Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2010., 00:05   #21
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Ova tema je za sve kršćane na forumu. Zanimaju me njihovi odgovori.
Po mom mišljenju, nije lako biti kršćanin.Ja osobno mislim da je to najzahtjevnija religija. Predati svoj život Isusu Kristu u potpunosti. Vjerovati da je on i Bog i čovjek. Jasno mi je zašto ta ideja mnogim ljudima zvuči nemoguće i zašto je teška za shvatiti. Kako Bog može uzeti ljudski oblik? U tome je sama bit kršćanstva. Po kršćanskom vjerovanju Bog je uzeo ljudski oblik,ponizio se da bi mogao biti blizak ljudima. Žrtvovao se za grijehe svih ljudi kako bi i oni jednog dana mogli biti sinovi Božji. I na kraju je uskrsnuo i tako pobijedio smrt. I Isus je znao da je vjera teška i zahtjevna,zato piše:

I blago onom tko se ne sablazni o mene. (Mt 11,6).

Isus Krist nije bio običan poslanik,prorok,duhovni učitelj,već sam Bog u ljudskom tijelu. Ali naravno postoje i oni koji tvrde suprotno.U Bibliji piše: Gal 1,8 Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet!

Što vi vjernici kažete,kako je biti kršćanin?
To je put koji traje citav zivot. A krscanska teologija nije najlaksa, ima tu kompliciranih principa koje nije lako shvatiti a kamoli drugima objasniti.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 00:07   #22
Quote:
dilmah kaže: Pogledaj post
prihvatiti tvrdnju da ja mogu biti "spašena" jer sam kršćena i krizmana, dok neki tamo "divljaci" u africi ili amazoni ne mogu jer nisu nikad upoznali krista.
Nije to istina niti je to ucenje KC.
Spot Perdita is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 01:16   #23
Quote:
3damask kaže: Pogledaj post
Prvo,izuzetno mi je drago što sam u ovom kratkom vremenu provedenom na ovom pdf-u svjedočio tvojem preobraćenju(po tvom vlastitom priznanju).
Što se tiče tvoje teme ja bih postavio stvari potpuno suprotno i ustvrdio da nema "lakše" i manje zahtijevne religije od kršćanstva.Je li moguće da obe ove postavke (moja i tvoja) egzistiraju unutar jednog svjetonazorskog (naravno koherentnog) sustava?
Nemoj se ljutiti ali tako si naivan....
Tu ste vi tanki vjernici jako.

Budite mudri kao zmije a bezazleni kao golubovi..
To nikako vi ne možete.
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2010., 21:50   #24
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Nemoj se ljutiti ali tako si naivan....
Tu ste vi tanki vjernici jako.

Budite mudri kao zmije a bezazleni kao golubovi..
To nikako vi ne možete.
A čemu ovakav nož pod rebra 3damask-u koji se iskreno veseli što je AoF postao kršćanin?

Ne sudi da ti ne bude suđeno.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2010., 00:06   #25
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
A čemu ovakav nož pod rebra 3damask-u koji se iskreno veseli što je AoF postao kršćanin?

Ne sudi da ti ne bude suđeno.
Pa zato što nije postao krščanin.

Ne budi naivan da ne ispadneš naivac.
__________________
bye bye
Pater Petar is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 15:13   #26
Quote:
Pater Petar kaže: Pogledaj post
Pa zato što nije postao krščanin.
Što hoćeš reći, da se pretvarao?

P.S. je li zato baniran?
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2010., 22:43   #27
Quote:
Articles of Faith kaže: Pogledaj post
Ova tema je za sve kršćane na forumu. Zanimaju me njihovi odgovori.
Po mom mišljenju, nije lako biti kršćanin.Ja osobno mislim da je to najzahtjevnija religija. Predati svoj život Isusu Kristu u potpunosti. Vjerovati da je on i Bog i čovjek. Jasno mi je zašto ta ideja mnogim ljudima zvuči nemoguće i zašto je teška za shvatiti. Kako Bog može uzeti ljudski oblik? U tome je sama bit kršćanstva. Po kršćanskom vjerovanju Bog je uzeo ljudski oblik,ponizio se da bi mogao biti blizak ljudima. Žrtvovao se za grijehe svih ljudi kako bi i oni jednog dana mogli biti sinovi Božji. I na kraju je uskrsnuo i tako pobijedio smrt. I Isus je znao da je vjera teška i zahtjevna,zato piše:

I blago onom tko se ne sablazni o mene. (Mt 11,6).

