Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2005., 13:30   #1
Ispis iz Crkve

Želio bi se ispisati iz registra vjernika u katoličkoj crkvi, te takoder promjeniti vjeru u popisu stanovnostva. Kako je bilo što od ovoga moguce za napraviti ?
 
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 15:09   #2
Nikako... jednom krščanin, uvijek krščanin
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 15:23   #3
A zašto ti je tolko bitan formalni ispis?
Tinchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 15:24   #4
Re: Ispis iz Crkve

Quote:
brijac kaže:
promjeniti vjeru u popisu stanovnostva. Kako je bilo što od ovoga moguce za napraviti ?
Cekati sljedeci popis stanovnistva, vrlo jednostavno. Trebao bi biti 2011...
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 16:24   #5
Quote:
Tinchi kaže:
A zašto ti je tolko bitan formalni ispis?
Vjerojatno zato jer mu smeta činjenica da se crkva neutemeljeno koristi i njegovim imenom kao argumentom brojnosti svog članstva, čime se pak redovito i bez ustručavanja koristi pokušavajući si prigrabiti neka ekstra prava pred ostalim vjerama.
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 17:49   #6
Quote:
Ego kaže:
Vjerojatno zato jer mu smeta činjenica da se crkva neutemeljeno koristi i njegovim imenom kao argumentom brojnosti svog članstva, čime se pak redovito i bez ustručavanja koristi pokušavajući si prigrabiti neka ekstra prava pred ostalim vjerama.
Upravo tako nešto. Razgovarao sam sa jednim frendom koji mi je ispricao da je saznao kada se covjek ispise iz zupe/crkve(ne znam kako) procitaju tvoje ime na misi? ili tak nesto?
 
Odgovori s citatom
Old 31.10.2005., 21:52   #7
Quote:
brijac kaže:
Upravo tako nešto. Razgovarao sam sa jednim frendom koji mi je ispricao da je saznao kada se covjek ispise iz zupe/crkve(ne znam kako) procitaju tvoje ime na misi? ili tak nesto?
Moguće, to je još jedan pokušaj provođenja onog istog pritiska i javnog pozivanja ostalih da osude tog čovjeka zbog svog postupka koji je i naveo velik broj ljudi koji nisu vjernici da se izjasne kao vjernici. Većina ima tu snagu u društvu da provede takav pritisak na manjinu da se i sama mora barem deklarativno izjasniti kao većina ili na neki drugi načim popustiti. To je nedostatak osnovne tolerancije u našem društvu.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 03:05   #8
Navodno (jednom je to netko tu napisao) trebaš otići u crkvu gdje si kršten (mislim da ti tamo idu i ostali podaci o sakramentima) i tamo se "ispišeš".

Što se popisa stanovništva tiče, nema sad natrag, čekaj sljedeći...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 08:48   #9
Re: Ispis iz Crkve

Quote:
brijac kaže:
Želio bi se ispisati iz registra vjernika u katoličkoj crkvi, te takoder promjeniti vjeru u popisu stanovnostva. Kako je bilo što od ovoga moguce za napraviti ?
Pošteno.Podržavam te u tvojoj odluci.
Bilo bi dobro da se svi koji ne vjeruju i ne žele biti pripadnici Crkve ispišu.
Bravo.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2005., 09:10   #10
Quote:
sql kaže:
Moguće, to je još jedan pokušaj provođenja onog istog pritiska i javnog pozivanja ostalih da osude tog čovjeka zbog svog postupka koji je i naveo velik broj ljudi koji nisu vjernici da se izjasne kao vjernici. Većina ima tu snagu u društvu da provede takav pritisak na manjinu da se i sama mora barem deklarativno izjasniti kao većina ili na neki drugi načim popustiti. To je nedostatak osnovne tolerancije u našem društvu.
Sql...činiš mi se ozbiljan.Pa kako ti je ovo promaklo...
Ako želim bilo što od osobnih podataka promijeniti...Narodne novine...
Onda taj list iz Narodnih novina stoji na općinskoj oglasnoj ploči(neki je zovu stup srama)mislim nekih mjesec dana.
Zašto tako nekritički...smeta mi ta neobjektivnost .
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 19:18   #11
Quote:
Potala kaže:
Navodno (jednom je to netko tu napisao) trebaš otići u crkvu gdje si kršten (mislim da ti tamo idu i ostali podaci o sakramentima) i tamo se "ispišeš".

