Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2010., 20:06   #41
Quote:
Space Bird kaže: Pogledaj post
Postoji jedna interesantna stvar u pravu, a to je da osumnjičenik ne može postati optuženik za neko teško kazneno djelo ako ono nije prethodno u zakonu navedeno.

Jahve* nigdje nije jasno utvrdio što će nam se točno dogoditi za pojedino kazneno djelo/smrtni grijeh
Bog je svakom utkao svoj zakon u srce, i po tome če se tražit pravda, tko je više znao od njega če se više tražit, tko manje zna manje će i trebat dat, no nikakovo zlo od Boga nije dano, sva zla su tu jer su pogaženi ti zakoni Boga. U odrasloj dobi ako su ti zakoni bili prije gaženi oni se teško mogu nać u cjelosti, potrebno je vratit se u fazu djetinjstva unutar sebe sama i nać te izgubljene zakone.

*Bog nema ime (ovako znam na koji koncept misliš, ali inaće da nebi mislio da Mu je to ime).
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2010., 20:15   #42
Quote:
Space Bird kaže: Pogledaj post
Postoji jedna interesantna stvar u pravu, a to je da osumnjičenik ne može postati optuženik za neko teško kazneno djelo ako ono nije prethodno u zakonu navedeno.

Jahve nigdje nije jasno utvrdio što će nam se točno dogoditi za pojedino kazneno djelo/smrtni grijeh, a jasno je da postoji nekakvo stupnjevanje po težini zloćina, pa samim time i pozicioniranje u paklu za neke naše nestašluke.
Ne mogu biti jednako kažnjavani Hitler koji je poubijao n ljudi i moja baka, koja je bila neumjerena u jelu i piću. Tako da bih ja volio točno znati kakve će mi se sve stvari događati u paklu zbog mog ateizma, tako da ne bude iznenađenja. A uz sve to moram još i dobro razmisliti o isplativosti nekih svojih nestašluka.

Ja želim da nam Jahve što prije javi razvrstavanje nedjela, tako da ja imam točan uvid u ono što si mogu priuštiti.

Na primjer: prevara ženidbenog druga: kamenovanje 3 puta
------------ blasfemija: pribijanje čavala u noge
------------ vjerovanje u Posejdona: paljenje na lomači
------------ homoseksualnost: 69 bičeva dnevno
------------ gledanje South Parka: rezanje udova
------------ korištenje kondoma: rezanje uda
------------ ect…


Uz sve to, zanima me dali su se s vremenom promijenile metode mućenja u paklu.
Naime prije kad ljudi nisu imali električne stolice, strojnice i drugo, mučilo se i ubijalo konvencionalnijim metodama, pa su se te metode pokazale dobrima i u paklu.
Dakle, želio bih znati ima li kakvih promjena u paklu.
Ako se tvoje pitanje odnosi samo na krscansku religiju onda ignorisi ovaj odgovor. A ako ne onda:

U Dzehennemu ljudi nece isto biti muceni. Neki ljudi ce biti na dnu džehennema, nekim ljudima ce vatra biti samo do clanaka, neki ljudi ce biti pusteni iz dzehennema i ici u dzennet kada odrade svoju kaznu.
(sve ovisno od djela koja budu radili).

Ima li kakvih promjena? Moraces otici u dzehennem pa provjeriti. Nema ti druge
__________________
Neodlučan čovjek sad nešto hoće, sad neće, a kad napokon hoće onda i hoće i neće.
mirzakv is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 01:51   #43
Naslov je glupo postavljen. Poznajeli Bog zakonodavstvo? Kao to mu je neki uvjet? Ili ono što je sastavio čovjek Bogu je dužnost to poznavati?
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 10:16   #44
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
A moje je pitanje što li su uopće ta pitanja i traženja odgovora bitna za nevjernika? Čemu trošiti dragocjeno i ograničeno vrijeme postojanja(obzirom da ne vjeruješ u Boga i postojanje nakon smrti)?
Pa da. Veli da je ateist, a pita o onom svijetu. Svašta.
Jasno je da je tema otvorena za neki vid sprdnje. Česta pojava na našemu forumu.

Quote:
Space Bird kaže: Pogledaj post
Moje pitanje je dali je to pošteno da ne znaš točno što te čeka poslije smrti…
Space Bird, nije točno da ne znaš. Sve je rečeno u časnom Kur'anu, i tu stoji sve što nas čeka.

Quote:
Space Bird kaže: Pogledaj post
A očekujem i da će nam se Jahve danas sutra pojaviti s nekim novijim zakonikom i da nije pisan na kamenim pločama, nego na A4 papiru, latiničnim pismom
neće biti više objava. Kur'an je zadnja objava.
U njemu ima napisano na arapskom, ali evo prijevod na latinici.

