Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija

Mobilna tehnologija Podforumi: Android, Android aplikacije, iOS, iOS aplikacije, Usporedbe mobitela

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.12.2017., 08:34   #3421
Jel netko od vas dobio obavijest da vam je uključen VoLTE? I jel bolje to isključiti ili ostaviti. Nemam pojma kaj s tim.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 09:00   #3422
Ostavi uključeno. http://www.racunalo.com/mipro-2017-h...tem-lte-mreze/

Sent from my SM-G930F using Tapatalk
tiluriumm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:56   #3423
Imam uključeno VolTE uslugu, al nemam onaj znak za tu uslugu gore na onoj traci. Jel mora biti ili ne?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
nicky2009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 21:58   #3424
Quote:
nicky2009 kaže: Pogledaj post
Imam uključeno VolTE uslugu, al nemam onaj znak za tu uslugu gore na onoj traci. Jel mora biti ili ne?

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Ja ga imam. Ali ono kaj mi je zanimljivo, kćer ima isti mob (S7), ista mreža, ista tarifa (obiteljska), a nije dobila obavijest da joj je VoLTE uključena niti ima tu oznaku. 🤤


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 22:07   #3425
Vjerojatno u valovima uključuju.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2017., 20:59   #3426
Je li samo meni ne osvježava podatke na telekom portalu i putem sms info servisa?

Poslano sa mog SM-G950F koristeći Tapatalk
Pajser_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:55   #3427
ej, znam da operatori nude super cijene kad si pred istekom ugovora ili bez ugovora i podneses zahtjev za prelaskom u drugu mrežu, ali kakva je situacija s podnošenjem raskida ugovora unutar 14 dana? uzeo sam mobitel (otplata na 24 mjeseca) i pretplatu (tarifa za mlade) na 24 mjeseca.
sad si sve mislim kako je to dosta novaca u 24 mjeseca pa bih od toga i odustao nakon što uređaj stigne jer sam preko web shopa narucio.
mislite li da ce mi pokusati smanjiti ciejnu pretplate ili ce odmah pristati na raskid?
kranj is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:56   #3428
Taj zahtjev u 14 dana je zahtjev za jednostranim raskidom ugovora.
Tj. slanjem zahtjeva aktiviraš svoje pravo i odmah raskidaš ugovor (i vraćaš sve što si dobio, a oni tebi što si platio- ako si nešto platio).
Nemaju što oni pristati ili ne.

Tako da se bojim da se time ne aktivira neka služba za zadržavanje- pogotovo ako je to novi ugovor (pa ne mogu znati da jesi li "vrijedan" klijent).
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 00:08   #3429
Uredaj nemoj niti preuzimati, nego odmah trazi raskid..


Sent from my iPhone using Tapatalk
Zekac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 10:49   #3430
prijatelj je prije mjeseca dana bio u slučnoj situaciji, samo njemu zabunom nisu isporučili uređaj i tražio je raskd zbog toga unutar tih 14 dana. zvali su ga i nudili su mu brutalan popust na tarifu, ali ne i neke dobre uređaje. ali stvar je u tome da on uređaj nije ni dobio.
ja cu uređaj dobiti (iPhone 8 Plus) pa me zato zanimalo, ako vec imam uređaj koji sam otvorio isplati li im se više dati mi popust na tarifu ili uzeti natrag otvoreni uređaj.
imam jos jedan broj na svoje ime par godina, mobilni internet, trajni nalog, mislim da nikad nisam propustio placanje racuna do datuma dospijeca.
kranj is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 10:15   #3431
Ovako, u naselju 3km od Osijeka očajan mi je signal na mobitelu (prema HAKOM-ovoj aplikaciji mjerim -111 dBm). Toliko očajan da na nekim mjestima u kući budem nedostupan. Prvo sam pomislio da je problem u mojoj kući ali kasnije sam od susjeda saznao da je problem u cijeloj ulici (i vjerojatno tom dijelu naselja).
Prvo sam uputio prigovor preko chata, naravno nitko me nije kontaktirao niti reagirao na to. Zatim sam poslao mail s opisom problema na tehnicka.podrska.et.ht.hr i dok čekam odgovor zanima me mogu li očekivati riješenje problema? Odnosno, je li tko već imao takvu vrstu prigovora i da li je T-HT išta učinio po pitanju kvalitete signala?
Hvala!
__________________
Prepucavanje na internetu je kao specijalna olimpijada,cak i kada pobjedis retardiran si...
gorguc is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 17:40   #3432
Ne znam jel problem za ovu temu, ali radi se o tome da sam prije par dana produžio ugovor putem web shopa i uzeo uređaj Moto Z Play (dobra je cijena bila za nju) i dešava mi se npr da u od 10 poziva u 5 njih kvaliteta signala padne sa H ili 3G na 2G (nekada u roku minute, a nekada za par sekundi) i tada sugovornika puno lošije čujem. Inače po prirodi posla dosta telefoniram. Čim poziv završi signal odmah skače na 4G (inače 4G je uvijek uključen). Shvaćam da 4G nije za razgovor i da se prilikom poziva prebacuje na H ili 3G, ali ne bi trebao i na 2G.
Zvao sam SZK i objasnio problem. Prošli smo kroz sve postavke, sve je bilo OK namješteno, resetirali su karticu, a ja mobitel, ali nije ništa pomoglo. Inače na prethodnom uređaju nije bilo tog problema.

Zna li tko zašto se to događa?
Da li je do uređaja ili linije?

