Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša

Lijepa naša Gradovi i sela Hrvatske - Zagreb, Split, Rijeka, Osijek, Babina Greda...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.02.2006., 17:45   #1
Sisak

Da li je možda netko bio u Sisku???Sviđa li mu se grad i što misli o uređenju??Sisak je grad koji ne zna na pravi način iskoristiti svoje 'blago'...
gillera is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 10:52   #2
Sisak je najbolji grad na svetu!
Veliki pozdrav za Igora i Gorana!

Pozdrav!
 
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 14:21   #3
Quote:
gillera kaže:
Da li je možda netko bio u Sisku???Sviđa li mu se grad i što misli o uređenju??Sisak je grad koji ne zna na pravi način iskoristiti svoje 'blago'...
je, grad je jako zgodan, stari grad, setnica uz kupu (pogotovo po ljetu)...
vjerojatno se nisi tamo zatekao kad je smrdila rafinerija (sto je zadnjih par godina skoro svaki dan)
bez obzira sto je industrija u curcu jos uvijek ima puno zagadjivaca (opasnih po zdravlje) - pa ti sad vidi kako je tamo lijepo/zdravo zivjeti
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 14:28   #4
Sisak the best town! Moja rodna grudddddddaaaaaaaaaa!!!!!!!!Rafinerija, zeljezara, brodogradiliste, ma koji grad to u Hrvatskoj ima?!Setnica, Kupaliste, bazeni, knjiznice, muzeji, galerija, stara bastina(posavske kuce, stari grad), seoski turizam..........
A po mom puno zdravije nego u npr. Zagrebu u koji kad dodjem samo sto pluca ne ostavim od smoga........
zato servus dragi sisak grad.........
__________________
If we aren't supposed to eat animals, why are they made of meat?
fullhouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2006., 15:13   #5
Quote:
fullhouse kaže:
Rafinerija, zeljezara, brodogradiliste, ma koji grad to u Hrvatskoj ima?!
zaboravio/la si herbos (bivsi radonja), segesticu, termoelektranu, par spalionica otpada i sl
Quote:
fullhouse kaže:
A po mom puno zdravije nego u npr. Zagrebu u koji kad dodjem samo sto pluca ne ostavim od smoga........
zato servus dragi sisak grad.........
ne znam kad si zadnji put bio/la u sisku, ali zrak je danas puno gori nego prije nekih 10-15 godina
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 21:06   #6
i građane toga grada od kojih trećina hoda u krpicama sa placa i gdje nema posla niti zalijek i gdje se radno mjesto plaća ako imaš, naglasak na ako vezu, gdje svi hodaju kao da su u dubokoj depri,
gdje ima jena slastičarna u gradu o kojoj bolje da ne pričam
gdje je koncentracija plina po noći za ugušiti
gdje pored osnovne škole u centru nema semafora ali glavno da je izgrađena nova crkva
obični ljudi nekad srednjeg imovinskog stanja kopaju po kontejnerima
a u famoznom starom gradu grizu komarci za izludit
a klinci vozaju motorine gore dolje na putu za stari grad da nemožeš sa djetetom proć
gdje herbos spaljuje uvozne lijekove koji nama šalju kao otpad
niču trgovački centri, a središte grada sa starim fasadama kao prije 50 godina
i još ...
ništa pod milim bogom ne mijenjaju u tom gradu, samo gledaju ko će koju poziciju zauzeti
sramota, a grad 50 km od zagreba trebao bi cvasti, da ljudi dolaze da se kupuju i grade nove zgrade
šetnica uz kupu?
da, jedino lijepo
dajte siščani malo se probudite, treba filtere na rafineriju, treba nešto napraviti, niko ništa
da, pred izbore obećavaju semafor ispred 22 lipnja, jadnici, baš jadnici
banija u pozadini brda čist zrak, niko ništa
seoski turizam?
OBNOVA STOČARSTVA, netreba nam jelda, ima jeftine svinjetine iz Kine pa krkajte,
sirotinje bilo i bit će
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2006., 21:13   #7
borili se borili za zemlju, zemlja pusta leži oko siska, niko prstom da mrdne, lokalna uprava što je to?
ko su ti ljudi, što oni rade, zašto se ništa ne poduzima, mislim ja to ne razumijem, zašto je to najzaostalija županija u hrvatskoj,
zašto se ljude ne motivira na stočarstvo, poljoprivredu, netko ko je stručan da napravi nekakav plan pa i petoljetku ako treba
toliko toga neiskorištenog i toliko ljudi bez volje i bez normalnih životai uvjeta za život, majke mi sisku treba revolucija, ozbiljno!
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 13:22   #8
Sisački političari bave se sami sobom (Brodarac, Lovrićka , Vidović). Lokalna uprava je ustrojena na drugačiji način nego prije Mjesne zajednice i naravno da niš ne štima.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 15:57   #9
apsolutno se slažem s tobom, pitanje je zašto je to tako i tko im je to dozvolio
ništa pod milim bogom se tamo ne događa, a ako se što i čuje čisti crnjak
zar ne postoje nekakvi mladi ljudi koji bi malo pogurali neke stvari neke ideje,
pa makar bili i stranački orijentirani nije važno samo da nešto krene
jodno?
topusko?
seoski turizam?
nekakav slatki centar u gradu?
zabrana vožnje automobilima u drugoj ulici?
hipodrom možda?
zdravstveni turizam-na baniji
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 16:22   #10
Pa vidiš da jebu Lovrićku što je htjela do svoje kuće popraviti cestu.
Đuri je to uspjelo i do vikendice sa bazenom.
A Vidović je osvjetlio svoju ulicu i dopeljal si plin do kuće.
Ipak se kreće!!!!!!!!!!!!!!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 22:37   #11
pa da vidiš to sam zaboravila, pa to su fenomenalni radovi za dobrobit svih građana, e sad mi je već lakše.
idem na čisti zrak sa okusom plina na trenutak o tome razmisliti
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 00:48   #12
Quote:
zala kaže:
pa da vidiš to sam zaboravila, pa to su fenomenalni radovi za dobrobit svih građana, e sad mi je već lakše.
idem na čisti zrak sa okusom plina na trenutak o tome razmisliti

