Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.09.2007., 16:09   #21
cure...moja preporuka je, kad doktor kaze mirovanje, onda je to mirovanje....

meni je trudnoca do 23. tjedna bila ko da nisam trudna...onda pregled, 1 cm otvorena..neke male kontrakcije...i mirovanje...
i ja sam mirovanje uzela...pranje i kuhanje, setnjice...sve lagano al ne lezanje...

neposluh me doveo do toga da zavrsim na sv. duhu...kontrakcije na minutu...ljek da se bebi na brzinu razviju pljuca, cordipini, partusisten, normabel...strogo mirovanje...

tako da...ako gin kaze miruj...to znaci miruj...i tocka...
da sam ga slusala mozda sad nebi unosila sve te kemikalije u tijelo...koje vjerujem da ni za bebaca nisu idalne bas...
__________________
...postala sam članica udruge "Kokoš"...
realna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 08:37   #22
mirovanje će ginekolog reć svakom ja sad ulazimu 3mj.i ginićka kaže miruj nemoj tempom kao i do sad šta i ne radim,sve je ok normalno se osjećam osim bolu u želucu jer nemam nikakvih mučnina,možda me povremeno u doljnjem djelu trbuha stegne ,ali kaže to se mišići šire tako da za sad nije nikakvo mirovanje iz razloga neke komplikakcije već iz razloga šta bi svatko trebao tako.ali mi nije jsasno kako su žene prije sve radile i normalno rađale,misllim da se mi previše sad stavljamo podstakleno zvono pa nam tako i je sve osjetljive ,možda i nismo takve bile ,ali takvim nas naprave ...(pričam sad za osobe koje nemaju velikih komplikacija u trudnoći)
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2007., 10:53   #23
slazem se s tobom marina!ako ti dok kaze vise ko smjernicu, mi se odmah uplasimo da moramo lezati i da ce nesto poci krivo samo jer smo isle do ducana, a nekad su zenske sve radile ko prije trudnoce....meni je dok rekla da slusam svoje tijelo i da se mogu i prosetat ako se dobro osjecam.kad sam bila u bolnici,srela sam curu koja se prerano otvorila pa se 5 tjedana nije smjela dici iz kreveta. ok , to je naravno opravdan razlog, al uzela sam je ko primjer samo da spomenem da si mozete zamislit kako je bilo kad se 5 tj prala, jela sve iz krevetaa....pa bar mi koje smo relativno dobro, mozemo bit opustene, jer je i to bitno za dobar ishodtrudnoce....naravno da nijedna nece pretjerat u nicemu....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2007., 12:27   #24
Quote:
marina3 kaže: Pogledaj post
mirovanje će ginekolog reć svakom ja sad ulazimu 3mj.i ginićka kaže miruj nemoj tempom kao i do sad šta i ne radim,sve je ok normalno se osjećam osim bolu u želucu jer nemam nikakvih mučnina,možda me povremeno u doljnjem djelu trbuha stegne ,ali kaže to se mišići šire tako da za sad nije nikakvo mirovanje iz razloga neke komplikakcije već iz razloga šta bi svatko trebao tako.ali mi nije jsasno kako su žene prije sve radile i normalno rađale,misllim da se mi previše sad stavljamo podstakleno zvono pa nam tako i je sve osjetljive ,možda i nismo takve bile ,ali takvim nas naprave ...(pričam sad za osobe koje nemaju velikih komplikacija u trudnoći)
Najvažnije je da se uzme u obzir da smo svi individualni i različiti. Nije nužno da će mirovanje svakome gin preporučiti, no oni nose jednu daleko veću odgovornost danas nego što su to nosili kad su žene 'ranije' sve radile kao i prije trudnoće. S druge strane ne mogu niti znati niti tvrditi da će se trudnoća uredno odvijati- jer nisu vidoviti.
Mislim da se ne trebamo u 21. stoljeću uspoređivati s tim ženama koje su 'ranije' sve radile i sve im je bilo u redu. Žene su isto tako imale ranije i veći broj trudnoća u odnosu na broj živorođene djece i mislim da su s reprodukcijom počinjale daleko ranije no što to počinju danas.
S druge strane opseg znanja se povećava pa, ako ga već imamo ( ili ga imaju naši doktori) mislim da bi bilo bez veze ga ne koristiti.
Druga je stvar da li će se netko pridržavati preporuka i kako će ih se pridržavati.
Možda se i stavljamo pod stakleno zvono, no ne znam u kojem to smislu kažeš jer sigurno si prije trudnoće bila u punoj formi i ne znam kako nas to može činiti osjetljivijima. Stvar je samo u spoznaji da jesmo ranjivi i osjetljivi i u tome da doktori rade na prevenciji manjih i većih komplikacija. Osim toga, mislim da se i sustav vrijednosti u odnosu na 'ranije' promijenio pa se čini sve da trudnica rodi zdravo dijete i ako je ikako moguće u očekivanom terminu kad je beba dovoljno zrela te da trudnoća prođe sa što manje komplikacija.
Tema ovog topic-a je 'strogo mirovanje' što znači ležanje i ne preporučuje se trudnicama koje nisu imale niti imaju ikakvih problema.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 09:03   #25
milsilm da ranije možda baš i nije sve bilo u redu kad smo toga, nego se više skrivalo,ako nešto nije uredu.

