Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2015., 19:30   #8901
Prije nešto mjesec dana su završili natječaji za 30ak stručniih osposobljavanja u Hrvatskim vodama. Je li netko dobio poziv za razgovor/posao?
pixiepixie is offline  
Old 23.04.2015., 20:59   #8902
Quote:
Bolji od tebe kaže: Pogledaj post
Sada su te primili a tek za 2. mjeseca počinješ raditi
A što je tu čudno? Burza ima rok od 50 dana za rješavanje zahtjeva.
Lala1010 is offline  
Old 24.04.2015., 09:13   #8903
Quote:
Incoming kaže: Pogledaj post
U slučaju da nekog zanima.

...

Ako se osoba koja je na SO i dalje vodi kao nezaspolena osoba, može li onda primiti naknadu za nezaspolenu osobu s obzirom da za to ima uvjete? Vjerojatno za to postoji neka posebna uredba naravno, ali ono...Da li se netko susreo s tim?
Zanemarite. Ne može primat naknadu jer se obustavlja. Vjerojatno može samo za taj prvi mjesec koliko je na zavodu.

Lijepo su oni sve to posložili. Nezaposlen si kad njima paše, nisi opet kad njima paše.
gree is offline  
Old 24.04.2015., 09:44   #8904
ako si na so ne vodis se kao nezaposlen
__________________
I am SHERlocked
Lendoxia is offline  
Old 24.04.2015., 13:23   #8905
Quote:
pixiepixie kaže: Pogledaj post
Prije nešto mjesec dana su završili natječaji za 30ak stručniih osposobljavanja u Hrvatskim vodama. Je li netko dobio poziv za razgovor/posao?
Ja sam dobila poziv na razgovor i taj razgovor je obavljen 8.4. (srijeda), ali ništa dalje nisam dobila. Bili ljubazni i super opušteni na intervjuu, svima su rekli drugačije da će biti obaviješteni ako su izabrani tj. danas, prekosutra, početkom sljedećeg tjedna, krajem sljedećeg tjedna...Nazovem ja da pitam u kojoj je fazi natječaj, oni kažu da je u postupku rješavanja, pitam dalje da li to znači da je netko izabran, oni kažu da nije, mogli su mi barem odbijenicu poslati...Vozaju nas i sprdaju s nama jer je već sve kao namješteno, a korektnosti ni otkud (kad već dajemo 60 kuna za benzin). Sramota, razočarana sam.
marsovka1234 is offline  
Old 24.04.2015., 15:12   #8906
Quote:
marsovka1234 kaže: Pogledaj post
Ja sam dobila poziv na razgovor i taj razgovor je obavljen 8.4. (srijeda), ali ništa dalje nisam dobila. Bili ljubazni i super opušteni na intervjuu, svima su rekli drugačije da će biti obaviješteni ako su izabrani tj. danas, prekosutra, početkom sljedećeg tjedna, krajem sljedećeg tjedna...Nazovem ja da pitam u kojoj je fazi natječaj, oni kažu da je u postupku rješavanja, pitam dalje da li to znači da je netko izabran, oni kažu da nije, mogli su mi barem odbijenicu poslati...Vozaju nas i sprdaju s nama jer je već sve kao namješteno, a korektnosti ni otkud (kad već dajemo 60 kuna za benzin). Sramota, razočarana sam.
Koje poduzeće?
A čuj, takve stvari se događaju non stop i nema druge nego naviknuti se i tražiti dalje. I ja sam imala svakakvih iskustva na intervjuima.
Zelena Tikvica is offline  
Old 24.04.2015., 17:17   #8907
Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja objavilo je pozive na intervju za stručno osposobljavanje. Prijavila sam se na poziciju informatičkog referenta, pa me zanima ima li netko iskustvo s intervjuom na tom ministarstvu i na što bih se trebala usredotočiti prilikom pripremanja. Unaprijed hvala na odgovoru
zooza is offline  
Old 25.04.2015., 15:26   #8908
Zna li netko koji dokument sadrži JMBG?
Ajmeee is offline  
Old 25.04.2015., 17:43   #8909
Imaš ga na domovnici
Crveni is offline  
Old 26.04.2015., 09:23   #8910
Quote:
zooza kaže: Pogledaj post
Ministarstvo graditeljstva i prostornog uređenja objavilo je pozive na intervju za stručno osposobljavanje. Prijavila sam se na poziciju informatičkog referenta, pa me zanima ima li netko iskustvo s intervjuom na tom ministarstvu i na što bih se trebala usredotočiti prilikom pripremanja. Unaprijed hvala na odgovoru
Netko ima pozitivnih iskustava, ja imam negativnih i to vrlo negativnih da mi je to ministarstvo ostalo u najgorem sjećanju. Pitali su me da kažem nešto o sebi, pa zatim kako stojim s jezicima, koliko sam informatički pismena, zašto sam se prijavila u to ministarstvo....Njih 7 je bilo u komisiji, cerekali su se cijelo vrijeme tvojim odgovorima, gledali te s visine. A zakaj? Dok smo čekali nas 9-ero intervju u jednoj dvorani, 1. cura koja je bila za razgovor, otišla je u sobu do te dvorane, onda je teta koja tamo radi uključila spikafon i nazvala drugu tetu i derala se iz sveg glasa "dal ova mala koju je preporučila može doći kod nje pa će se dogovoriti za dalje". I tako, to je samo moje iskustvo. Poučena tim, nisam se prijavila za ovogodišnji nedavni set natječaja za stručno. Nisu zaslužili mojih par desetaka kuna na kopiranje dokumenata, slanje i benzin, nisam se uopće trudila....
marsovka1234 is offline  
Old 26.04.2015., 10:10   #8911
Question

