Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Hrvatska i turizam

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.07.2008., 17:11   #61
Preporuke: Jadran, obitelj, pješčana plaža

bok,

ako mi moze netko preporuciti djelove jadrana gdje jedna obitelj moze najbolje provesti ljeto na jadranu. znaci da imaju pjescanu plazu, fini restorani, da djeca imaju neki zabavni sadrzaj kao disko za djecu, neki djeciji zabavni park ili slicno i naravno da se moze ici na neke izlete da se moze vidjeti neki fini grad, kulturu, etnosocijalni sadrzaji itd...

jeli mi moze netko reci za ova mjesta dali imaju i koje mjesto je najbolje za to:
1. hvar
2. bol na bracu
3. biograd
4. zadar
5. makarska
... i jos vi ako znate neka
croxxx69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 10:44   #62
medulin. ima zgodnu pješčanu plažu za klince, niz turističkih sadržaja, masu okolnih prirodnih ljepota, a što se kulturnijeg sadržaja tiče, pula je deset kilometara daleko...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:05   #63
Quote:
croxxx69 kaže: Pogledaj post
bok,

ako mi moze netko preporuciti djelove jadrana gdje jedna obitelj moze najbolje provesti ljeto na jadranu. znaci da imaju pjescanu plazu, fini restorani, da djeca imaju neki zabavni sadrzaj kao disko za djecu, neki djeciji zabavni park ili slicno i naravno da se moze ici na neke izlete da se moze vidjeti neki fini grad, kulturu, etnosocijalni sadrzaji itd...
Nije da nisi zahtjevan. Kad kazes pjescana - mislis na pijesak tipa loparska plaza ili moze i sljunak?
Evo, plaze pjescane: http://www.croatia-beaches.com/sandy...ch_croatia.htm
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 11:26   #64
Što se tiče Biograda - kao stvoreno za klince. Pješčana plaža Soline, 10-15 min hoda od centra grada, čisto more, odlična je i za one koji se ne vole pržiti na suncu jer imaju mogućnost pobjeći u hlad kojim plaža obiluje, tu postoji i aqua park za djecu, uz cestu kod plaže (kojom ne prolaze auti) je hrpa kafića i restorana gdje se može ručati po povoljnim cijenama...malo prije plaže Soline je i plaža Dražica (malo nepristupačniji ulaz u vodu zbog kamenja), tu je i veliki tobogan za djecu, a navečer se može (također uz plažu) i u zabavni park (autići, vrtuljak....).
Biograd je mali grad, ali lijepo uređen, i u centru postoji puni kafića, slastičarnica i restorana, organiziraju se izleti na Kornate, Vransko jezero, park prirode Telaščica ( sve je to u blizini Biograda). Odlično je i to što je u blizini Zadar (nekih 30-ak km), pa ako ste autom, vrlo brzo se dođe, a i vrijedi ga razgledati
__________________
Never give up, it's such a wonderful life
Pisces10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2008., 12:24   #65
Dugi Otok-Božava-Sakarun
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2008., 17:54   #66
http://www.lopud.nl/lopud/basis-cr.htm
http://www.kompas.hr/put/4999/lopud/
Prodigal Mum is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2008., 23:45   #67
super, puno vam hvala. ali biograd mi se cini super
croxxx69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2008., 09:13   #68
Quote:
croxxx69 kaže: Pogledaj post
super, puno vam hvala. ali biograd mi se cini super
Imaj na umu da je gužva oveća.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 07:21   #69
Otok IST ima veliku pješćanu plažu. Ali je pijesak samo u moru. Obala je betonska. Površina pijeska je velika 100 x 200 m i idealna za djecu.
www.maratonist.com
http://www.seecroatia.com/eng/apartments-ist.html
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 08:57   #70
Otok Levan.
cabo love is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2010., 09:03   #71
Otok Vrgada, vjerovatno najljepša pješčana plaža na Jadranu, crvenkaste boje nastala erozijom okolnih stijena sa nevjerovatnim pogledom na okolne otoke, Biograd, Sv. Filip i Jakov.... Kratka vožnja malim brodom iz Pakoštana za nekih 20 kn.
Buda83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 11:41   #72
Korčula, Lumbarda
Mljet, Saplunara
Pag, Povljana
superkalifra is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:25   #73
treba mi neka mirna pješčana plaža u dalmaciji da se lipo možemo odmorit i da nije gužva pošto bi išli početkom 8mjeseca da se malo odmorimo od pir.
hvala
__________________
>30.07.2011<
kk23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:43   #74
Bez guzve, a pijesak, ha? ok, evo:
Otok Pag -mjesto Vlasici.
Ljubač - ogromna pjescana uvala. ali moras hodati pola sata da dodjes do vode do koljena
Dugi otok - Sakarun, ali do prvih kuca ima 20 min hoda. ili biti smjesten u Velom Ratu, Solinama ili pak u Bozavi od kojeg vozi svakih sat vremena vlakic do plaze Sakarun. ima i bus par puta dnevno.