Isus Krist nije bio običan poslanik,prorok,duhovni učitelj,već sam Bog u ljudskom tijelu. Ali naravno postoje i oni koji tvrde suprotno.U Bibliji piše: Gal 1,8 Ali kad bismo vam mi, ili kad bi vam anđeo s neba navješćivao neko evanđelje mimo onoga koje vam mi navijestismo, neka je proklet!
Što vi vjernici kažete,kako je biti kršćanin?
Teško mi je nešto govoriti o čovjeku ali je ova zadnja rečenica značajna, vi vjernici,
gareton is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:14   #28
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Što hoćeš reći, da se pretvarao?

P.S. je li zato baniran?

Vidi baš ...možda su ga zbog svjedočenja banirali
To ti je kao ono "izdajica svoga naroda "pa ga sklonili
A nije se pretvarao ,ne.....
Mislim da je otišao putem koji je otkrio ,bar se nadam da je tako
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2010., 22:22   #29
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post

Vidi baš ...možda su ga zbog svjedočenja banirali
To ti je kao ono "izdajica svoga naroda "pa ga sklonili
A nije se pretvarao ,ne.....
Mislim da je otišao putem koji je otkrio ,bar se nadam da je tako
Fama volat al' da ne zivite u napetosti nije nikakva konspiracija u pitanju -samo akumulacija bodova + zadnji post trolanje i to je sve...Kad nam se Arti vrati, a vi ga lijepo pitajte sta i kako stvari kod njega stoje (i jos nesto - nikada nije ni bio ateist).

Mozda cujemo svijezu pricu o tome kako je postati krscanin...
__________________
If you think this Universe is bad, you should see some of the others./Philip K. Dick
blue bird is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:04   #30
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Fama volat al' da ne zivite u napetosti nije nikakva konspiracija u pitanju -samo akumulacija bodova + zadnji post trolanje i to je sve...Kad nam se Arti vrati, a vi ga lijepo pitajte sta i kako stvari kod njega stoje (i jos nesto - nikada nije ni bio ateist).

Mozda cujemo svijezu pricu o tome kako je postati krscanin...
Možda je bipolaran u religijskom izričaju, malo je ateist a onda malo kršćanin. Tako u sebi pobjeđuje duhovnu konfuziju.

AOF - volimo te ma što sad bio!!!
__________________
Čarolija... Svratište
Nemruth Dagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 16:49   #31
Quote:
blue bird kaže: Pogledaj post
Fama volat al' da ne zivite u napetosti nije nikakva konspiracija u pitanju -samo akumulacija bodova + zadnji post trolanje i to je sve...Kad nam se Arti vrati, a vi ga lijepo pitajte sta i kako stvari kod njega stoje (i jos nesto - nikada nije ni bio ateist).

Mozda cujemo svijezu pricu o tome kako je postati krscanin...
Ah ..kako ovdje stvari stoje nisam baš uvjerena u tvoju priču
Malo se zezala jesam ....
Vratite vi Artija pa šta jee da jee
Vjernik ili ateista ...
Ne djelim ja ljude na te grupe
Osim toga ovo o trolanju ,kaznenim bodovima itd..nikad mi nije bilo jasno ,nekako se ne mjeri svima isto ,a trebalo bi Dečko mi je drag ...a šta ću
Pa zar je tako čudno što ateista ,Arti ili bilo koji drugi postane kršćanin ...ne vidim ništa čudno
Pa i ja (nedaj mi Bože )mogu iz nekog razloga ,nekad ,postati ne ateista nego nevjernica i odbaciti Boga ,ni to ne bi bilo čudno ,krhki smo mi ljudi ...
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati

Zadnje uređivanje izidoraa : 30.09.2010. at 17:32.
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 17:48   #32
Quote:
dux pessimus kaže: Pogledaj post
Što hoćeš reći, da se pretvarao?