razlog današnje, kasnije kako kažeš reprodukcije je razlog tome šta svi teže višem i većem znači materijanim, šta znači puno više stresa i puno manje dječice!

Nitko ni ne kaže da ne koristimo savjete naših liječnika već da se same stavljamo i drugi nas stavljaju pod "stakleno zvono".

A to šta kažeš o zdravoj djeci je relativno uz svu moguću današnju tehnologiju još uvijek ima jako oboljele novorođene djece .

tema ovog topića je strogo mirovanje vidim ,ali ja sam na kraju svog posta napisala da je to za osobe koje nemaju velikih komplikacija . smatram da je isto tako i puno toga u ljudskoj psihi jer poznam dosta trudnica koje čim su saznale da su trudne počele su povraćat , počela ih je glava bolit,trbuh sve im je teško šta su mi i same priznale !!!
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2007., 16:55   #26
Marina, slažem se ja s tobom, pa ipak se to zove drugo stanje. I slažem se da ima zdravih trudnica koje legnu u krevet, ali i trudnica s problemima koje nikako da legnu.
Ja mislim da je trudnoća ili bez komplikacija, tj. uredna ili ima komplikacija te da ih se ne može klasificirati na manje i veće. Ako neke smetnje mogu postati veće i ako postoji neki lijek, ponašanje sl. da se spriječi da neki problem postane veći, i dalje mislim da treba poduzeti te mjere.
Da, ima oboljele živorođene djece. Zato što uz tu tehnologiju neka bolesna djeca preživljavaju, a u prvoj polovici prošlog stoljeća bi zasigurno umrla.
Ono što je važno, a to je preživljenje novorođene djece i broj trudnoća koje završe dobro zahvaljujući opet svom tom znanju i tehnologiji.
I unatoč tehnologiji postoje slučajevi kojima se nije moglo (danas) pomoći. A ne znamo kako će biti za nekih slijedećih 60-70 godina. Možda i manje.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 10:44   #27
Mirovati uz dvogodišnjakinju!?

Sad sam u 7. tjednu. Imam hematom i uloživa za vršak prsta. Doktorica napisala mirovanje, ne strogo ali usporiti, ne raditi i nikako ne dizati dijete!
Kako da ja to izvedem? Kako da joj uopće objasnim da mama nesmije dizati, da mama neide u park itd. Kako da ju ne dižem kad ju dnevno trebam jedno 20 puta podić, nemože oprat ruke, moram ju stavit u auto sjedalicu, u hranilicu, ma masu toga...
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 10:53   #28
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Sad sam u 7. tjednu. Imam hematom i uloživa za vršak prsta. Doktorica napisala mirovanje, ne strogo ali usporiti, ne raditi i nikako ne dizati dijete!
Kako da ja to izvedem? Kako da joj uopće objasnim da mama nesmije dizati, da mama neide u park itd. Kako da ju ne dižem kad ju dnevno trebam jedno 20 puta podić, nemože oprat ruke, moram ju stavit u auto sjedalicu, u hranilicu, ma masu toga...
e draga nije ti lako i sve me strah da ce i meni biti tako.
jel ti ima tko pomoci? koliko ti je dijete staro? jel moze u jaslice/vrtic? barem to vrijeme da mirujes, tj. laganini napravis sto trebas?
igraj se sa njom na podu, krevetu, nauci ju da sama ulazi u auto, da se sama penje u hranilicu (naravno ti ju pridrzavas, ali ne podizes), ja sam kupila one stepenice od plastike kada mu perem ruke (u plodinama - 45 kuna), kupi to, neces pozalit, stavim ispred umivaonika i on se popne i lakse i meni i njemu.