17:49. Oni govore: “Zar kada se u kosti prašinu pretvorimo... zar ćemo, kao nova bića, doista biti oživljeni?” 17:50. Reci im (Muhammede); “Hoćete! Čak i da ste kamenje ili gvožđe! 17:51. ili da ste bilo kakvo stvorenje za koje mislite da ne može biti oživljeno.”“A tko će nas to u život vratiti?” – upitaće te oni. A ti im reci: “Onaj Koji vas je i prvi put stvorio!”, A oni će prema tebi odmahnuti glavama svojim, i upitat će te: “Kada? Kada to?!” Ti im reci: “Možda ubrzo! 17:52. Biti će to onog Dana kad vas On pozove, i odazvaćete se, hvaleći Ga, i pomislićete da ste ostali u mrtvilu samo malo vremena.“

Quote:
Space Bird kaže: Pogledaj post
Dakle, želio bih znati ima li kakvih promjena u paklu.

Gvozdenim maljevima biti će mlaćeni; (Kur'an, 22:19)

Možda nisi znao to za maljeve?

Shady is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 12:52   #45
Quote:
Space Bird kaže: Pogledaj post
Postoji jedna interesantna stvar u pravu, a to je da osumnjičenik ne može postati optuženik za neko teško kazneno djelo ako ono nije prethodno u zakonu navedeno.

Jahve nigdje nije jasno utvrdio što će nam se točno dogoditi za pojedino kazneno djelo/smrtni grijeh, a jasno je da postoji nekakvo stupnjevanje po težini zloćina, pa samim time i pozicioniranje u paklu za neke naše nestašluke.
Ne mogu biti jednako kažnjavani Hitler koji je poubijao n ljudi i moja baka, koja je bila neumjerena u jelu i piću. Tako da bih ja volio točno znati kakve će mi se sve stvari događati u paklu zbog mog ateizma, tako da ne bude iznenađenja. A uz sve to moram još i dobro razmisliti o isplativosti nekih svojih nestašluka.

Ja želim da nam Jahve što prije javi razvrstavanje nedjela, tako da ja imam točan uvid u ono što si mogu priuštiti.

Na primjer: prevara ženidbenog druga: kamenovanje 3 puta
------------ blasfemija: pribijanje čavala u noge
------------ vjerovanje u Posejdona: paljenje na lomači
------------ homoseksualnost: 69 bičeva dnevno
------------ gledanje South Parka: rezanje udova
------------ korištenje kondoma: rezanje uda
------------ ect…


Uz sve to, zanima me dali su se s vremenom promijenile metode mućenja u paklu.
Naime prije kad ljudi nisu imali električne stolice, strojnice i drugo, mučilo se i ubijalo konvencionalnijim metodama, pa su se te metode pokazale dobrima i u paklu.
Dakle, želio bih znati ima li kakvih promjena u paklu.
ne beri brigu!
tebe će nagraditi za forumsku duhovitost na religiji
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 12:58   #46
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post
Bog je svakom utkao svoj zakon u srce, i po tome če se tražit pravda, tko je više znao od njega če se više tražit, tko manje zna manje će i trebat dat, no nikakovo zlo od Boga nije dano, sva zla su tu jer su pogaženi ti zakoni Boga. U odrasloj dobi ako su ti zakoni bili prije gaženi oni se teško mogu nać u cjelosti, potrebno je vratit se u fazu djetinjstva unutar sebe sama i nać te izgubljene zakone.

*Bog nema ime (ovako znam na koji koncept misliš, ali inaće da nebi mislio da Mu je to ime).
da nećeš biti kažnjen i zato što se nisi vratio u fazu djetinjstva?

ne petljaj se u Božji Sud ljudskim promišljanjima i znanjem!

budi Bogu zahvalan na svakoj spoznaji, živi u skladu s njom iiiii NE SUDI!

pozdrav bumbaru!
__________________
"Lopovi danas izgledaju kao pošteni ljudi. Pošteni su zbog toga prisiljeni izgledati kao lopovi-da bi se razlikovali."
Dorina-kutija is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 18:44   #47
Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
da nećeš biti kažnjen i zato što se nisi vratio u fazu djetinjstva?
Ne kažnjava Bog nego češ sam propustit bitno, to su samo upute kako da se dođe do bitnog tj. tog zakona- to je kršćanski nauk i ja iz tog kuta pišem.


Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
ne petljaj se u Božji Sud ljudskim promišljanjima i znanjem!
Slažem se, trebamo sve duhovnim očima promatrat, zato i pišem o povratku u ranije stadije kad je srce bilo budnije prije no što ga čovjek sam uspava.

Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
budi Bogu zahvalan na svakoj spoznaji, živi u skladu s njom iiiii NE SUDI!
Naš sud je sud vida a ne sud osude, pa da vidiš nekoga da si ide u neznanju zlo napravit, zar ti nije dužnost upozorit i reć? Ako prešutimo takovo što onda sudjelujemo u tome.

Quote:
Dorina-kutija kaže: Pogledaj post
pozdrav bumbaru!
bumbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 18:50   #48
Quote:
bumbar kaže: Pogledaj post

Naš sud je sud vida a ne sud osude, pa da vidiš nekoga da si ide u neznanju zlo napravit, zar ti nije dužnost upozorit i reć? Ako prešutimo takovo što onda sudjelujemo u tome.
Jesi probao nekom opasnom kriminalcu to reći???

Sudjelovanje ako ne kažeš??

ETo imaš priliku da ne sudjeluješ svaki dan .


A ta spika o sudjelovanju je ona iz SZ a ??
Iz Ezekiela ??
Je l da??
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:53.