[COLOR="grey"]P.S. je li zato baniran?[/COLOR]

Duuuux!

Ovo nije lijepo od tebe!
Ovdje nitko nije baniran zato što pripada bilo kojoj religiji ili zato što je ateist,već isključivo radi onog kako i što piše!

U osnovi je nebitno,pretvara li se bilo tko pripadnošću nekoj religiji,jer Bog sve zna,ništa mu ne ostaje skriveno!
A mi ostali,zamijetimo li tako nešto,možemo samo slegnuti ramenima.jer svatko bira sam kojim će putem hoditi!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica

Zadnje uređivanje VeronikaN : 30.09.2010. at 17:59.
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 17:58   #33
Quote:
izidoraa kaže: Pogledaj post
Ah ..kako ovdje stvari stoje nisam baš uvjerena u tvoju priču
Malo se zezala jesam ....
Vratite vi Artija pa šta jee da jee
Vjernik ili ateista ...
Ne djelim ja ljude na te grupe
Osim toga ovo o trolanju ,kaznenim bodovima itd..nikad mi nije bilo jasno ,nekako se ne mjeri svima isto ,a trebalo bi Dečko mi je drag ...a šta ću
Pa zar je tako čudno što ateista ,Arti ili bilo koji drugi postane kršćanin ...ne vidim ništa čudno
Pa i ja (nedaj mi Bože )mogu iz nekog razloga ,nekad ,postati ne ateista nego nevjernica i odbaciti Boga ,ni to ne bi bilo čudno ,krhki smo mi ljudi ...


Da,krhki smo mi ljudi!
A iskušenja ponekad prelaze naše snage!
I nije lako biti ne samo kršćanin već vjernik bilo koje religije u svijetu u kojem su izvrgnute ruglu sve vrijednosti vjera.
Možemo biti samo postojani u vjerovanju!
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 18:04   #34
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post
Duuuux!

Ovo nije lijepo od tebe!
Ovdje nitko nije baniran zato što pripada bilo kojoj religiji ili zato što je ateist,već isključivo radi onog kako i što piše!

U osnovi je nebitno,pretvara li se bilo tko pripadnošću nekoj religiji,jer Bog sve zna,ništa mu ne ostaje skriveno!
A mi ostali,zamijetimo li tako nešto,možemo samo slegnuti ramenima.jer svatko bira sam kojim će putem hoditi!
Ajooj, sad sam pak ja krivo shvaćen.

VeronikaN, ja se apsolutno slažem s tobom, samo pater petar je napisao rečenicu koja, barem meni, je zazvučala tako. Eto, nije mi namjera vrijeđati AoF-a, kao nijednog forumaša, na kraju krajeva vjerujem da su to sve u praksi jako dobri ljudi, bez obzira na razlike u mišljenjima.
__________________
Čuvaj ljubav u svom srcu. Život bez ljubavi je kao vrt bez sunca i pun mrtvog cvijeća. - Oscar Wilde
dux pessimus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 22:21   #35
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post


Da,krhki smo mi ljudi!
A iskušenja ponekad prelaze naše snage!
I nije lako biti ne samo kršćanin već vjernik bilo koje religije u svijetu u kojem su izvrgnute ruglu sve vrijednosti vjera.
Možemo biti samo postojani u vjerovanju!

Slabi ,malovjerni ,sumnjičavi ......
Iskušenja vrlo često prelaze naše snage ,da....
Nije isto biti vjernik i svetac
Često se nama vjernicima natura na nos svaki i mali grijeh
Jednom mene tako osudiše ....da kakav sam ja vjernik ako sam pušač
Ja sam prije svega čovjek (žena )pa onda vjernik ,a svetica nikad biti neću
__________________
Ja nikad nisam sama ,moj ANĐEO me prati
izidoraa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:43.