Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2016., 20:06   #101
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Ne znam zašto ljudi uopće žive zajedno kad se upare. Jednako se mogu družiti i na kavi između posla i pilatesa dva-tri puta tjedno, a još i nisu krmeljavi pa je to svakako plus i dobro za seksualni život.
To nam je....čini se budućnost. :klap:
__________________
Eci peci pec, ti si mali zec. A ja mala vjeverica, eci peci pec.
Muškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2016., 22:42   #102
Ima jos jedan zanimljiv podatak
Sin mi trenira kosarku
Ima 10g
Ekipa s kojom igra ima ukupno 12 igraca
Njih petorica su djeca razvedenih roditelja

Jbt,skoro pa svaki drugi brak ....
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 08:57   #103
ja imam drugu statistiku
kod mladje kceri u razredu, njih 24,
jedina,
priznajem da mi je neobično
brezia is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 09:53   #104
Razred mog posinka...10 njih...8 razvedenih roditelja i jedna udovica...
__________________
Osebujna
hardy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2016., 10:45   #105
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Ima jos jedan zanimljiv podatak
Sin mi trenira kosarku
Ima 10g
Ekipa s kojom igra ima ukupno 12 igraca
Njih petorica su djeca razvedenih roditelja

Jbt,skoro pa svaki drugi brak ....
I? KHS, ja se slazem da ima puno razvedenih roditelja, ali ne smatram to ni apsolutno losim. Ako su ljudi i malo normalni, onda ce se, prije ili kasnije fokusirati na djecu, a na svoje male ratove. U mom razredu je( prije cirka 30 godina) je bilo troje djece razvedenih(jedna je zivjela sa tatom, drugi sa mamom, trece sa babom i djedom,dok su se oboje roditelja brzo vjencali sa novima partnerima i dobili u drugom braku jos djece). Ovom trecem je bilo najgore, jer ga roditelji bukvalno nisu ni vidjali i ponasali su se prema njemu kao da je nevidljiv. To je bio problem, a ne sto ne zivi sa mamom i tatom na istoj adresi.
Ertrinken is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 08:59   #106
Quote:
Mamekica kaže: Pogledaj post
uvijek je presing po onom koji je odlučio otići. Koji je možda imao više hrabrosti ili naprosto prvi dotaknuo dno. Ako je to muškarac, onda se vadi ta šiba, eto htio si otić pa sad imaj djecu dva put na tjedan. Ko te jebe, pati. Ako odluči žena, česta su imovinska ucjenjivanja. Pa odi si ako si možeš priuštit, jel.
Nisam primijetio da je i slican pressing na inicijatore razvoda kao neplatise alimentacije.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 11:24   #107
Quote:
Ertrinken kaže: Pogledaj post
I? KHS, ja se slazem da ima puno razvedenih roditelja, ali ne smatram to ni apsolutno losim. Ako su ljudi i malo normalni, onda ce se, prije ili kasnije fokusirati na djecu, a na svoje male ratove. U mom razredu i.
I?
ne postoji ništa apsolutno dobro uili apsolutno loše,slažem se...
ali ta nepodnošljiva lakoća razvoda bila bi možda i manja kad bi se situacija s podjelom djece da žive ali zaista pola/pola dovela u praksu u rvackoj

vidi, nije slučajno da se žene prije svega olako odlućuju na razvod, jer nakon razvoda, sustav se pobrine da nikom ne polažu odgovornost, imaju osigurane prihode za djecu i rade što hoće

ako bi oba partnera podjednako snosila negativen strane razvoda što se tiče kontakata s djecom, onda bi se možda i bolje promišljalo s kim se i kako ulazi u brak i pravi djecu...pa bi se i manje razvodilo

evo,, na Badnjak sam čuo neku klinku, udaje se jer je trudna, kako na sumnjićave upite susjede kaže " pa što, ako neće ići, razvedem se i bok"...
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2017., 18:21   #108
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
I?
ne postoji ništa apsolutno dobro uili apsolutno loše,slažem se...
ali ta nepodnošljiva lakoća razvoda bila bi možda i manja kad bi se situacija s podjelom djece da žive ali zaista pola/pola dovela u praksu u rvackoj

vidi, nije slučajno da se žene prije svega olako odlućuju na razvod, jer nakon razvoda, sustav se pobrine da nikom ne polažu odgovornost, imaju osigurane prihode za djecu i rade što hoće

ako bi oba partnera podjednako snosila negativen strane razvoda što se tiče kontakata s djecom, onda bi se možda i bolje promišljalo s kim se i kako ulazi u brak i pravi djecu...pa bi se i manje razvodilo

