Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2019., 22:42   #1
"To mi je najbolje potrošenih 1000 kuna u životu"

Kojih se najbolje potrošenih 1000 kuna u životu možete sjetiti?

Ne mora biti striktno baš 1000. Može biti 2000. Može biti 500.


Može biti poklon koji vam je sinuo, za baš nekoga, i bio odlično pogođen.

Može biti nešto za što ste svaki dan (ili tjedan, redovno) zahvalni što to imate jer je vrlo praktično i olakšava život.

Može biti kupnja o kojoj ste dugo razmišljali, i vagali, i onda jedan dan zaključili i odlučili 'za', i sad mislite da je bila super odluka.

Može biti kratko vikend-putovanje za koje se pružila prilika, i ispalo je odlično. Ne mora ni biti da je odlično jer je odlično i jer će svima biti odlično, nego je taj put ispalo odlično.

Ili može biti neka priča, gdje se neka igra slučaja usput poklopila i donijela do nečega sasvim desetog.

Što vam spada u "best money ever spent" kategoriju?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 23:04   #2
Apsolutno svaka svota koju sam potrosila na bilo koje putovanje, kratko i jednostavno. Obozavam putovati, nikad mi nije zao dati novac na putovanja jer smatram da se s bilo kojeg putovanja mozes vratiti samo jos bogatiji.

I nikad mi nije zao potrositi novac na darove za meni najdraze osobe, a znam da su ti darovi bas ono sto zele i sto ce ih usreciti.
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 23:05   #3
sad cu zvucat ko totalna burzujcina ali kindl, ajped i brijuni. i vecina kazalisnih predstava. ne sve.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 23:10   #4
Toster.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 23:14   #5
Samsung Galaxy J3. Spasio mi život.
Atomic Lily is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 23:21   #6
Dobri trance festivali.
Bicikl i moj super lagani mini šator.
QuercusRobur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 23:24   #7
Quote:
Chocolate_M kaže: Pogledaj post
Apsolutno svaka svota koju sam potrosila na bilo koje putovanje, kratko i jednostavno. Obozavam putovati, nikad mi nije zao dati novac na putovanja jer smatram da se s bilo kojeg putovanja mozes vratiti samo jos bogatiji.
Definitivno se slažem.

Jedini problem koji ja imam s tim i zašto ne putujem toliko je vrijeme koje to uzme, vrijeme od stalnih (i tempiranih) obaveza.

Ali imam isto iskustvo po pitanju širih vidika i obogaćivanja.

Quote:
I nikad mi nije zao potrositi novac na darove za meni najdraze osobe, a znam da su ti darovi bas ono sto zele i sto ce ih usreciti.
Kako to znaš?

Nekad sam odlično probirao darove, danas mi se čini teže odabrati baš ono što netko želi. Ali srećom sam i sve bliže dobu kad je najbolji poklon -
i poklon kojemu se druga strana stvarno obraduje! - par dobrih pari čarapa.

Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
sad cu zvucat ko totalna burzujcina ali kindl, ajped i brijuni. i vecina kazalisnih predstava. ne sve.
Knjige ne zvuče tako buržujski!

Quote:
Wayfaring S kaže: Pogledaj post
Toster.
Zašto toster?

Misli, kužim koja mu je namjena, ali koji je kontekst...

Quote:
atomic gal lily kaže: Pogledaj post
Samsung Galaxy J3. Spasio mi život.
Kako ti je Samsung Galaxy J3 spasio život?
To je onaj koji ima dvije SIM kartice?


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 23:37   #8
kindl zvuci jako burzujski u nasem drustvu koje se jos klanja papiru ko vrhovnom bozanstvu
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 23:49   #9
Aha

Meni je draže čitati iz knjige, bolje je. Bolje se upija, bolje se složi to neko mentalno polje novih saznanja koje su iz neke knjige pokupljene. Što je smješteno na kojoj stranici, u kojem dijelu knjige, u kojem dijelu stranice (koliko od vrha, od dna), nakon koliko listanja, sve to nekako pomaže, na način kojega ekran i scrollanje ili virtualno listanje s fejk stranicama ne daju.

Ali Kindle je daleko, daleko praktičniji.
I meni bi bio na popisu, više nemam 7-8 knjiga na ljetovanju u torbama (nije da ih sve stignem pročitati, nego mi ih se sve čita pa malo ovu i malo onu), nego jedan kindle i jedan tablet.

Ali zašto bi brinula o tome tko se čemu klanja, radiš kako tebi paše i bok.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 23:52   #10
pa samo kazem da djeluje burzujski, ne kazem da ne briga meni je dobro.
__________________
Možda je rođena s tim...
Colospa Retard is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 07:19   #11
Moj golf 3. Otkupila sam ga prije 15 godina od brata za realnu trzisnu cijenu koja je tada bila i to je, uz promjene ulja, zaruljica i sl., jedino ulaganje koje sam imala u njega. Vozi kao urica i ne dam ga nikome. U mom slucaju se golf pokazao kao pun pogodak!

Osim toga - svi koncerti i putovanja.

Dva privatna poroda. Za to mi nije zao ni lipe koju smo potrosili jer sam dosla doma sretna, naspavana, spremna i bez ijedne traume.


