i dobre volje (to ja sama sebi pišem savjet), da i beba bude sretna i zadovoljna.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 20:28   #54
ja iskopala ovu temu da pitam što bi to uopće značilo mirovanje u poodmakloj trudnoći, dakle kad je najčešće u pitanju omekšali ili uloživ cerviks (a ne ona krvarenja tipična za ranu trudnoću)

ja sad, sa skoro 28 tjedana počinjem osjećati dole mali pritisak, nekad sam se tako znala osjećati i tijekom menge, ko da će mi utroba ispast..ko neka "otvorenost"..pregled mi je za više od 20 dana a zadnji vaginalni je bio prije više od mjesec dana (pa se od tad moglo svašta promijeniti) pa mi već padaju na pamet neke paranoje "što ako"

pa se pitam; što točno znači kad te stave na mirovanje? mirovanje bi značilo ne raditi ništa teško, ne napinjati se, to mi je logično? ali da li znači i da ne bi smjela dugo stajati na nogama?? jel cilj spriječiti pritisak dolje? onda to znači i prazniti mjehur često? (najgore mi je u gradu kad nemam gdje pa trpim )
da li je ok dok si na mirovanju raditi vježbe istezanja, leđa, otvaranja zdjelice, razgibavanje ramenog pojasa? ili u ležežem položaju raditi neke vježbe sa malim utezima? čisto da ne zakržljaš.. totalno mi je nezamislivo apsolutno mirovanje..pa nakon poroda trebaš na fizikalnu terapiju -mišići valjda atrofiraju..ko nakon operacije kralježnice kad 2 mj nepokretan ležiš

možete li tu otvorenost osjetiti ko što sam ja opisala?? jeste osjećale što vi cure, koje ste na kraju bile uložive?
možda sam malo paranoična, al eto, pomišljam svašta pa pitam gluposti
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 30.10.2010. at 20:40.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 21:08   #55
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ja iskopala ovu temu da pitam što bi to uopće značilo mirovanje u poodmakloj trudnoći, dakle kad je najčešće u pitanju omekšali ili uloživ cerviks (a ne ona krvarenja tipična za ranu trudnoću)

ja sad, sa skoro 28 tjedana počinjem osjećati dole mali pritisak, nekad sam se tako znala osjećati i tijekom menge, ko da će mi utroba ispast..ko neka "otvorenost"..pregled mi je za više od 20 dana a zadnji vaginalni je bio prije više od mjesec dana (pa se od tad moglo svašta promijeniti) pa mi već padaju na pamet neke paranoje "što ako"

pa se pitam; što točno znači kad te stave na mirovanje? mirovanje bi značilo ne raditi ništa teško, ne napinjati se, to mi je logično? ali da li znači i da ne bi smjela dugo stajati na nogama?? jel cilj spriječiti pritisak dolje? onda to znači i prazniti mjehur često? (najgore mi je u gradu kad nemam gdje pa trpim )
da li je ok dok si na mirovanju raditi vježbe istezanja, leđa, otvaranja zdjelice, razgibavanje ramenog pojasa? ili u ležežem položaju raditi neke vježbe sa malim utezima? čisto da ne zakržljaš.. totalno mi je nezamislivo apsolutno mirovanje..pa nakon poroda trebaš na fizikalnu terapiju -mišići valjda atrofiraju..ko nakon operacije kralježnice kad 2 mj nepokretan ležiš

možete li tu otvorenost osjetiti ko što sam ja opisala?? jeste osjećale što vi cure, koje ste na kraju bile uložive?
možda sam malo paranoična, al eto, pomišljam svašta pa pitam gluposti

a zašto ne odeš kod doktora na pregled ranije?bolje da odeš ranije, jer kažeš da osječaš pritisak, nego da sama doma paničariš još 20 dana!!nitko se neće naljutiti ako dođeš prije i kažeš da si zabrinuta i da želiš pregled!!!
i uostalom možeš i na hitnu!!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 21:17   #56
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
ja iskopala ovu temu da pitam što bi to uopće značilo mirovanje u poodmakloj trudnoći, dakle kad je najčešće u pitanju omekšali ili uloživ cerviks (a ne ona krvarenja tipična za ranu trudnoću)