evo,, na Badnjak sam čuo neku klinku, udaje se jer je trudna, kako na sumnjićave upite susjede kaže " pa što, ako neće ići, razvedem se i bok"...
Ti stvarno možeš lupetat gluposti... često čitam tvoje upise al sad si stvarno pretjerao. Mame ne polažu odgovornost, imaju osigurane prihode i rade šta hoće? Nadam si da si još pod utjecajem alkohola s dočeka...
Šta dakle, ostavljamo djecu doma, dobivamo cca 10k kuna pa ih trošimo na "je***" okolo i kupovanje krpica i nit ih ne pogledamo? ajd otkači i pokušaj ti imat većinu vremena djecu kod sebe. moj ih je bivši htio dok nije shvatio da ne može kad hoće sa novom curom... od tad je baš dobro da su većinu vremena kod mene. kad su bolesni ne mogu kod njega, jer su bolesni, šta će on s njima. dobivam 2.000 kn alimentacije za dvoje djece starosti 8 i 10 godina, od kojih 1300 ide samo na boravak i hobije. da nemam dobru plaću baš bih se dobro provela, posebno sa kreditom za stan. Roditeljski, informacije, rođendani, zadaće, to je sve moja odgovornost. Toliko o tome da je nemam, j. se okolo s njegovim parama i boli me ona stvar za djecu.

daj malo pročitaj što su napisao prije nego što stisneš send
Triny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 07:52   #109
Quote:
Triny kaže: Pogledaj post
Ti stvarno možeš lupetat gluposti... često čitam tvoje upise al sad si stvarno pretjerao. Mame ne polažu odgovornost, imaju osigurane prihode i rade šta hoće? Nadam si da si još pod utjecajem alkohola s dočeka...
Šta dakle, ostavljamo djecu doma, dobivamo cca 10k kuna pa ih trošimo na "je***" okolo i kupovanje krpica i nit ih ne pogledamo? ajd otkači i pokušaj ti imat većinu vremena djecu kod sebe. moj ih je bivši htio dok nije shvatio da ne može kad hoće sa novom curom... od tad je baš dobro da su većinu vremena kod mene. kad su bolesni ne mogu kod njega, jer su bolesni, šta će on s njima. dobivam 2.000 kn alimentacije za dvoje djece starosti 8 i 10 godina, od kojih 1300 ide samo na boravak i hobije. da nemam dobru plaću baš bih se dobro provela, posebno sa kreditom za stan. Roditeljski, informacije, rođendani, zadaće, to je sve moja odgovornost. Toliko o tome da je nemam, j. se okolo s njegovim parama i boli me ona stvar za djecu.

daj malo pročitaj što su napisao prije nego što stisneš send
????
ako se tebi ne sviđa moj način razmišljanja, možeš li bit malo pristojnija?
po meni, ako tebi nije dovoljno 2000 kn potpore za djecu od 8 i 10 godina, trebala bi malo na tečaj iz ekonomije...

imam djecu slične dobi, živim s njima, znam sve
a ako ti ne odgovara takva matematika, daj se zamijeni s bivšim mužem. traži da on bude primarni skrbnik, i uživaj...

poput njega
kredit za stan?
kakve to veze ima s 50/50 % roditeljstva?

ako te frustrira to što TI nemaš adekvatnu potporu bivšeg muža, ne pričaj okolo o svojim ekonomskim problemima koji s njim zaista nemaju nikakve veze

ili o problemima neodgovornosti tvog bivšeg

probajte malo zamijeniti uloge
ali službeno
pa ti njemu kešni svaki mjesec 2000 kn pod prijetnjom zatvora i ovrhe
i uživaj u svojoj ekonomiji
bilježim se sa štovanjem
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:01   #110
Quote:
Triny kaže: Pogledaj post
Ti stvarno možeš lupetat gluposti... često čitam tvoje e. moj ih je bivši htio dok nije shvatio da ne može kad hoće sa novom curom... od tad je baš dobro da su većinu vremena o


eovo boldano se ali baš uvijek zlobno spominje, kao pretpostavka

jako me zanima, kad bismo pitali tvog bivšeg, bi li on potvrdio to da ne želi djecu jer ne može što hoće sa svojom novom curom


uvijek te nove cure
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:26   #111
Quote:
Triny kaže: Pogledaj post
Roditeljski, informacije, rođendani, zadaće, to je sve moja odgovornost.
Razlika izmedju tvoje i njegove odgovornosti je sto ako ju on prekrsi, ide u zatvor, a ako ti svoju, nikom nista.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 08:41   #112
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
????
ako se tebi ne sviđa moj način razmišljanja, možeš li bit malo pristojnija?
po meni, ako tebi nije dovoljno 2000 kn potpore za djecu od 8 i 10 godina, trebala bi malo na tečaj iz ekonomije...

