Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje

Život u dvoje Prizori iz bračnog i izvanbračnog života.
Podforumi: Vjenčanja, Rastave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2016., 04:51   #121
Sve očekivano, u čemu je problem?
Primjera poput ovog iz uvodnog posta ove teme bilo je u Hrvatskoj na tisuće u prošlom ratu.
Ako je netko to sve ignorirao, onda mu nitko nije kriv što mu se ponovo ponavlja prošlost.
Iako, u ovoj fazi moram stati i reći da nije nužno da se hrvatsko-srpski brakovi u Hrvatskoj raspadnu, nije nužno niti da dođu u krizu.
Možda mi ne ćete vjerovati, ali u susjednoj ulici žive dvije obitelji u kojima su žene Srpkinje.....ono baš prave Srpkinje iz Srbije. Muževi su tu domaći Hrvati.
E sad zašto ovo pričam, te obitelji naravno imaju djecu, sinove....a sad slijedi najbolji dio.....ta dva sina su se milijun puta posvađala, a najveća uvreda im je kad jedan drugom jebu mater, prvi drugom srpsku, a drugi prvom četničku :-)
I to svi znaju, ne samo svi susjedi njihovi u ulici nego očito i šire kad znam ja koji sam u susjednoj ulici.
Jel kužite kak je to smiješno? Jedan drugom jebu mater srpsku, a i jednom i drugom su matere Srpkinje.
Inače, spomenuti brakovi su čvrsti i neće se raspast, nisu se raspali ni u vrijeme rata.....i tak.....sve je jedan veliki vic....

O.K. sad moram napisati i neke ozbiljnije stvari.
Pitanje je kako bi ove dvije obitelji završile da nisu tu u Zagrebu nego da su 1991. bile u okupiranom Kninu ili Vukovaru. Vjerojatno bi završilo drugačije.
Zato, svaki slučaj je individualan, ali sad u 2016. nakon kaj su Srbi izgubili sve ratove koje su započeli u zadnjih 25 godina, mislim da je jasno kako bi trebalo odgajati djecu.
no_surrender is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 05:11   #122
Zašto su odjednom žena i njena majka počele da se osjećaju ugroženim i pro srpskim?
Zato što putem medija kompjutera i mobitela Srbija i Rusija pozivaju na jedinstvo i ljubav prema svojoj državi u zadnje 2 godine.

Zašto je problem ženi što djeca uče hrvatski jezik, a ne srpski?
Jer današnji hrvatski je postao štokavski i previše podsjeća na srpski i Srbima se to ne sviđa.

Zajebana je situacija na Balkanu.
Ako se ne odmaknu od politike i ne priklone Švedskoj 90 posto.
Bit će im zajebano.
putnikbroj is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 09:23   #123
Quote:
putnikbroj kaže: Pogledaj post
Zašto su odjednom žena i njena majka počele da se osjećaju ugroženim i pro srpskim?
Zar je hebeno bitno zasto je to tako? To je matera tvoje zene... jedna i jedina... ja ne znam koliko ti matera imas, ali ja imam jednu.. i voljet cu je postovat sada, kao i kada bude imala 80 godina... bez obzira sto ce drugima biti samo jos jedan obicna baba... Tko zna sto joj se i zasto vrti po glavi... preodgojio je i tako ne budes... ili je prihvati i prilagodi se... ili se kreni klat pa gledaj kako ti se to slama po familiji...

Jel takav nenormalan problem otic za pravoslavni bozic/slavu/uskrs/whatever kod te babe cestitat joj, izjubit je tri puta... odvest cijelu familiju na klopu... isposhtovat je... pa i potrpit sve i da si ne znam kakvo zadrta hercegovacka kamencina, da ti zena bude sretnija i smirenija... jer eto prihvacas i njezine korijene, i stalo ti je da se i ona osjeca dobro... Jel to takav hebeni problem?!

Ja sam jeo i pio za sve moguce bagdane... ispostovao svih... i bozice, i bajrame, cak sam i na ciganskom djurdjevdanu bio (i bilo mi je genijalno), pa mi nije rtarz na celu izrastao... niti sam pozelio klanjati pet puta dnevno...

