Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.04.2015., 14:35   #4741
Radi se o mojoj mami

Ne zelim pokretati postupak lisenja poslovne sposobnosti da je stavlja u dom i sl, mislim nemam niti takve financije

Ja jos uvijek pokusavam nekako utjecati na to da se pocne lijeciti.

Inace da, tteska osoba, bezobrazna i ugrozava svojom bolescu i svoj posao. Bila je prislino hospitalizirana vec 2 puta u ovih godinu i po, ali nista, smiri se nesto, ali kako terapiju ne uzima, a ne zeli ni psihoterapiju stvari se opet vrate na staro.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 14:40   #4742
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
Radi se o mojoj mami

Ne zelim pokretati postupak lisenja poslovne sposobnosti da je stavlja u dom i sl, mislim nemam niti takve financije

Ja jos uvijek pokusavam nekako utjecati na to da se pocne lijeciti.

Inace da, tteska osoba, bezobrazna i ugrozava svojom bolescu i svoj posao. Bila je prislino hospitalizirana vec 2 puta u ovih godinu i po, ali nista, smiri se nesto, ali kako terapiju ne uzima, a ne zeli ni psihoterapiju stvari se opet vrate na staro.
Možda da zamoliš njenog psihijatra da joj prepiše lijek u injekciji
koji se uzima jednom u 20 dana ili mjesec dana, ovisi.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 14:44   #4743
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Možda da zamoliš njenog psihijatra da joj prepiše lijek u injekciji
koji se uzima jednom u 20 dana ili mjesec dana, ovisi.
Baš sam ja to htjela napisat.

Ja sam primala injekciju Rispolept Conste svaka 2 tjedna, u vrijeme kad nisam htjela pit terapiju...
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 14:46   #4744
ima ona prepisano, ali tko ce nju natjerati na injekciju???

ona lijecenje odbija, sutra idem kod njenog dokotra opce praxe.

Ali nema veze sto ona ima prepisanu terapiju dobila je i injekciju jednom u 3 tjedna mislim i jos lijekove, ali ako ona nece na kontrolu i da pije i uzima ne moze joj nitko nista.

Uvijek je bila prislino hospitalizirana, svoj potpis za lijecenje nikad nije htjela dati.
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 14:52   #4745
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
ima ona prepisano, ali tko ce nju natjerati na injekciju???

ona lijecenje odbija, sutra idem kod njenog dokotra opce praxe.

Ali nema veze sto ona ima prepisanu terapiju dobila je i injekciju jednom u 3 tjedna mislim i jos lijekove, ali ako ona nece na kontrolu i da pije i uzima ne moze joj nitko nista.

Uvijek je bila prislino hospitalizirana, svoj potpis za lijecenje nikad nije htjela dati.
Možda da budeš njen skrbnik a od njene mirovine joj plaćaš
neki dom, jel bi to išlo?
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 14:54   #4746
kao prvo ne znam jel bi oni nju lisili uopce, bar ne vole lisavati znas to i sam

broj dva ne znam koliko ce to trajati, a vjestacenje moram ja placati a ja te nemam pare, tj svoje novce cuvam sebi za svaki slucaj

trece, ne zelim je lisiti

pitala sam ovdje jer vi znate kakva je ovo bolest i mozda znate nekakav pristup koji je pomogao vama da se kijecite ili da vam bude bolje koje bi mogla kod nje pokusati
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 14:59   #4747
Quote:
Maddie kaže: Pogledaj post
kao prvo ne znam jel bi oni nju lisili uopce, bar ne vole lisavati znas to i sam

broj dva ne znam koliko ce to trajati, a vjestacenje moram ja placati a ja te nemam pare, tj svoje novce cuvam sebi za svaki slucaj

trece, ne zelim je lisiti

pitala sam ovdje jer vi znate kakva je ovo bolest i mozda znate nekakav pristup koji je pomogao vama da se kijecite ili da vam bude bolje koje bi mogla kod nje pokusati
Ćuj tvoja mama je težak pacijent a mi tu nismo jer znamo da imamo
problem i liječimo se.