ja sam ga sve to polako pocela ucit da sam radi, ne daj boze da tako moram mirovat pa eto da i on meni malo olaksa.
a jos nisam niti trudna planiramo, ali ne ide, a bude jednom
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 11:36   #29
2 godine je "velika".
Ide u vrtić, al više je doma neg tamo. Pokupi svaki virus tak da jedan tjedan ide, dva ne.
Stepenice kažeš? pa mogla bi joj neku kutiju stavit, viš dobra ideja.
A žao mi je nje, naučena je da ja stalno nešto s njom, svaki dan smo u parku, ja se verem di i ona, trčim za njom. I sad odjednom - ne.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:08   #30
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
2 godine je "velika".
Ide u vrtić, al više je doma neg tamo. Pokupi svaki virus tak da jedan tjedan ide, dva ne.
Stepenice kažeš? pa mogla bi joj neku kutiju stavit, viš dobra ideja.
A žao mi je nje, naučena je da ja stalno nešto s njom, svaki dan smo u parku, ja se verem di i ona, trčim za njom. I sad odjednom - ne.
ma znam i mei je tako, moj da moze visio bi na meni 24/7, isto se ludiramo, ja se totalno spustim na njegov nivo

a ne znam, pokusaj joj objasnit da je ona sad velika i neka sama stoji dok pere ruke, zube... neka se sama penje u kolica (ja svom maknem rucku i pridrzavam ga i on sam uskoci, onda vratim rucku), isto tako u hranilicu, spustim ju do kraja, maknem pladanj i on uskoci pa vratim pladanj, i tako ima fora jos...

a ludirat se mozete i na podu, krevtu, mozes i dalje sa njom u park, tamo isto se mozete zabavljat bez nosanja.

ma zapravo je tebi teze sto ne mozes kao prijedok ona to nece tako puno niti primjetit.