imam djecu slične dobi, živim s njima, znam sve
a ako ti ne odgovara takva matematika, daj se zamijeni s bivšim mužem. traži da on bude primarni skrbnik, i uživaj...

poput njega
kredit za stan?
kakve to veze ima s 50/50 % roditeljstva?

ako te frustrira to što TI nemaš adekvatnu potporu bivšeg muža, ne pričaj okolo o svojim ekonomskim problemima koji s njim zaista nemaju nikakve veze

ili o problemima neodgovornosti tvog bivšeg

probajte malo zamijeniti uloge
ali službeno
pa ti njemu kešni svaki mjesec 2000 kn pod prijetnjom zatvora i ovrhe
i uživaj u svojoj ekonomiji
bilježim se sa štovanjem
ni ja se s tobom ne slažem
prije razvoda imaš dvije plaće u kući. nakon razvoda ostaneš s jednom plus alimentacija. meni je to bio pad standarda, kao i većini onih koji se razvedu. čim imovinu podijeliš na pola ostaneš kraćih rukava. dakle, financijski mi se razvod nikako nije isplatio.
što se tiće ostalog...opet sam bila u težoj situaciji nego prije razvoda, gubiš stalnu potporu drugog partnera koji je do tada nosio pola odgovornosti za djecu u smislu svakodnevne brige. nemaš se na koga osloniti kad si, recimo, bolestan. bilo bi mi kudikamo "zgodnije" da su djeca pola/pola jer bi onda 2 tjedna imala svoj mir i odmor.
alimentacija dosita jedva pokriva pola troškova djeteta, nije to novac koji majke koriste na sebe. bar ne normalne majke....
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:10   #113
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
????

probajte malo zamijeniti uloge
ali službeno
pa ti njemu kešni svaki mjesec 2000 kn pod prijetnjom zatvora i ovrhe
i uživaj u svojoj ekonomiji
bilježim se sa štovanjem
i ko kome prijeti s ovrhom i zatvorom? otac koji normalno plaća alimentaciju i koji isudjeluje u brizi za dijete nije nikad čuo nikakve prijetnje zatvorom ili ovrhom.
to koda kažeš "plaćam svaki mjesec režije pod prijetnjom ovrhe i zatvora". otprilike.
inače, meni je došlo 680 puta da prepustim brigu o djeci bivšem i da mu plaćam alimentacija samo da se odmorim i uhvatim vrijeme za sebe. al kak ti dođe kriza, tak te i prođe, utješiš se da će ta djeca jednom ipak narast pa da više nećeš bit kuharica, spremaćica, učiteljica i tješiteljica 24 sata dnevno.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:41   #114
Quote:
rfid kaže: Pogledaj post
A što je s velikim A - alimentacijom? Dakle ako u presudi stoji da je dijete s majkom i da otac mora plaćati alimentaciju, a u praksi je otac s djetetom pola vremena, kod njega stanuje, za njega kao i majka plaća sve potrebne troškove, itd. smatram da je u tom slučaju obveza plaćanja alimentacije za dijete krajnje besmislena. Krajnje nepravedna. Pogotovo ne u iznosu kakvog ga je npr. utvrdio sud pa i ako je riječ o propisanom minimalnom iznosu koji u ovom kontekstu nije beznačajan. A ako oko toga i postoji usmeni dogovor, dakle mimo presude (npr. bez alimentacije) bojim se da nitko pogotovo u ova teška vremena ne garantira da se neće zatražiti alimentacija sukladno presudi / njezino povećanje i tako dalje...(ne dao Bog još za unazad ... od kada je trebala počet bit isplaćivana). Dakako da li će se to desit ili ne - to nitko ne može garantirati. Prema tome po meni su usmeni dogovori
Ako već nema sudske prakse o 5050 bez plaćanja alimentacije, ima li ovdje netko iskustva/saznanja makar o (bitnijem) umanjenju iznosa alimentacije (do valjda propisanog mimimuma, ispod ne ide?) prema Presudi s obzirom na značajniju količlnu provedenog vremena oca s djetetom? Koliki je maksimum vremena koji sudovi mogu odrediti ocu? Recimo da se majka bori za veći iznos alimentacije i presudu prema kojoj su djeca s njom kako bi isto opravdala, a s druge strane odobrava ocu da djeca budu s njim pola vremena (jasno, samo uz plaćanje tražene visoke alimentacije).... i toga ima....
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
Odvratno nepravedan sustav naprosto onemogucuje dogovor cak i razumnih roditelja oko alimentacije...jer uvijek postoji mogucnost retroaktivne tuzbe
Tako da je jedini nacin da npr.otac uplacuje majci sudski odredjeni iznos na racun,a ona mu ga onda vraca nazad.
Da,da,ima i takvih zena...sto god vi o tome mislili
Na zalost,osim 2-3,takve ne pisu na forumu
Ovdje uglavnom dezuraju one druge...