Ali ne... sigurno to nije razlog... je baba surfala netom, pa vidjela poziv majke rusije za pravoslavnim jedinstvom... i krenula u jihad protiv zeta... mos mislit...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2016., 22:54   #124
Quote:
no_surrender kaže: Pogledaj post
Sve očekivano, u čemu je problem?
Primjera poput ovog iz uvodnog posta ove teme bilo je u Hrvatskoj na tisuće u prošlom ratu.
Ako je netko to sve ignorirao, onda mu nitko nije kriv što mu se ponovo ponavlja prošlost.
Iako, u ovoj fazi moram stati i reći da nije nužno da se hrvatsko-srpski brakovi u Hrvatskoj raspadnu, nije nužno niti da dođu u krizu.
Možda mi ne ćete vjerovati, ali u susjednoj ulici žive dvije obitelji u kojima su žene Srpkinje.....ono baš prave Srpkinje iz Srbije. Muževi su tu domaći Hrvati.
E sad zašto ovo pričam, te obitelji naravno imaju djecu, sinove....a sad slijedi najbolji dio.....ta dva sina su se milijun puta posvađala, a najveća uvreda im je kad jedan drugom jebu mater, prvi drugom srpsku, a drugi prvom četničku :-)
I to svi znaju, ne samo svi susjedi njihovi u ulici nego očito i šire kad znam ja koji sam u susjednoj ulici.
Jel kužite kak je to smiješno? Jedan drugom jebu mater srpsku, a i jednom i drugom su matere Srpkinje.
Inače, spomenuti brakovi su čvrsti i neće se raspast, nisu se raspali ni u vrijeme rata.....i tak.....sve je jedan veliki vic....

O.K. sad moram napisati i neke ozbiljnije stvari.
Pitanje je kako bi ove dvije obitelji završile da nisu tu u Zagrebu nego da su 1991. bile u okupiranom Kninu ili Vukovaru. Vjerojatno bi završilo drugačije.
Zato, svaki slučaj je individualan, ali sad u 2016. nakon kaj su Srbi izgubili sve ratove koje su započeli u zadnjih 25 godina, mislim da je jasno kako bi trebalo odgajati djecu.
Meni je stara Srpkinja i moji imaju jedan od boljih brakove za koje znam.

Totalno nebitno, zna se kako se djecu treba odgajati? Vidim da ni ti ne znaš.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 17:38   #125
Mješani katoličko -pravoslavni brakovi pogotovo na dinarsko kamenjarskim prostorima traju od crkvenog raskola više manje uspješno pod jednim jednostavnim uvjetom ,a to je da žena kada se udaje prihvaća muževu religiju i običaje.
To baba iz Gackog dobro zna i kenja zato šta su ovi u Švedskoj ,da se ćer udala s druge strane NEretve naručivala bi thompsona na radio širokom nediljom...
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 15:59   #126
Quote:
Pomorac35st kaže: Pogledaj post
Mješani katoličko -pravoslavni brakovi pogotovo na dinarsko kamenjarskim prostorima traju od crkvenog raskola više manje uspješno pod jednim jednostavnim uvjetom ,a to je da žena kada se udaje prihvaća muževu religiju i običaje.
To baba iz Gackog dobro zna i kenja zato šta su ovi u Švedskoj ,da se ćer udala s druge strane NEretve naručivala bi thompsona na radio širokom nediljom...
Pa eto... izgleda da je on naletio na jednu koja se malo emapcipirala... pa nek sad ostane tvrd i solo nakon 22 godine jer eto, nema ona sta ne prihvacati njegovo...To mu je super ideja...
__________________
Bilo kuda Kiki svuda!
Rijecanin is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2016., 17:24   #127
Ne vidim neki problem da neki naš dinaroid sa švedskim primanjima ostane solo....mislim da bi najmanje po jedan autobus udavača iz hrvatske,srbije a bogami i bih svih konfesija čekali u redu obučene u hrvatski dres od joe šimunića..
a gospodja neka se i dalje emancipira i srbuje..
Pomorac35st is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2016., 01:13   #128
Pa čuj, ovisi o Švedskim alimentacijama.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2016., 23:58   #129
Ja sam u braku sa ženom srpske nacionalnosti pa to nije toliki problem koliko njena opsesija fejsom