zelim ti srecu i ako trebas savjete ili samo razgovor javi se i znaj da ce ti nerko sigurno olaksati makar samo razgovorom
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2009., 12:12   #31
enid, znam kak ti je, ja s 29.tjedana zavrsila na cordipinu i 2x dnevno normabel zbog kontrakcija i skracivanja cerviksa... sve to ne bi bilo tolko neobicno da mi se to nije dogodilo i u prvoj trudnoci, samo sam ovaj put doma (morala sam odbit hospitalizaciju, zbog bebe koja ima 14.mjeseci i nema ko bit s njom po cijele dane)... u prvoj trudnoci sam imala jace kontrakcije,bila na sv.duhu, nakon 4 dana doma i doslovno lezala i isla na wc do 35.tjedna (od 31.) al se nisam otvarala, sad sam uloziva za vrsak prsta od 18.tjedna i krenula je panika... kos me stavio na mirovanje (i naglasio da je uz terapiju NAJVAZNIJE mirovanje) samo bi to sve bilo super izvedivo da malena od 14.mjeseci ne treba svoju mamu.. pa presvuci, pa skuhaj, pa digni, pa mazi... i sad ti miruj! sve sam vec opisala na temi prijevremeni porod, pa da se ne ponavljam... ugl, ako kazu mirovanje, mislim da bi to stvarno trebalo bit mirovanje, jer ja na sebi osjetim da se forsam i da nije ok to sto radim...
__________________
Picekica 6.7.08. i Picek 26.10.09.
Picek21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 09:57   #32
Ćao, ja nisam našla samo temu mirovanje u ntrudnoći, bez ovog strogo,pa pišem tu. Bila sam danas na prvom pregledu. Ujutro sam počela krvariti slabo. Dr. me pregledala, rekla da srce kuca, ali da moram pit tablete i bit na mirovanju do 12. tjedna. Šta to točno znači? zaboravila sam je pitat. Može mi pomoć netko tko je to prošao. Ja sam npr.rekla svekrvi da ćemo doć danas na ručak, ona je 15 minuta autom od nas. To smijem?
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 09:57   #33
Da napomenem da sam već imala jedan spontani, prije 6 godina.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 10:07   #34
Quote:
danijela28 kaže: Pogledaj post
Ćao, ja nisam našla samo temu mirovanje u ntrudnoći, bez ovog strogo,pa pišem tu. Bila sam danas na prvom pregledu. Ujutro sam počela krvariti slabo. Dr. me pregledala, rekla da srce kuca, ali da moram pit tablete i bit na mirovanju do 12. tjedna. Šta to točno znači? zaboravila sam je pitat. Može mi pomoć netko tko je to prošao. Ja sam npr.rekla svekrvi da ćemo doć danas na ručak, ona je 15 minuta autom od nas. To smijem?
Moj savjet je da ne mrdaš dok ti krvarenje skroz ne prestane. Nadam se da ti je prepisala jaču dozu utrogestana 3x2 vaginalno jer oralno imaju smanjeno djelovanje. Znači, krevet-kauč i wc. Muž neka sve ostalo obavlja.
Kasnije, kad to prođe možeš lagano sve.
Ukoliko ti to ne zaustavi krvarenje (kao što meni nije) u prvo vrijeme primala sam progesteronske injekcije Proluton depo od 250 mg svakih 4-5 dana (koje doduše treba naručiti, ali u privatnim ordinacijama to znaju imati pa posude dok ne stigne). I ja sam imala spontani u prethodnoj trudnoći, nisam mirovala i uzimala utrogestane (loš doktor) , a mislim da bi i sad bio sličan scenarij da nisam promjenila i sad imam sposobnog doktora.
__________________
Mali princ je napokon stigao 2010:))))
A stigla je i princeza 2015:))))
najmanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 10:46   #35
dala mi je samo tablete duphaston (valjda sam dobro napisala) da pijem 3 dnevno. Meni je krvarenje bilo jako slabo, kao neka tamna krv i to ful malo. I od jutra više nema ni malo. Ona kaže da imam ciste na jajnicim, misli da je to od njih, jer beba je ok.
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2010., 10:58   #36
To su isto progesteronske tablete. Vidjet ćeš kako reagiraš na terapiju, ako bi opet počelo, nazovi dr. da ti pojača dozu. Alli svakako bi se primirila na par dana, jer se krvarenje zna zaustavit i opet vratit. A mirovanje nekad stvarno pomaže. sretno
__________________
Mali princ je napokon stigao 2010:))))
A stigla je i princeza 2015:))))
najmanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 18:43   #37
I mi smo na strogom mirovanju od 30+0
...i u zadnjih 4 dana mirovanja
sašila sam haljinicu
napravila ogrlicu
pročitala 2 knjige o lječenju biljem i hranom (pobogu, kakve tamo gluposti pišu...neke knjige zaslužuju bit spaljene)
jela, jela i puno jela iz čiste dosade
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 18:50   #38
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
I mi smo na strogom mirovanju od 30+0
...i u zadnjih 4 dana mirovanja
sašila sam haljinicu
napravila ogrlicu
pročitala 2 knjige o lječenju biljem i hranom (pobogu, kakve tamo gluposti pišu...neke knjige zaslužuju bit spaljene)
jela, jela i puno jela iz čiste dosade
Zašto si na strogom mirovanju?
__________________
~naše vjenčanje~
seni001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 00:55   #39
Quote:
seni001 kaže: Pogledaj post
Zašto si na strogom mirovanju?
smekšan, uložen i skraćen cervix
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2010., 16:06   #40
Ćao! Evo mene s pregleda. Znači, pisala sam pred 5 tjedana da sam krvarila jako slabo i da sam poslana na mirovanje. Danas sam bila na pregledu, beba je super, mrda se, sve je uredno. I kad sam pitala dr.ako mogu sad ić radit, ona me pogleda i kaže: naravno da ne. Kod vas je dijagnoza prijeteći pobačaj i vi nastavljate s mirovanjem.

E sad, ja u šoku, nisam pitala šta to znači, dal ću morat mirovat do kraja ili je mislila samo do idućeg pregleda za 4 tjedna?!
Imate iskustva?
danijela28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:06.