PA sto se ne odselis negdje gdje ne smrdi?
NPR preko pruge?
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2006., 11:20   #13
objasni detaljnije
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 01:10   #14
Quote:
zala kaže:
objasni detaljnije
PA ak ti smrdi rafinerija, onda bi trebala znati i gdje smrad prestaje.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:13   #15
tebi vjerovatno ne smrdi s obzirom na ovakav odgovor. šteta što se ne može normalno razgovarati o temi grad Sisak, zato i je ovako kako je.
Ti si zločest i zlonamjeran.
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 13:54   #16
Quote:
zala kaže:
borili se borili za zemlju, zemlja pusta leži oko siska,............................................ .................................................. ..... majke mi sisku treba revolucija, ozbiljno!
hmm, pusta ?? revolucija??

smiri se - mozda je to losha i bezvrjedna zemlja pa je zato pusta ??
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2006., 15:36   #17
vjerovatno imaš pravo,tako je kako je.
to je bilo rečeno u nekakvoj euforiji, ništa od toga svega to ionako svi znamo.
pozdrav
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 11:30   #18
Quote:
zala kaže:
tebi vjerovatno ne smrdi s obzirom na ovakav odgovor. šteta što se ne može normalno razgovarati o temi grad Sisak, zato i je ovako kako je.
Ti si zločest i zlonamjeran.

28 godina zivota udaljen manje od 200 metara od rafinerijske ograde.
A o temi se naravno moze normalno razgovarati.
Evo, ja cu te pitati da mi odgovoris. Kako to da je sad odjadamput rafinerija pocela ljudima smrditi, a za vrijeme jugoslavije je smrdilo 10 puta gore, radili su svi pogoni, dok danas vise od pol rafinerije ne radi?
Zbog cega su ljudi koji su se doselili u kvartove gdje smrdi prihvatili te stanove (99.9% njih za vrijeme jugoslavije kad je smrdilo za poluditi)? I jos k tome kad je Zeljezara imala 14 000 radnika, radila punom parom, a Sisak bio poslije Zenice najzagađeniji grad u bivsoj Jugoslaviji.
Tad nitko ni pisnuo nije o smradu i ekologiji.
Usput, stanovi su se gradili u blizini rafinerije, ne ona blizu njih.
porga is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 17:00   #19
Da radili su se stanovi po nekim pravilima tipa stanova za radnike, neznam zašto ti tako tvrdiš danas je ovako , za vrijeme Juge onako, neznam možda se onda živjelo bolje u nekom smislu te riječi ili su ljudi bili zadovoljniji i okrenuti nekim drugim stvarima, danas je ovako kako je, i svi smo postali ekološki osvješteni i pametni pa valjda primjećujemo ono što ranij nismo. neznam kako je bilo za vrijeme Juge, nisam tada bila u Sisku, ljudi ko ljudi kupovali su stanove ne zato što su tako željeli već zato što su mogli to ti je razlika, zato me je zasmetalo tvoje da se selim.
kuda?
pa znaš koliko je kvadrat stana?
uostalom, to nije tema o kojoj možeš normalno razgovarati, hoću reći svi smo nekako ljuti i depresivni, a to što ljudi pričaju da je onda bilo bolje ne zamjeri, vjerovatno je u nekim stvarima ja to neznam samo slušam isto tako priče, tada penzići nisu kopali ispred moje zgrade po smeću i možda je to odgovor za sve. malim ljudima visoka politika netreba priznat ćeš to i sam, samo da su siti i donekle da imaju za normalan život, hebiga, Sisku je industrija napola propala i to se osjeti.
što ja znam, mislim kako god da je bilo treba uvijek gledati naprijed uvijek može biti bolje, zato mislim da bi ipak trebalo filtere na dimnjake, slušala sam da je porastao broj oboljelih od raka, Galdovo i okolica?
neznam, ni ti ni ja nemožemo ništa promijeniti ali evo bar da razmjenimo mišljenja.
ništa, toliko, pozdrav!
zala is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2006., 18:54   #20
Quote:
porga kaže:
28 godina zivota udaljen manje od 200 metara od rafinerijske ograde.
A o temi se naravno moze normalno razgovarati.
Evo, ja cu te pitati da mi odgovoris. Kako to da je sad odjadamput rafinerija pocela ljudima smrditi, a za vrijeme jugoslavije je smrdilo 10 puta gore, radili su svi pogoni, dok danas vise od pol rafinerije ne radi?
Zbog cega su ljudi koji su se doselili u kvartove gdje smrdi prihvatili te stanove (99.9% njih za vrijeme jugoslavije kad je smrdilo za poluditi)? I jos k tome kad je Zeljezara imala 14 000 radnika, radila punom parom, a Sisak bio poslije Zenice najzagađeniji grad u bivsoj Jugoslaviji.
Tad nitko ni pisnuo nije o smradu i ekologiji.
Usput, stanovi su se gradili u blizini rafinerije, ne ona blizu njih.
nisi bas u pravu
prije je rafinerija izvan zeljezare smrdila ponekad rano ujutro i sl, a sad smrdi gotovo non-stop

ps. ne pricam o dozivljaju smrada iz zgrade preko preko puta dimnjaka vec o dozivljaju tog istog smrada bas iz grada

zeljezarac
zlocestoca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.