Što se popisa stanovništva tiče, nema sad natrag, čekaj sljedeći...
Hmmm... baš bih mogao i provjeriti...
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 21:46   #12
Quote:
brezovka kaže:
Sql...činiš mi se ozbiljan.Pa kako ti je ovo promaklo...
Ako želim bilo što od osobnih podataka promijeniti...Narodne novine...
Onda taj list iz Narodnih novina stoji na općinskoj oglasnoj ploči(neki je zovu stup srama)mislim nekih mjesec dana.
Zašto tako nekritički...smeta mi ta neobjektivnost .
A otkud ti znaš što on misli o tome? Malo skačeš pred rudo...smeta mi ta neobjektivnost.
I ne čini mi se baš kao najkvalitetnija usporedba. Ali nikad nisam čula za to pa ne bih o tome.

Quote:
cp.tar kaže:
Hmmm... baš bih mogao i provjeriti...
Aj pa javi...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2005., 22:25   #13
Quote:
Potala kaže:
A otkud ti znaš što on misli o tome? Malo skačeš pred rudo...smeta mi ta neobjektivnost.
I ne čini mi se baš kao najkvalitetnija usporedba. Ali nikad nisam čula za to pa ne bih o tome.
Aj pa javi...
Slartibartfast bi rekao...nekoherentno...i bio bi u pravu,
a ja bih još dodala...ako se prijašnji upisi iz opravdanih razloga ne čitaju
neozbiljno je imati kratak pogled i puna usta kritike.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 08:16   #14
Quote:
brezovka kaže:
Sql...činiš mi se ozbiljan.Pa kako ti je ovo promaklo...
Ako želim bilo što od osobnih podataka promijeniti...Narodne novine...
Onda taj list iz Narodnih novina stoji na općinskoj oglasnoj ploči(neki je zovu stup srama)mislim nekih mjesec dana.
Zašto tako nekritički...smeta mi ta neobjektivnost .
Nisam od tebe koja si vjernica očekivao takvu usporedbu. Vjera je osobna i intimna stvar i nitko se ne bi smio mješati u takav osobni izbor pojedinca o pripadanju nekoj vjerskoj zajednici. Nitko se nema pravo ni žaliti na takvu odluku pojedinca. Zato mi nisu jasni razlozi javnog objavljivanja takve čovjekove privatne odluke.
Ako mijenjaš osobne podatke, ti su podaci objavljeni zbog mogućnosti žalbe drugih i da ne bi netko mogao zloupotrebljavati nove podatke. A i osobni podaci kao što su ime i prezime su ionako javni.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 17:48   #15
Quote:
sql kaže:
Nisam od tebe koja si vjernica očekivao takvu usporedbu. Vjera je osobna i intimna stvar i nitko se ne bi smio mješati u takav osobni izbor pojedinca o pripadanju nekoj vjerskoj zajednici. Nitko se nema pravo ni žaliti na takvu odluku pojedinca. Zato mi nisu jasni razlozi javnog objavljivanja takve čovjekove privatne odluke.
Ako mijenjaš osobne podatke, ti su podaci objavljeni zbog mogućnosti žalbe drugih i da ne bi netko mogao zloupotrebljavati nove podatke. A i osobni podaci kao što su ime i prezime su ionako javni.
Ma nisi valjda idealizirao vjernike?
Znam da nisi...al kad ti zatreba. Zar pripadnost Crkvi nije osoban podatak...i zar zajednica vjernika mora tajiti članstvo?
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2005., 23:49   #16
Quote:
brezovka kaže:
Ma nisi valjda idealizirao vjernike?
Znam da nisi...al kad ti zatreba. Zar pripadnost Crkvi nije osoban podatak...i zar zajednica vjernika mora tajiti članstvo?