Ali štoš.
Ryan333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2016., 00:35   #130
Osobno sam protiv miješanih brakova, uvijek tu dođe do dodatnih problema uz one koji i inače dolaze tako da su ti brakovi dodatno opterećeni.
Gustavo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2016., 05:46   #131
Osobno sam protiv bilo kakvog uplitanja politike, vjere, nacionalnosti, boje koze itd itd u brak, vezu ili nedaj Boze sex.
Wogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:04   #132
Znam da je autorica teme banata no mozda i dalje cita ovu temu, moze se tu lijepo rijesiti. Zeni zabraniti da joj dovodi mater gore k njima jer mater njemu non stop nabija na nos nacionalizam i dovodi nemir u kuci i da mu zato netreba nemir u kuci. Plus da vas hoce rastaviti jer niste iste nacionalnosti ! Sta si baba umislja pod stare dane, nema drugog posla nego maltretirati ureden i stabilan brak izmedu kceri i zeta.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 10:31   #133
Quote:
SAS kaže: Pogledaj post
Znam da je autorica teme banata no mozda i dalje cita ovu temu, moze se tu lijepo rijesiti. Zeni zabraniti da joj dovodi mater gore k njima jer mater njemu non stop nabija na nos nacionalizam i dovodi nemir u kuci i da mu zato netreba nemir u kuci. Plus da vas hoce rastaviti jer niste iste nacionalnosti ! Sta si baba umislja pod stare dane, nema drugog posla nego maltretirati ureden i stabilan brak izmedu kceri i zeta.
zabraniti materi da posjeti kcerku? sve za mir prekrasnog hrvatskog braka sa srpkinjom? bravo.
OneHitWonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 19:35   #134
Ma dajte molim vas kakva vjera kakvi bakrači. Kako se samo navučete na to.

Žena si je našla drugog jebača/zaljubila se, te sad ruje da elegantno izađe iz braka. Sad joj sve smeta.
Gord is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2016., 19:40   #135
Quote:
OneHitWonder kaže: Pogledaj post
zabraniti materi da posjeti kcerku? sve za mir prekrasnog hrvatskog braka sa srpkinjom? bravo.
A zašto ne?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 10:45   #136
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nadam se da je ovo netko izmislio, da nitko ne bi zbilja napisao ovoliko podataka po kojima pola Gackog i Makarske može shvatiti o kome se radi i čitati o njihovim bračnim problemima, iz pera njegove rođakinje koju iritira kad njegova punica kaže da su djeca iz miješanog braka jer je ona odlučila! biti Hrvaticom. Možda da mu savjetuješ da on sad dvadeset godina bude Srbin?
Točno tako, prije je postojalo kazneno djelo iznošenja obiteljskih prilika u javnost, ali se to od 2013 promjenilo, autoricu bi trebalo prijavit da se vidi ima li elemenata kaznenog djela, jer ne samo da bagerom ulazi u njihov intimu, i obiteljske prilike, i petlja nosinu di joj nije mjesto ,nego još o tome piše na forum.hr!
Točno se vidi koliko nju izjeda, muči, ne spava zbg toga, i sve bi dala samo da joj je bilo sakrit, zamotit, izgurat,istinsut tih 50% srpskih korijena iz djece , ali uzalud ne može
Žena se sjetila, i majka njena ,da djeca imaju i njihove korijene, i da su sve ove godine bili izdominirani i asimilirani radi mira u kući, pa su im odlučili dati malo i tog identiteta, s njihove strane, ali šta god netko mislio o tome, to je činjenično stanje. Oni jesu napola Srbi! Da je mater francuzica, bili i njoj zamjerala šta im usađuje dio svog identiteta? Bi dok ova nebi prijavila za uznemiravanje.
Odakle pravo ovoj da se petlja u to kako će mater odgajat svoju djecu?
Tko normalan uopće razmišlja o tome s kime živi, i kako živi tvoj rođak? Valjda je to ekskluzivno nepovredivo njegovo pravo da uredi svoj život, i živi kako želi, dok je sve legalno?
Ovu to izjeda pa je morala podjelit svoju muku s forumašima
dalmacija77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2016., 23:09   #137
samo provjeravam jel mogu postati
iowa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2017., 11:13   #138
Nažalost znam iz iskustva prijateljica miješanje rodbine u nečiju vezu može biti pogubno.
Magdalena Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.