Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2009., 00:14   #81
Quote:
Gloria84 kaže: Pogledaj post
meni su najbolji oni slovenski Eta ajvari http://www.eta-kamnik.si/program3.php ili oni makedonski iz Getroa (Getro robna marka - ne znam kak se zove)
e od njih ima onaj namaz od paprike to je 5 puta bolje od ajvara jel zna neko recept za taj namaz od paprike bolesno dobro
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2009., 14:09   #82
Mi imamo porodočni pogon za proizvodnju domaćeg ajvara, godinama pravimo pravu domaću zimnicu i prodajemo na tržnicama u Tuzli. Paprika se prži na šporetu, guli, melje i 5-6 sati kuha. Imamo jedinstven recept za ajvar star oko 150godina. Naš ajvar nije drzavno kontrolisan ali od njega se još niko nije razbolio jer se pravi i pakuje kao da se radi za kucu jer ga i mi jedmo. Za nekoliko dana kada krene crvena paprika, biće i pravi domaći ajvar. Imat ćemo kao i svake godine ljuti i blagi. Mi naš ajvar ne nudimo u prodavnicama i super marketima. Hiper produkcija i kvalitet ne idu jedno s drugim. Nemoguće je proizvesti toliku količinu pravog domaćeg ajvara da bi se opskrbili tržni centri i prodavnice. broj moba obrisan.

objavljivanje osobnih podataka nije dozvoljeno na forumu. tko je zainteresiran, nek se javi na pm. moderator

Zadnje uređivanje tough_cookie : 09.08.2009. at 19:58.
ernina_zimnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 17:45   #83
mislim da bi ovo trebalo ići u oglase
__________________
Devils Advocate
sasa80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2009., 22:45   #84
proizvodnja zapocela!
ernina_zimnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2009., 11:15   #85
Quote:
ToTaL kaže: Pogledaj post
Cek jel hoces domaci ili ne? Jer neznam dal ima neka treca opcija... Neki mali proizvođać uostalom vjerojatno ne proizvodi dovoljno koliko tebi treba ako stvarno jedes teglu na dan

Od mainstream ajvara mi je zadnji najbolji od "Vitaminke", ali opcenito mi je kod ajvara da mi je jedan period super i onda se zasitim i nakon toga mi je potrebna promjena. A od domacih ima fini tu u Ivanić Gradu na placu ... mlada gospođa prodaje
meni je od Vitaminke isto najbolji..
__________________
mene ako se sete na dan bezbednosti sete, ako se ne sete nikom ništa.
Planinarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 17:35   #86
Ja već nekoliko godina pravim domaći ajvar od domaćih nešpricanih paprika i patliđana. Na izbor se tri vrste: blagi, blago ljuti i ljuti. Količine koje spremim nisu velike...nemam ga gdje uskladištiti ali do Božića se sve proda...recept sam ponosno naslijedila od bake...
fancycraft is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2009., 22:54   #87
Bome,ja ga napravila i pojela vec
__________________
Jel bas moras da dises dok sam nervozna !!!?HA!??
mafri is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2010., 20:46   #88
Najbolji kupovni domaci ajvar - VAVA (Makedonski)
Najbolji kupovni klasicni - Droga Portoroz (SLO)
SaraK is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 12:30   #89
Idem u Kaufland samo zbog ajvara.
Makedonski neki Vitaeo d oro, otprilike tako nešto.
Meni je najbolji, jedina zamjerka što proizvode samo blagi a ja više volim ljuto... no ubacim nešto drugo ljuto u kombinaciju pa je OK.

Sama ga ne radim već godinama...lijena sam nekako za to, a i nemam od koga dobiti domaći, što je još veća šteta...
missm is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2010., 13:17   #90
Već sam o ovom pisao na jednom PDF-u, no da ponovim. Slažem se s tim da se domaćem ajvaru, ljutenici, pinđuru i kjopolu teško približit u industrijskoj proizvodnji, a da pritom ne bude i bolesno skup. No, prije par mjeseci otkrio sam (pazite sad ovo) billinu Clever liniju nekog malog proizvođača iz Makedonije. Tekstura, okus, konzistencija, sve nalik domaćem ajvaru! Za nevjerovat, a cijena smijeh smijehova. Za nešto više od pola kile ajvara tražili su.. čini mi se 19 kuna, dok je ljutenica bila tek nešto skuplja. Kao što sam već rekao, bilo je predobro da bi dugo trajalo, zato trk dok se mudraci iz trgovine ne sjete da narod nije zaslužio takve oblizeke za malo penez.
__________________
Raj na Zemlji postoji, no ljudima ipak treba neko prikladnije mjesto.
Slaven is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 10:55   #91
osim domaćeg,volim i vitaminku...ima slični okus ko i domaći...
ninjanippon is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 11:40   #92
podravka blagi
kodo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 11:58   #93
vitaminka
saharasaharović is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2010., 14:21   #94
ajvar vitaminka, a nije loš i od podravke
jpnsankaijuku is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 02:01   #95
Vitaminkin ajvar više nije ljut. I to najmanje dvije godine.
Vidjeli vlasnici da nema smisla: kupiš teglu pa ti traje mjesec dana. Sada je razlika između "blagog" i "ljutog" samo u boji etikete. "Blagi" ima zelenu, a "ljuti" crvenu. I potroši se za tjedan dana.

Da li postoji neki ljuti ajvar (kupovni) u Hrvatskoj?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 22:08   #96
Vitaminkin ajvar. Maloprije sam pojeo pola velike tegle ajvara jer se ne moze prestati jesti koliko je dobar, a onda se covjek zasiti i par mjeseci ga ne okusim.
vaiors is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2011., 23:02   #97
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
Da li postoji neki ljuti ajvar (kupovni) u Hrvatskoj?
evo odgovaram na svoj post
Makedonski ajvar Dentina iz Strumice, jedini ljuti kupovni ajvar za koga ja znam
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2011., 20:03   #98
Quote:
missm kaže: Pogledaj post
Idem u Kaufland samo zbog ajvara.
Makedonski neki Vitaeo d oro, otprilike tako nešto.
Meni je najbolji, jedina zamjerka što proizvode samo blagi a ja više volim ljuto... no ubacim nešto drugo ljuto u kombinaciju pa je OK.

Sama ga ne radim već godinama...lijena sam nekako za to, a i nemam od koga dobiti domaći, što je još veća šteta...
apsolutno najbolji ajvar koji se moze kupiti. cini mi se da je oko 50kn/kg
skuplji od vitaminke, ali dosta jeftiniji od bakine tajne

a meni najvise podsjeca na pravi domaci
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 00:00   #99
još nisam probala taj kupovni ajvar koji je toliko dobar kao domaci moje bake.
ove godine ga planiram i sama raditi. prvi put.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2011., 11:36   #100
Koji je po vama najljući kupovni ajvar, naravno da je dobar?
Od svih tih mogućih proizvođača
ekvilajzer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.