Ima jos dosta lijepih pjescanih plaza po Dalmaciji koje nisam nabrojala jer su te plaze pune ljudi ali u mirnim mjestima.
Pa?
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:49   #75
Primošten, pogotovo sad kada su srušili stijene oko poluotoka i sve nasuli sitnim pijeskom... dosta ih se bunilo zbog toga ali meni je super. Također, tko odsjedne u Primoštenu može otići do obližnjih mjesta Bilo i Dolac, 2-3 km udaljeno, ali pre pre čisto more, sa lijepim uvalicama...
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.
Julie Bergdorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 14:53   #76
Primosten - guzvaaa.
Bilo - tamo nema pijeska (znam, tamo se uvijek bacim u more kad sam u tom kraju)
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 15:11   #77
Quote:
nasmijanonebo kaže: Pogledaj post
Primosten - guzvaaa.
Bilo - tamo nema pijeska (znam, tamo se uvijek bacim u more kad sam u tom kraju)
Bude gužva u Primoštenu, ali ako se dođe na vrijeme zna se uhvatiti dobro mjesto ispod borova

U Bilom su istina stijene, ali među stijenama bude onako malih plažica nasutih pijeskom gdje imaš svoj mir... također super ako se uhvati mjesto.

Inače, ljudi iz Šibenika dosta dolaze u Bilo na kupanje, i općenito u Primoštenski kraj.

Meni je općenito najljepše kad malo padne ona gužva, početak 9. mjeseca.. tada mi je najbolje i za kupanje i općenito.

btw Primošenka sam
__________________
~There's nowhere else like London. Nothing at all, anywhere ~ Vivienne Westwood.
Julie Bergdorf is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 16:07   #78
btw, nisam ni sumnjala da si Primostenka
.ja nemam ni kapi krvi sa mora.
Da, slazem se, Bilo je najljepsi u tom dijelu oko Primostena za kupanje ali ovo je tema o pjescanim plazama
__________________
"Bog je s tugom znao reći: anđeli oko nogu imaju kuglu, đavli krila na leđima." (Alexandre Romanes)
"Ako vam je težak stijeg čestitosti, utaknite ga u zemlju gdje počivaju naše kosti - mi ćemo ga držati."
"Bolje zapaliti i najmanju šibicu u mraku, nego se pjeniti i/ili piskarati o tami."
nasmijanonebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2011., 23:34   #79
Meni je najljepsa plaza na Lopudu. To je jedna plitka uvala (znaci jedna od onih gdje treba puno hodati da se dodje do neke dubine), ali je prepredivno.

To ako govorimo o pjescanima. Iako po mom skromnom misljenju kvalitetne plaze u zatvorenim morima su one s oblim sitnjim kamenjem. Ugodnije su i cisce, a isto mogu biti pogodne za malo djecu, more je cesto mirno. Recimo primjer predivne jadranske plaze je Medveja, kraj Opatije. I Baska je jako lijepa. Pijesak je po mom misljenju super samo na oceanu.
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2011., 07:36   #80
San Marino na Rabu je no1.
Lopud je cool, ali jako brzo zađe sunce.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:38.