ja sad, sa skoro 28 tjedana počinjem osjećati dole mali pritisak, nekad sam se tako znala osjećati i tijekom menge, ko da će mi utroba ispast..ko neka "otvorenost"..pregled mi je za više od 20 dana a zadnji vaginalni je bio prije više od mjesec dana (pa se od tad moglo svašta promijeniti) pa mi već padaju na pamet neke paranoje "što ako"

pa se pitam; što točno znači kad te stave na mirovanje? mirovanje bi značilo ne raditi ništa teško, ne napinjati se, to mi je logično? ali da li znači i da ne bi smjela dugo stajati na nogama?? jel cilj spriječiti pritisak dolje? onda to znači i prazniti mjehur često? (najgore mi je u gradu kad nemam gdje pa trpim )
da li je ok dok si na mirovanju raditi vježbe istezanja, leđa, otvaranja zdjelice, razgibavanje ramenog pojasa? ili u ležežem položaju raditi neke vježbe sa malim utezima? čisto da ne zakržljaš.. totalno mi je nezamislivo apsolutno mirovanje..pa nakon poroda trebaš na fizikalnu terapiju -mišići valjda atrofiraju..ko nakon operacije kralježnice kad 2 mj nepokretan ležiš

možete li tu otvorenost osjetiti ko što sam ja opisala?? jeste osjećale što vi cure, koje ste na kraju bile uložive?
možda sam malo paranoična, al eto, pomišljam svašta pa pitam gluposti
isto tako ja osjecam,vec sam pricala o tome...kao da ce mi sve dolje ispast,jos kad mi je rekla dr da mi je skracen cervix,omeksao,tocno me strah sad pregleda u srijedu.narucila me za 2tj,brzo.ako mi kaze strogo mirovanje to mi je smrtpritisak mi je konstantni ali ne sad od kad mi je to vidjela nego vec duze prije,nisko nosim,tjera me na wc svakih 15min,isto ako negdje idem a nema wc luda sam,sve me pocne bolit ako ne obavim.najvise osjetim
kad idem gore po stepenicama.
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2010., 23:49   #57
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
isto tako ja osjecam,vec sam pricala o tome...kao da ce mi sve dolje ispast,jos kad mi je rekla dr da mi je skracen cervix,omeksao,tocno me strah sad pregleda u srijedu.narucila me za 2tj,brzo.ako mi kaze strogo mirovanje to mi je smrtpritisak mi je konstantni ali ne sad od kad mi je to vidjela nego vec duze prije,nisko nosim,tjera me na wc svakih 15min,isto ako negdje idem a nema wc luda sam,sve me pocne bolit ako ne obavim.najvise osjetim
kad idem gore po stepenicama.
hm..pa meni nije baš tako jako.. ovo sa piškenjem se dešava u zadnje vrijeme kad je hladno (pa nekako ta hladnoća ko da više stisne mjehur) i nakon više sati bauljanja gradom (il brdom)..i, naravno, ne baš uvijek..možda ovisno o tome kako beba nasjedne
ovi pritisci su možda povezani sa bitno većim trbuhom, ipak smo narasli doooosta zadnjih tjedana..
stepenice -uuuh prijeđem ih dnevno po 600 (šta ću, takva konfiguracija terena, a imam i suludu naviku brojati ih )..
al predzadnji put na pregledu sam bila "zabetonirana" -tim riječima gin opisala stanje u tunelu..

a što znači "nisko nositi"? naime, na predzadnjem pregledu je curka zabila nisko dolje i dr je rekla da bi se ovo nazvalo da "nisko nosim"..međutim, nije li to samo trenutno stanje? na zadnjem pregledu je bila na sve strane.. dr niš nije rekla, nije radila vaginalni, niš mi nije jasno

ovo da sam možda otvorena je samo moja ideja izazvana tim pritiskom (koji je, nadam se normalan)..i viškom slobodnog vremena..pa sad..možda je suludo banuti na hitnu zbog tog
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.