Ne vidim onda niti jednu opciju nego da ju "trpiš" i budeš uz nju.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2015., 15:06   #4748
nisam ni mislila da ste tu zato, ali ako ne mogu doprijeti do nje, pokusavam zabilaznim putevima ako mogu nesto uciniti

Hvala na prijedlozima
Maddie is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 22:04   #4749
Je li mi može netko (tko ima iskustva) reči koliko dugo psihoza, odnosno halucinacije mogu trajati?
Đeni Ferlopez is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2015., 22:04   #4750
Quote:
Đeni Ferlopez kaže: Pogledaj post
Je li mi može netko (tko ima iskustva) reči koliko dugo psihoza, odnosno halucinacije mogu trajati?
Nema pravila...
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 12:39   #4751
Quote:
Đeni Ferlopez kaže: Pogledaj post
Je li mi može netko (tko ima iskustva) reči koliko dugo psihoza, odnosno halucinacije mogu trajati?
Ako se ništa ne poduzima, vjerojatno doživotno.

Ukoliko se uzimaju lijekovi, treba pogoditi pravi lijek i pravo doziranje, pa onda simptomi poput halucinacija uglavnom nestanu ili budu znatno ublaženi.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 13:33   #4752
Nemate pojma o šizofreniji čak vi koji ste psihički bolesnici radite stigmu
prema nama koji imamo šizofreniju a to je jadno da jadnije nemože biti.

Ja živim svoj život, imam para, imam prijatelje i pametniji sam od vas
jadnika koji serete tu po forumu 100 puta.
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.04.2015., 14:27   #4753
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Nemate pojma o šizofreniji čak vi koji ste psihički bolesnici radite stigmu
prema nama koji imamo šizofreniju a to je jadno da jadnije nemože biti.

Ja živim svoj život, imam para, imam prijatelje i pametniji sam od vas
jadnika koji serete tu po forumu 100 puta.
Daj pare, pare daj!
Ništa ne pitaj!
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 21:45   #4754
Quote:
Altec777 kaže: Pogledaj post
Nemate pojma o šizofreniji čak vi koji ste psihički bolesnici radite stigmu
prema nama koji imamo šizofreniju a to je jadno da jadnije nemože biti.

Ja živim svoj život, imam para, imam prijatelje i pametniji sam od vas
jadnika koji serete tu po forumu 100 puta.
Je li to išlo mene?

Jer ja IMHO ništa loše nisam napisala o onima koji imaju shizofreniju.
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 21:50   #4755
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Je li to išlo mene?

Jer ja IMHO ništa loše nisam napisala o onima koji imaju shizofreniju.
Ne ide tebe a i da ide šta te briga.

Samo mi je puna kapa da se o nama tako misli.

Samo pogledajte koliko se ostali žale i preseravaju i
onda pogledaj našu temu.

Na forumu su većinom slabići koji se boje vlastite sjene
__________________
Kako se to ponašaš!? Nemoj se ponašat!
Altec777 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2015., 22:14   #4756
Pusti Altec...