Na pitanje odgovaraš pitanjem. Ja ću ti odgovoriti: zajednica vjernika ne mora tajiti članstvo. Može raditi što god hoće, jedino ostaje pitanje koji je razlog za javo čitanje imena ljudi koji su odlučili otići? Meni je osobno tako svejedno hoće li čitati ili neće, ali sam iznio mišljenje o tome koji su razlozi za to. Uzevši tvoj primjer za usporedbu, da li misliš da bi bilo u redu svakom tko je odlučio iseliti iz Hrvatske na radiu ili TV-u pročitati ime? Možda bi pravno to i bilo zakonito ali morao bi postojati jako dobar razlog za to i na prvi pogled bi bilo očito da to baš nije u redu.
__________________
DON'T HATE THE PLAYER... HATE THE GAME!
sql is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 00:02   #17
Quote:
brezovka kaže:
Slartibartfast bi rekao...nekoherentno...i bio bi u pravu,
a ja bih još dodala...ako se prijašnji upisi iz opravdanih razloga ne čitaju
neozbiljno je imati kratak pogled i puna usta kritike.
Ah, dobro. Drugi put kad ću odgovarati na neki upis pročitat ću sve upise te osobe i osobe kojoj se obratila. To bi moglo biti par tisuća postova, ali glavno da si produžim pogled

Smiješno je ovo što uspoređuješ jer su motivi sasvim drugačiji. Kako god ti to okrenula...
Potala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2005., 10:47   #18
Quote:
Potala kaže:
Ah, dobro. Drugi put kad ću odgovarati na neki upis pročitat ću sve upise te osobe i osobe kojoj se obratila. To bi moglo biti par tisuća postova, ali glavno da si produžim pogled

Smiješno je ovo što uspoređuješ jer su motivi sasvim drugačiji. Kako god ti to okrenula...
Nemoj....puno bi bilo.Na temu sam mislila...i nije puno.
brezovka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 18:51   #19
Re: Ispis iz Crkve

Quote:
brijac kaže:
Želio bi se ispisati iz registra vjernika u katoličkoj crkvi, te takoder promjeniti vjeru u popisu stanovnostva. Kako je bilo što od ovoga moguce za napraviti ?
To se naravno moze napraviti.
Poznajem djevojku koja je to napravila da ne bi placala crkveni porez. Mjesto desavanja Njemacka. Ispisala se ovdje iz RKC a poslije nekoliko mjeseci su to procitali na misi "dole" u njezinoj rodnoj zupi. Jesdnostavno.

Vjera se moze promjeniti i u popisu naravno. Postavlja se pitanje koje ste vjeroispovjesti i onda se kaze sto je ko. Cude i decki sto popisuju moraju zapisati sve prijedloge pa radilo se o filantropima, budistima, fildzancitacima ili stotijaznam.
Dakle sledeci popis je 2011.
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2005., 23:16   #20
Re: Re: Ispis iz Crkve

Quote:
el_mariachi kaže:
To se naravno moze napraviti.
Poznajem djevojku koja je to napravila da ne bi placala crkveni porez. Mjesto desavanja Njemacka. Ispisala se ovdje iz RKC a poslije nekoliko mjeseci su to procitali na misi "dole" u njezinoj rodnoj zupi. Jesdnostavno.

Vjera se moze promjeniti i u popisu naravno. Postavlja se pitanje koje ste vjeroispovjesti i onda se kaze sto je ko. Cude i decki sto popisuju moraju zapisati sve prijedloge pa radilo se o filantropima, budistima, fildzancitacima ili stotijaznam.
Dakle sledeci popis je 2011.
Žena koja je popisivala 2001. je prvo zapisala da sam Hrvat, a da me nije ni pitala.

Taj je papir morala poderati.

Nakon toga se nije usudila ne pitati me za vjeru, pa tako, eto, nisam ispao katolik po defaultu.

Na sljedećem ću biti pastafarijanac.
__________________
Krumpir Vampir ponovo je tu! Sisat će vam škrob dok vas ne otjera u grob!

math_baby reče: samo toliko da znate da vam cp.tar moze, u dogovoru s nekim od admina promijeniti sadrzaj vaseg bloga ukoliko mu se taj sadrzaj ne svidja!
cp.tar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.