Ali golf 3 je ipak prvi.
VeronaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 08:44   #12
Zubi. I jednom kad red dođe na gebis, opet ću se radije istrošiti na to nego na išta drugo.
__________________
The only problem/with haiku is that you just/get started and then
rh4ps0dy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 11:09   #13
Quote:
Colospa Retard kaže: Pogledaj post
kindl zvuci jako burzujski u nasem drustvu koje se jos klanja papiru ko vrhovnom bozanstvu
Ja sam nedavno svoj 7 godina stari Kindle zamjenila novim Oasisom i ako bude trajal tak dugo ko stari ne bude mi žao ni lipe.

Kaj se aparata i tehnike tiče, best buy mi je definitivno bila Lumea - koliko god je skupa bila. Bye bye kozmetički tretmani i bolne depilacije
ivkica1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 11:49   #14
Također!

Nikad mi nisu izrasle dvojke i cijeli život mi je to bio problem. Dok sam bila klinka, nisu htjeli prčkati jer se zubi još miču, pa je bilo "aparatić će to popraviti", pa treba stavljati implatante za koje nisam imala para. I tak sam dogurala skoro do 30. s dvije rupe u zubalu.

Prošle god sam krenula novom zubaru i on mi je u sat vremena i za 1600 kn napravio jako jednostavne nadogradnje zuba i zatvorio rupe. Preporodila sam se. Kud lijepo izgleda, kud mi je samopouzdanje skočilo jer ne moram više pokrivati zube rukom kad se smijem.
__________________
Delulu is the solulu.
Zla majkee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 11:59   #15
Nemam pojma. Valjda ću ih tek potrošit. Znam par najgorih, ostalo je sve najbolje.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 12:32   #16
Novac potrošen na lasersko skidanje dioptrije.
Frisko potrošen novac, nemali novac, ali već mislim da je odlično uložen.

Osim toga, sav novac uložen u putovanja, i koncerte. I putovanja na koncerte

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 12:36   #17
Od tadašnje plaće koja je bila 2700 kn odvojila san 900 kn za polaganje ispita za sudskog tumača. Definitivno najbolja investicija, posebno kad se uzme u obzir koliko sam malo zarađivala.
Salammbo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 12:48   #18
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Kojih se najbolje potrošenih 1000 kuna u životu možete sjetiti?
Eliptični trenažer ("Orbitrek") koji smo kupili prije 8 godina. U međuvremenu je samo trebalo investirati jednom u baterije, ništa drugo, a isplatio se i više od prvobitnog očekivanja.
Kupila sam ga kad sam slomila ruku, da bih imala mogućnost rekreacije tijekom oporavka doma bez korištenja ruke, pa je to bio "must" tada.

Meni je super je za ovakve ljigave dane s ružnim vremenom, rješavanje stresa po povratku s posla, ili zagrijavanje mišića prije yoge odnosno vježbanja na podu. 10 min na njemu prije vježbanja čini ogromnu razliku za moguća istegnuća i sl. Muž ga je znao koristiti i za zagrijavanje prije nogometa.

Navijem party mjuzu i samo "lebdim" na njemu, super osjećaj, nema udaraca u zglobove kao kod trčanja niti žuljanja stražnjice kao na biciklu. I nema odlazaka u teretane koje smrde po znoju punom hormona, steroida i inih sumnjivih kemikalija.
Brijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 14:41   #19
Zvuci otrcano, ali putovanja. Stvarno je to jedino cega se covjek nakon masu vremena sjeca i ne zali ni potrosene lipe.

Nije mi zao ni love koju sam dala za jako dobar laptop jer danas ne moram razmisljati o masi novih stvari koje zelim raditi na dovoljno jakom stroju.

Ne zalim ni lipe za smartphone, puno ga koristim i na neki nacin nemrem zamislit dan bez njega.

Od jeftinijih stvari, kajjaznam , nedavno sam kupila odlican kurs za 12 eura koji ce mi vjerojatno pozitivno utjecati na smjer u poslu.
I nikad ne zalim ni lipe za art pribor, platna, stafelaj, boje, kistove, tu sam sklona uzeti i skuplje i nikad mi nije krivo jer beskrajno uzivam troseci sve to skupa, duhovno me ispunjava, a to je glavni uvjet da za necim ne zalim.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2019., 14:50   #20
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
nedavno sam kupila odlican kurs za 12 eura koji ce mi vjerojatno pozitivno utjecati na smjer u poslu.
Ima li Agile/SCRUM u nazivu?

Moram to pitati na drugoj temi, jesam li jedina kojoj se čini da u zadnjih par tjedana netko diže ogromnu lovu na prodavanje teorije koja nije ništa novo.

Da odgovorim autoru topica za toster - kad sam ga kupovala, mislila sam potrošiti stotinjak kuna, jer toliko koštaju tosteri. Onda sam počela gledati što se nudi i svi su mi bili bezveze, jer ni jedan nije imao one drške kojima možeš izvaditi tost van. Jedini kojeg sam našla je bio znatno veći od traženog, ali imao je drške. I koštao je oko 100EUR više nego sam planirarala dati. Na kraju ipak kupila, jer drške, i ispalo je da mi je to jedan od najdražih uređaja ikad. Divan je. I divno je što je velik, jer ne služi samo za tost kruh nego i za običnu šnitu, dvije ili tri, kako god da je narežem. I glasa se - napravi *ding* kad je gotov
A ja sam netko kome je tost, maslac i med comfort food, pa valjda to ima veze.
__________________
What a way to break a day.
Wayfaring S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:12.