Dobar dan forumasi.. Imam jedno pitanje u vezi stručnog osposobljavanja. Kako se prijaviti na to? Kako poslodavcu dati do znanja da se želiš zaposliti putem njega? Može pomoć
DanijelT is offline  
Old 26.04.2015., 10:37   #8912
Quote:
DanijelT kaže: Pogledaj post
Kako se prijaviti na to? Kako poslodavcu dati do znanja da se želiš zaposliti putem njega? Može pomoć
Kak to misliš? Imaš oglase za SO i javiš se na njih
Crveni is offline  
Old 26.04.2015., 12:07   #8913
Quote:
Crveni kaže: Pogledaj post
Kak to misliš? Imaš oglase za SO i javiš se na njih
ne zapošljavaju se svi samo putem oglasa.

Quote:
DanijelT kaže: Pogledaj post
Dobar dan forumasi.. Imam jedno pitanje u vezi stručnog osposobljavanja. Kako se prijaviti na to? Kako poslodavcu dati do znanja da se želiš zaposliti putem njega? Može pomoć
savjetnica sa zavoda mi je rekla da ako nađeš poduzeće koje bi te zaposlilo preko te mjere, možeš sam srediti skoro svu papirologiju.
porazgovaraš s nekim iz poduzeća, objasniš im kako mjera funkcionira (ako ne znaju) i, ako te žele zaposliti, dalje sve riješavaš uz zavod.
DailyProphet is offline  
Old 26.04.2015., 12:12   #8914
Quote:
marsovka1234 kaže: Pogledaj post
Netko ima pozitivnih iskustava....
Ah, krasno... Hvala na odgovoru i svakako ću javiti kako je prošlo kod mene.
zooza is offline  
Old 26.04.2015., 17:42   #8915
zanima me postoji li dobna granica za primjenu ove mjere, čuo sam da je nekad iznosila 30 godina, ali je sad ne mogu naći
Ćoran is offline  
Old 26.04.2015., 17:52   #8916
za so ne postoji dobna granica
nina 55555 is offline  
Old 26.04.2015., 17:54   #8917
Quote:
Ćoran kaže: Pogledaj post
zanima me postoji li dobna granica za primjenu ove mjere, čuo sam da je nekad iznosila 30 godina, ali je sad ne mogu naći
Imam više od 30, a zadovoljila sam formalne uvjete... Možda je pomaknuta ali 30 godina, prema svemu sudeći, nije dobna granica.
zooza is offline  
Old 26.04.2015., 18:04   #8918
hvala vam na odgovorima
Ćoran is offline  
Old 26.04.2015., 22:24   #8919
evo službeni odgovor koji mi je stigao na email za isto pitanje

Quote:
Ciljana skupina za stručno osposobljavanje su osobe koje su 30 dana prijavljene u evidenciju nezaposlenih i imaju manje od godinu dana staža u struci. Nema ograničenja vezano na godine starosti za stručno osposobljavanje.
robertino1985 is offline  
Old 26.04.2015., 23:22   #8920
Quote:
DailyProphet kaže: Pogledaj post
ne zapošljavaju se svi samo putem oglasa.
.
Znam ali ne znam kolko je ovo po pravilima jer za SO treba objaviti natječaj i na njega se može javiti bilo tko, a ne samo ovi koji su se prethodno dogovorili s poslodavcem.
Crveni is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:06.