Objasnio sam situaciju na chatu putem web shopa i ponudili su zamjenu novim Moto Z Play. Ne znam da li će imati i drugi iste probleme, jer ne mogu ustanoviti do čega je, stoga premišljam uzeti drugi Moto Z Play ili potpuno drugog proizvođača.
JokaG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 22:08   #3433
Imam već 10 ili 12 godina ugovor s HT-om. Zvao sam prije nekoliko dana za produljenje tarife i novi uređaj. Izrazito mi ide na onu stvar što mi nude mobitel po višoj cijeni nego je u dućanu. Zatražio sam raskid, pa me je nakon par dana zvala i opet ponudila isto.
Trebao bih ići u poslovnicu da zatražim raskid, rade li to oni odmah tamo ili ide onaj neki kod koji trebaš slati, ali te onda netko njihov opet zove i nudi neku bolju ponudu? Čak i ako mi ništa ne ponude zbilja bih otišao u Bonbon.
Rizling is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2017., 23:15   #3434
što bi raskinuo ako ti je ugovor istekao? prebaci broj u mrežu u koju želiš i to je to.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 13:03   #3435
Nakon isteka ugovora.....ugovor ti se sam obnavlja na mjesecnoj bazi
sta ti duba kaze samo zatrazi prijenos broja iz jedne u drugu mrezu pa nek se oni misle kasnije


ja bih isto imo pitanje....dakle meni je ostalo jos 4 mj tarife.Inace sam korisnik vec 5 ipo godina al nisam nikad do sad uzimao mobitel
pa me zanima dal se moze izvuc neki popust na mob tipa da bude neka razumna cijena
a-trix is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2017., 16:10   #3436
Quote:
a-trix kaže: Pogledaj post
Nakon isteka ugovora.....ugovor ti se sam obnavlja na mjesecnoj bazi
Nije istina. Ne obnavlja se ugovor sam već ugovorna obveza (ilitiga ugovor) istekne ali ti pretplatnički odnos ostaje do daljnjega.
CroChuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.12.2017., 21:18   #3437
Quote:
a-trix kaže: Pogledaj post
Nakon isteka ugovora.....ugovor ti se sam obnavlja na mjesecnoj bazi
sta ti duba kaze samo zatrazi prijenos broja iz jedne u drugu mrezu pa nek se oni misle kasnije


ja bih isto imo pitanje....dakle meni je ostalo jos 4 mj tarife.Inace sam korisnik vec 5 ipo godina al nisam nikad do sad uzimao mobitel
pa me zanima dal se moze izvuc neki popust na mob tipa da bude neka razumna cijena

Mogu zvati, a i ne moraju.

Evo slucaj kod mene. Tata je kod njih na pretplati od '99, poslovni korisnik. Mama se pridruzila prije 7 godina na istu pretplatu.

Pretplata istekla prije 2 mjeseca, nitko iz HT-a nije zvao, samo iz Tele2.

Prije mjesec dana sam pokusao napraviti korisnicki profil na njihovoj stranici i uvijek nekakva greska, i vise ne mogu ni probati, pise kako sam probao previse puta i da ce se korisnicka sluzba javiti. Rekoh mozda vidim bolju ponudu ondje, plus sto bih i svoj broj prebacio na firmu. Evo mjesec dana nitko nikad nije nazvao.


Internet, telefon i tv otkazani, mobiteli jos uvijek na mrezi iako ce se vjerojatno i ti brojevi prebacit dalje.
BUBI69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 19:46   #3438
Ja sam na HT s istim brojem od 2001., od 2005 prešao na pretplatu, od 2009. uključio još jedan broj, pa od 2016. još jedan broj na obiteljsku tarifu. Sad, kad mi kroz 3 mjeseca istekne ugovor, ako mi ne ponude neki odlični telefon besplatno za produženje ugovora, odoh ja sa sva tri broja na drugu mrežu. Od 2001 ih redovito financiram, nisam niti dana prekoračio s plaćanjem ijednog računa. pa ako ja nisam za zadržavanje zaslužio iPhone X besplatno, nisu ni oni mene, pa ja odoh drugima...
matteo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 20:34   #3439
Quote:
matteo kaže: Pogledaj post
Ja sam na HT s istim brojem od 2001., od 2005 prešao na pretplatu, od 2009. uključio još jedan broj, pa od 2016. još jedan broj na obiteljsku tarifu. Sad, kad mi kroz 3 mjeseca istekne ugovor, ako mi ne ponude neki odlični telefon besplatno za produženje ugovora, odoh ja sa sva tri broja na drugu mrežu. Od 2001 ih redovito financiram, nisam niti dana prekoračio s plaćanjem ijednog računa. pa ako ja nisam za zadržavanje zaslužio iPhone X besplatno, nisu ni oni mene, pa ja odoh drugima...
Sanjaj.....
Ljudi piju kavu svaki dan pa ne dobiju kilu kave badava, jedu kruh, piju mlijeko....logika ti baš mi ne drži vodu.
Ne kažem da su im cijene ok, niti da ne bi dugogodišnjim pretplatnicima trebali dati neki znak zahvale za vjernost, ali uređaj koji košta 10k, nema šanse. Nisu baš toliko darežljivi.

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 21:23   #3440
Nema problema. Odo ja na drugu mrežu, kad sam 15 godina financirao jedne, sad budem malo druge. A jos mi se nove tarfe nikako ne sviđaju. A pogotovo jer su izbacili MaxTvToGo Sportski kao dodatnu besplatnu mogućnost. Bez da me dobro potkupe mobitelom ne ostajem kod njih.
matteo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:04.