Zadnje uređivanje katjes : 31.10.2010. at 00:05.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2010., 15:54   #58
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
hm..pa meni nije baš tako jako.. ovo sa piškenjem se dešava u zadnje vrijeme kad je hladno (pa nekako ta hladnoća ko da više stisne mjehur) i nakon više sati bauljanja gradom (il brdom)..i, naravno, ne baš uvijek..možda ovisno o tome kako beba nasjedne
ovi pritisci su možda povezani sa bitno većim trbuhom, ipak smo narasli doooosta zadnjih tjedana..
stepenice -uuuh prijeđem ih dnevno po 600 (šta ću, takva konfiguracija terena, a imam i suludu naviku brojati ih )..
al predzadnji put na pregledu sam bila "zabetonirana" -tim riječima gin opisala stanje u tunelu..

a što znači "nisko nositi"? naime, na predzadnjem pregledu je curka zabila nisko dolje i dr je rekla da bi se ovo nazvalo da "nisko nosim"..međutim, nije li to samo trenutno stanje? na zadnjem pregledu je bila na sve strane.. dr niš nije rekla, nije radila vaginalni, niš mi nije jasno

ovo da sam možda otvorena je samo moja ideja izazvana tim pritiskom (koji je, nadam se normalan)..i viškom slobodnog vremena..pa sad..možda je suludo banuti na hitnu zbog tog
i ja sam svih ovih 6 i pol mj bila zabetonirana rekla mi dr sad na zadnjem pregledu pred 10 dana otvarat se pocela,bas sam ostala...a nisam ni znala nisko nosim,mislim na to da mi je jako nisko trbuh,pritisak sve veci,teze se krecem,a tako isto od pocetka nisko,najprije je dosta vremena maleni bio na zadak pa mi rekla da zbog tog nize nosima li sad je vec zadnjih 2,3 puta okrenut i opet..
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:29   #59
Lezarina

Ja sam u 12 tjednu malo prokrvarila, bila na hitnu, nisu mi mogli nac zasto i rekli strogo mirovanje (samo do wc i eventialno pojest rucak za stol) i dobila sam poit duphastone 3*1.
Nakon toga imala sam samo smedji iscjedak.. do jedno drugog tjedna, povremeno, sad treci tjedan nema niceg.
U medjuvremenu sam dvaput bila na kontrolu kod ginicke i dalje sam na strogom mirovanju, a kad sam joj rekla da imam jaki pritisak dolje, da osjecam ko da ce sve izac iz mene, rekla mi je da nece al da zbog toga moram lezat.
Sad mi je 4 tjedan lezanja a ja i dalje osjecam veliki pritisak, posebno na mjehur, cim se ustanem pocnem stiskat noge, i moram hitno na wc ma mrvicu mrvicu, il tocnije receno kapljicu kapljicu.
A i cani mi se zbog lezanja da ni ne mogu vise od par minuta na noge jer tako kad idem do stola sjest il kuhinje ili kratko tusiranje cim sam malo duze pocne mi se mantat i povracat.
Cekam 9.11. kontrolu, buduci da mi nije nista rekla pretpostavljam da mi je onda beba nisko zbog pritiska... al volila bi kad bi se netko javio sa istim problemom da li mu je kasnije prosao pritisak, je da je sve individualno i sva trudnoca zasebna, ma lezat cu ja kolko treba al isto ne bi se bunila da uspijem bar ispred kuce prosetat kratko na zrak
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2010., 13:58   #60
hm..u 12 tjednu beba je teška 14g.
ne znam kakav to može raditi pritisak
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:44.