Nije li quotano bit priče? Mislim da je KHS (kao i svi drugi brižni očevi) krivo shvaćen. Pitanje je brižnih očeva koji se bore za to i svim srcem žele sudjelovati u cjelovitoj brizi pola pola, ali da to bude U POTPUNOSTI PRAVEDNO - što im današnji sustav onemogućuje.
rfid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 09:53   #115
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Razlika izmedju tvoje i njegove odgovornosti je sto ako ju on prekrsi, ide u zatvor, a ako ti svoju, nikom nista.
Samo ne ide to mnogima u glavu i cude se. Kao da ljudi ne ostaju bez posla i primanja i na zalost nemaju od kuda placati tu alimentaciju.
Koga briga, ostanes bez posla ali ces ici u buksu jer nisi namirio maticu.
__________________
Želje ti, bozo, gramzivost daju,
rekli bi svinja si.
Nighttrain is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:00   #116
Quote:
Nighttrain kaže: Pogledaj post
Samo ne ide to mnogima u glavu i cude se. Kao da ljudi ne ostaju bez posla i primanja i na zalost nemaju od kuda placati tu alimentaciju.
Koga briga, ostanes bez posla ali ces ici u buksu jer nisi namirio maticu.
I još ako se radi o takvom ocu koji doista brine o svojem djetetu pola vremena uz blagoslov majke (ali uz obvezno plaćanje alimentacije !?!?!). STRAŠNO.
rfid is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:42   #117
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
i ko kome prijeti s ovrhom i zatvorom? otac koji normalno plaća alimentaciju i koji isudjeluje u brizi za dijete nije nikad čuo nikakve prijetnje zatvorom ili ovrhom.
to koda kažeš "plaćam svaki mjesec režije pod prijetnjom ovrhe i zatvora". otprilike.
.
netko je radi neplaćanja režija završio u zatvoru???

ne bih baš rekao

a , ako želiš, pošaljem ti u inbox listu presuda pravomoćno osuđenih neplatiša alimentacije koji idu u zatvor...ima i žena, i to dosta
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 10:45   #118
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ni
.
što se tiće ostalog...opet sam bila u težoj situaciji nego prije razvoda, gubiš stalnu potporu drugog partnera koji je do tada nosio pola odgovornosti za djecu u smislu svakodnevne brige. nemaš se na koga osloniti kad si, recimo, bolestan. bilo bi mi kudikamo "zgodnije" da su djeca pola/pola jer bi onda 2 tjedna imala svoj mir i odmor.
..
eto

kao što vidiš, miffy, mic po mic, i ti si u taboru pola/pola, jer i sama to priznaješ

alijbg,rvacki pravni sustav to službeno ne omogućuje

i tu se vrtimo u krug
__________________
heroj ulice
K H S is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:04   #119
Quote:
miffy13 kaže: Pogledaj post
ni ja se s tobom ne slažem
prije razvoda imaš dvije plaće u kući. nakon razvoda ostaneš s jednom plus alimentacija. meni je to bio pad standarda, kao i većini onih koji se razvedu.
Pad je standarda samo ako za vrijeme zajedničkog života na sebe trošiš sve svoje prihode, i dio partnerovih. To se zove iskorištavanje.

Na dijete biste tokom trajanja veze trebali trošiti 50/50, dok nakon razvoda primarni skrbnik više ne mora trošiti ništa.

Kako god okreneš, primarnom skrbniku nakon razvoda standard raste, a sekundarnom (dramatično) pada.

Čudno da primarni uglavnom iniciraju razvode, misterija.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 12:19   #120
Quote:
K H S kaže: Pogledaj post
netko je radi neplaćanja režija završio u zatvoru???

ne bih baš rekao

a , ako želiš, pošaljem ti u inbox listu presuda pravomoćno osuđenih neplatiša alimentacije koji idu u zatvor...ima i žena, i to dosta
a valjda neko i zbog režija završi u zatvoru.
guglaj.
miffy13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:57.