Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.11.2017., 15:33   #21
joj sve vam je fino, opet
gipsy, ja bih vege bolonjez mogla jesti svaki dan samo ovaj moj neće pa ga doziram kad nije doma (čitaj: skuham si lonac i jedem ga tri dana). od svih muškaraca na ovom svijetu, gdje sam ja našla takvog koji ne voli leću pobogu?!
cats, ja ti 100% vjerujem da je ovo sjajno otkad me gipsy naučila da u chilli ide kakao, stavim ga svaki put, i neusporedivo mi je finije nego bez. inače, ovaj tvoj recept bi i moj lećomrzac odobrio: on naime ne voli ni ljuto. moram li reći da ja ljute papričice jedem za doručak? osjećam da naša romansa neće još dugo
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 06.11.2017., 15:52   #22
Ajde da je neka korist od toga danas sam na poslu išla zgrijati zdjelicu toga da prošvercam u sobu, pa je par baba koje su kokodakale u kuhinji zgroženo izašlo van kad su vidjele što grijem zbilja ne izgleda atraktivno, ali je fino.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 06.11.2017., 23:06   #23
Quote:
Cats kaže: Pogledaj post
...zbilja ne izgleda atraktivno, ali je fino.
Da, slažem se. Ne izgleda atraktivno, pogotovo ne na fotki. Siguran sam da u živo izgleda puno bolje, no ni u živo ne može biti gastronomsko-vizualni wow. Koji je pravi mole bez ukrasa i priloga atraktivan ?

A kako slikati, bilo koji, pravi, kremasti, polutekući rižoto da bude atraktivna fotka ? Ma. ne ide. Znam, jer kuham puno rižota i pravi se uvijek mora razlijevati po tanjuru, a to je smrt za prezentaciju.

Postoje jela koja jednostavno ne izgledaju atraktivno, a vrhunska su. Još je veći problem napraviti dobru fotku takvog jela. Ja sam npr. za završnu fotku mog pobjedičkog Poule de Bresse isto jelo kuhao tri puta (što za pojesti i nije bilo teško ) , ne radi natječaja, toliko tašt nisam, nego radi kvalitete fotke na blogu i jedva sam uspio napraviti ono što se vidi, a s istim nisam zadovoljan. Kombinacija tri smeđe nijanse na fotki jednostavno nije atraktivna, pa ne može biti ni tvoje koje je cijelo jelo u istoj, tamno smeđoj nijansi, a siguran sam da je okusom izvrsno i jedva čekam probati govedini i grahu dodati kakao.

Od svih jela, ovdje prikazanih na forumu, poseban filing za vrhunsku prezentaciju imaju Đipsa i Fran, ali nitko nije mogao napraviti fotku kao Daldowunder. Na žalost ona više ne piše i ne stavlja fotke na gastru, a one koje je stavljala, nestale su. Ona je jedina, igrajući se svjetlom i sjenama, fotkom znala i od ovakvih tmurno obojenih jela, kao tvoje i moje, napraviti atraktivno čudo.

Daldo, vrati se, skuvat ću ti paštašutu !
Pellaprat is offline  
Old 07.11.2017., 15:42   #24
Pelle, hvala ti na komplimentima. Meni pak fali tehničkog znanja. Nekad samu sebe šokiram jer neke fotke dobro ispadnu, a ja onak'... S fotićem koji u biti nije za fotkanje hrane, ne koristim Photoshop i slično.. Al' eto, potrefi se nekad dobro dnevno svjetlo i te moje dekuracije.

I meni Daldo fali. Imala je super fotke i recepte.


Hvala svima na komentarima za bolonjez. Mene je to jelo jako ugodno iznenadilo. A i nisam mislila da će biti tako dobro primljeno kod mojih mesojeda.




Glede fotkanja ičeg smeđeg - horor. Mnoga moja jela nisu završila na natječajima ili na blogu, baš zato što su užasno ispala. Da ne kažem na što to nekad liči, svima je jasno.
Gipsyqueen is offline  
Old 07.11.2017., 20:07   #25
Meni uopce ne fali.
Nemreju to ni najbolje fotke nadoknadit.
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 07.11.2017., 21:13   #26
Quote:
Gipsyqueen kaže: Pogledaj post
Glede fotkanja ičeg smeđeg - horor. Mnoga moja jela nisu završila na natječajima ili na blogu, baš zato što su užasno ispala. Da ne kažem na što to nekad liči, svima je jasno.