šutit i trpit, šta drugo?
__________________
That's the secret to life - replace one worry with another. ^^
randomcakezZ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 15:21   #4757
hihi
Hm svi se bore za prava pedera a ja sam eto luđak , uostalom čekaj malo svi se više manje bore za svoja prava svakodnevno od jutra do mraka.... Neki traže istinu , puno ljudi traži i ljubav zar ne , velikoj većini nikad dosta novaca , a meni očito nikad dosta pažnje , nije točno ustvari nemam prijetelja pa evo da iskoristim vas dragi fb internet prijatelji. Razgovaramo moj kolega (nismo fuck buddies) shizić i ja : on: Kak si stara kaj ima? ja: Hm stari da ti velim pa da cijelo selo zna ili da još šutim? on : kak selo zna, nisam ja baba tracara ja: mislim da ću se u pismu bolje izrazit....on: jel može kafica AKO IMAŠ VOLJE ovih dana (volja je kod nas shizića jedna od najsjebanijih stvari) ja: joj ne znam mislim da bi se počela plakati na sred birca, tek sam dobila eglonyl i ok mi djeluje, ajde uputi koju molitvu za mene i zivim kod rodjenog tate kojem moram biti zahvalna za hranu i krevet, a imam cistu veličine mandarinke ergo odrezat će mi cijelu sisu, a moj bivši muž se kurci okolo sa mojom firmom za što plaća 1000 kuna nakon što me istuko ko vola u kupusu i mogao mi i sidu prenjet kolko se jebavo i sad se vozi s mojim autom i radi ko gazda u mojoj firmi nakon što mu je moj tata sve to dao na pladnju jer smo BILI u braku. Koristi obiteljsko zemljište kao parking i odlagalište otpada. Lik sad kao ima jednu ženu ,a ja sam bila u bolnici duže nego ikad i pukla više nego ikad , Bože mi oprosti nemam više snage. on: Molit ću za tebe svakako. Za neke stvari ne postoje pametne riječi i nemrem ti sad dati nijedan pametan savjet samo ti mogu reći da je svatko snažan koliko želi biti snažan.ja: eto vidiš zašto ti nisam rekla ranije. E sad špica , pročitam ja to tati , a kaže on meni : pa kad ti tih 1000 kuna ništa ne znači daj meni 1500 kuna svoje penzije pa ću ti ja biti skrbnik, a kažem ja pa nek mi država bude skrbnik a kaže tata: pa može. Za neupućene firma je moja na papiru a on (bivši muž hahaha je jakooooo vrijedan i puno radi kao drugi ljudi ne rade puno a da ima i probisvijeta poput mene koji opće ne rade). Nejdem se sad ubit niti išta slično odoh na spavanje ali bojim se iskreno kako ću opet završit pod ključem a ne mogu višeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!
Rosewell is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 16:54   #4758
Quote:
Rosewell kaže: Pogledaj post
hihi
Hm svi se bore za prava pedera a ja sam eto luđak , uostalom čekaj malo svi se više manje bore za svoja prava svakodnevno od jutra do mraka.... Neki traže istinu , puno ljudi traži i ljubav zar ne , velikoj većini nikad dosta novaca , a meni očito nikad dosta pažnje , nije točno ustvari nemam prijetelja pa evo da iskoristim vas dragi fb internet prijatelji. Razgovaramo moj kolega (nismo fuck buddies) shizić i ja : on: Kak si stara kaj ima? ja: Hm stari da ti velim pa da cijelo selo zna ili da još šutim? on : kak selo zna, nisam ja baba tracara ja: mislim da ću se u pismu bolje izrazit....on: jel može kafica AKO IMAŠ VOLJE ovih dana (volja je kod nas shizića jedna od najsjebanijih stvari) ja: joj ne znam mislim da bi se počela plakati na sred birca, tek sam dobila eglonyl i ok mi djeluje, ajde uputi koju molitvu za mene i zivim kod rodjenog tate kojem moram biti zahvalna za hranu i krevet, a imam cistu veličine mandarinke ergo odrezat će mi cijelu sisu, a moj bivši muž se kurci okolo sa mojom firmom za što plaća 1000 kuna nakon što me istuko ko vola u kupusu i mogao mi i sidu prenjet kolko se jebavo i sad se vozi s mojim autom i radi ko gazda u mojoj firmi nakon što mu je moj tata sve to dao na pladnju jer smo BILI u braku. Koristi obiteljsko zemljište kao parking i odlagalište otpada. Lik sad kao ima jednu ženu ,a ja sam bila u bolnici duže nego ikad i pukla više nego ikad , Bože mi oprosti nemam više snage. on: Molit ću za tebe svakako. Za neke stvari ne postoje pametne riječi i nemrem ti sad dati nijedan pametan savjet samo ti mogu reći da je svatko snažan koliko želi biti snažan.ja: eto vidiš zašto ti nisam rekla ranije. E sad špica , pročitam ja to tati , a kaže on meni : pa kad ti tih 1000 kuna ništa ne znači daj meni 1500 kuna svoje penzije pa ću ti ja biti skrbnik, a kažem ja pa nek mi država bude skrbnik a kaže tata: pa može. Za neupućene firma je moja na papiru a on (bivši muž hahaha je jakooooo vrijedan i puno radi kao drugi ljudi ne rade puno a da ima i probisvijeta poput mene koji opće ne rade). Nejdem se sad ubit niti išta slično odoh na spavanje ali bojim se iskreno kako ću opet završit pod ključem a ne mogu višeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!
Drž se ""stara"" i pij taj eglonyl.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 18:52   #4759
Quote:
Rosewell kaže: Pogledaj post
Hm svi se bore za prava pedera a ja sam eto luđak
tu si se pokopao odmah sa prvom rečenicom
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2015., 21:37   #4760
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
tu si se pokopao odmah sa prvom rečenicom
why kaj ni ti nisi u remisiji ?
Rosewell is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:03.