Al gle, iako je izgled važan, okus je ipak važniji, tako da bi život bez smeđih jela bio puno siromašniji s time što ja bez dnevnog svjetla (a 90% mojih jela je napravljeno pod umjetnom rasvjetom) ne znam napraviti lijepu sliku ni da su najljepše boje u pitanju, pa sam malo već oguglala i stavim kako ispadne
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 09.11.2017., 16:47   #27
Kaj mislite, jesam li trebao ovo staviti u natječaj?
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Old 09.11.2017., 19:25   #28
Jesi
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 10.11.2017., 19:49   #29
Graskograd
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 10.11.2017., 19:52   #30
hvala Polly,puno mi znači

probaj prefino
honeychild is offline  
Old 10.11.2017., 20:38   #31
Graškograd !!!

Bravo Medena ! Ide na listu za isprobavanje.
Pellaprat is offline  
Old 10.11.2017., 20:42   #32
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Graškograd !!!

Bravo Medena ! Ide na listu za isprobavanje.
Pa da sam od virtuoza dobila pohvalu

Zasuzile mi se oke

Hvala
honeychild is offline  
Old 10.11.2017., 20:53   #33
lajkam jelo. izgleda odlično, sa svime kaj volim.

vidim da nisam ni ostala jela pohvalila. catsino će se morati isprobati.
gargamišamel is offline  
Old 10.11.2017., 20:54   #34
hvala Garga suzeradosnice:
honeychild is offline  
Old 11.11.2017., 10:03   #35
Honey- to ti je ono kad sam ti rekla da od tebe očekujem više. Ovo ti je odlično!
Probat ću u dogledno vrijeme svakako.
Hot candy is offline  
Old 11.11.2017., 10:23   #36
Hani bani samo kratko, hrana za moje nepce i tibicu
Wogy is offline  
Old 11.11.2017., 10:59   #37
Quote:
hypnotic candy kaže: Pogledaj post
Honey- to ti je ono kad sam ti rekla da od tebe očekujem više. Ovo ti je odlično!
Probat ću u dogledno vrijeme svakako.
meni moj sataraš jedako dobar a ovo je skuhat pisofkejk
no fala

Quote:
Wogy kaže: Pogledaj post
Hani bani samo kratko, hrana za moje nepce i tibicu
znam
honeychild is offline  
Old 12.11.2017., 15:12   #38
Mislim da pravilo o cedulji uz jelo treba ukinuti za starije od 50
Ili bar otvoriti topic za najveceg idiota natjecaja
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Old 12.11.2017., 15:39   #39
Polly
ako će ti biti štogod lakše...ja sam za prošli natječaj poslikala jelo. nisam ga doduše skuhala za natječaj, ali uklopilo se savršeno, a i tako sam sliku slala frendici (because we are weirdos - nosila sam nam ručak obijema, pa je dobila najavu), pa pofotkati jednu varijantu s ceduljom nije bio problem.
i onda sam obrisala tu fotku. samo tu s ceduljom. jer 'mi se činila malo mutna'. a nisam se sjetila da nisam uslikala drugu.

nisam 50+. jesam 30+. živim i ponašam se kao da mi je 10+ (mislim, i je...ali you know what I mean).

fini mi se čini ovaj graškograd, sva jela dosad su mi pravi comfort food, to volim
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 12.11.2017., 21:10   #40
kak vreme leti, već 30+, pamtim kad si počela pisat na forumu i rekoh kak pametno djevojče

no da se pohvalim
evo samo za pelleov natječaj
a kako nije za natječajni i nije neki gubitak

jedno u nizu fotogeničnih jela
repa-bažul-bunci


mrkvica-proso-crvena leća jušica


žuti grašak bolonjez cannelloni



ajd priznajte da me treba nagradit

ovo je u stvari samo za cats i ekipicu
__________________
Svijet ide svome kraju, Tralala.
polly is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:54.